Lukáš Vavrečka citáty

česká, 1987

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (9)

Instinkt je něco, co přesahuje znalosti. Nepochybně máme jemná vlákna, která nám umožní vnímat pravdu, když jsou logická dedukce nebo jakékoli jiné úsilí mozku marné. (citát N. Tesly u 15. kapitoly, Tesla noir, s. 183)


Již léta plánuji samočinně řízené automaty a věřím, že budou vyrobeny mechanismy, které budou jednat, jako kdyby do určité míry vlastnily rozum, a vytvoří revoluci v mnoha komerčních a průmyslových odvětvích. (Teslův citát u kapitoly 21, Tesla noir, s. 273)


Kdyby se vaše nenávist dokázala proměnit v elektřinu, rozsvítila by celý svět. (Teslův citát na začátku 10. kapitoly, Tesla noir, s. 122)


Když budeme k získávání energie používat palivo, budeme žít ze zásob a rychle je vyčerpáme. Tato metoda je barbarská, bezohledně marnotratná a musí být v zájmu příštích generací zastavena. (Teslův citát na začátku 8. kapitoly, Tesla noir, s. 96)


Lidé jsou většinou tak pohlceni pozorováním vnějšího světa, že úplně zapomínají na to, co se děje v jejich nitru. Předčasná smrt milionů lidí je vysvětlitelná právě touto příčinou. (citát N. Tesly u 18. kapitoly, Tesla noir, s. 231)


Mír může přijít jedině jako přirozený důsledek všeobecné osvěty a pochopením ras, ale my jsme od tohoto blaženého stavu dosud daleko. (Citát N. Tesly na počátku 13. kapitoly, Tesla noir, s. 157)


Můžeme skutečně pochybovat o tom, zda se muži, kteří nejsou připraveni bojovat za nějaký ideál, vůbec k něčemu hodí. (Teslův citát u kap. 25, Tesla noir, s. 323)


Nadutá slepota, s jakou se lidstvo hnalo vstříc novému bohu jménem technický pokrok, s sebou nesla nezměrná rizika. A tvář tohoto boha byla zarputilá a bezohledná. (Tesla noir, s.172)


Válce se nebudeme moci vyhnout, dokud budou existovat fyzické příčiny pro její recidivu, a těchto příčin, podle poslední analýzy, je na planetě, na níž žijeme, stále velmi mnoho. (Teslův citát u kap. 24, Tesla noir, s. 305)