zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Hodně z nás má svoji krabičku vzpomínek. I já mám kazetu, kde ukrývám staré dopisy, pohlednice a drobnosti, které se staly součástí mého života a které mě potěší !
Krabička vzpomínek je opět pohodový a skvěle napsaný román od Katryn Hughesové. Stoletá Jenny a její opatrovnice Candice, trošku naivní i ztřeštěná dívka s dobrým srdcem. Dvě hlavní hrdinky příběhu, který mě vzal za srdce. Jenny postupně odkrývá svoji minulost a vrátí se spolu s Jenny do Itálie, aby se rozloučila a našla klid... Současně se odvíjí osud Jenny, která hledá své štěstí v životě... !
Knížka nezklamala, co jsem čekala, to jsem v plné míře dostala ! Krásné čtení !

06.02.2023 5 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Tuto knížku z mého oblíbeného vydavatelství s překrásně tajemnou, magickou obálkou jsem si vybrala ke čtení záměrně - na čas vánoční, na čas splněných přání a snů...
A myslím, že jsem si vybrala dobře. Celý příběh má hezkou, kouzelnou atmosféru, dýchá touhou po lásce, po rodinném štěstí, po radosti a pohodě. Příběh se odehrává převážně v současnosti, ale v menší části knihy se rozvíjí i kratší příběh z okupované Paříže. Když se potkají dívka Rory a starší dáma Soline, zdá se, že to bude jenom náhoda. Ale v jejich životech se objevují jisté shody a nakonec čtenář prožije kouzelné i stěží uvěřitelné setkání, a to nejenom v oblasti lásky, ale i v oblasti rodinné.
Dějová linka ze života Soline v Paříži, ta by se mi líbila ještě víc rozpracovanější, ale i takto to bylo moc pěkné čtení !!

29.12.2022 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Paví hody je literární delikatesa. Na příběhu se mi nejvíc líbila autorova krásná čeština, jeho styl, který byl až poetický a pak nádherné zpracování knihy s ilustracemi. Čtení této rodinné kroniky pak vyžaduje čtenářovo zvýšené soustředění, které je způsobeno prolínáním času i množstvím postav.
Paví hody si musíte vychutnat, ostatně jako každou lahůdku, číst pomalu, s rozvahou a nechat se pohltit osudy a příběhy, které dávno odvál čas.

02.11.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Skutečný příběh o neobyčejně krutém domácím násilí, brutalitě, sadismu, který se odehrál v jedné americké rodině. Tři dívky vyrostly v rodině, jejichž matka šířila kolem sebe čirou hrůzu, zlobu a zlo. Příběh je výborně napsaný a skvěle dokumentuje to, co se v rodině odehrávalo. Četla jsem s velkým zaujetím, mnohdy jsem nemohla věřit tomu, co čtu. Na tento příběh ještě dlouho nezapomenu a jen stěží můžu věřit, že se to stalo.
Nikki, Sami a Tori - tři dívky, které čelily zlu od své vlastní mámy.
Kathy, Shane a Ron - tři utýrané oběti, které zaplatily cenu nejvyšší.

23.06.2022 5 z 5

Bylo bláhové snít. Snění patří do knih. Tyto dvě krátké věty ze závěru románu jsem si vypůjčila na úvod mého hodnocení. Co napsat, když mám pocit, že slova nestačí... ?
Knihovnice z Troubesome Creeku je neskutečně emotivní, silný, srdceryvný příběh, který čerpá ze skutečných reálií. Knihovnice Cussy Mary se mi zapsala do srdce, tu nelze nemilovat, její sílu, odvahu, pokoru, víru a lásku bez hranic. Modřenka ! Nádherné jméno. Tento román není pouze svědkem bídy, chudoby, utrpení, ale je i o síle ducha, naděje, víry a lásky. Knížka na mě hodně zapůsobila !

29.03.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Musím se přiznat, že vždycky, když jsem jen pohlédla na ten sugestivní název thrilleru, cítila jsem mrazení. Ono číst v předvánočním období knihu Zemřu o Vánocích není žádná sranda. Ale byl to vážně vynikající psychothiller ! Jessice Goldové jsem věřila každé slovo. Bylo to neuvěřitelné, hrozné, hnusné, hanebné, co Dominik prováděl a dokázal. Litovala jsem Jessicu, držela jí palce, fandila jí, bála se o ni. To, co přišlo v druhé části knihy jsem ani náhodou nečekala. A závěr jsem četla pro jistotu dvakrát.
Tammy Cohen je prvotřídní thrillerová specialistka !! Klobouk dolů !!

08.12.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Klíč otvírá naše srdce a rozjitří všechny emoce. Je to příběh lásky, která byla od samého začátku odsouzena k zániku, příběh dívky, kterou smutný a těžký osud vehnal do ústavu pro duševně choré, kde se stala obětí doby. Příběh o lásce, která najde naplnění až po padesáti letech. Čtení je to velmi pěkné a pohodové, ale i dojemné a může vést i k zamyšlení... Určitě tento srdceryvný příběh ještě dlouho uchovám ve svých knižních vzpomínkách ! Očekávám další román této skvělé autorky !!

15.09.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Skutečně se tento román Jojo moc povedl, je to báječné a laskavé čtení, které vzdává holt všem knihovníkům a knihovnicím, ale také milovníkům knih. Sama autorka jim knihu věnovala, což mě moc potěšilo. I pro mne jsou knihy jako hvězdy v temné noci a tento příběh mě nejenom potěšil, pobavil, obohatil, ale zejména pohladil po duši. Protože i já miluji ten prales knížek, v němž se můžete po libosti toulat a to pro mě z knihovny činí kraj blaženosti.... Děkuji autorce za nádherný zážitek !!

09.03.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Již dvanáctkrát jsem zavítala do maličké vesničky Three Pines a setkala se se starými přáteli. Je to vždy velmi milý návrat domů, do světa, kde to dobře znám a kde je zlo vždy potrestáno.
Louise Pennyová je vynikající spisovatelka, má moji úctu a obdiv. Tato detektivka se totiž nejenom čte, já jsem si ji doslova vychutnávala. Je to paráda !! Merci !!

K podstatě štěstí náleží, aby se člověk cítil spokojen takový, jaký jest !!

13.02.2021 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Návrat domů je pro mne dlouho očekávaný příběh z pera mé oblíbené australské autorky Kate Mortonové. Čekání se vyplatilo a já se na tři dny ponořila do tohoto nádherného a vrstevnatého románu. Návrat domů je mistrovsky vystavěn, čtenář se toulá napříč časem, cítí vůni květin a stromů, zamiluje si své hrdiny, slyší zpívat ptáky a cvrlikat cikády...Tak to umí jen a jen Kate Mortonová !
Tento rozsáhlý román sahá svou kriminální zápletkou do roku 1959, kdy je na Štědrý den nalezena Isabel Turnerová se svými třemi dětmi mrtvá, tak jako by spaly...! Nebudu víc prozrazovat, tento příběh si prostě musí milovník knih přečíst. Je to úžasné čtení, pro mne nejlepší román tohoto roku - roku 2023 !
Miluji příběhy z pera Kate Mortové !

13.11.2023 5 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Alix a Anthony - splynutí dvou lidí, kteří si padnou jako tělo a šaty, takové, které všude sedí jako ulité. Tuto větu jsem si vypůjčila z bohatého textu románu, moc se mi zalíbila.
Tři životy - další rozsáhlý, spletitý a skvěle napsaný příběh z pera oblíbené australské autorky. Román je příběhem Alix St. Pierreové, která dětství prožila jako sirotek, za války pracovala jako špionka a po válce je pravou rukou Christiana Diora. Proto název Tři životy.
Děj odehrávající se v poválečné Paříži byl i pro mne čtivější, a líbil se mi určitě víc. Krásné šaty, slavný návrhář, hledání pravdy, láska... Ovšem i linka válečná ze Švýcarska a Itálie je dobře napsaná, jen samozřejmě smutná a bolestná. Natasha Lester vždy napíše mimořádně kvalitní příběh a Tři životy nejsou výjimkou.

27.05.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Další díl z mé oblíbené série byl opět na jedničku ! Také já jsem si oblíbila Lotie Parkerovou, neohroženou inspektorku, starostlivou mámu i babičku a silnou ženu.
Tato krimi série se rychle čte, je svižná a plná napětí. A pak nakonec po smršti zla, zloby a vražd, přijde Boyd s tak krásnou nabídkou. Jak mu Lottie odpoví ?
Další díl s názvem Zlomené duše si zajisté přečtu !

17.04.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Nádherný čtenářský zážitek !!
Mé velké díky patří Jodie Picoultové, která mě svou knihou znovu jednou dokázala ohromit, nadchnout i potěšit ! Spoustu přívlastků má Kniha dvou cest a pro mě je přenádherná !! Je to román o lásce, životě a smrti, úžasně zpracovaný. Od mládí mě fascinuje starověký Egypt a nyní moje vzpomínky, touhy i sny znovu ožily.
Kniha dvou cest je skvěle namíchaný příběh opět se dotýkající závažných témat, napsaný tak, jak to dokáže jen Jodi Picoultová. Příběh mě obral o spánek, dohnal k slzám, obohatil moji duši. A asi jsem se na chvíli i zamilovala do Wyatta, do jeho zlatých vlasů a milujícího srdce.
A co je vlastně láska ? Láska je přece Olive a Wyatt !!

02.04.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Vlaštovčí kopec je i přes krásný, téměř poetický název, nehostinné, smutné a drsné místo.
Je to místo na sběr a zpracování pryskyřice, místo, kde se potkávají hlavní hrdinové románu a začínají se zde proplétat jejich osudy. Ve velmi tvrdých, až nelidských podmínkách tábora vzniká přátelství, ale je zaseto i zrnko lásky. To může ale vyklíčit, až se Del a Rae Lynn vypořádají se svou minulostí...
Příběh je hodně realistický, smutný, plný boje o přežití, ale nakonec nechybí ani to hlavní v příbězích i v životech - víra, naděje a láska.

17.02.2023 4 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Beletrizovaný životní příběh Antonie Bricové, která se i přes nepřízeň osudu a doby vypracovala na první úspěšnou dirigentku a prorazila tak v ryze mužském povolání.
Kniha byla nejenom čtivá a já fandila lásce Antonie a Franka, ale líbilo se mi, že se jsem i mnohému poučila a rozšířila si tak své obzory v oblasti hudební. Hezké to bylo !

28.01.2023 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Svůj nový čtenářský rok jsem zahájila i trošku záměrně detektivkou své oblíbené autorky Lindy Castillo. Chtěla jsem se po svátcích kapku nastartovat u dobré klasiky, u autorky, kterou znám a líbí se mi její svižný a nenáročný styl. To amišské prostředí miluji !
Strmý pád je opět velmi čtivá detektivka s Kate Burkholderovou a já se u čtení bavila, napínala, tipovala, emoce lítaly dolů i nahoru, prostě čtení jak má být.
Jisté je, že ani další díl série s názvem Pohřbená tajemství si ujít nenechám ! Těším se !

04.01.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Nádherný příběh, jehož závěr mě dohnal k slzám ! Lucinda Riley je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. I když pozdrav jí můžu bohužel poslat už jen do spisovatelského nebe ... Obálka knížky je také moc krásná !
Italská dívka patří mezi starší autorčina díla, příběh vyšel v r. 1996 pod názvem Aria, autorka knihu znovu zredigovala a výsledek se mi moc líbil. Je to román z operního prostředí o lásce, která je tak silná, že ničí své okolí, ale nikdy neumírá. Příběh dívky Rosanny a operního pěvce Roberta jsem opět četla jedním dechem !!

30.11.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Jsem velmi spokojena, i pátý případ s inspektorkou Lottie Parkerovou neměl chybu. Jedná se o perfektní čtení, které se jen stěží odkládá. O napětí není nouze a já si vždy užívám i ty střípky z osobního života Lottie, který taky není bez problémů a naše hrdinka to má prostě těžké... Tento pátý díl byl o to smutnější, že smrt dostihla i mladé chlapce a sama Lottie má stejně starého syna Seana. A musí tedy hledat vraha, ale zároveň se bát i o svého syna... Šesté pokračování si rozhodně ujít nenechám. Vynikající série !!!

05.09.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Moc, moc se mi tento román líbil. Nečekala jsem, že to bude tak silný příběh, krásný i dojemný zároveň. Je to příběh o síle jedné velké lásky, o rodinném tajemství skrývaném mnohá desetiletí, příběh o strastech války i o životě v době dnešní. Ano, opět má příběh dvě časové linky, ta současná se odehrává na Floridě a vypravěčkou je Alice, máma dvou dětí. V lince válečné se vrátíme do Polska, kde Alicina babička Alina žije se svou rodinou na statku, je zamilovaná do nadějného studenta medicíny Tomasze, ale nejsou si souzeni.
Velmi ráda knížku doporučím, je nádherná. Už dlouho jsem nebyla tak dojatá, mé emoce se tentokrát konečně probudily !

13.07.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Příběhů odehrávajících se v knižním prostředí se poslední dobou objevuje docela dost. I tento odpočinkový román švédské autorky má neopakovatelnou atmosféru starého knihkupectví blízko břehu Temže. Nechybí ani sympatičtí hrdinové, kocouří miláček Tennyson a dvě dějové linky příběhu. Charlotte přijíždí ze Švédska do Londýna, aby převzala krachující knihkupectví po své tetě Saře. Tetu neznala a vůbec netuší proč se teta Sara s její mámou Kristinou přestaly stýkat. Charlotte najde nejenom novou lásku ke knížkám, nové přátele, zamiluje se, ale nakonec nalezne i část své rodiny a odhalí tajemství své tety a mámy Kristiny.
Je to skvělý román a na chystané pokračování se již nyní těším !

17.04.2022 5 z 5