Foucaultovo kyvadlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V knize pronikáme k podstatě života z pařížského technického muzea, v němž Foucaultovo kyvadlo, měděná koule zavěšená na 54 m dlouhém laně, svým pohybem podává důkaz o točení Země i neměnnosti bodu, z něhož vše vychází a do něhož se vše vrací, střed Světa, Plánu i věcí. Kyvadlo má přispět k rozluštění Plánu řídícího svět, esoterické vize prostupující novou metafyzikou i techniku. 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30294/foucaultovo-kyvadlo.jpg 4.3521
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Český klub
Orig. název:

Il pendolo di Foucault (1988)

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (2)

Diskutovat
Eldar80
16.02.2015

Tak tohle nedávám. Zatím jsem na straně 360 a teprve až nyní to začlo být zábavné. Aspoň. Prvních 150 stran se jakš takš dalo, ale po seznámení s hrdiny těch 100 stran potom je docela nuda. Uvidím co bude dál. Doufám, že bude nějaká dobrá pointa, protože jinak ta kniha nedává moc smysl. A to jsem s kabalou, magií a okultismem obecně obeznámený, aby mě někdo nenařkl, že čtu něco čemu nerozumím. Dokonce jsem před čtením knihy záměrně četl něco o Stromu života... když už autor kapitoly napsal podle sefir. Ikdyž tedy trošku to tam je vidět, ale žádná sláva. Zatím sou to jednoznačně pouze 3 hvězdy. Enderův komentář jsem četl a to jsem taky očekával, ale skutečnost je pro mě osobně zklamáním.

Edit 10.3.2015: Kdyby měla kniha o 100 stran méně, jsou to čtyři hvězdy a pokud o dalších 100, tak je to jasných 5 hvězd. Nápad sice perfektní, ale provedení slabé, příliš nezáživné a děj poněkud plochý.

Joges
24.10.2011

Kdo se chystá číst knihy Umberta Eca, měl by si nejprve přečíst Enderův komentář !