Julia Quinn

americká, 1970

Diskuze (14)

Přidat příspěvek

tetepoko
08.06.2020

Deset důvodů, proč Julii Quinn doporučuji:

1. Každá její kniha je plná smíchu a pěkných mezilidských vztahů. Ale teprve po přečtení více z jejích knih (všech) zjistíte, že JQ vytvořila svět. Svět anglické společnosti 19. století, ve kterém se osudy postav protínají, potkávají, ovlivňují. A pokud dbáte na detaily, nemusíte se bát. JQ si je pečlivě hlídá!
2. Postavy mají své přednosti, ale i své chyby. A zejména mají radost ze života.
3. Lady Whistledownová, jejíž kritika míří přesně a přímo.
4. Sarah Gorelyová, jejíž hrdinky se svou nesmrtelností blíží Chucku Norrisovi.
5. Smythe-Smithovy hudební a dramatické večery, které nejspíš sama jednou začnu pořádat.
6. Časté zmínky o Shakespearových dílech.
7. Všechny druhy obzvláštnění příběhů, jako např. úryvky z dopisů, básně, vedení deníku cizích slov nebo abecední uspořádání jmen dětí.
8. Jména hrdinů jsou originální a hezká. A pasují k sobě.
9. Mám dojem, že prvním čtenářem jejích knih je její manžel. Což snižuje počet nesmyslných, nereálných blábolů a zvyšuje intenzitu jejího humoru.
10. Suma sumárum - je to romantická četba, ale okořeněná skvělým humorem a velkou fantazií.

Jedinou výtku mám k vydavateli: První série JQ nebyly přeloženy do češtiny. Což je podle mě velká škoda pro pouze česky mluvící čtenářky a čtenáře.

erculka
02.05.2020

Mám všechny jej knižky.


DUNIKO
16.01.2020

Dlouho jsem se jí vyhýbala ale po přečtení knížky S LÁSKOU,ELOISE nechápu proč jsem ji opomíjela.

svetluska.p
13.11.2019

Miluju všechny její knihy. Není jedinou autorkou, kterou čtu, ale u jejích knih mám co dělat, abych se v přítomnosti ostatních nesmála nahlas (to dělám jen doma). Jsou krásně vtipné, romantické a sexy. Četla jsem vše kromě poslední knihy a na tu netrpělivě čekám.

tanja
28.05.2018

No co co? Nic nové na obzoru? :-(

ketvin
08.01.2018

Autorka je oproti mnoha ostatním v této kategorii knih krásně originální. Po mnoha a mnoha přečtených historických románech mě opravdu překvapila stylem psaní. U knížek se člověk nasměje a to absolutně nenásilnou formou. U některých dialogů se prostě pobavíte a některé hlášky si budete číst i několikrát :)
Hlavní hrdiny si nelze nezamilovat - mají vždy něco do sebe a to tak, že se opět nedá mluvit o neoriginálnosti oproti jiným autorům.

Nejraději mám L. Kleypas, ale J. Quinn je prostě také skvělá - obě pro mě znamenají "špicu" historických romancí.

nani_nka
23.08.2017

Ak si chcete prečítať historický román plný vtipných dialógov, sympatických hrdiniek a úžasných hlavných hrdinov, určite siahnite po knihe od tejto autorky. Séria o súrodencoch Bridgertonových nemá chybu :)

helenkan
17.06.2017

Knížky téhle autorky si vždycky přečtu s velkou chutí. Jsou to pěkné,vtipné příběhy plné romantiky.

TaLu
26.08.2015

Autorka, která si moji pozornost získala tím, že do svých romantických knih vplétá tak vtipné dialogy, že se někdy musím smát nahlas.
Vše ostatní v jejích knihách znám i od jiných autorek, romantiku, hezký příběh, svižný děj, ale ten vtip, který prostupuje a oživuje, či zlidšťuje její hrdiny - ten ji podle mne od jiných autorek podobného žánru odlišuje.
Jsem moc ráda, že začala psát. Bez jejích knih by moje knihovnička byla chudší.
Její série věnovaná sourozencům Bridgertonovým je mou oblíbenou sérií, díky tomu, že se vždy dozvídáme i něco o osudech hrdinů z dřívějších knih.
A ještě jedna věc : Její věnování pro manžela, prostě nemají chybu :o))

katerina2241
17.09.2014

Série Bridgerton se moc povedla :-). Celkově je autorka moc šikovná. v Jejích knihách je přiměřeně tajemství, napětí a lásky :-)) . Její knížky jsou skvělá oddychovka. Některé slovní obraty či situace jsou velmi vtipné a tím že jich nebývá plná knížka, vyniknou :-)

Daffodila
23.11.2013

Její historické romance mám velmi ráda. Příjemně si u nich odpočinu a sním.

Charley
06.09.2013

Pro mě je to jedna z nejlepších autorek historických romancí!!!! Dokáže zkombinovat lásku, přátelství, rodinu a dokonce až neuvěřitelně přirozeně také humor. Pro mě je série Bridgerton naprosto neodolatelná :)

LenkaAK
30.11.-0001

Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, se narodila v USA v roce 1970. Dětství strávila v Nové Anglii a následně, po rozvodu rodičů, i ve slunné Kalifornii. Už od dětství milovala knihy a k jejich psaní ji v podstatě vyprovokoval její otec, který neschvaloval četbu, kterou jeho dcera celé dny hltala. A tak Julia na jeho námitku briskně odpověděla, že ty knihy jí v podstatě slouží jako studijní materiál pro to, aby mohla začít s vlastní tvorbou. A taky s psaním začala.

Julie i přes svůj sen být spisovatelkou, vystudovala dějiny umění a dokonce začala i studovat medicínu, ale protože jí v té době již vyšly její první dva romány Splendid a Dancing At Midnight, pověsila studium medicíny na hřebík a stala se spisovatelkou na plný úvazek.

Sama prohlašuje, že svůj pseudonym (Quinn) si vybrala tak, aby její knihy mohly být v obchodech v policích hned vedle její oblíbené spisovatelky Amandy Quick. No a tak Julie píše a píše, sbírá různá ocenění za svou tvorbu (naposledy vyhrála jednu z cen Rita Awards pro rok 2008 za knihu The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever). Největší slávu jí přinesla série o osudech sourozenců Bridgertonových, kterou mají možnost poznat i české čtenářky. Většinu svých knih věnuje svému manželu Paulu Pottingerovi, s nímž žije na severozápadě USA.

www.renatac.cz

Bara
30.11.-0001

Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, se narodila v USA v roce 1970. Dětství strávila v Nové Anglii a následně, po rozvodu rodičů, i ve slunné Kalifornii. Už od dětství milovala knihy a k jejich psaní ji v podstatě vyprovokoval její otec, který neschvaloval četbu, kterou jeho dcera celé dny hltala. A tak Julia na jeho námitku briskně odpověděla, že ty knihy jí v podstatě slouží jako studijní materiál pro to, aby mohla začít s vlastní tvorbou. A taky s psaním začala.