Leo Rosten citáty

Leonard Q. Ross · pseudonym

americká, 1908 - 1997

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (12)

Cvičné stupňování přídavných jmen obohatil příspěvkem studený, studenčí, pod nulou. Pan Kaplan má stále třídu rád


Člověk, který nesnáší psy a děti, nemůže být zcela špatný.


Jediný důvod, proč je člověk profesionálním spisovatelem, je, že jinak ani nemůže.


Jednou, když měl časovat sloveso topit, spustil: Topím, topíš, je teplo. Pan Kaplan má stále třídu rád


K jakýmu světadílu? Samej sníh, led a čučňáci! - Tučňáci! Pan Kaplan má stále třídu rád


Lidé, ať jsou jejich zkušenosti, jejich étos či víra jakékoliv, nakonec dospějí k hořkému závěru, že život je nespravedlivý, osud slepý a štěstěna nemilosrdná. Ale já začínám chápat, že se všechny smrtelné bytosti rostoucí silou slova zoufale snaží dospět k nezbytné víře, že ctnost BUDE odměněna, že zlo BUDE potrestáno a že pravda, ať už tak či onak, nakonec BUDE vítězná.


Lidé, kteří hulákají „Všechna moc lidu!", si přejí, aby se všechna moc dostala do rukou lidí, kteří hulákají „Všechna moc lidu!" Tohle Karel Marx nepochopil. Zato Lenin to pochopil. Castro také.


Slova určitě patří mezi nejmocnější drogy, jaké kdy člověk vynalezl.


Smyslem života není být šťastný. Smyslem života je něco znamenat, být produktivní, uzpůsobit jej tak, aby to bylo něco výjimečného, že vůbec žiju. Dosáhnout štěstí ve starodávné vznešené verzi znamená rozvinout všechny své schopnosti; dosáhnou ho ti, kdo využijí naplno talent, kterým je Bůh, nebo náhoda, nebo osud obdařil.


Spisovatel nepíše proto, že je erudovaný, ale protože ho pohání vnitřní nutnost komunikovat. Za nutností komunikovat je nutnost podělit se. A za nutností podělit se je nutnost být srozumitelný.


Spisovatel si mnohem víc přeje být srozumitelný, než být respektován, uctíván, či dokonce milován. Tím se zřejmě liší od druhých.


Většina lidí ne a ne dozrát; rostou pouze do výšky.