Julia Quinn

americká, 1970

Nahrávám...

Životopis

Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, se narodila v USA v roce 1970. Dětství strávila v Nové Anglii a následně, po rozvodu rodičů, i ve slunné Kalifornii. Už od dětství milovala knihy a k jejich psaní ji v podstatě vyprovokoval její otec, který neschvaloval četbu, kterou jeho dcera celé dny hltala. A tak Julia na jeho námitku briskně odpověděla, že ty knihy jí v podstatě slouží jako studijní materiál pro to, aby mohla začít s vlastní tvorbou. A taky s psaním začala.

Julie i přes svůj sen být spisovatelkou, vystudovala dějiny umění a dokonce začala i studovat medicínu, ale protože jí v té době již vyšly její první dva romány Splendid a Dancing At Midnight, pověsila studium medicíny na hřebík a stala se spisovatelkou na plný úvazek.

Sama prohlašuje, že svůj pseudonym (Quinn) si vybrala tak, aby její knihy mohly být v obchodech v policích hned vedle její oblíbené spisovatelky Amandy Quick. No a tak Julie píše a píše, sbírá různá ocenění za svou tvorbu (naposledy vyhrála jednu z cen Rita Awards pro rok 2008 za knihu The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever). Největší slávu jí přinesla série o osudech sourozenců Bridgertonových, kterou mají možnost poznat i české čtenářky. Většinu svých knih věnuje svému manželu Paulu Pottingerovi, s nímž žije na severozápadě USA.

Zdroj životopisu: wikipedia, cervenaknihovna.com