Technické potíže?


Eldar80
Eldar80 04.01.2018 v 12:38

Když mi dá někdo palec, tak nefunguje odkaz na jeho profil.

Marika Vanova
Marika Vanova 04.01.2018 v 20:07

Přesně tak, to je asi nová vychytávka, abychom si nelezli moc do profilů ;-)

LordSnape
LordSnape 04.01.2018 v 20:21

@Eldar80 Já to teď zkoušel a funguje mi to.

Eldar80
Eldar80 04.01.2018 v 22:36

Super! :) Tak už jsou zase upozornění u knih bez obrázků a opět fungují odkazy na profil toho, kdo mi dal palec.
LordSnape: Tak ještě dnes ráno to nebylo funkční. Nyní mi nová upozornění již opět fungují.
Dan: díky za opravy! :)

rusalka123
rusalka123 08.01.2018 v 00:00

Ahojte, mám jeden dotaz... Nejsem si úplně jistá, jestli to sem patří, ale nevím, kde jinde se zeptat... Možná je to chyba mého mobilu, ale nejde mi přes něj nic přidávat do mých seznamů, přesněji řečeno když kliknu na "přidat do mých knih", vůbec nic se nestane, jako kdyby tam žádné tlačítko nebylo... Přitom všechno ostatní jde bez problému... Jste na tom někdo stejně? A netušíte, v čem může být problém? Díky :)

Text příspěvku byl upraven 08.01.18 v 00:00

R.E.M.
R.E.M. 08.01.2018 v 07:23

rusalka123: I na mém mobilu "rozklikávání" menu Přidat do mých knih často nefunguje napoprvé. Musím najít místo, kde tlačítko reaguje. Nejvíc se mi osvědčilo klepnout doprostřed tlačítka menu nehtem.

Text příspěvku byl upraven 08.01.18 v 07:24


LordSnape
LordSnape 08.01.2018 v 10:57

@rusalka123 To je kalibrací dotykového displeje.

rusalka123
rusalka123 08.01.2018 v 18:46

Díky za odpovědi. :)
R.E.M. Tím nehtem to fakt jakž takž funguje, díky! :) A to jsem to zkoušela všemi různými způsoby už třeba tisíckrát... :D

HaHa11
HaHa11 09.01.2018 v 10:31

Opakovaně mi vypadávají z textu recenzí středníky. Naposledy u Vetřelce od Tany French. Kde je problém? Ráda bych se ke svým textům vrátila a opravila je. Děkuji

Dan
Dan 11.01.2018 v 12:08

Vypadá to, že se mi snad podařil opravit problém s otevíráním nabídky "Přidat do mých knih". Už by to nemělo zlobit na jiných zařízeních.

to HaHa11: Už by to od teď nemělo zlobit.

HaHa11
HaHa11 11.01.2018 v 16:22

to Dan Bylo by možné se ještě k recenzím vrátit a uvést vše do pořádku - alespoň k té aktuální poslední (Vetřelec)? Díky

Dan
Dan 11.01.2018 v 16:35

to HaHa11: Můžete. Pokud recenzi upravíte a doplníte středníky, kde jste je měla, již tam zůstanou.

R.E.M.
R.E.M. 11.01.2018 v 18:21

Dan, díky za upravení nabídky pro mobily.
Mám ještě jednu prosbu - na mobilu mi nikdy nejde "dát" palec u komentářů ke knihám. Zkoušela jsem všechny možné způsoby a nic.

Eldar80
Eldar80 11.01.2018 v 22:46

Ach jo. Mám zase námitky vůči nové úpravě menu, které se objevuje když najedu myší na tlačítko "Přidat do mých knih". Byl bych rád, kdyby se tam vrátilo původní řádkování. Mám 20 seznamů a nabídka je nyní na stránku a půl což je dost nepohodlné. Taky by ta nabídka mohla být širší, aby víceslovné názvy seznamů nebyly na několik řádek.
DK používám denně a využívám ji skoro na maximum a tohle tlačítko snad 100x za den, takže neustále najet na tlačítko a potom myší rolovat dolů je hrozně únavné.

denib
denib 19.01.2018 v 11:19

Z knih Boleslawa Pruse se nejde dostat na autora. Odkazují na špatnou adresu https://www.databazeknih.cz//autori/boles-aw-prus-957 - dvě lomítka před "autori".
Přes vyhledávání autora se na něj dostat dá: https://www.databazeknih.cz/autori/boles-aw-prus-957 - jedno lomítko před "autori".
Chtělo by to opravit odkazy. Zkoušela jsem to z několika jeho knih a všude to bylo stejné.

Dan
Dan 19.01.2018 v 14:28

Děkuji moc, opraveno.

Text příspěvku byl upraven 19.01.18 v 14:28

denib
denib 19.01.2018 v 15:21

Omlouvám se, ale takhle to je špatně. Knihy by měly být navázány na pseudonym, teď jsou na jméno, pod kterým je nikdo nezná.

Dan
Dan 19.01.2018 v 15:23

Nic jsem neměnil, jenom jsem opravil technickou chybu.

denib
denib 19.01.2018 v 15:24

Ale předtím byl v detailu knihy vidět Boleslaw Prus. Teď je v detailu knihy pravé jméno, které si nepamatuju.

jirin@
jirin@ 19.01.2018 v 16:51

denib - všechny knihy jsou navázány na pseudonym Bolesław Prus. Autor je veden pod vlastním jménem Aleksander Głowacki.
Cituji z nápovědy: Píše-li autor pod pseudonymem, přidejte ho pod skutečným jménem a příjmením (pseudonym k němu přiřadíte následně)

Text příspěvku byl upraven 19.01.18 v 16:53

denib
denib 19.01.2018 v 17:19

jirin@: Tak tomu se říká pro dobrotu na žebrotu. Už jsi druhá (první v SZ), kdo mě poučuje o tom, jak se přidává pseudonym. Nechápu tuhle reakci. Resp. mám dojem, že ty nechápeš. Ani autora ani pseudonym ani knihy jsem nepřidávala a neměnila!!! Jediné, co jsem udělala, je, že jsem upozornila na technickou chybu. Původně byl u knih vidět pseudonym - což bylo správně! Po opravě technické chyby je u nich vidět pravé jméno autora, což je špatně! Jen upozorňuju, že technická oprava udělala obsahovou blbost. Když to zkusím opravit, neobjeví se chyba znovu? Neměl by to třeba vyzkoušet a opravit Dan, když v tom byl technický problém? Původně jsem myslela, že knihy opravím až vychladnu. Ale už se mi do toho nechce. No, díky za poučení, příště budu zticha.

jirin@
jirin@ 19.01.2018 v 19:36

denib - V žádném případě se nejednalo o poučování, ale o informaci, že je vše v pořádku. Ano, Dan odstranil technickou chybu. Následně jsem si všimla, že profil autora neodpovídá pravidlům DK, proto jsem jej opravila. Následně jsem prošla všechny připojené knihy a přiřadila jsem k nim pseudonym, který tam správně patří. Nějakou chvilku to trvalo, a to byla právě ta doba, kdy ses na to podívala a bylo to špatně a kdy kniha byla spojena s vlastním jménem autora. V 16.50 jsem opravy dokončila a následně jsem poslala sdělení, že je to již OK.

denib
denib 19.01.2018 v 19:37

Dobře, děkuju.

jirin@
jirin@ 12.02.2018 v 08:40

tsal - uživatel dal místo ISBN text ze životopisu autora - Od roku 1995 je profesorom na University of New Brunswick (Fredericton, Kanada). - je tam skrytu slovo Kanada. V záznamu se zobrazuje jen část textu. Text bych odstranila, ale jen pokud dohledám ISBN (pokud jej kniha vůbec má) - jinak se mi záznam nepodaří uložit. Ze stejného důvodu tam asi uživatel vložil text.
-----------------------
Opravila jsem - už by to mělo být v pořádku.

Text příspěvku byl upraven 12.02.18 v 08:42

Sahti
Sahti 25.02.2018 v 14:01

V minulých dnech jsem se chtěla podělit o své dojmy ohledně výzvy loňského roku. Napsala jsem článek Můj rok 2017 a první čtenářská výzva s Databází knih. Chtěla jsem dát vždy odkaz na knihu, která právě patřila do mého splněného bodu. Jenže není ten link aktivní a čtenáři, co čtou můj článek si ten odkaz případně musí zkopírovat. Chtěla bych požádat, zda tento link by nešel nějako zaktivnit a rovnou by se pak čtenář mohl podívat na danou knížku.
Šlo by s tím něco udělat?
Dávám příklad:
1/ Klasik
Dala jsem si za úkol, že ve výzvě by měla pro mne být i česká klasika. Výběr Karla Čapka byl záměrný, tento příběh Hordubala jsem měla dlouho v "merku".
- dobře vykreslená tvrdá realita venkova
- smutno
https://www.databazeknih.cz/knihy/hordubal-12655


Děkuji za zvážení. Sahti



Vložit příspěvek