Technické potíže?


Skallarix
Skallarix 28.09.2017 v 22:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 28.09.2017 v 23:29

Není to gamebook, nýbrž prostě román, který nehraješ, jen čteš. Ofic. "LitRPG kombinuje klasický sci-fi nebo fantasy příběh s mechanismy online her." V podstatě čteš knihu o tom, že někdo vystupuje v MMORPG s tím, že on jako postava leveluje, řeší questy atd. Kniha je to třeba Ready Player One nebo ještě více "herní" https://www.databazeknih.cz/knihy/cesta-samana-ukol-prezit-351362

Jak psala elfos, je to vlastně literární rpg hra. Ale LitRPG se jmenuje žánr. Taky používáme Young adult a ne "romány pro mladé dospělé".

Text příspěvku byl upraven 28.09.17 v 23:31

LordSnape
LordSnape 29.09.2017 v 11:48

Ok, to pak ale ty štítky postrádají úplně svůj smysl...

tenax
tenax 29.09.2017 v 12:29

Ano, štítky někdy postrádají smysl. Ale můžeme si za to většinou sami jako uživatelé a vkladatelé. Často jsou duplicitní s žánrovými kategoriemi, často jsou naprosto nesmyslné. Jako příklad bych uvedl Romea a Julii, kde jsou štítky:
láska - smrt - divadelní hry - zfilmováno - léto - William Shakespeare - tragédie - znepřátelené rody - tajemství.
Troufám si říct, že nejméně polovina těch štítků je vložena nesmyslně nebo zbytečně.
Štítky by měly sloužit především k určení místa a doby děje, něčeho, co je pro knihu specifické v rámci žánru (např. historické postavy, povolání, etnikum). Neopakovat žánr, autora a další obecné kategorie, na které je systém už nastaven, dokonce s možností kombinovaného vyhledávání.

elfos
elfos 29.09.2017 v 12:50

Od začátku tu byl štítek pro dospívající mládež. Občas jej někdo zduplikoval pojmem young adult (duplicita mazána), takže později byl štítek pro dospívající mládež upraven na pro dospívající mládež (young adult).

siena
siena 01.10.2017 v 14:44

Vrátila bych se k námitce Koka. Také moc nerozumím, proč nemohla hodnocení v Bazaru zůstat u sebe, k čemu je tato úprava dobrá. Nejspíš nemám ten správný cit pro design:) Vždyť i ta udělená, jsou jakýmsi "osvědčením" samotného bazaristy, nemusela být odsunuta kdovíkam...

Text příspěvku byl upraven 01.10.17 v 16:58


kapr
kapr 02.10.2017 v 05:09

Některé štítky by pravděpodobně mohly být dvojité tak, aby se zadáním prvního z dvojice zadal i ten druhý, a naopak. Vyhledávat by se dalo podle kteréhokoliv z obou.
Hodnocení v bazaru u nákupu a prodeje by měla být oddělena. To, že jsem spolehlivý kupující, ještě nic neříká o tom jaký jsem prodávající.

Koka
Koka 02.10.2017 v 08:53

kapr - návrh, že "hodnocení v bazaru by měla být oddělena", pramení zřejmě z vaší naprosté neinformovanosti v tomto směru. Ta hodnocení totiž oddělena jsou, každé má samostatnou rubriku, jenom mě se nedařilo jednu z nich najít, neboť je přesunuta (viz můj předchozí příspěvek v tomto vláknu).
Za jistý technický nedostatek při udělování / získávání hodnocení v Bazaru spíše považuji to, že téhož "obchodního partnera" lze hodnotit jenom jednou jedinkrát. A také to, že např. někomu udělím své hodnocení, za pár dnů ten člověk udělí hodnocení mě a zpráva o tom mi přijde s dovětkem, abych mu udělila hodnocení (což jsem už dávno udělala). Když bych to jmenovitě nekontrolovala, tak bychom si mohli takto navzájem udělovat hodnocení dokola - jemu by se mé hodnocení dostalo s výzvou, aby ho napsal i on mě, když to udělá, dostanu jeho hodnocení s další výzvou, abych jej hodnotila také :=)

kapr
kapr 02.10.2017 v 09:18

Hodnocení která vidím já. Vzal jsem poslední knihu vloženou do bazaru, a co se mi objevilo:
Obnažená bazar od: S. Day
Obnažená Prodám za 239 Kč + poštovné ? Kč
Odpovědět na inzerát detail knihy
NOVÁ,VÝBORNÝ STAV.
Prodává: monička 187 Hodnocení: 75 0
Stáří inzerátu: dnes
Já tam prostě ta hodnocení odděleně, za koupě, a prodeje - zvlášť prostě nevidím. Asi se špatně dívám, nebo se dívám jinam. Přesto se rád poučím.

Text příspěvku byl upraven 02.10.17 v 10:05

Koka
Koka 02.10.2017 v 09:38

kapr, hodnocení obchodujících se nehledá u jejich inzerátů, ale v jejich profilech. V tom vašem to kupř. vypadá takto:
https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/kapr-182647

kapr
kapr 02.10.2017 v 10:03

Koka: Díky.
Omlouvám. Tak hluboko jsem v tomto menu dosud nikdy neproniknul.
Vůbec jsem netušil, že se to dá ještě dále rozkliknout.

Wendulka
Wendulka 03.10.2017 v 10:34

Zdravím, mám problém se seznamem knih, kdy jsem si nějak omylem změnila typ seznamu na osobní a ať dělám, co dělám, nejde mi to "překliknout" zpět na veřejný seznam. Nevíte, co s tím?

Koka
Koka 03.10.2017 v 10:47

Wendulka, podívala jsem se na vaše seznamy a - nic ve zlém - považuji je za ryze osobní, subjektivní. Pokud měl třeba stejný názor jako já i moderátor, tak možná nepřipustil, aby tyto seznamy byly veřejné. Ale možná se pletu a jde jen o technický zádrhel.

Text příspěvku byl upraven 03.10.17 v 10:47

nokid
nokid 08.10.2017 v 16:02

Nevím jestli to patří právě sem - ale nemohu nijak přidat další blog (článek). Ta možnost je zrušena? Starší blogy mi zde zůstaly.

nokid
nokid 09.10.2017 v 10:15

Tak už mi tenhle dotaz zodpověděla jedna z uživatelek přes SZ: Nový blog se přidává z adresy https://www.databazeknih.cz/blogy
Díky.

jancaV028
jancaV028 02.11.2017 v 18:33

Zajímalo by mě, jak často aktualizujete? Totiž teď mi přišlo na email upozornění, že knihu kterou sháním někdo prodává, tak nelením, hned na to kliknu, abych viděla inzerát a knihu nepropásla a co se nestane? Hlásí mi to že inzerát neexistuje??

siena
siena 04.11.2017 v 09:36

Omlouvám se předem, jestli to už bylo řešeno. Prošla jsem jen Novinky na webu a tam ne...Když v profilu autora rozkliknu Ocenění a kliknu na Přidat ocenění, skočím na úpravy, kde možnost vložení není. Alespoň nevidím:)

Koka
Koka 04.11.2017 v 18:37

Texty nejnovějších komentářů se mi na titulní stránce DK, v rubrice Nové komentáře zobrazují v jakémsi deformovaném, zpřeházeném formátu. Třeba řádek druhý se zobrazuje jako třetí, čtvrtá věta je napůl vklíněná do druhé a pod. Pak, když si komentář rozkliknu a přečtu u samotné knihy, tam je to v pořádku.

siena
siena 12.11.2017 v 09:11

Nejspíš to bude jen nějaká dočasná chybka...ale, když si rozkliknu Nejnovější komentáře - blogy, tak, se při najetí na konkrétní komentář, který bych si chtěla rozkliknout, ocitnu na úvodní stránce. A to samé vyskočení je i při najetí přímo na ten konkrétní blog...

Naias
Naias 12.11.2017 v 10:59

Ak ide o blog Óda na čtečku, tak do toho sa nemôžem dostať ani ja, ani cez Upozornění - Články, hoci do všetkých ostatných blogov hej. Nejde mi to ani cez google. Možno ten blog už neexistuje.

siena
siena 12.11.2017 v 20:01

Nais, byl to on, který jsem zkusila. Nenapadlo mě, vyzkoušet u jiného, protože proč by byl mazán...dějí se různé věci:)

Text příspěvku byl upraven 12.11.17 v 20:22

Koka
Koka 12.11.2017 v 20:38

Ten blog už opravdu tady není, autorka nebo redakce jej smazaly.

snimcibdim
snimcibdim 14.11.2017 v 20:28

Dobrý den, pokud se pokusím ze stránky s nějakou knihou R.L.Stevensona
(např.: https://www.databazeknih.cz/knihy/klub-sebevrahu-55184)
překliknout na všechny jeho knihy nebo na odkaz s jeho jménem - stránku o autorovi, objeví se:

Tato stránka nefunguje
Web www.databazeknih.cz vás přesměroval příliš mnohokrát.
Zkuste vymazat soubory cookie.
ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Cookies jsem nemazala, ale nikde jinde mi to na webu nedělá (ani na jiných webech), čili si myslím že v cookies to nebude.

OS: W10
Prohlížeč: Chrome

S pozdravem
Kateřina

R.E.M.
R.E.M. 17.11.2017 v 13:11

Nevím, jest-li jde o technické potíže nebo o systémovou chybu, ale při očíslování vlastních seznamů se mi v menu u knihy řadí seznamy s čísly takto: 1, 10, 11, 12, 2, 3...
... to jsem si optimisticky myslela, že očíslováním se mi aspoň někde vlastní seznamy seřadí tak, jak já chci! Chyba lávky. Evidentně, systém mě zase překvapil, šokoval a v tomto případě i otrávil. Celkově jsou vlastní seznamy velmi neprakticky řešené a dá se říct i uživatelsky nepřátelské.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 17.11.2017 v 13:18

R.E.M., takhle se řadí běžně čísla třeba i u fotek v počítači, proto používáme formu 001, 002, 003... ty nuly zajistí požadované pořadí, ale doporučuju vyzkoušet, jestli to zdejší systém snese :)



Vložit příspěvek