Michail Afanasjevič Bulgakov

ukrajinská, 1891 - 1940, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Mistr a Markétka / Мастер и Маргарита

Mistr a Markétka / Мастер и Маргарита - Michail Afanasjevič Bulgakov

Román Mistr a Markétka je považován za nejmystičtější dílo 20. století. Bulgakov na něm začal pracovat koncem 20. let a pokračoval až do své smrti v roce 1940. Během svéh... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Mistr a MarkétkaPsí srdceZápisky mladého lékařePsí srdce / Собачье сердцеMolière (Bratrstvo svatoušků) / Poslední dny (Puškin)

Komentáře (3)

Michail Afanasjevič Bulgakov

Přidat komentář
Lessana
04.03.2017

Ako prvý som čítala jeho najznámejší román Majstra a Margarétu, ktorý ma vtiahol do bláznivej jazdy, a po čase som sa k nemu vrátila. Potom som zatajovala dych pri napínavých poviedkach Zápisky mladého lékaře. Ďalej som si zgustla na pútavej novele Psí srdce a napokon som okúsila i biografiu Život pana Moliera, ktorá ma zaujala síce menej, ale nie pre osobu autora, lež pre životné peripetie a plytkosti opisovaného. Ešte mám niekoľko iných kúskov na poličke a blíži sa čas, keď po nich siahnem. Keď budem presne naladená na Bulgakovov neopakovateľný surrealistický štýl.

Hezzy
04.08.2013

Tento spisovatel stvořil svým románem Mistr a Markétka skvost, který by si měl přečíst každý, neboť zážitek ze čtení je neuvěřitelný.

WEIL
10.06.2011

Nebýt skvělého desetidílného televizního seriálu, asi bych odkládal čtení knihy na neurčito, ale už předtím (a dosud si to vychutnávám) jsem zaobdivoval Divadelní román (televizní zpracování, kde hlavní roli hraje Vladimír Dlouhý).