Nutný souhlas s reklamou


KájaKoxík
KájaKoxík 26.08.2020 v 17:49

Dobrý den,

zobrazuje se mi povinnost přijmout naprosto absurdní souhlas s reklamou a monitorováním od CPEx. Stejný jako na řadě dalších webů. Souhlas není možné nijak omezit ani upravit. Obsahem absolutně neodpovídá zaměření této (ani těch dalších stránek).
Chápu, že z reklamy je největší příjem pro webovky a řada lidí to nečte a jen odklikne. Ale abych dala souhlas s přístupem k datům v mém zařízení to teda nedám, to je vážně moc.

Zvažte tedy, jestli je nutné mít na této stránce zrovna reklamu od této společnosti. Nebo alespoň přidejte možnost odmítnou souhlas.

Děkuji KK

siena
siena 27.08.2020 v 11:40

KájaKoxík, děkuji za Váš příspěvek. A s dovolením, připojím se k tomu, jestli by nebyla možnost to jednoduše odmítnout. Ano, mohla bych si stáhnout "anti-reklamní program", ano, mohla bych si zablokovat script, přesto, by mi uživatelsky bylo příjemnější, jednoduše odkliknout, "Rozumím a odmítám". Když jsem si procházela, kdo všechno jsou partnery, jak píšete, jsou zcela mimo zaměření DK. A za velmi zvláštní považuji formulaci z Vítejte, "oprávněný zájem", to jako opravdu vážně? Nemám nic proti reklamě, které tu už tak bylo hodně, naučila jsem se celkem ignorovat, a chápu, že z něčeho financování musí plynout, ale toto už mi přijde hodně nekomfortní, tak říkajíc.
Ano, jak také píšete, KájaKoxík, už jsem narazila i na jiných stránkách, ale byly to po většinou obecné stránky, vyhledávače...

Text příspěvku byl upraven 27.08.20 v 13:22

Koka
Koka 27.08.2020 v 15:42

Souhlasím s předchozími názory a jen přidávám povzdech: kde jsou teď všichni ti bojovnící za svobodu, ti obhájci práv, co se v mnoha diskuzních vláknech dovedou tak fundovaně vymezovat vůči různým reálným či literárním, soudobým i historickým, minulým a potenciálně příštím pokusům různých "mocných" nahlížet do našich "zařízení". Proč teď mlčí, když to zde mají černé na bílém, resp. bílé na zeleném?
Právě formulace, že "účelem zpracování údajů je ukládání a přístup k informacím v zařízení" mě spolehlivě odradil od co jen úvahy s možným souhlasem.

Když nedávno se zde jedna čtenářka ptala, zda to nezpůsobuje DK, když její antivirovaný program hlásí "atmosférickou poruchu" při vstupu na DK, byla - myslím, že majitelem DK - ujištěna, že to bude chyba v antivirovém programu.
Mě můj Windows Defender také podozřele často hlásí pokus o hackerské napadení, jen co se sem přihlásím ..... asi si to také vymýšlím anebo žeby jen mé "Centrum akcí" si nesedlo s Databází knih?

siena
siena 27.08.2020 v 16:46

Jak lze, celkem jednoduše, odkliknout "nesouhlas", je např. na stránkách Knižního klubu:) Samozřejmě, to ještě neznamená, že se stejně nebudou soubory cookies kamsi ukládat. Ale to nevím ani tady, že? Když se tedy proklikám a hlavně pochopím, jak vlastně to podrobné nastavení funguje...

Text příspěvku byl upraven 28.08.20 v 10:42

KájaKoxík
KájaKoxík 28.08.2020 v 08:40

Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má tento názor. A jsem upřímně zvědavá, jak se k tomu vyjádří a postaví vedení tohoto webu.

siena
siena 04.09.2020 v 20:30

Tak nevím, jestli to brát jako vyjádření, ale změna nastala... teď už pruh zabírá 1/3 obrazovky, neb se zvětšilo písmo. Abychom si asi mohli lépe počíst a nepřehlédli, jaká dobra ty společnosti pro nás dělají...

Text příspěvku byl upraven 05.09.20 v 09:03


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.09.2020 v 23:08

Nedávno jsem byla okolnostmi nucena jít na databázi přes pc. A musím říct, že je to náročný výlet. Všude skáče reklama a teď tohle "rozumím a přijímám". Je to vtipný, vážně jo. Jsem fakt ráda, že cesta přes telefon je ok a jsem ráda, že jsem zde dostala radu, jak se tomu vyhnout. Z mého pc tato stránka vypadá jako poutač vykřičeného domu a to není lichotka :(
Tahle stránka je jediná stránka, kde mám problém s reklamou, tak proč řešit prohlížeč. Prostě pc ne-ne :)
Ale na druhou stranu...za těch deset minut se mi neobjevila jednu dobu dost oblíbená reklama na plastovou ženu. Ale jako živá, Máňo, přesně jak slíbili, máš recht!

KájaKoxík
KájaKoxík 08.09.2020 v 10:57

Nevím jak Vám ostatním, ale mě už se nutný souhlas na PC neukazuje a rozhodně jsem ho neodklikla. Že by to tedy bylo odstraněno?

Naias
Naias 08.09.2020 v 11:02

Mne sa tiež prestal ukazovať. Už som sa bála, že som ho nechtiac odklikla.

siena
siena 08.09.2020 v 22:20

Dámy, tak to blahopřeji. Mně se skript zjevuje stále...

Koka
Koka 09.09.2020 v 09:18

Neradujte se. Dnes jsem se dočetla, že portály změnily strategii, jak dosáhnout ten vynucený "souhlas" , a udělaly to jaksi hromadně, tedy že už samotným přihlášením na web to "odsouhlasujeme". Dobrý, ne?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tuzemske-portaly-opet-vyzaduji-souhlasy-se-zpracovanim-osobnich-udaju-118718

KájaKoxík
KájaKoxík 10.09.2020 v 18:01

To už snad není ani možný toto.

siena
siena 21.09.2020 v 21:47

... tak z třetiny obrazovky je již půlka. Jsem zvědavá, kdy pokryje obrazovky celou. To by bylo, abych nakonec něco neodklikla:-)

paulhunter
paulhunter 21.09.2020 v 21:58

Ten souhlas se zobrazuje na drtivé většině webů, tak předpokládám, že DK není první ani poslední místo, kde na něj narazíte. Holt je to daň za využívání "internetů" v dobách EU, reklamních a jiných regulací :-) Asi bych se toho odkliknutí tak nebál, i když samozřejmě chápu strach o vlastní soukromí. Jen to nesmí být přehnaný strach.

Co se týče té velikosti, tak asi dost záleží na monitoru, na mém 27" displeji to vyskočí max. do pětiny, ale velkým zmenšením okna ho dokážu zaplnit i celé :)

Text příspěvku byl upraven 21.09.20 v 22:34

siena
siena 22.09.2020 v 06:43

Jaj, tak i za to otravné okno, které nenabízí alternativu Rozumím a nepřijímám, může EU. Tak beru zpět a velmi ráda odkliknu Mafře, co patří do holdingu Agrofert, který vůbec nepatří panu premiérovi, a budu pomáhat financovat její služby. A samozřejmě při nejbližší příležitosti to hodím straně, která nás z té ošklivé EU vyvede...

siena
siena 27.02.2021 v 15:49

S dovolením se vrátím, po delší době, k "Nastavení soukromí".
Ano, objevuje se na mnoha stránkách, ale na nich lze lépe vymezit hranice jejich "sledování". Dokonce úplně vypnout. Což je možnost, která v případě DK možná není. Takže, již jsem si zvykla, že se nedostanu ke všem svým seznamům, ale v poslední době ani k "otáčení" stránek, resp. k listování svými příspěvky, příspěvky obecně, A znovu zopakuji, reklamy samotné mi nevadí, ty opravdu považuji za daň internetu. Ovšem, číst si, jak bych měla pomoci financovat zrovna společnost Mafru, a když ne, tak se nedostanu k obsahu stránek, které jsem i z části pomáhala vytvářet, považuji za, nevkusné? A to ani při nejmenším zmenšení! A prosím, ušetřete mne řečí o tom, jak za to může EU... už snad těch řečí o "Bude líp..." bylo dost.

Text příspěvku byl upraven 27.02.21 v 16:38

siena
siena 04.03.2021 v 15:55

Opět jen takový výkřik do tmy, ale... Nevím kdy, ale možnost zamítnutí "všeho", už je možné:)

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 19:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 19:19

Dobrý den!

Při přihlášení nejen na tyto stránky, ale pořád všude na všech stránkách na internetu se mi zobrazuje text ohledně povolení "šmírování" osobních informací uživatelů komerčním subjektům. S tímto paranormálním jevem naší současné reality jsem v podstatě smířen (chceš internet = prostituuj své informace). Co mě však irituje, že toto šmírování nemohu schválit DEFINITIVNĚ a PERMANENTNĚ a otravné a obtěžující okno na mě vyskakuje stále znovu. Mnohokrát jsem zkoušel pročíst se těmi nesmysly, které vyskakující okna nabízejí a nepodařilo se mi dosáhnout toho, aby mě prohlížeč internetu neustále znovu a znovu a znovu.... neotravoval těmito absurdními a nesmyslnými povrzeními. Zná někdo řešení, jak ve smyslu těchto stránek, tak na internetu obecně? Je to nějaký psychologický experiment s populací? Za každou radu předem upřímně DĚKUJI.

Jacck
Jacck 03.04.2021 v 19:27

asi záleží jak máš jakonfigurovaný browser, ne? Pokud tam máš např. nějaký cookie autodelete jaká já, tak stránka tě při každé návštěvě bere jako zcela nového návštěvníka a hodí ti tam ty informace (já mám samozřejmě těch protišmírovacích dopňků mnohem víc). Já to mám i na youtubu, že pokaždé když tam přijdu, tak to otravuje a musím jim to znovu schválit. To je daň za to, že nemám nikde u googlu účet a snažím se google prakticky nepoužívat (Duckduckgo atd.)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2021 v 19:32

V jednom z prohlížečů se mi stalo, že pokud jsem se po vypnutí perníkového koláče přihlásila na DK, automaticky mě to odhlásilo :( :D

siena
siena 03.04.2021 v 19:38

mmouse, na DK to už jde, už je možnost zamítnout vše... Ne, že bych si myslela, že už nikdo "nesleduje", ale snad to zůstává v rovině čistě reklamní.

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 19:43

Prošel jsem nastavení a skutečně tam bylo nastaveno mazání cookies při zavření prohlížeče. Vypnul jsem si to tedy. Ať si Stb a KGB užijou. Jako slušnému a staré babičky na přechodu slušně zdravícímu občanovi mi můžou všichni akorát tak políbit (_!_). Uvidíme, jak to bude fungovat dál.
Jackk - díky za navedení. Asi jsem už vyměk, ale nepoužívat Google mi dnes připadá něco podobného, jako zdolávat sedmitisícovky bez kyslíkového přístroje.

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 19:51

siena - také tomu věřím, ale jak dlouho to tak zůstane, bude nejspíš dost záležet na vývoji obchodů na světových burzách v příštích několika letech... Ideálně bych potřeboval, aby to vydrželo v přijatelných mezích tak do roku 2060. Pak už mě to nebude moc zajímat...

siena
siena 03.04.2021 v 19:54

mmouse, :-)
Jinak promazávám cookies podobně, včetně historie.



Vložit příspěvek