Greta Thunberg


Greenfingers
Greenfingers 17.12.2019 v 18:44

To Lector: V žádném případě Vám nechci brát Vaše přesvědčení, ale také už nechci pokračovat v diskusi, kde jsou fakta a tvrzení buď účelově vybírána, zamlžována nebo průběžně měněna. Děkuji, odcházím.

Lector
Lector 17.12.2019 v 19:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 17.12.2019 v 19:39

Tak Greta Thunberg je pro mnohé nepřijatelná. Dobře.

Co Bohuslav Binka?
https://wave.rozhlas.cz/pokud-se-ekologickych-temat-neujmou-klasicke-strany-udelaji-populiste-rika-8124724?fbclid=IwAR1Eg8cYMJ6YfAAt43-h09PLYNpGyWXk4xOtJ9TjA3E63EGjy56JddZWwMo

Je to dospělý a graduovaný muž, Čech, nemá žádný buzzwordový a buzzpictureový (hezké slovo jsem si vymyslela, ne? :-)) potenciál.

Text příspěvku byl upraven 17.12.19 v 19:39

Lector
Lector 17.12.2019 v 20:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 17.12.2019 v 20:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Rade
Rade 17.12.2019 v 20:56

Další zajímavý názor k úvaze:
http://www.osel.cz/10744-me-prosby-k-studentum-pred-dalsimi-stavkami-za-klima.html


Janadvorackova
Janadvorackova 17.12.2019 v 22:03

Pan Zelený má recht.
Po delší době srozumitelně normální pohled.

alekis
alekis 17.12.2019 v 22:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 17.12.2019 v 23:03

Nějaká hladovka určitě někoho hrozně dojme... to ať se raději jdou přivazovat ke stromům určeným ke skácení (nebo ještě lépe - ať jdou sázet jiné), případně by mohli dlouhodobě stávkovat/stanovat na místech kde se na místě luk, pastvin a polí stavějí výrobní haly a překladiště zboží.
Jinak doufám, že už dávno zahodili (chci říci ekologicky zlikvidovali) své přírodě nepřátelské telefony a vodu pijí jedině z vodovodu donesenou v opakovatelně použitých obalech...

Dobře, dost srandiček...
Kdyby ale chtěli dělat něco, co opravdu pomáhá, měli by své úsilí zaměřit na plošný zákaz připravované 5G sítě (dokud to ještě jde), protože až tou bude zaplevelen prostor ČR, to teprve něco zažijeme. V první řadě máme po včelách....

Text příspěvku byl upraven 17.12.19 v 23:03

Skallarix
Skallarix 18.12.2019 v 03:04

Aktivisty z "XR" teď vídám často. Svůj stánek (pár židlí a prostěradlo na zemi s nápisem) mají na křižovatce na Andělu v Praze. Včera už měli "pátý den hladovky". Vcelku zajímavé je, jak se přes den a hlavně kolem oběda mění počet aktivistů. Asi chodí odpočívat někam. Zajímavé bylo i to, že předevčírem jsem jednoho podivného mladíka s plackami a různými symboly tohoto hnutí, oblečeného ve velmi teplé bundě, a velkou pletenou čepicí atd. (prostě dosti podobně vybaveného, jako jsou oni aktivně stávkující hladovkáři) viděl v ulici Štefánikova vcházet do bistra "CrossCafe Anděl". Inu, abych zase nebyl obviněn z nějaké manipulace... Přišlo mi to vtipné. Člověk nemusí být ani tolik domýšlivý.... Však jak psali v článku na iDnes, který sdílela alekis. "... Naši členové se rozhodují sami za sebe. ..."

JáJejí
JáJejí 18.12.2019 v 06:21

Fakt se mi líbí, jak tu předešlí tři až čtyři diskutující přesně vědí, co by měli a neměli dělat ostatní.

reader.007
reader.007 18.12.2019 v 11:11

Skeeve: třeba drží hladovku podobně jako muslimové o ramadánu: Když se bůh nekouká...

kapr
kapr 18.12.2019 v 16:48

Nemám rád podobné hurá akce. Jsem přesvědčen, že zde bylo v nedávné, myšleno ve stovkách let, době, daleko tepleji, nežli je tu v současnosti.
Planeta, i sluneční soustava ve které se nacházíme je příliš velký a rozsáhlý systém, který nejsme schopni příliš ovlivnit. Proto, i v případech, ve kterých se o to budeme snažit, nemáme příliš velkou naději na úspěch.
Na druhé straně je bohužel velikou pravdou, že se snažíme tu loď na které plujeme ze všech sil potopit. Současný počet obyvatel, ale především jeho strmě se zvyšující přírůstek je cesta do pekel. Zvláště tragické pak na tom je, že nejvyšších extrémů tento jev dosahuje v chudých a zaostalých oblastech, které ve své většině jsou nejméně schopny tento vývoj ovlivňovat.
Zcela zřejmě by každý státní útvar měl vyčlenit zpočátku 10% své plochy pro přírodu. Tato kvóta by se měla pravidelně zvyšovat. Jaká by byla rozumná horní hranice skutečně netuším, ale dejme tomu by šlo o polovinu povrchu každého státního útvaru. Samozřejmě různé státy by se k podobné hodnotě přibližovaly různými rychlostmi. Nejspíše bude nutné v oblastech třetího světa zavést pomocí motivace opačný pořádek oproti tomu, který tam v současnosti panuje. Podle toho o kolik % sníží přírůstek obyvatelstva, a o kolik zvýší jeho úbytek, (politika jednoho dítěte,) o to větší budou mít šanci dostat jakoukoliv hospodářskou pomoc. Není to určitě žádné humánní, ideální a populární opatření, ale bez něj bude na planetě za určitou nedlouhou dobu naprosté peklo. Jak se situace vyvíjí, může to ještě po nějakou dobu běžet, nežli se dostaví katastrofa. Bohužel, i kdyby nyní již podobné opatření bylo funkční, skutečný vývoj by stejně ještě po dobu několika desítek let pokračoval prakticky úplně stejně, tak jako tomu bylo doposud. V případě, že se nepodaří žádné opatření v tomto směru uvést v život, dojde k oné katastrofě ještě daleko dříve.

Jen samotná Afrika, (wiki,):
Africká populace se zvýšila z 229 milionů v roce 1950 na 630 milionů v roce 1990,[35] a na více než 1,1 miliardy v roce 2013.[36] Současné odhady mluví o budoucím nárůstu populace v Africe, kdy by v roce 2050 měla mít 2,4 miliardy a v roce 2100 až 4,18 miliardy obyvatel.[36][37]
To je nárůst za 60 let na dvojnásobek a předpokládaný za 150 let na sedminásobek. Od roku 1990 do roku 2013, za necelé čtvrtstoletí se počet obyvatel zdvojnásobil. To je v průměru přírůstek plus 20 milionů za jeden jediný rok, a je to číslo které má neustále stoupající tendenci. A Afrika není jediným problémem.

Bylo by určitě dobré dojít k nějakému rozumnému poměru mezi plochou zabíranou člověkem a přírodou. Ne každý státní útvar bude schopen k těmto číslům směřovat stejně úspěšně. Každý se rozkládá na plochách jiného charakteru, a proto budou při vynaložení stejného úsilí výsledky rozličné. Smyslem bude celkový výsledek kterého bude dosaženo.
Některá navrhovaná opatření zavánějí jednostranností, která se v okamžiku kdy narazí může vymstít. Určitou naději na úspěch má spíše rozvoj mnoha různých technologií, které ve vzájemné konkurenci budou moci přinášet přinejmenším částečná řešení. Dalším úkolem bude ozelenění většiny prostor, které civilizace postupně zabrala a vytrhla z přírody. To už je ale samostatná otázka.
-
2019 12 18 - 18:26:26

V jiném svém příspěvku jsem na DK napsal, že samotná Afrika je schopná generovat 10 milionů každoročně. V tomto okamžiku jsem si podle údajů WIKI uvědomil, že jsem jenom současnou situaci o celou polovinu podcenil. A onen přírůstek obyvatelstva, má stále prudčeji stoupající tendenci.

Text příspěvku byl upraven 18.12.19 v 18:30

alekis
alekis 18.12.2019 v 17:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 18.12.2019 v 22:13

Naše planeta by zvládla i více - ovšem za předpokladu skromnějšího života. Ten nás v budoucnosti jistě stejně čeká - a je to jen dobře, páč ty tuny vyhozených potravin jsou odrazem pohodlného - konzumního života.

newtory
newtory 18.12.2019 v 22:26

Tak som tu vychrlil masu linkov, ale podľa mňa jediný ekonomicky prijateľný spôsob ako upraviť (zlepšiť) klímu je vysádzanie stromov a následná starostlivosť o ich prežitie.
Tam kde rastú stromy tam je život. GT by sa mohla tiež zapojiť, považujem to za zmysluplnejšie ako obchádzať konferencie a lietať po svete...(spomenul som si na : věčne někde lítáš a mně z toho pak bolej nohy...Cimrman)
Ondřej Neff v niektorom z tých dvoch rozhovorov spomína aj GT a hovorí o tom, že v jednom z rozhovorov spomenula, že je momentálne jediná "čistá" energia jadrová, ale nikdy viac už tú myšlienku nezopakovala (asi zásah bábkovodičov).
https://www.youtube.com/results?search_query=Ond%C5%99ej+Neff++d%C3%ADl
Ospravedlňujem sa za chaotičnosť svojho príspevku, ale vôbec sa mi ho už nechce "česať" nejaký ten podnet si tam snáď niekto nájde:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2882738-etiopane-vysazeli-za-den-rekordnich-353-milionu-stromu-behem-sta-let-prisli-skoro-o
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2863571-klimaticka-krize-ma-reseni-podle-svycarskych-vedcu-je-nutne-vysadit-bilion-stromu
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lesy-zalesnovani-studie-osn-globalni-oteplovani.A190705_093015_zahranicni_kuce
https://wave.rozhlas.cz/cina-stavi-dalsi-velkou-zed-tentokrat-ze-stromu-5240214
https://zoommagazin.iprima.cz/priroda/sazejte-stromy-na-poustich-doporucuje-nemecky-vyzkum-muze-to-neskutecne-zmenit-svet
https://cs.qwertyu.wiki/wiki/Tree_planting#Israel
http://extrastory.cz/v-indii-15-milionu-dobrovolniku-vysadilo-za-pul-dne-66-milionu-stromu.html

Text příspěvku byl upraven 18.12.19 v 22:26

JáJejí
JáJejí 19.12.2019 v 09:33

Paní alekis, jak byste ty "přebytečné" obyvatele zeměkoule vytřídila a co byste s nimi podnikla? Podsouváte to téma taky opakovaně, jistě tedy máte v rukávě nějaké takykonečné řešení.
A vy a vaše rodina a přátelé by jistě byli mezi těmi, co si život zaslouží, že?

Pane kapr, myslím, že je dostatečně experimentálně ověřeno, že nejlepším způsobem omezení populační exploze je skokové zvýšení životní úrovně. Tady žádné sociální inženýrství skutečně nepomůže.

A k tomu obvyklému, že my západoEvropani a Severoameričani neškodíme tak, jako ti orientálci, afrikánci atd. Ale oni přeci chtějí žít taky tak jako my, takže jim stačí jít příkladem. Předem, bez čekání na to, až se nám to bude hodit, protože to se nebude NIKDY.

Text příspěvku byl upraven 19.12.19 v 10:00

alekis
alekis 19.12.2019 v 10:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 19.12.2019 v 10:38

Já vám dávám příležitost vysvětlit mi, co svými slovy myslíte. Nic vám nepodsouvám, jen , když nerozumím, tak se ptám. Tak v Africe je přebytek obyvatel a ještě by ten zkoušený kontinent měl nosit a živit mě, darmošlapku? Zase logický nonsens.

Vím, že na mě nikde nikdo nečeká. Nic neřídím.

Nikdo nemá právo zasahovat do osobnostních práv tím, aby mu určoval, zda má mít děti, resp. kolik, resp. jakého pohlaví. Dokonce ani určovat, že děti mít musí/měl by.

Smyslem mého života je žít a umřít. Žádnými dalšími ambicemi jsem netrpěla a doufám, že mi to i k stáru zůstane.

Lector
Lector 19.12.2019 v 10:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 19.12.2019 v 10:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 19.12.2019 v 10:49

Nerozumím vám, protože uvažuju jinak, než vy, což je přirozené, proto se ptám.

Vám někdo pověsil cizí děti na krk? Kdo, kolik, kdy, a jak to zvládáte?

alekis
alekis 19.12.2019 v 10:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 19.12.2019 v 11:55

Tak musím si někde kompenzovat včerejší naslouchání člověku, jehož duchovní úrovně nikdy nedosáhnu.

alekis
alekis 19.12.2019 v 14:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek