Populární knihy
/ všech 8 knihNové komentáře u knih Václav Králíček
Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit
„Na knížku jsem narazila úplnou náhodou. Téma Titanicu mě zajímá už dlouho, takže jsem se pustila do čtení. Musím říct, že knížka je velmi skvěle napsaná, tolik nových informací a podrobností, které jsem se dozvěděla. Opravdu je to velmi obsáhlá kniha a všem, co se o potopení lodi Titanic zajímá, ji vřele doporučuji :-)“... celý text
— Amneris
Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit
„Na túto knihu, priznám sa, nazerám s veľkou nevôľou. Ani nie preto, že by nebola písaná viac čitateľným, prijateľnejším a civilnejším spôsobom ako napríklad kniha "Titanic" od pána Miloše Hubáčka, ale skôr preto, že je to len ďalší titul, ktorý v prípade lode Californian (ktorá bola Titanicu najbližšie a nereagovala na biele rakety), prezentuje jedine názory tzv. Lordites, teda zástancov a obhájcov kapitána Lorda. Na otázky spojené s týmto prípadom sa totižto odpovedá zväzkami kníh a odprezentovať v krátkosti len jeden názor je, si myslím, neférové voči laickej verejnosti, ktorá si nemá ako spraviť svoj vlastný úsudok a zaslúži si odprezentovať aj nestranný názor expertov, ktorí analyzujú prípad Californian ako celok a nie sú zaujatí voči záverom dvoch vyšetrovacích komisií ako to robia práve "pro-Lordi". Sklamaný som bol aj z niekoľkých nepresných informácií, ktoré titul obsahuje, a aj z niekoľkých dávno vyvrátených mýtov. Na druhej strane musím povedať, že množstvo mýtov kniha naopak vyvracia sama za čo som veľmi rád nakoľko sa jedná o hlbokozakorenené mýty, ktoré sa ešte aj dnes s veľkou obľubou šíria v knižných publikáciách a na internete. Celkovo je však kniha dobrým titulom. S prižmúreným okom by som ju ale odporučil len záujemcovi, ktorý o Titanicu má už ako také informácie. Neponúka totižto pohľad na tragédiu chronologicky ale skôr čiastkovo pri rôznych asociáciách. Pravý fanatik/titanicológ knihu naopak neocení ale veľkú časť skôr skritizuje a potom radšej siahne po zahraničných tituloch písaných v anglickom jazyku.
PS: Autorovi akosi nedokážem odpustiť ani prehnanú a nepochopiteľnú zaujatosť voči osobe kapitána Smitha. Pri zmienke o takmer-kolízií s parníkom New York, ktorý kotvil v Southamptone, nepadla žiadna informácia o tom, že na jeho palube bol prítomný lodivod Bowyer, a že to bol práve on, kto mal na starosti presunutie lode z prístavu na otvorené more (okrem toho boli do tohto procesu zapojené aj remorkéry). S určitosťou a s čistým svedomím prehlasujem, že pán Králíček disponoval len hŕstkou informácií, z ktorej si vybral len to, čo mu pasovalo do príbehu o kapitánovi, z ktorého sa po náraze podľa jeho názoru stala pasívna osoba prekážajúca na palube.“... celý text
— Martin0703
Vzbouřenci a ztroskotanci
„Jednohubkové, takové jaké magnetky jsou.
Zde ale mohla poněkud více zapracovat redakce. Autor se tak do mnoha věcí zbytečně zamotává a často si plete jména osob v posádce (Heywood x Hayward), a občas se trochu neohlíží na čtenáře a zcela samozřejmě píše o něčem co vysvětlí až v další kapitole...
Ale jak podotýkám, je to patrně otázka redakce, protože od autora jsem četl i Velký švindl, a tam si žádné takové lapsy nepamatuji...“... celý text
— kralika
Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit
„Je zde mnoho zajímavostí a velmi dobře se kniha čte.“
— Ripley178
Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit
„Když 10. dubna vyplul Titanic na svoji panenskou plavbu, nikdo netušil, že to bude poprvé a naposledy, kdy bude tento obr, brázdit vody Atlantiku.
Říkalo se, že je to nepotopitelná loď. Ale její konstruktér T. Andrews moc dobře věděl, že to tak není. Dokázala mu to ostatně srážka sesterské lodi Olympic s křižníkem Hawke. Po této nehodě, prošel Titanic ještě nákladnou přestavbou.
T. Andrews věděl, že neproslavil nejrychlejší loď. Rychlost pro něj nebyla důležitá. Chtěl postavit loď, kde si i cestující třetí třídy budou připadat jako jinde ve třídě druhé . A to se mu povedlo. Přepych na Titanicu rozhodně vidět byl. Škoda, že se právě díky přepychovému zařízení šetřilo na tom nejdůležitějším, a to kvalitní oceli a záchranných člunech.
Je až s podivem, kolik okolností a náhod proti Titanicu hrálo. Ať už se jedná o to, že tento rok byly ledovce výrazně více na jihu, že v kritickou dobu, kdy Titanic dostával jedno varování o ledovcích za druhým nefungovala radiostanice, nebo, že se těsně před vyplutím změnil kapitán včetně jednoho člena palubní posádky. Ano původně lodi neměl velet kapitán Smith ale kapitán Barlett. Můžeme se jen dohadovat, jak by Titanic skončil pod jeho velením.
Byla v blízkosti Titanicu před potopením další loď? Proč se čluny spouštěly na vodu poloprázdné? Kdo vydal rozkaz, ženy a děti prví?
Na tyhle otázky dostanete odpověď v knize.
Moc povedená kniha. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavostí. Ať už o konstrukci lodi, atmosféře na palubě, i o samotné záchraně.
Kniha je navíc doplněna dobovými fotografiemi.
Doporučuji všem, kteří se o Titanic zajímají. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo až moc technických popisů, kterým jsme mnohdy nerozuměla. Ale věřím, že pro chlapy to bude čtení jedna báseň. Jinak kniha mé očekávání splnila.
Titanic mám spojen se svou prababičkou. Narodila se rok po havárii a i v 90 letech nám o Titanicu vyprávěla.
POZOR! Australský miliardář C.Palmer staví Titanic 2. Přesná replika se bude plavit u pobřeží Austrálie. Rezervujete si místo?“... celý text
— lucyvase4
Václav Králíček knihy
Štítky z knih
Anglie 19. století Rusko 16. století 17. století 18. století Francie Titanic (zaoceánský parník) vzpoura války
Králíček je 5x v oblíbených.