Technické potíže?


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.05.2021 v 09:40

Nebylo by to tak hrozný, kdyby do tý statistiky nezmizely i body, který vypovídající hodnotu prd a půl, ale na profilu jsou, když k ničemu nejsou. Jasný, hned na první pohled není teď jasné, s kým máte tu čest podle vložených knih. Ale počet vložených knih není roven počtu správně nebo kompletně vložených knih.
Třeba jako když se sem někdo přihlásí, za dvě minuty si myslí, že všechno ví, vloží sem deset knih (které mu hrdě svítí na profilu), ale už nikdo nezná pravdu. Tj on měl vloženo za další dvě minuty, ale rozdrbal mezitím všechno, co jenom šlo a další dva dny se to bude opravovat.
Nebo vloží jenom název, zdroj, datum vydání a jde dál. A všichni ostatní doplňují, ale chlubí se tím ten, kdo vložil knihu, která vyjde za 11 měsíců jenom proto "že zdroj"...

:D

siena
siena 29.05.2021 v 09:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 29.05.2021 v 13:48

To Koka: Souhlasím. Sice nemám pocit, že počet přečtených stran je až taková hrůza, jak uvádíš. Přesto ale si myslím, že se zde mísí jablka s hruškami a nemělo by to být spolu, ale tak jak to bylo dříve. Je sice pravda, že i Lenčina slova mají nějakou logiku, ale... Tohle upozaďování důležitých rozlišovacích bodů se mi nelíbí. A Danova slova ohledně toho, myslím, vody nezklidňují ale spíše je ještě čeří.

siena
siena 29.05.2021 v 14:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 31.05.2021 v 11:12

Povšiml jsem si, že v bazaru figuruje celá řada knih postrádajících prakticky všechny informace. Tedy byly vloženy tak, aby vůbec mohly v bazaru figurovat, ale přínos pro uživatele DK je roven téměř nule.

reader.007
reader.007 31.05.2021 v 23:00

kapr: tím bych se netrápila, důležité je jestli fakticky existují v češtině, slovenštině nebo jiné formě, jestli nejsou duplicitní a on už se časem najde nějaký blbec, který ty scházející údaje doplní.


cucik14
cucik14 01.06.2021 v 08:42

Ahoj :) Přidala jsem komentář ke knize Štvanice https://www.databazeknih.cz/knihy/stvanice-458308?orderBy=new a nemám tam ten palec aby mi někdo mohl dát like, kde dělám chybu? :D u ostatních knih to mám. Díky :)

Text příspěvku byl upraven 01.06.21 v 08:42

Naias
Naias 01.06.2021 v 08:50

Ja tam ten palec vidím.

Dan
Dan 01.06.2021 v 09:42

to cucik14: To je proto, aby člověk nedával palce sám sobě...

PanPredseda
PanPredseda 01.06.2021 v 09:46

Ad Dan: Už jsem chtěl napsat, že to se některým líbit nebude. Ale pak mne napadlo, že ti mají více uživatelských profilů a ty si dají palce navzájem :-D

jirin@
jirin@ 01.06.2021 v 14:39

reader.007 - cituji: "...a on už se časem najde nějaký blbec, který ty scházející údaje doplní..."
Velmi často, a opravdu velmi často, denně, doplňuji do záznamů chybějící data. Podotýkám, že se za nějakého blbce nepovažuji ...

Text příspěvku byl upraven 01.06.21 v 14:44

asam
asam 01.06.2021 v 15:00

reader.007 - mám ráda pořádek. Jak ve svém šuplíku doma, tak i v knihách na DB. Proto denně doma uklízím a v DB vložené knížky doplňuji, opravuji překlepy, někdy i hrubé pravopisné chyby....... dělám to ráda, dobrovolně. A proto jsem ve vašich očích za "BLBCE" ?. To jste trochu přehnala.

pobijecmuch
pobijecmuch 01.06.2021 v 15:38

Já se přidám. Zbytečně silná slova, která, ale ujedou i některým jiným uživatelům. Poslední dobou je to skoro pravidlo.

PanPredseda
PanPredseda 01.06.2021 v 18:45

Tak já bych se s dovolením zastal reader.007.
Její vyjádření o blbcích, kteří doplňují údaje k "pahýlům" knih, beru jako povzdech nad stavem, který zde panuje, nikoli jako nadávku těm, kteří údaje u knih doplňují, opravují apod. Navíc reader.007 sama také tuto činnost (myslím, že v nemalé míře) provádí, tudíž blbcem označuje i sama sebe.
Myslím, že by bylo záhodno kritizovat příčinu, tj. uživatele, který vytvoří "pahýl" knihy, ač je o ní lehce k nalezení údajů více. Kdoví, třeba takoví uživatelé uvažují právě ve stylu "však on to za mne nějaký blbec doplní..."

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.06.2021 v 18:49

PanPrededa: ano, napsal jste to přesně tak, jak to je. A podtrhnul poslední větou....
To si mmch myslím také, že je to napadne :/

Eicherik
Eicherik 01.06.2021 v 19:29

Já tedy nevím, ale z toho příspěvku o blbcích je snad jasně patrné, že uživatelka reader.007 kritizuje ty, kteří přidávají neúplné knihy a ne ty, kteří to potom pracně dávají dohromady. Takže tím blbcem myslí také sebe.

R.E.M.
R.E.M. 01.06.2021 v 20:22

PanPredseda:
Evidentně nás to více pochopilo stejně.
Příspěvek reader.007 mi rozhodně nevyzněl jako kritika těch, kteří doplňují chybějící údaje, opravují atd. Právě naopak.

Text příspěvku byl upraven 01.06.21 v 20:27

alekis
alekis 01.06.2021 v 20:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 01.06.2021 v 20:26

alekis: Přesně tak. :-)

cucik14
cucik14 01.06.2021 v 21:14

Díky za odpověď, to je nějaká novinka co mi utekla :)

vezír
vezír 01.06.2021 v 21:51

jestli věta --on už se časem najde nějaký blbec, který ty scházející údaje doplní.-- je myšlená na ty co přidávaj neúplný knížky tak asi žiju v jinym vesmíru

R.E.M.
R.E.M. 02.06.2021 v 08:18

Vezír - to nevadí. Mírumilovní mimozemšťané jsou na DK vítáni. :-)
Zkuste jít po významu textu, ne vše je napsáno polopatě.

reader.007
reader.007 04.06.2021 v 12:52

Proč se u knih nezobrazuje ta část menu, kde bylo "odfajfkováno" jestli knihu mám/nemám v knihotéce, přečtených, chystám se číst, případně v nějakém soukromém seznamu?

Jo a viz výše moje poznámka o "blbcích", většina pochopila správně, takže jim děkuji za "obhajobu" :-)
Jiřko, pobíječi - nebuďte zbytečně vztahovační

a vezíre, u tebe mne to nepřekvapuje

siena
siena 04.06.2021 v 12:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 07.06.2021 v 06:22

Povšiml jsem si, že v bazaru figuruje celá řada knih postrádajících prakticky všechny informace. Tedy byly vloženy tak, aby vůbec mohly v bazaru figurovat, ale přínos pro uživatele DK je roven téměř nule. (Vlastní citace - opakování již vloženého příspěvku)
Svým příspěvkem jsem měl na mysli, že by při vkládání knihy mělo existovat jakési minimum, které vkládajícímu, který při své činnosti více méně prokazatelně drží onu vkládanou knihu v ruce je jednoznačně známo. Jde mi o to, aby si nevystačil s vhozením titulu k již existujícímu autorovi, a jinak o knize již nic dalšího neuvedl. Stačí se podívat na některé tituly v bazaru.
Ještě k těm blbcům. Mezi výrazy "dobrá vůle" a "dobrý vůl" nacházím nepochybně jistou nezanedbatelnou souvislost.
Mám radost, když mohu někde některý údaj doplnit, či poopravit, a houby mi záleží na tom co si o tom kdo myslí.
Jen skáču do výšky, když tu narazím na titul o kterém sháním určité informace. Nejprve zajásám, že tady vůbec je, a po zjištění, že mimo jména autora a názvu knihy všechny další informace chybí, osobu, která sem vložila tak jednoznačný šlendrián přesto, že držela knihu v ruce prokleju do pátého kolena.

Text příspěvku byl upraven 07.06.21 v 06:23



Vložit příspěvek