Bazar na Databázi knih


Andey4
Andey4 30.03.2023 v 08:00

Kdybyste nekdo shanel KODovky, tak mam 23/1, 23/2, 35, 67, 72, 102, 134, 144 :)

Text příspěvku byl upraven 30.03.23 v 08:00

nikola1314
nikola1314 10.05.2023 v 22:06

Potřebuji uvolnit místečko v knihovnách .... Ráda bych poslala dál sérii charlaine Harris pravá krev 13 dílů.

Pak sérii crescendo becca fitzpatrick myslím 4 dily to jsou
A mnoho dalších knih.

Text příspěvku byl upraven 11.05.23 v 06:11

Křemílek737
Křemílek737 22.06.2023 v 00:07

Koupím knihy z nakladatelství Maťa, edice Česká radost. Levně. Předem díky za nabídky.

Terry0017
Terry0017 20.08.2023 v 18:50

Dobrý den.
Chci si zde poprvé koupit knihy a chtěla jsem se zeptat když chci cca 5 knih od JEDNOHO prodejce tak jak to funguje? Musím na každý inzerát mu odpovědět zvlášť a platit i poštovné za každou knihu nebo se to dá nějak udělat vše do jednoho balíčku za jedno poštovné? Vůbec netuším jak to zde chodí a potřebné info jsem nikde nedohledala.
Děkuji za odpověď.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.08.2023 v 18:59

Terry0017: když odpovídáte na inzerát, tak vám systém napíše univerzální hlášku, kterou pošle prodejci, ale to můžete smazat a napsat svá slova.
Vypište mu, co všechno chcete, a domluvte se. Obchod bude veden na jedné knize, ale klidně jich můžete mít od jednoho člověka víc knih. A s ním se potom dohodněte, zda to poštovné náhodou nezvýší. Asi jenom o jeden stupeň, když to už nepůjde poslat jinak než balík přes ČP, u Zásilkovny předpokládám, že by se nemělo nic změnit.
Všechno je na dohodě. Tak napište tomu druhému. Taky bude rád, že mu půjde víc kusů pryč :)

helenkan
helenkan 20.08.2023 v 19:05

Terry0017 Napište prodejci na tu jednu knihu a v tom stejným inzerátu se hned zeptejte na ty ostatní. A myslím že se pak už domluvíte. Nejsem taky odborník na rady, ale už jsem taky tak nakupovala.


braunerova
braunerova 20.08.2023 v 19:51

Terry0017: Do dotazu na první knihu napíšu o jaké další mám zájem. Prodejce mi pak napíše, kolik to celkem bude stát i s poštovným. Nakupoval jsem už takto plnokrát. Hlavně se podívejte, zda nemá prodejce nějaké negativní komentáře.

DádazPrahy
DádazPrahy 20.08.2023 v 19:53

Ano, přesně tak. Můžete napsat prodejci odpovědˇ na jednu knihu, v této odpovědi uvedete, že máte zájem ještě o další knihy, které vyjmenujete. Prodejce by se Vám pak měl ozvat s upřesněním ohledně možnosti dodání a poštovného.
Určitě se to dá udělat do jednoho balíčku za jedno poštovné, což je jednodušší i pro prodejce.

Terry0017
Terry0017 21.08.2023 v 19:49

Moc všem děkuji za pomoc, udělám to tak jak píšete :)

VOKUREK
VOKUREK 20.09.2023 v 16:07

Ahoj, nemáte někdo k prodeji knihu Americké Venuše L. Sutnara?

vladimir3043
vladimir3043 02.10.2023 v 10:27

Proč mám pod svým zaplaceným inzerátem za 4,--Kč odkaz "Najít v jiném antikvariátu". Za co vám tady utrácím peníze, za to, aby si ji zdejší zájemci koupili pak jinde? Navíc kolikrát kniha ani v nabídce tohoto online-antikvariátu, který se sem snaží infiltrovat jako kdysi knihobot, vůbec není a jde tak jen o jakousi formu "klamavé reklamy"!!! Anebo snad platí online-antikvariat také 4,--Kč za vystavení na 3/6 měsíců pod každou knihou v bazaru jako my ostatní? Svého času bylo na DK i přes 250.000 inzerátů, nyní se to zredukovalo a kleslo na 158.600 = nižší nabídkou sem nové uživatele bazaru moc nepřilákáte a větší návštěvnost vám to zcela určitě taky nezajistí. Tak hlavně, že se zase musely kredity zdražit, když je těch, co vám sypou, čím dál méně...

https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/moudrost-zvirat-pouceni-z-duchovniho-zivota-zvirat-258956

Text příspěvku byl upraven 02.10.23 v 12:31

stejsdan
stejsdan 08.10.2023 v 10:19

Dobrý den, na bazaru jsem si nakonec koupila knížku kvůli čtenářské výzvě. Po přidání do seznamu přečtených knih mi to ale systém neuznal, tak nemohl byste mi někdo poradit kde je chyba? Děkuju

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.10.2023 v 10:47

stejsdan: víte to jistě? Ve vašich přectených knihu nevidím. Ve výzvě má šedý obal, to odpovídá tomu, že v přectených není. Takže dva body proti tomu, co píšete :(

Marthas
Marthas 08.10.2023 v 11:50

To stejsdan: A jakým způsobem jste ji tam přidávala do Přečtených. Ptám se, protože mě se také jednou neobarvila kniha. Pokud ji nejdříve ohvězdičkujete a tak ji přidáte do Přečtených, systém vám ji neobarví. Mám odzkoušeno. Musíte v roletce nejdříve zatrhnout Přečteno a terpve poté hvězdičkovat až pak se obarví. Někdy je to zábava. Navíc způsobů je více, ale ty další jsem nezkoušela. Mě stačí jeden, který se mi osvědčil.

Text příspěvku byl upraven 08.10.23 v 11:52

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.10.2023 v 11:59

Tak základ je dát si jí do přečtených, to se tady nestalo...
Potom si můžu udělat postup jaký chci, když je víc cest, ale když se kniha nedá do přečtených, tak se to vážně nepovede :(

Text příspěvku byl upraven 08.10.23 v 12:00

Marthas
Marthas 08.10.2023 v 12:04

To Lenka. Vílka: Do mrtě jsem to nerozebírala, ale když už mluvíme o základu, tak jím je, si ji vůbec přidat do Právě čtu. To se mi zdá, že se zde nestalo.
To jsem nerozebírala, protože se to myslí samo sebou. Uživatelka už tu není nováčkem, tak by to měla vědět.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.10.2023 v 12:19

Marthas: stejsdan chtěla poradit. Za mě je normální postup podívat se na profil uživatele, který se ptá, abych věděla, v jakém stavu to má, než radit univerzální postupy, které jsou sice fajn, ale v konkrétním případu vlastně o ničem, když není třeba obecné rady, ale konkrétní.
A ne, není třeba dát si knihu nejdřív do právě čtu. Stačí dát jenom do přečtených, ani nemusí být hodnoceno, a je ve výzvě.

Marthas
Marthas 08.10.2023 v 12:35

To Lenka.Vílka: Já se tam dívala, předtím.
Koneckonců furt je obecná rada lepší než žádná. Vždycky se to může hodit ještě i jinému uživateli.
Přidala jsem pouze svou zkušenost, že když nejdříve hodnotím hvězdami a systém mi to má automaticky přesunout do Přečtených, tak se kniha neobarví.

Text příspěvku byl upraven 08.10.23 v 12:35

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.10.2023 v 12:38

Marthas: Asi děláš něco špatně. Ohodnotila jsem, potom dala do přečtených a mám jí tam. Dokonce jsem si to přenastavila, aby se mi tam po ohodnocení přesunula sama (jak to máš ty),a mám jí tam tak jako tak.

Text příspěvku byl upraven 08.10.23 v 12:42

Marthas
Marthas 08.10.2023 v 12:55

To Lenka.Vílka: To neřeš. Takhle jsem to udělala pouze dvakrát. Teď už si pamatuju, jak to dělat nemám a problémy nemám. :) Všechny přečtené knihy ve výzvě mám již obarvené. Navíc už dojíždím celou výzvu. Mám 95%, když odečtu knihu z bazaru, kterou jsem už jednou četla, takže se obarvila sama a na té právě pracuju.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.10.2023 v 12:59

stejsdan: jak jsem psala předtím: Stačí dát do přečtených, ohodnotit nestačí a bude to ok :)

Majsha
Majsha 18.11.2023 v 10:35

STAV KNIH - Že někteří knížky, které už četli, označují jako "nové", to je tady celkem běžná věc. Teď jsem viděla knížku označenou "jako nová", minimálně inzerující má alespoň tolik slušnosti, aby knihu vyfotil, takže je vidět, že rozhodně jako nová není:
https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/stalinovy-kravy-1602807

vladimir3043
vladimir3043 18.11.2023 v 13:37

Ale za to teď kolikrát ani nemůžou samotní prodejci.... Bohužel všechny (pra-)staré inzeráty, které ještě neměly označený stav (než byl následně tento údaj povinný označit před vystavením), se jim tady totiž ve "zbrusu nově naprogramovaném webu jinou technologií" zobrazovaly nekompletně. Na to se upozorňovalo i v sekci technické problémy.

Tak pak někdo vymyslel a bez rozmyslu i nastavil, že aby se vůbec zobrazovaly všechny inzeráty správně, tak všechny ty původní bez označení stavu zadavatelem se automaticky změnily na stav JAKO NOVÁ! Nevím, proč se u toho moc nepřemýšlelo, a když už jsme v bazaru, tak je tedy alespoň všechny neoznačené označit zlatou střední cestou = LEHCE OPOTŘEBOVANÁ. Stav jako nová je přece i přednastaven, pokud si zadáváte nový inzerát do bazaru.
Možná, když si projdete své staré inzeráty, narazíte i na ty, které máte označené jako nové, i když jsou z knihovny, opotřebované, lepené, polité a mají tam občas i nepěknou fotku, stejně jako já. Já je ale nikdy tímto stavem neoznačil, byly tak upraveny automaticky novým systémem.

Když se totiž hromadně znovuvystavovalo z archivu, povolilo vám to všechny najednou hromadně vystavit (díkybohu) i bez toho, aniž byste musela ten stav jednotlivě u každého dozadávat. Stav se tu zavedl až později. Pokud jste ale opravovala starý inzerát např. jeho cenu, dodávala fotku a pod. jednotlivě a chtěla jste ho znovu vystavit, bez doplnění stavu vás to už nepustilo dále. Teď je tedy už stav úplně u všech, kde stav původně nebyl, uveden JAKO NOVÁ.

Text příspěvku byl upraven 18.11.23 v 22:14

Majsha
Majsha 18.11.2023 v 22:29

To jsem netušila, stačilo by v takovém případě automaticky zadat stav např. "neuvedeno". Já hromadně neprodlužuju, když mi knížka spadne do archivu, tak koukám, za co se knížka prodává (to je jedna z výhod Trhu knih, i když celkově ho nesnáším) a aktualizuju cenu.
Ale jinak že se s tím stavem moc nepářou ani prodávající, to jak už jsem uváděla, dokazuje to, že čtené knihy jsou vydávány za nové. Nevím, co si pak představují pod stavem "jako nová".

reader.007
reader.007 21.11.2023 v 11:27

Staré knihy v bazaru už nejdou prodloužit? Zrovna jsem prošla archiv a ty které jsou aktuální jsem prodloužit chtěla a přestože se mne systém DK zeptá jestli opravdu chci prodlužovat a kniha naoko zmizí z archivu, když aktualizuji stránku je zpět v archivu a inzerát uveřejněn není.



Vložit příspěvek