Technické potíže?


PanPredseda
PanPredseda 18.04.2021 v 22:19

Ach tak. Ano, je to od Vás.

Marthas
Marthas 19.04.2021 v 19:11

To vezir: Ano, už chápu, je hrozně hloupé a tupé si postěžovat na hýbající se reklamu, která hrozně zpomaluje komp (jak jsem vysvětlila Lence.V., mě normální reklama nevadí, ani ji nevnímám, jsem tu už 7 let a adblock nepoužívám, tak mi řekněte, jak jsem koho okradla za těch sedm let, špíš bych řekla, že si ne mne někdo řádně nahrabal), ne a není vůbec nenormální vydávat se za ženu a psát jako muž resp. hotentot a vždy se objevit pouze, abychom si zaryli do ostatních a jinak pro Dk nehnout prstem nebo se mýlím a vy jste, pro DK něco dělal? V tom případě pardon, ale neprezentujete svou práci dostečně na úrovni.

fvalek
fvalek 23.04.2021 v 03:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lukasitch
Lukasitch 23.04.2021 v 08:23

Potvrzuji, také nemohu hodnotit hvězdičkami.

fvalek
fvalek 23.04.2021 v 08:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lukasitch
Lukasitch 23.04.2021 v 09:02

Ano, teď už to jde.


Koka
Koka 19.05.2021 v 13:48

Od zdejší čtenářky jsem si dnes koupila ve zdejším inzerátu nabízenou knihu, nazveme jí třeba XY . Slečna byla milá, příjemná, dochvilná, a tak jsem hned po návratu domů sedla k počítači a napsala jí kladné hodnocení za "dobrý obchod".
Jen co jsem to pochvalné hodnocení odklikla, přišlo mi do zpráv 2 x (!) toto sdělení:

"Pokud byste si knihu XY rádi koupili (třeba za lepší cenu, za lepších podmínek) eventuálně i od jiného uživatele, přidejte poptávkový inzerát. (dnes v 13:34) X

Proč mě DK vybízí podat si poptávkový inzerát na koupi té knihy, když jsem Databázi knihy - pomocí uděleného hodnocení prodávajícímu - právě oznámila, že jsem si tu knihu koupila? Nejde o nějaký technický zádrhel?

Yaromil
Yaromil 20.05.2021 v 13:42

Ahoj, už dlouho pozoruji, že pokud si zobrazíte nakladatelství a dáte seřadit dle roku vydání, knihy mění pořadí při každém refreshi:

https://www.databazeknih.cz/nakladatelstvi/comics-centrum-657?typ=&;orderBy=rn&pageNumber=1

To je pravděpodobně dáno tím, že se do databáze dotazuje na řazení jen dle roku vydání, bylo by lepší řadit dle dne vydání a případně ještě např. ID nebo názvu titulu, abychom se zbavili té nahodilosti.

Děkuji za vyřešení.

Johule
Johule 20.05.2021 v 21:11

Poslední týden mě zlobí data začátku čtení a dočtení u knih. Začátek čtení se vůbec nezobrazuje a po dočtení knihy si ho musím nastavit ručně, i když jsem ji ten den dala do "čtených" a přijde mi, že i den dočtení někdy úplně nesedí.

Marthas
Marthas 20.05.2021 v 21:20

To Johule: Já si podobného problému nevšimla. A to jsem poslední knihu přečetla před nedávnem, aby to zase nebyl nějaký lokální problém, kterým se admin pro jeho marginálnost nebude zabývat.

Hana H.
Hana H. 20.05.2021 v 22:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 21.05.2021 v 01:33

To Hana H. Já hodnotila naposled 17.5. i s komentem a bez problémů.

Lukasitch
Lukasitch 21.05.2021 v 10:48

Také tento problém eviduji. Nicméně jsem přišel na další. Ve svém profilu, když se chci podívat na knihy, které jsem do databáze sám přidal. Rozkliknu odkaz "24 knih,..." a hodí mě to do Statistik.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.05.2021 v 10:53

Lukasitch:
A tam si rozkliknete vaše vložené knihy.

Za mě to nedává smysl, protože se tam dostanete z profilu ze dvou míst dva řádky od sebe a zbytečně to zabírá místo pro něco dalšího... :(

Ale pokud vážně klikání na myš spaluje kalorie, jde databáze správným směrem ;)

Text příspěvku byl upraven 21.05.21 v 10:57

Koka
Koka 21.05.2021 v 12:23

Lukasitch - to, myslím, není technická chyby, ale záměr : zdá se, že provozovatel hledá jakýkoliv postup, jak navýšit počet kliků, a toto - dostat se k mým vloženým knihám a autorům až přes statistiky, tedy s jedním kliknutím navíc - je jednou z cest.
Hezké je, že statisticky mi DK eviduje, i kolik jsem vložila "částí děl", ale už neprozradí, které to byly ...

Lukasitch
Lukasitch 21.05.2021 v 13:13

Jé, děkuji za osvětlení. Tak to je má nepozornost, jako by svět nebyl už tak dost složitej.

reader.007
reader.007 21.05.2021 v 13:18

koka: díky za upozornění, ani jsem si nevšimla že se evidují i "části děl", nicméně je to údaj naprosto irelevantní, protože jen těch obálek jsem tu vložila tisíce, o překladatelích, ilustrátorech, autorech obálek a podobně nemluvě, takže u mne to směšné čísílko 700 (a něco) určitě neodpovídá skutečnosti. Nejsem sice "kompjůtr" ani si nevedu statistiku, jenže to, že jsem změnila a přidala údaje k mnohem více knihám než jsem jich vložila samostatně, vím na beton i bez kalkulačky.

Naias
Naias 21.05.2021 v 14:09

Ja by som povedala, že části děl sú poviedky, nie obálky a ilustrátori.

Koka
Koka 21.05.2021 v 14:16

... jen pro upřesnění: tím nesrozumitelným pojmem "části děl" databáze nazývá dílčí literární útvary, které tvoří obsah jedné knihy: povídky, novely, pohádky, divadelní hry ... Tedy vůbec nejde o žádné části děl (úryvky, výňatky), ale o samostatná díla, která mají tu smůlu, že je vydavatel zahrnul do širšího výběru, třeba do knihy povídek jednoho autora, do antologie - povídek či novel na jedno téma (např. moje oblíbená:
https://www.databazeknih.cz/knihy/orel-z-pobrezi-443994)
nebo od autorů z jednoho regionu (typická je třeba moje oblíbená kniha https://www.databazeknih.cz/knihy/deset-novel-z-asie-a-afriky-127169), které jsem vložila jako celé i jako "části děl").

reader - vkládání obálek, ilustrátorů, anotací, životopisných údajů atd. - to se nepočítá, to snad už dělají jenom šprti (jako např. ty a já); oblíbení jsou hlavně ti, co nevkládají nic, ale hlavně hodně klikají a platí, platí, platí ...

p.s.: než jsem to dlouhé vysvětlování dopsala, Naias to sdělila krátce a jasně. :=))

Text příspěvku byl upraven 21.05.21 v 14:19

reader.007
reader.007 21.05.2021 v 14:16

Jo takhle... jasně, rozumím...

reader.007
reader.007 21.05.2021 v 14:19

koka: a taky tě tak baví, jak se při každém načtení stránka reklamama rozhopsá jako na trampolíně, nebo jsi nevydržela s nervama a předplatila si "klidový režim"?

Koka
Koka 21.05.2021 v 14:32

reader: v mé milované, oblíbené a vážené knize, která svého času znamenala průlom ve slovenské literatuře: https://www.databazeknih.cz/knihy/rivers-of-babylon-rivers-of-babylon-29630
jsem před 30 lety poprvé (ne však naposled) si přečetla, co je to výpalné, výpalníci, výpalnictví. Je tam krásně a podrobně popsaná epizoda, jak jedné majitelce malého krámku někdo tak dlouho znepříjemňuje život, až - když už je to k nevydržení a hrozí, že majitelka krámek zavře a "vykašle se na to", tak jí navštíví slušní pánové a nabídnou jí, že za "mírný poplatek" jí všech těch svízelí zbaví a - při pravidelné platbě - se postarají, aby jí už nic neotravovalo.
Třicet let uplynulo, kniha Rivers of Babylon už nevzbuzuje takové vášně, jaké vzbudila při svém vydání, ale ty "pracovní postupy" - ty jsou pořád stejné: zahrnu vás tolikerou nesmyslnou, blikající, hloupou a klamavou reklamou, že už to nebudete moci snášet. A pak - abych vám ulevil (jsem přece na vaší straně, rozumím vašim potřebám ...) - vám nabídnu, že za mírný pravidelný poplatek vás té otravnosti zbavím ... Jak průhledné!

PanPredseda
PanPredseda 21.05.2021 v 14:39

Já nabídnu pohled z druhé strany: Vím, že provozovat a vylepšovat web není zadarmo, tudíž jsem možnost příspěvku uvítal. DK je pro mne totiž místem, které má smysl.
(K přirovnání s krámkem bych měl poznámku: v krámku si zákazníci zboží zadarmo neberou.)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.05.2021 v 15:10

Ne, že lidi obecně četli Novinky na webu, ale překvapilo mě, že to v nich nebylo...

siena
siena 21.05.2021 v 15:21

Dámy, jen bych upřesnila, že "části děl", jsou po novu povídky, pohádky a báseň. Romány, divadelní hry jsou stále v očekávání věcí příštích. A jestli ty šťastné doby pro ně nastanou, budou se muset zase vkládat, neb z původních "povídky" byly vymazány...

Text příspěvku byl upraven 21.05.21 v 15:23



Vložit příspěvek