Obecně o Čtenářské výzvě 2019


Monika_cz
Monika_cz 16.05.2019 v 11:27

Lenka.Vílka: jinam bohužel ne :-D ale nějak to zkusím přeházet :-D

Mirka2778
Mirka2778 18.05.2019 v 09:24

Monika_cz čtěte knížku a za každou cenu ji potřebujete nacpat do kategorie? Zní to jedovatě, ale prostě mi ta otázka naskočila.
Pokud nemáte splněné staré výzvy, zařaďte ji tam.

Text příspěvku byl upraven 18.05.19 v 09:40

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.05.2019 v 09:45

Mirka2778: nechci za někoho mluvit, ale když se mi kniha vážně líbila, tak i já přemýšlím kam by se vešla. Aby to v seznamu vypadalo přijatelně. Ale na druhou stranu bych tam nedala knihu třeba se dvěma hvězdama jenom proto, abych splnila.
Dík za dopsání poslední věty vašeho příspěvku. To je taky řešení. Ale k čemu? Je rok 2019. (Tohle otevření starých ročníků je za mě ble.)

Mirka2778
Mirka2778 18.05.2019 v 09:48

Já vstoupila do DK loni v červenci a tak pro zajímavost a inspiraci si pomalu doplňuji i starší ročníky výzvy.

Katerina.Gabrie
Katerina.Gabrie 18.05.2019 v 12:05

Přesně tak, nevidím na tom nic ble, taky doplňující staré a baví mě to.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.05.2019 v 12:20

No, a já zase jo. Každý na to holt máme jiný názor :)


Marylaa
Marylaa 18.05.2019 v 12:57

Doplňovat staré výzvy mi přijde zvláštní, mám problém splnit aktuální. Ne že bych tak málo četla, většinu knih prostě nejde zařadit.
Ale úplně absurdní je cpát do starých výzev knihy, které tehdy ještě nebyly.

Monika_cz
Monika_cz 18.05.2019 v 15:01

Mirka2778 A jak plnite vyzvu vy? Pokud mám knihu, kterou bych si ráda přečetla, je logické, že přemýšlím, kam ji zařadit. A nebudu dávat knihu do starších ročníků, protože jsem ji v tom roce nečetla a navíc bych stejně tak se ptala, kam knihu zařadit. Není to stejné jako přemýšlet, kam ji zařadit letos? ????

Mirka2778
Mirka2778 18.05.2019 v 16:38

Monika_cz já přečtu knížku a když se hodí do výzvy, tak ji tam zařadím, ale jinak používám výzvu naopak jako inspiraci pro čtení knížek po kterých bych asi sama od sebe nesáhla. A už jsem tak opravdu objevila zajímavé autory i knížky.

Monika_cz
Monika_cz 18.05.2019 v 16:55

Mirka2778 Já projdu vyzvu a knihovnu a zařadím. Pokud je něco, co si chci přečíst, ano ráda to umístím do výzvy.

LooneyCZ
LooneyCZ 20.05.2019 v 08:36

Mirka2778: Mám to úplně stejně. ČV je pro mě inspirace na aktuální rok. Čtu i knihy, které se tam nehodí, nepotřebuju za každou cenu knihu nacpat do nějaké kategorie, ale zase chápu, že když něco jen tak přečtu, popřemýšlím, jestli to náhodou nesplňuje určitý bod výzvy.

Jen musím říct, že mě fascinuje ta téměř až posedlost některých lidí. Když výzvu do konce roku nesplním a přečtu si i něco, co se nikam nehodí, tak mi přece účet na DK nesmažou, ne? Tak o co jde?

VictorT.
VictorT. 20.05.2019 v 08:58

Určite máte pravdu, LooneyCZ, pozerám, že niekto pridal do ČV 2016 "Kniha s číslem v názvu 2016" knihu Betónová blondína . Tak toto už nepochopím, ale ľudia sú rôzni ...

Naias
Naias 20.05.2019 v 09:00

Ono to vyšlo aj ako Dvanáctá oběť.

VictorT.
VictorT. 20.05.2019 v 09:16

Tak to by sedelo, avšak dotyčný čitateľ mal uviesť pod titulom "Dvanáctá oběť" splnenie výzvy. Inak to vyzerá dosť zvláštne...
Ale ďakujem, Naias, za doplnenie mojich vedomostí. Ja poznám iba originálny názov "The Concrete Blonde".

Naias
Naias 20.05.2019 v 09:26

Vo výzve pod tým bodom to majú dvaja. Aký konkrétny titul si tam dali, sa dá zistiť len v ich profile, nie v profile knihy, tam sa to ukazuje pri všetkých vydaniach rovnako.
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-ctenarske-vyzve/harry-bosch-betonova-blondina-73260
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-ctenarske-vyzve/harry-bosch-pripady-harryho-boscha-dvanacta-obet-23887

VictorT.
VictorT. 20.05.2019 v 10:28

Ďakujem za vysvetlenie :-) a krásny dník prajem

Nelmal
Nelmal 22.05.2019 v 07:44

Já ci čtu dle vlastního výběru a většinou se kniha někam zařadí, tedy ze začátku. Později už vybírám cíleněji.
Doplňovat knihy zpětně... no každý má jiné hobby, já bych to nedělala. Kniha z roku 2018 je ve výzvě 2016 . Divný

LuckyZ
LuckyZ 10.08.2019 v 13:27

Mám dotaz- na veletrhu jsem si koupila knihu od Kláry Janeckove Unesena. Tady v databázi ale není.... Resp. Je ale s jinou obálkou a jiné nakladatelství. Ta moje se tváří že byla napsaná a vydána poprvé v letošním roce, tak jsem si ji chtěla dát do Výzvy, ale asi tam nechám to co tam mám připraveno. Dá se tu přidat jiné vydání?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.08.2019 v 14:38

LuckyZ: v záložce vydání u knihy, potom přidat vydání :)
Vydání 2019 tad je. Vyšlo letos dvakrát? Tady:
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/unesena-394513

I jinde jsem našla, že letos vyšlo jenom toto...

Ikar je vaší knize se rovná Ikar (čr), to je kvůli odlišení čr a sk...

Koukala jsem, že v právě čtených máte první vydání. Když si najedete právě do těch vydání, tam si vybere to vaše, kliknete na něj a potom klasicky pokračuje, jak jste zvyklá. Ukazuje se tzv. hlavní vydání. Pokud si vybere to svoje, bude se vám potom ve všech seznamech ukazovat ta vaše obálka :)

Text příspěvku byl upraven 10.08.19 v 14:58

Šárušš
Šárušš 11.08.2019 v 22:04

Zdravim, nestalo se vam ted nekomu, ze by se vam odstranily knihy ze ctenarske vyzvy?

V lednu jsem precetla knihu, tak jsem si ji pridala do ctenarske vyzvy a dneska jsem se koukala, co mi tak jeste chybi a vsimla jsem si, ze se mi ta kniha sama odstranila. Nevite cim by to mohlo byt?

tsal
tsal 12.08.2019 v 06:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LuckyZ
LuckyZ 12.08.2019 v 08:42

Děkuji Lenka.Vilka pomohl mi vás komentář, už opraveno.

Šárušš
Šárušš 14.08.2019 v 14:19

Tsal: Aha, to je možné, děkuji.

Ainyska
Ainyska 14.08.2019 v 14:32

Ahojky ve spolek, do diskuzí moc nepřispívám, ale tady se jednou za pár týdnů mrknu. No nestačím se divit, co tu padají za perly. Přiřazování některých knih také nechápu, ale zaujali mě zde dvě témata, co se zde probírala a nedá mi to, abych nereagovala.

První je otevření starých výzev. Nechápu co některým z vás na tom vadí. Je to výhodné pro ty, co se registrovali později, než nějaká ČV začala. Můžu sama za sebe říct, že když v roce 2016 ČV spustili, víc mě to přitáhlo ke čtení knih, po kterých bych v žádném případě sama nesáhla a také ke čtení více knih, než jsem do té doby četla. Hodně lidí kvůli tomu řvalo, že nemůžou plnit již ukončené výzvy. Teď zase mnozí řvou, že jsou otevřené. Já jsem ráda a také jsem z těch, kteří starší ročníky nesplnili celé a teď si je doplnili (s ohledem na rok, nepřidávala jsem knihy co vyšly 2017 do ČV 2016 a podobně). ČV není primárně o tom, kdy se do nějakých políček vyplňuje odkaz na knihu, ale hlavně že se vyplňuje. Což znamená, že ČV přivedla čtenáře k novým kouskům a inspirovala je, zkrátka otevřela dveře do neznámých vod. A kolik lidí je za to rádo a našlo si, díky tomu, nové autory, které mají rádi. To je její účel. Alespoň podlé mého názoru.

Dalším tématem je ČV jako taková. Ve stručnosti, někteří z diskutujících odsuzovali kdo co si dal do ČV a ano, mnohdy máte pravdu, jsou tam skutečné perly a člověk si říká, kam ten dotyčný dal mozek. Jenže, někteří si zapomněli zamést před vlastním prahem, tj. vlastním seznamem. Když se podívám na některé profily, které tady odsuzovali ostatní, někdy taky nestačím zírat. Já mám ve výzvě možná také hodně věcí, co se lidem nebude líbit, a proto neodsuzuji za ně ostatní, protože se mi to zdá kapánek pokrytecké.

Nerada bych se dočkala toho, že tady lidé budou po sobě házet špínu a nadávat si. Je lehké rozdělit skupinu na dvě a více skupin bojující proti sobě, ale o dost těžší je stmelit se a pomáhat si, tak jako to zde bylo doposud.

Na nikoho konkrétního nemířím. Sto lidí, sto chutí. Je to jen můj názor.

Text příspěvku byl upraven 14.08.19 v 15:53

Katerina.Gabrie
Katerina.Gabrie 25.08.2019 v 17:23

Ainyska - mluvíte mi ze srdce :) Trochu nadhledu by to chtělo, já jsem ráda, že jsou staré otevřené, a inspiruju se. Nemám moc čas číst, respektive, číst to, co padne do výzev, ale když už něco přečtu, tak se podívám, jestli mi to někam štymuje.
A některé body mě vyloženě přivedly k tomu, po čem bych určitě nesáhla, a bylo to moc fajn.



Vložit příspěvek