Technické potíže?


luculi
luculi 03.09.2021 v 19:59

Terror: samozřejmě to může být smazaný záznam, ale spíš to vypadá na nějakou chybu. Protože jsem našla pár knih, které jsem bezpečně dala jako papírovou knihu a najednou byla v knihotéce jako ebook...

siena
siena 04.09.2021 v 15:22

Ráda bych se ještě vrátila k řazení příspěvků, co jsem nakousla. Mnozí si tu stěžují, že diskuze tu jsou nepřehledné, když jsou příspěvky řazené za sebou, že nelze reagovat přímo na nějaký. Bohužel, stává se, v poslední době, že se mění jejich pořadí, že při rozkliknutí ať už "Diskuze u knih", tak i samotné knihy, nejdou příspěvky už ani za sebou... Což tedy k přehlednosti nevede vůbec-:)

Text příspěvku byl upraven 04.09.21 v 15:59

Marthas
Marthas 04.09.2021 v 19:59

To luculi: Vám knihy z knihotéky zmizely a mně, jak se mi zdá, přibyly. Jsem si jistá, že některé z knih v knihotéce jsem si nepřidávala já sama. Vím, vypadá to paranoidně. A já ty knihy opravdu vlastním, ale přesto jsem je neměla zařazené do knihotéky. A teď najednou tam jsou. Dějí se tu divné věci, fakt. Sice nejsem vlastníkem podle zdejších pravidel svého účtu ani svých myšlenek, ale ráda bych, abych alespoň měla nárok s ním manipulovat dle svého.

siena
siena 05.09.2021 v 09:27

Tak, co se tu vlastně děje? Příspěvky mizí, pak se objevují, stejně jako knihy... Příspěvky, které nejdou ani datumově za sebou, takže není jasné, kdo a na co reaguje... Prosím, to už bude setrvalý stav, či je jen něco v progresu?

Text příspěvku byl upraven 05.09.21 v 09:32

Koka
Koka 05.09.2021 v 09:35

sieno, copak nevíš, že stačí napsat moderátorům, a oni to už dají "do richtigu". Proč ty problémy vynášíš sem, lidem na očích? :=))

siena
siena 05.09.2021 v 09:45

Koka, ale zase, jako od známé firmy, co čekat:-)

Ale vážně, jestli to má posloužit k tomu, aby nás to od diskuzí odrazovalo, tak za sebe říkám, ano, to by rozhodně mohlo...

Text příspěvku byl upraven 05.09.21 v 10:51


Koka
Koka 05.09.2021 v 09:51

S těmi změnami v objevujících se a mizejících položkách v našich Knihotékách je to docela zábavné - občas procházím svoji Knihotéku, neboť hledám něco, co si jen matně vybavuji podle obálky - nevím, jak se to jmenovalo, ani kdo do napsal, jenom vím, že až to uvidím, bude to "ono. A hle: nacházím ve vlastní knihotéce naprosto nové, nečekané obrázky.
Když se proti stárnutí doporučuje cvičit si paměť třeba křížovkami, tak koho nebaví křížovky, může používat Databázi knih - ani mnohé televizní soutěže nebývají tak napínavé, jako jsou zdejší objevy ve vlastní Knihotéce.

luculi
luculi 05.09.2021 v 15:59

já dostala od moderátorů odpověď, že neprováděli žádné změny a nikdo jiný kromě mě nenahlásil problémy... tak jim musí napsat více lidí, aby to konečně začali řešit...

Naias
Naias 05.09.2021 v 16:09

Ja som v takom prípade poslala link na toto vlákno, kde o probléme, ktorý som hlásila, písalo viacero ľudí.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.09.2021 v 17:29

Naias: já třeba žádný problém s knihotékou nemám. Takže to je jenom u pár uživatelů ne plošně. Proto dává smysl, že se někdo třeba ozval a někdo neozval...

Text příspěvku byl upraven 05.09.21 v 17:37

fvalek
fvalek 05.09.2021 v 19:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

sgjoli
sgjoli 05.09.2021 v 20:03

fvalek: hezký večer, já mám stejný problém - chtěla jsem rozdat pár palců ke komentářům u knih a také mi to najednou přestalo fungovat...

Terror
Terror 05.09.2021 v 20:07

Vyzkoušeno - nejde. Myslím, že jde o přechodný problém (něco jako výpadek elektřiny při bouřce). Věřím, že to za chvíli zase půjde.

Dan
Dan 05.09.2021 v 20:52

Díky moc,
už opraveno! Jednalo se o chybu nezaviněnou lidským faktorem, ale technikou :)

sgjoli
sgjoli 05.09.2021 v 20:55

Zdravím a taky díky! :-)

fvalek
fvalek 05.09.2021 v 20:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

luculi
luculi 09.09.2021 v 19:59

Po několika dnech, kdy jsem si knihotéku doplnila a měla jsem tam všechny záznamy, mám opět o jednu knihu méně! Může se už konečně někdo shora vyjádřit? Na dotazy ve zprávách mi nikdo ani neodepisuje...

reader.007
reader.007 14.09.2021 v 01:06

Co je to za novinku že u knih bez ISBN nemůžu najednou vložit číselný kód tématické skupiny (sedmimístný když nepočítám pomlčky)?

Text příspěvku byl upraven 14.09.21 v 01:06

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.09.2021 v 06:40

Jeden důvod by mě napadl, ale je to trochu logický, takže asi nebude jako důvod akceptovaný. Protože to není isbn.

siena
siena 14.09.2021 v 06:51

reader.07, zase by si chtěla zdejší stránky "vyčůraně" obcházet? A já bych se jen u nemožnosti vložit předchůdce ISBN nezastavila... nač tu takové knihy máme mít, vždyť kdo je čte...

Text příspěvku byl upraven 14.09.21 v 06:52

PanPredseda
PanPredseda 14.09.2021 v 06:57

Ad siena: Snad nenavrhujete kanadské řešení?

siena
siena 14.09.2021 v 07:04

PanPredseda, stačí tyto podezřelé, s těmi nevhodnými údaji, vyčůraně sem vložené knihy smazat... O tom druhém... domnívám se, že na to máte zde mnohem vhodnější partnery do diskuze...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.09.2021 v 07:04

Aféra najdi pod sněhem voříšek? A jeden by řekl ne, ale vono spíš ne, ne, ne. Já třeba nikdy nepochopila, proč to lidi ke knihám píšou. Je to kolonka pro isbn? Je. Patří tam tedy isbn a nic jiného? Jo. Už si zdejší lobistky vylobovali, aby do kolonky isbn nepatřilo issn. Tak jaký je v tom rozdíl, že se tam nebude psát číselný kód tématické skupiny? (Tedy jeden rozdíl tam je, "staroušky" lze stále vkládat, ale zase je fajn, že i tenhle dotaz zvládne někdo zneužít pro své paranoidní scénáře, s keci, že to nikdo nečte, tak to můžeme rovnou smazat. Nejděsivější na tom je ale to, že se stále najde dost uživatelů, kteří nad tím budou přemýšlet a začnou se kvůli tomu stresovat. V ten moment mi začne být líto všech zúčastněných.) Tohle je stejně jenom u knih, které patří do skupiny, kde se do kolonky nemusí nic psát. Ani není třeba zdroje. Tak kde se bere ta potřeba tam něco doplňovat? Nemám tušení. Je to úplně stejné jako když někdo vkládá další vydání a stejně mu jako jeden z údajů doplní sérii. Tj naprosto zbytečný krok :/

Text příspěvku byl upraven 14.09.21 v 07:24

siena
siena 14.09.2021 v 07:12

ISSN? Nebude to tím, že periodikum není kniha?
Jak říkám, pryč s těmi knihami, co tu mají co zaneřáďovat tento prostor a ještě pridělávat práci při mazání těchto zbytečných údajů, stydět by se měli všichni, co je sem s nimi vkládali...

PanPredseda
PanPredseda 14.09.2021 v 07:16

Ad siena: "Pane kolego, řekněte – že vy to trošičku přeháníte."



Vložit příspěvek