Technické potíže?

PanPredseda14. září v 10:48

Lenka.Vílka: Ok, je to tak.
Mně stav, kdy do pole ISBN lze zadat pouze ISBN vyhovuje, jiný identifikátor jsem zmínil jako možnost ke zvážení, nebude-li, nebude.
Chápu, že záznamy knih z databáze se kvůli tomu mazat nebudou.

Lenka.Vílka14. září v 10:51

PanPredseda: to je dobře, že se mazat nebudou :D

reader.00714. září v 16:02

Já teda osobně hodnotím tuto změnu jako pěkně blbou. Netvrdím přece, že bych přepisovala ISBN u knih kde nechybí, ale jako identifikátor starých knih to číslo fungovalo hladce, krom toho si jej vkládající necucali z prstu a jako kód byl stejně jako ISBN jedinečný a odlišoval (kromě roku) od sebe více vydání, která jinak bývala mnohdy skoro identická.
Systém mne "jen neupozornil", jednoduše mne nepustil dál když jsem na údaji trvala a že by tato změna znamenala nějaké zkvalitnění webu jsem si teda nevšimla. Mohla bych se sice dotazovat, proč číslo tohoto formátu najednou připadá "systému" závadné, jenže asi se nedočkám jiné odpovědi než vysoce funkční a tradičně arogantní "prostě jsme se tak rozhodli", takže jako byste nic nečetli...

siena14. září v 17:34

reader.007, odpovědi se nedočkáš, ale některým to ušetří práci:)

reader.00714. září v 22:30

Ne že bych tu odpověď čekala, možná ještě tak "když se ti tu něco nelíbí tak si táhni jinam" od některých místních patolízalů, ale asi mají dneska volno.

Eldar8014. září v 22:51

reader.007: Už si na to stěžovalo víc lidí. Já kdysi také... Z mého pohledu jsou tyhle novinky taky zhoršení. Nechápu proč by systém nemohl operovat s oběma kódy. Technicky by to neměl být problém. Ale co píše pobijecmuch taky dává určitý smysl a holt se prosadil tento názor... :(

vladimir304316. září v 08:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas16. září v 22:11

Zajímává nová funkcionalita, kde jen jsem ji už viděla...

předevčírem
Když se rozhodnete prodat některou knihu z vaší domácí knihovny, v sekci Knihotéka (úplně dole) najdete odkaz na přehled knih, které jsou právě poptávány v bazaru, a vy je zároveň vlastníte :-) Snadno tak můžete rovnou oslovit potenciální zájemce... (citace z Novinky na webu)

A já se ptám, jak snadno mohu oslovit potencionílního zájemce, když za 1, není vidět za kolik knihu poptává a za 2, není vidět, kdo ji poptává a to souvísí se za 3, překvapilo by mne kdyby to bylo zadarmo.-)

Koka17. září v 08:32

Marthas:
1. to vše, co nevidíte, uvidíte, až si pak kliknete na ten seznam ve své knihotéce, pak na konkrétní poptávanou knihu, u ní na rubriku Bazar a v tom Bazaru na rubriku Poptávka a v té rubrice na ten inzerát, u něhož se dozvíte to, co je nejdůležitejší vědět - kdo a za kolik (to vše asi bylo vymyšleno v zájmu "nenavyšovat počet kliknutí" :=)))
2. Funkce Poptávka zde byla tolik dlouho umrtvená, že až se k tomu koncentrovanějšímu seznamu poptávaných knih dostanete, možná zjistíte, že v naprosté většině jde o a) poptávky chronických poptávačů, kterým by slušný čtenář neměl neprodat ani knižní záložku, b) poptávky uživatelů, kteří se na DK již několik měsíců či let nepřihlásili c) poptávky osob, které svůj zájem o knihu dávno naplnily, ale inzerát zapomněly smazat (občas to někteří vám i sdělí).

Ale abych nebyla nespravedlivá - reagovala jsem svou nabídkou i na jednu poptávku, která ještě pořád platí a u které tedy asi zakotví moje knížka ! :=)))

Marthas17. září v 23:40

To Koka: Od vás jsem sice odpověď nečekala, ale i tak ji kvituji. Podotýkám jen, že jsem ještě včera na ten výpis klikla, pak na konkrétní knihu, u ní na rubriku Bazar, i na Poptávku a i na ten inzerát. Buď to tedy tehdy nebylo dodělané anebo kacířská myšlenka, jde zadat poptávka bez udání ceny a anonymně.-)
Dnes jsem to tady opakovala a zjistila, že už to jde. Je to takový nezvyk. Samozřejmě, že ty poptávané knihy zrovna prodat nechci, ale chtěla jsem tu funkcionalitu prozkoumat a zjistit, zda to funguje.
A abych byla nespravedlivá já, tak plně chápu, proč člověk musí tolikrát klikat, když kdysi nemusel. Přeci pokud je ta služba zadarmo, tak všechny ty informace nemůžou být vidět na jeden klik.D

Ale abych nebyla až tak zlá, tak samozřejmě návrat funkce poptávky kvituji, i když, jak píšete v za druhé, bylo to dost dlouho mrtvé, takže tomu musíme nechat čas, aby se to opět zažilo.

elfos20. září v 13:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena20. září v 14:00

elfos, to je stejné, jako jste psala, že vkládáte do anotací jednotlivé hry a romány. Věřte, že jsou uživatelé, kteří jsou za to rádi:)

elfos20. září v 17:00

Jak jsem právě ověřila u Lupičů mrtvol, identifikační čísla u knih vydaných před rokem 1989 už jdou vkládat a systém bez problémů přijímá i opravy a úpravy knih s těmito čísly. Super. Moc děkuji, Dane. :-)

reader.00720. září v 17:46

Nestává se často, že bych tu nějaké změny kvitovala s povděkem a svou nespokojenost většinou i ventiluji, takže teď i já DĚKUJI za změnu, kterou rozhodně považuji za zlepšení.

siena27. září v 17:51

Nelze listovat v poště, nezobrazuje se stránkování:(

reader.00727. září v 18:06

Jak u koho, mně to třeba funguje (prohlížeč Chrome, jestli to někomu bude užitečné)

siena27. září v 18:20

Mám ho taky...

reader.00727. září v 20:19

No jo, tak tím to tedy nebude. Ale určitě v tom nejsi sama, zrovna dneska si mi na to stěžovala ještě jedna "kolegyně".

siena28. září v 07:22

Už zase zobrazuje... díky.

Lenka.Vílka28. září v 09:00

Prosím, aby se opět někdo podíval na tenhle dost závažný problém. A ne, odpověď "ukazuje se to nejrelevantnější" jako minule neberu. Předpokládám tedy, že se s tím nikdo nic neudělal.

https://www.databazeknih.cz/search?q=Zuzana&in=other

Proč vyhledané věci končí (třeba překladatelé) u písmena "c" v příjmení. Já chci, aby mi to našlo všechny ženy se jménem Zuzana, které zde mají profil. Protože takhle těžko najdu způsobem "počkám, až mě její příjmení cvrkne", když se mi vlastně neukáže všechno. Není to relevantnce, je to abeceda. Prostě je tam nastavený maximální počet a máš smůlu. Nebo to je myšleno tak, že si mám projít celou abecedu? Protože potom vyhledávání, tedy zobrazování vyhledáného je najendou kamarád...

https://www.databazeknih.cz/search?q=Zuzana+g&in=other

Dík, snad se na to někdo podívá. A tentokrát to vážně opraví. Stejně jako stále není opraveno zobrazení řazení autorů. Prostě jenom 140 stránek a končíme u písmena "b". Myslím, že od prvního řešení uběhla dostatečná doba, ale vůbec nic se nezměnilo :( tedy od obou věcí.

Dík

Text příspěvku byl upraven 28. září v 09:01

LaCucaracha08. října v 20:49

U komiksu Bomba (Bollée, Alcante), který před pár měsíci vydalo Argo, se najednou objevilo, že vyjde 12. 11., a asi v důsledku toho zmizely hodnocení i komentáře. Resp. je dole uvedeno "3 komentáře", ale ty nejsou vidět. Kniha prostě nejde hodnotit, protože ještě nevyšla, ačkoli ji mám už celkem dlouho v knihovně. :-) Nešlo by to vrátit do původního stavu?

Lenka.Vílka08. října v 21:07

LaCuraracha: zadejte, že už vyšlo. Až se chválí, komentáře tam zase budou. Teď jsou ve tmě, ne smazaný...

Milos 15včera v 21:38

Dobrý den,
export knih do excelu je nyní omezen na 3 300 knih. Chtěl bych se zeptat, jestli v budoucnu bude možné exportovat vyšší počet knih než 3 300 a jaká je horní hranice?
4 000, 5 000, 10 000, 20 000?
Děkuji za pozornost věnovanou mé otázce

Vložit příspěvek
... 67