koupit eknihy

Vladimír Liška

česká, 1955, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Kdo otevřel bránu pekel?

Kdo otevřel bránu pekel?

Vstupte do tajemného podzemí. Co je nevysvětlitelné či záhadné? Existuje vůbec něco, co můžeme tímto slovem označit? Nebo je nevysvětlitelné to, co nás limituje v dosa... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Nepohodlní filozofovéTomáš Garrigue Masaryk - Známý i neznámýMagická místa České republikyZáhadné osudy slavných postav českých dějinOdhalená tajemství Adolfa Hitlera

Komentáře (8)

Přidat komentář
Pl2899
20. června

Byl jsem šokován, když jsem si přečetl kapitolu, věnovanou císaři a králi Leopoldovi I., která se nachází v Liškově knížce "Panovníci českých zemí ve faktech, mýtech a otaznících". Takové lži a účelové překrucování fakt jsem snad ještě v žádné jiné knize neviděl. O Leopoldově vztahu k českým zemím si pan Liška nezjistil vůbec nic, takže celý jeho text stojí na Leopoldově údajné nenávisti k Čechům, což je totální blud a nevím, kde k němu přišel. Zcela opomíjí císařovo lidumilství (které je prokazatelné) a snaží se jej vykreslit jako nejhorší zrůdu v dějinách našeho státu.

Pan Liška by měl ve svém vlastním zájmu přestat psát knihy o historii, protože vše vnímá v ideologické a předpojaté rovině. Historická nestrannost v jeho díle chybí. Nechápu, kde se bere ta jeho popularita, když jeho historické knihy jsou dno. Doufám, že se bude věnovat jen záhadologii, což je zcela jistě jeho parketa, nicméně historii opravdu nerozumí.

Johny04
10. února

Dostala se mně do rukou kniha tohoto autora a rádoby historika Odhalená tajemství protektorátu. Ten člověk neví o historii Československa vůbec nic, o prezidentu Benešovi píše naprosté bláboly. Dokonce ani netuší kdy Beneš abdikoval, klidně napíše, že v červnu 1949, totéž o jeho odchodu. Beneš by mu možná vděčen za prodloužení života o rok. Stejně klidně napíše, že Jan Masaryk byl nalezen na nádvoří atd. 10.03.1949, opět se spletl o celý rok. Vážená paní neteři pana Vladimíra Lišky, přečtěte si prosím některou jeho knihu, třeba tu, kterou jsem uvedl a myslím, že se nebudete stačit divit. Věřím, že Vám odpoví, ale jde o to, zda neodpoví nějaký nesmysl jako v uvedené knize a to jsem vypsal jen některé. Vy se možná zlobíte, že ho někteří z nás kritizují, ale to co dokázal napsat v této knize za nesmysly, to opravdu ukazuje, na to, že o historii uvedené doby neví nic. Chybu může samozřejmě udělat každý, nicméně nasekat v jedné knize tolik chyb jako pan Liška, to je na pováženou, vždyť on ani netuší kdy abdikoval či odešel Beneš, klidně to posune o rok, totéž u Jana Masaryka atd.

Lištička5
10. ledna

winer12369
Vážený, jsem neteří Mgr. Vladimíra Lišky a mohu Vám říci k Vašim posměškům, že vystudoval Vysokou školu pedagogickou UK (ČJ a literaturu, historii) a historik to určitě je, protože na kohokoliv a cokoliv se ho zeptáte, tak Vám odpoví a vždy jsem ho ráda poslouchala. Také má toho spousty nastudováno z různých knihoven, které stále navštěvuje. Člověk by se měl vzdělávat stále. I přednášející se přeci připravuje na své přednášky.
Takže si zameťte před svým prahem...

winer12369
01.10.2015

Říci o tomto panu spisovateli, že je historik je nehorázná drzost. Omylem se mi do rukou jedna jeho kniha a stačilo. Amatér, který chrlí brak .... ufolog, záhadolog atd myslím mluví za vše.

Pablo Kral
29.07.2015

Míním, že alespoň podle tematické struktury jeho tvorby, je Vladimír Liška na prvním místě historik. Záhady jsou pro něj něco jako nevyhnutelné atraktory – přirozená nezbytnost a nezbytná přirozenost. Historie je páteří jeho literárního díla, parapsychologie a UFO poněkud okrajovou, avšak přece jen důležitou součástí. Já osobně však chválou šetřit nehodlám. U historické záhadologie prokazuje vysoký stupeň originality i logiky při výkladu nesrovnalostí a záhadných momentů. Ve fundovaných historických sondách uplatňuje napětí, které má dobře načasovanou gradaci, srozumitelnost a jednoduchost výkladu bez újmy na erudovanosti. Jeho studie se vyznačují schopností vtáhnout do děje a čtivostí, která má tu moc přisát se a nepustit až do poslední stránky. Přiznávám bez mučení, že při nejlepší vůli nerozumím tomu, co konkrétně mě na jeho knihách tak fascinuje. Nepochybně to není jen triviální syntéza charakteristik, které jsem prostě výše vyložil. A tak mi nezbývá než se smířit se (záhadným) faktem, že jeho knihy mne dávají nepoměrně více, než srovnatelná díla podobných autorů.

tenax
09.08.2013

Autor zasvěcených a poutavě psaných článků a knih, důstojný nástupce Ludvíka Součka. Doporučuji všem, kdo mají zájem o historické záhady a tajemno vůbec!!!

Nibiru
03.06.2013

Ano, píše hodně poutavě a nabízí originální hypotézy, žádná klišé.

Dandulka
06.04.2013

Další záhadolog, na kterého jsem narazila! Už se moc těším na další knihy! Prostě spisovatel podle mého gusta!