Nutný souhlas s reklamou


sola_lupa
sola_lupa 03.02.2023 v 09:15

Ahoj, dobrý den,
není to prvně, co se mi stalo, že mi přišla zpráva obsahující nějaký příběh člověka a k tomu si přihodil, že taky nějakou knížku napsal, a v podstatě se jedná o nevyžádaný prodejní spam. Pokud knížky vydávám a prodávám, tak přeci ne ve zprávách na Databázi knih. Nevím, jestli to pořád dokola nahlašovat, ale přeci když je volně přístupný seznam uživatelů, něco by to na tyto případy chtělo.
Jen mě zajímá, co si o tom myslí další uživatelé. A stává se vám to často?

Koka
Koka 03.02.2023 v 09:46

Stalo se mi to několikrát, ale ještě nikdy jsem z toho neonemocněla :)).
Někdy těm, co žádají o moji pozornost vůči svému literárnímu textu (a případně i nabízejí jeho prodej) poděkuji, odpovím, a někdy ani to ne.
Po 10 letech na DK a pozorování zdejších "jevů" považuji za mnohem mnohem strašnější, otravnější a pro "mou psyché" škodlivější úplně jiné projevy (kterých je tady - žel - čím dál víc), než nabídku vlastní tvorby.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.02.2023 v 12:19

Tak na svůj profil si můžete napsat, že nechcete, aby vám nikdo nic neposílal. Ale když to i tak přijde, stačí napsat, že nemáte zájem. Žádná kovbojka. Za mě to není důvod k nahlášení. Komu? Majiteli webu? A on s tím udělá co? Zablokuje zprávy? To můžu i já sama. Když druhá strana odmítnutí nepochopí, je možnost uživatele zablokovat ve zprávách. Přeci jen, neděje se to zase tak často, aby nejdřív člověk musel projít kontrolou nebo časovým hajením, aby mohl mohl někomu napsat zprávu. A jak to bude s bazarem? Ne každý nevyužívá tu první neosobní automatickou přednastavenou zprávu. Takže by se nedopsal druhému?
Mmch, i mě už přišla podobná zpráva. Jednou to bylo docela vtipné. Když jsem se koukla na komentáře u knihy, tak každý začínal: Autor mě oslovil přes databázi...
Proč to nezkusit ze strany autora? Proč to zbytečné hrotit? Jak píše Koka, horší věci se zde dějí...

Text příspěvku byl upraven 03.02.23 v 12:21

sola_lupa
sola_lupa 05.02.2023 v 08:56

Když pominu fakt, že je tu na to právě ten bazar a je přímo v pravidlech, že je to zakázané... Budete se divit, ale pokud se to nahlásí, je to v jeho řešení a nejspíše buď dostane upozornění, ale vzhledem k tomu, že je to přímo v pravidlech, tak nejspíše vyhazov.
Takže když je něco v pravidlech a někomu se to nelíbí a přece se zde podle jiných dějí horší věci, stejně má člověk sklapnout podpatky a mlčet. Tomu říkám krásný projev české nátury.
Gratuluji, zbagatelizovalo se to krásně.
Sbohem, dámy.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.02.2023 v 09:01

sola_lupa: teď jsem zmatená jako lesní včela. Chtěla jste znát názor ostatních. Oni vám ho dva lidi napsali. Ale bohužel byl jiný než váš a tudíž jste naštvaná, že nikdo nepřinesl polínko k vaší hranici?
Nikdo vám nepsal, ať se na to vyprdnete, ale napsal vám, jak to řeší ten druhý. Ale ne, ten druhý to řeší jinak, tak zamáváte šátečkem.
Tak k čemu je potom tohle vlákno?
Hele, uznávám, u mě je to tím, že prostě některé věci neřeším. S dodatkem "už ne". Ale to neznamená, že ostatním doporučuji nevyndavat kamínek z boty, když ho tam tlačí. Prostě se už soustředím na jiné věci. A to je věc názoru, ne důvod k tomu, aby na mě byl někdo zlej. Prostě jsou věci, který si neberu tak osobně. Ano, je tady dost věcí, který si osobně beru. Ale zase si nemyslím, že by moje reakce na ty, který to nemají tak horké, měla být ta, že na ně za to budu zlá.
Tak snad pro vysvětlení stačilo a všichni budeme zase ok :)

Text příspěvku byl upraven 05.02.23 v 09:26

Koka
Koka 05.02.2023 v 11:12

sola_lupa, pokud byste byla ochotná vyslechnout radu:
1. Když jednou někam na veřejný portál napíšete: "Jen mě zajímá, co si o tom myslí další uživatelé." - připravte se na to, že se najdou uživatelé, kteří si o dané věci myslí něco jiného, než vy.
2. Když si přejete, aby na váš příspěvek reagovali pouze ti, kteří s ním bezvýhradně souhlasí, tak
a/ nepište tam, že vás zajímá, co si o tom myslí jiní,
ale
b/ svůj text velikým písmem nadepište PETICE (případně také - pro zmatkáře, jako jsem já - uveďte, že pod daný názor a požadavek sháníte souhlasné hlasy, ale z důvodu nedostatečnosti zdejších rubrik své provolání za vyhazov neoprávněně inzerujících prodejců zveřejňujete v diskuzi, ovšem že není o čem diskutovat, je třeba jen souhlasit).

3. Když odmítáte nabídky prodejců ke koupi jejich knih, rozesílané mimo režim zdejšího Bazaru, vaše pobouření z porušování pravidel by znělo věrohodněji, kdybyste se rovněž stavila k poptávkám zveřejňovaným mimo bazar. Když tady nějaká čtenářka v 2 - 3 různých diskuzních (!) vláknech najednou zveřejní, že se jí při stěhování ztratila anglická slovíčka a zaplatí hodně tomu, kdo jí je prodá, proč jí nevykážete do bazarové rubriky Poptávka? A nebo ta pravidla platí jenom někdy a vůči někomu?

A poznámka na závěr: jsem z generace, která až v pozdním věku se začala seznamovat s elektronickou komunikací a jejími divnými pravidly. Jedinou "sociální síť " mého dětství tvořily takové dopisy typu "... tohle opiš desetkrát a pošli deseti svým přátelům. Pokud řetěz přetrhneš, do roka zemřeš ...". Všechno to byly samé nevyžádané zprávy a navíc výhružné! Dosud z nich mám legraci.
Asi kvůli tomu dosud nechápu pojem "nevyžádaná zpráva" - neumím si totiž představit, že bych dostávala jenom vyžádané zprávy, a ani netuším, jak bych měla postupovat při získávání vyžádaných zpráv (a že by se mi nějaké - vím jaké a vím od koho - hodily :=)

Text příspěvku byl upraven 05.02.23 v 11:14


Azizi
Azizi 05.02.2023 v 13:42

Koka, ak ste mysleli mňa s tými AJ slovíčkami, napísala som to len 2x, a to do rovnakého vlákna, nie do rôznych.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.02.2023 v 14:12

Koka se za svou chybu určitě kaje, Azizi, ale pointa je i tak stejná. Stále tady někdo něco shání a místo napsání poptávky to ventiluje do diskuse. Proč tohle nikomu nevadí? Proč se nad tím nikdo nepobuřuje? Taky je to proti pravidlům a příspěvky se nemažou. Chápu, na co tím chtěla Koka poukázat a v druhém příspěvku to rovnou napsala. Pravidla jsou fajn, že? Ale my si je aplikujeme jenom na případy, kdy se to hodí nám? Proč v opačných situacích voláme něco o nesvobodě a omezeních? Myslím, že to je na zamyšlení a následně by si to měl každý srovnat sám v sobě...

Azizi
Azizi 05.02.2023 v 14:19

Lenka.Vilka Ja som samozrejme ako prvé kontaktovala pána, ktorý má knihu v bazáre, ale doteraz mi neodpísal. Samozrejme som aj ihneď zadala poptávku. Ale knižku potrebujem veľmi súsne hneď, tak som napísala aj do príslušného vlákna. A oplatilo sa, ozvala sa mi milá dievčina, že mi je ochotná knihu predať. Takže to malo význam. Bazár v tomto prípade nestačil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.02.2023 v 14:43

Azizi: mě osobně je příběh ve své podstatě ukradený, proto proti podobným příspěvkům nic nemám, a jsem ráda, že když někdo najde. Ale chápu na druhou stranu, proč bylo toto zmiňeno jako příklad. Ale jelikož sola_lupa se s námi již rozloučila, škoda, že se nedozvíme, jak vnímá třeba tohle pohledem pravidel. Když je taková zásadová. Pointa celého byla již vypsaná, takže není třeba se opakovat.

Text příspěvku byl upraven 05.02.23 v 14:46

Koka
Koka 05.02.2023 v 14:45

Azizi, jsem ráda, že jste sehnala potřebnou knihu a nevadilo by mi, ani kdybyste jí sháněla v pěti diskuzních vláknech a pomocí deseti příspěvků.
Nejdůležitější je vaše poslední věta: "Bazár v tomto prípade nestačil." - myslím, že právě tato slova nejlépe vystihují situaci, kdy Bazar jednoduše na všechno nestačí a ten, kdo hledá své čtenáře anebo opačně - něco nutně shání, využije i jiné komunikační kanály. Dělat z toho problém, nahlašovat to provozovateli, žádat vyhozov takového hříšníka z DK, udělat z toho osobitné diskuzní téma - mi nepřipadá úměrné závažnosti toho "přečinu".

Martina89
Martina89 21.02.2023 v 10:53

Ahoj, dají se nějak zrušit neustále vyskakujici reklamy na DK? Plete se mi, že kdysi mi přišla zpráva, že lze zaplatit malá částka a reklamy z DK na rok zmizí, ale již to nemůžu dohledat. Diiik

Lenka.Vílka
PitoR
PitoR 20.09.2023 v 14:50

Určite to už bolo preberané, ale neviem sa zorientovať, preto jedna otázka:
"Za 3.30 EUR vám vypneme reklamní bannery na CELÝ ROK."

CELÝ ROK - dnes, teda 20.09.2023, znamená do konca roku 2023, alebo budem mať svätý pokoj od reklám 365 dní? To jest cca. do 19.09.2024?

Ďakujem za odpoveď!

Text příspěvku byl upraven 20.09.23 v 14:52

Lienilda
Lienilda 20.09.2023 v 15:41

PitoR - Já jsem jedna z předplatitelek a určitě to je 365 dní od dne zaplacení ;)

PitoR
PitoR 21.09.2023 v 09:22

@Lienilda
To som chcel počuť, pretože všetkého veľa škodí a určite sa to dá aj inak...
Veľmi pekne ďakujem, vážim si to!

Janadvorackova
Janadvorackova 02.10.2023 v 19:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek