Obecně o Čtenářské výzvě 2018


Petass
Petass 07.08.2018 v 14:07

Svoje knihy si do čtenářské výzvy dává každý na svém profilu, tohle jsou jen diskusní témata s tipy na použitelné knihy. Do nedávná šlo jen o osobní výzvu, teď se snad o něco soutěží, ale já zatím moc nevím i co a jak... Chci si výzvu splnit kvůli sobě, díky ní jsem objevila spoustu knih, které bych jinak nepřečetla.

InaPražáková
InaPražáková 07.08.2018 v 14:16

Stuka: O zdejší diskuse nejde, výzva se plní čtením knih k tématu, zobrazuje se v profilu uživatele. Diskuse mají sloužit jako inspirační zdroj, co číst, v praxi se tam najde zpočátku několik užitečných příspěvků nebo debat k tématu, pak se tituly opakují, protože mnozí zpětně nečtou, a občas se objeví někdo, kdo "vychrlí seznam". Tihle uživatelé myslím nepochopili, co je účelem, že knihy se mají číst, ne vyjmenovávat. Alespoň tak si chrliče vysvětluju.

Smysl to nemá žádný, resp. jaký tomu kdo dá. Jestli někoho motivuje hrneček, taky je to důvod. Mně třeba výzva loni i letos ukázala několik knih, o kterých bych jinak nezjistila, že existují, ale jsem strašně ráda, že jsem je objevila, letos Harníčkovo Maso, které zná málokdo a je to podle mě velká škoda, a Němcova Průvodce povětřím a tmou, což byl pro mě velmi intenzivní čtenářský zážitek. Komiks bych taky do ruky nevzala, přitom to bylo fajn. Ukazuje mi knihy mimo můj běžný výběr a opakovaně se ukazuje, že je to dobře. Někdo se třeba rád dívá na vyplněný seznam, někoho to motivuje ke čtení vůbec... Velmi pravděpodobně taky dost lidí fixluje, nu, třeba i za to hrníček stojí, každý po svém.

Petass
Petass 07.08.2018 v 14:30

Přidává se tak, že si otevřete stránku knihy tady na DK, nahoře je záložka "přidat do mých" tam dáte "čtenářská výzva" a hodí vás to na stranku, kde vyberete téma, ke kterému chcete knihu zařadit. Kniha se v přehledu objeví černobíle, po převedení jako "přečtené" přes stejný postup se probarví a systém začne počítat splnění výzvy na procenta.

Stuka
Stuka 07.08.2018 v 14:56

Vďaka za odpovede. idem teda na svoj profil a na stránku Knihy.

VictorT.
VictorT. 14.08.2018 v 08:16

Dobrý deň, prečo niektoré knihy v ČV 2018, ktoré sú pridané, vyznačené slabo a ČV ich neakceptuje a nepočíta s nimi? ĎAKUJEM za odpoveď.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.08.2018 v 08:23

VictorT.: protože je nemáte zakliknuté v prečtených. Doporučuji si přečíst toto, tam je vysvětlení všeho ;)
https://www.databazeknih.cz/novinky/novinky-ve-ctenarske-vyzve-824


VictorT.
VictorT. 15.08.2018 v 20:31

Ďakujem Vám Lenka.Vílka. To je novinka, pred tým to tak nebolo. Mockrát ĎAKUJEM a prajem krásny zvyšok leta, či už pri knihách alebo aj inak :-)

snimcibdim
snimcibdim 18.08.2018 v 00:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

michaelaff
michaelaff 23.09.2018 v 18:00

co říkáte na témata 2019?

Ajrad1981
Ajrad1981 23.09.2018 v 21:11

michaelaff: Vypadají schůdně, někde už i nějaké nápady mám, ale víc dumat nad tím budu asi až v prosinci :-)

Petass
Petass 23.09.2018 v 21:31

Mně se líbí, nemám s nimi problém... Těším se :) Už teď mám min k 5 tématům namyšlené knihy ;)

michaelaff
michaelaff 24.09.2018 v 16:29

já jsem taky zatím spokojená...už se těším na další :-)

mira.l
mira.l 24.09.2018 v 18:22

michaelaff: Vypadá to, že snad to bude o něco lepší než letos, kdy jsem s bilancí 9 kusů (45%) zřejmě skončil.

niki-chan
niki-chan 25.09.2018 v 04:32

Mně se také témata pro rok 2019 líbí, některá jsou už teď výzvou, např. ten rozkazovací způsob:)

michaelaff
michaelaff 25.09.2018 v 08:27

niki-chan: jojo, to bude oříšek, ale už nějaké tipy mám :-)

cukrovka
cukrovka 25.09.2018 v 22:07

Já už se moc těším na výzvu 2019. Vždycky najdu nějakou knihu kterou bych za běžných okolností nečetla a přitom mě moc zaujme.

Litocha
Litocha 10.10.2018 v 00:32

Já letos nadšená nejsem (nejvíce se mi líbila předloňská výzva). Některá témata jsou hravá a zajímavá, k většině si jistě něco vyberu, jen Bookerovu cenu s díky nechám plavat.
Obecně mi ale začíná vadit čím dál větší zužování témat. Z ročních období máme měsíce - příště budou dny v týdnu? Z Prahy jsme se přes Brno přesunuli do Ostravy - za pár let s takovou skončíme v Aši, Semilech nebo Frýdku-Místku. Z českého autora máme českou současnou autorku - nebude to nakonec autor Moravan, který je zároveň ženatý třicátník? Z jakýchkoliv knih laureátů největších literárních cen je náhle natvrdo seznam čtyřiceti knih - a to ještě jen románů (u Nobelovky jsem četla poezii, u Pulitzera drama, letos knihu pro děti), tematika se zužuje z původní knihy o přátelství na hudební nástroj... Mně by nevadilo, kdyby se některá témata po čase opakovala. Přijde mi, že dochází nápady, a tak se zužují mantinely. Takže já příště určitě celou výzvu nesplním.

Marylaa
Marylaa 10.10.2018 v 10:37

Ty měsíce mi vyhovují víc než roční období, které ještě nemám splněné. Měsíců je víc, tak snad i knih s měsícem v názvu.

crazyslunicko
crazyslunicko 22.10.2018 v 09:03

Chtěla jsem se jenom zeptat, zda si myslíte, že do konce roku splníte čtenářskou výzvu 2018? Jsem sotva v půlce a konec roku je za dveřmi.. :/

Marylaa
Marylaa 22.10.2018 v 10:03

Někteří už mají splněno. Já asi nesplním kvůli knize vydané v roku narození, ročnímu období a knize o jídle.

Twinny
Twinny 22.10.2018 v 10:29

Nesplním. Zatím mám jedenáct knih a dvanáctou mám půjčenou. Takže nejspíš splním 60 %.

Litocha
Litocha 22.10.2018 v 10:53

Já možná splním - poslední tři mám rozečtené. Ale zase teď skoro nečtu, tak uvidíme.

Ajrad1981
Ajrad1981 22.10.2018 v 10:58

Mně chybí šest, ale budu se snažit to stihnout.

mira.l
mira.l 22.10.2018 v 12:18

crazyslunicko: Já jistě ne, letos mi témata moc nesedly.

crazyslunicko
crazyslunicko 22.10.2018 v 12:45

já si také myslím, že to nezvládnu do konce roku.. blbě se mi sháněly i knížky - do knihovny nemám přístup, tak to různě řeším koupí knih zde nebo v knihkupectví



Vložit příspěvek