Vixiene Vixiene komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Před nedávnem jsem se pustila do této série a byť nespadám už úplně do její cílovky, byla jsem zlákána pozitivním hodnocením a zjistila jsem, že je dokonce zfilmovaná. Na filmy se ovšem vrhnu až po dočtení všech tří dílů.

Gwendolyn je hlavní hrdinkou tohoto příběhu a jednoho dne se zničehonic přemístí v čase, ikdyž se to u ní vůbec neočekává. Gwendolyn se tedy začíná učit chápat problematiku cestování časem, do toho ale vstupuje samozřejmě zalíbení v mladém Gideonovi, který je taktéž jedním z cestovatelů.

Tématiku cestování časem mám hodně ráda, zde je pojata celkem originálně. Kniha je psána velice jednoduchou a čtivou formou, takže ikdyž děj místy poměrně vázne a nic moc zajímavého se neděje, tam vám stránky mizí pod rukama. Nicméně jsem čekala možná malinko víc, děj a hlavně chování hlavních hrdinů je někdy hodně naivní (což ale vzhledem k věmu je poměrně snadno odpustitelné).

Myslím, že bohužel není žádná postava, která by mi tam byla nějak zvláště sympatická, ono prakticky ani v celém příběhu nejsou nijak zvlášť popsané, kromě toho, že se asi 40x dozvíte, že celá rodina od Gwendolyn jsou zrzci :-D

Škoda, že jsem se k sérii nedostala dříve, věřím, že by mě i víc bavila :-)

08.09.2022 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Konečně jsem se pustila do posledního dílu tohoto knižního skvostu a dočetla tím celou sérii. Jedním slovem - zbožňuju! :-D Ikdyž mě Katniss občas rozčilovala, tak mi to už neubíralo na tom, že jsem si děj užívala, byť závěr mi přišel celkem napěchovaný akcí, jakoby se autorka rozhodla dohánět co nejvíc toho jde na posledních pár stránkách.

Za sebe doporučuji celou sérii a snad se brzy vrhnu na Baladu o ptácích a hadech, teď se na ni těším ještě víc :-)

08.09.2022 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Skvělý rozjezd trilogie, do které jsem se zakousla už před pár měsíci, ač prozatím zůstalo pouze u tohoto prvního dílu.

Hlavní hrdinka Jude byla vězněna neznámým trýznitelem a díky velkému štěstí se jí podařilo uprchnout. Nicméně nic není co bývalo a Jude se nevrací do života tak, jak ho dříve znala, vše je jinak. Jude pracovala jako policistka na oddělení vražd, kam se také vrací a téměř okamžitě zaíčná řešit případ, jež se jeví jako sebevražda.

Hvězdu strhávám za některé méně uvěřitelné scény, její čtivost a nádech bych možná zlehka porovnala s detektivní sérií Angely Marsons.

Za sebe doporučuji vyzkoušet.

08.09.2022 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Druhá kniha od české autorky Katky Šardické se mi konečně dostala do rukou. Nemohu autorce upřít, jak lehkou ruku při psaní má, příběh se čte jedná báseň.

Nelze se také ubránit porovnání se Zmizením Sáry Lindertové, kde si autorka nastavila poměrně vysokou laťku a nemohu popřít, že Sára se mi líbila více.

Noci běsů jsou vystavěny hlavně na mrazivé a plíživé atmosféře slovanské mytologie, což se moc moc povedlo. Atmoška byla mnohdy dosti děsivá a chladná, dodávala knize přesně to, co jsem od ní očekávala, nicméně co se týče samotného příběhu, z toho jsem až tak nadšená nebyla. Bohužel hlavní postavy se často motaly v kruhu a příběh se nikam neubíral, nic moc se nedělo a celé to zachraňovala právě ta atmosféra a "zlo" které se knihou neslo.

Nicméně za mě určitě příjemná oddechovka, kterou doporučuji alespoň k jednorázovému přečtení a uvidíte, jestli vás chytne :)

03.09.2022 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

2,5/5

Riley Sager je autor, který píše čtivě, poutavě. Tuto knihu jsem ale měla rozečtenou 2 měsíce. V polovině jsem ji odložila a nějak jsem nebyla schopna se k ní vrátit, nakonec jsem se ale dokopala k tomu ji dočíst . Nicméně že by to byla výhra se říct nedá :-)

Jednak celý příběh postrádal napětí a šmrnc, kterého byl v Zamkni poslední dveře dostatek, druhak jsem byla absolutně zklamaná a znuděná koncem. Pořád jsem doufala v NĚCO a to NĚCO bohužel nepřišlo. Možná kdyby knihu autor lehce zkrátil, tak by jí to prospělo, ale obávám se, že nezachránilo.

Po dalších knihách od Rileyho určitě sáhnu, ale k této se nejspíš už znovu nevrátím.

31.05.2022 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Po knize jsem sáhla víceméně naslepo v knihovně a vyklubala se z toho velice příjemná oddechová četba na pár odpolední. Pamatuji si, že někdy pro mě bylo těžší se ke čtení vrátit, protože mi přišlo, že děj se posouvá velice pomalu, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

Ve stručnosti - příběh vypráví o Eleně, která je čarodějkou vína. Znamená to, že díky ní vinice prosperuje, ona s vínem souzní a pomáhá mu růst a plodit. Elenu ale někdo začaroval do žáby a jakmile se jí povede se z ní osvobodit, vrací se na vinici, kde se ale spousta věcí změnila. Potkává se s mladíkem, který tuto vinici koupil, což Elena nese velice špatně.

Zkrátka oddechové čtení, které mě nezklamalo, ale ani nenadchlo a popřemýšlím, jestli se vůbec budu vrhat na další díl/y, spíš asi ne :-)

12.03.2022 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Tak jsem se po nějaké době opět vrátila k Sebastianu Fitzekovi a znovu WOW. Má prostě perfektní psychothrillery. Ikdyž musím přiznat, že pokud objevíte, v čem má autor zálibu z hlediska rozuzlení příběhu, tak vám může pomalu začít docvakát, kam příběh směřuje. Já jsem tentokrát lehká tušení měla, ale o finální boooom ze závěru jsem rozhodně nebyla ochuzena, ba naopak :-D Cesta domů je čtivá, svižná, napínavá, psycho, místy mrazivá.

Některé scény jsou poměrně brutální, v knize je celkem dosti násilí - ať už fyzického, psychického, tak i sexuálního. Ani jsem netušila, že na světě existuje něco jako doprovodná linka, kam můžete zavolat, když jdete sami pozdě v noci domů a máte podezření, že vás někdo sleduje, či jen strach z toho, co by se mohlo po cestě stát.

No a mimochodem ta obálka (a celkově zpracování knihy) je prostě nádhera!

12.03.2022 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Remade je kniha, který uspokojil mou touhu po nějakém příběhu se smrtícím virem :-D a řekněme, že zde se jedná o opravdu originální virus, který doslova rozpouští lidi i zvířata. Leon se svou rodinou se snaží stejně jako mnoho dalších lidí přežít a dostat se do bezpečí, sotva se začnou šířit zvěsti o tom, že se virus raketovou rychlostí rozšířil z Afriky do Londýna. Jak už to tak ale bývá, tak úprk začne příliš pozdě a začíná holý boj o život. Zdá se, že virus usmrtí všechny, kdo s ním přijde do styku a možná se zde skrývá něco mnohem většího...

Knížka je určena pro trochu mladší čtenáře, což jde trochu cítit ze stylu vyprávění (ale vůbec mi to nevadilo), nicméně když si představím, že to čtu jako děcko, tak nevím nevím :D popisky rozpouštějících se lidí jsou tam někdy až příliš podrobné :-D . Občas mi sice přišel děj trochu natahovaný, ale nic drastického, co by mě odradilo od čtení dalšího dílu :-)

12.03.2022 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Hodně rychlá jednohubka. Lockdown je kniha, po které jsem sáhla vyloženě naslepo. Dostala jsem ji jako dárek k nějakému nákupu na Knihy Dobrovský a příjemně mě překvapila. Vězení, do kterého je mladý Alex neoprávněně zavřen se velice odlišuje od těch, která znám z reálného života a dá se říct, že se tam děje cosi nezdravého. Ani chvilku jsem se nenudila, kniha byla protkaná akcí, je čtivá a svižná a pokud pominete lehkou absurditu toho, že obyčejný smrtelník by takový vězeňský režim nepřežil, tak ani nebudete najednou vědět, jak jste se ocitli u konce knihy. Klasický otevřený konec má nalákat na další díl a u mě rozhodně účel splnil.

12.03.2022 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Hunger Games jsou prostě božííí. Po delší pauze (skoro 2 roky) od prvního dílu jsem se konečně vrhla na druhý díl, částečně jsem ho četla, částečně poslouchala jako audioknihu. Slupla jsem to jako malinu :-D Do série jsem se vrhla z toho důvodu, abych si osvěžila příběh a užila si Baladu o ptácích a hadech, na kterou si brousím pomalu, ale jistě zuby. Suzanne Collinsová vypráví celý příběh s takovou strhující lehkostí, že si připadáte, jakoby Katniss s Peetou stáli přímo vedle vás a vy prožívali radosti i strasti přímo s nimi. Po posledním dílu sáhnu určitě velice brzy, protože nadšení po dočtení tohoto dílu ze mě ještě nevyprchalo. Jasných pět hvězd a doporučuji všemi deseti všem, kdo se k Hunger Games třeba ještě nedostali :)

12.03.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tak tohle za mě bohužel. Pokusila jsem se Rozečíst dvakrát a vždy marně, nedovedla jsem se přenést ani přes padesátou stránku. Nečetlo se dobře, velice pomalý děj, až příliš psychologické. Četlas jsem komentáře o šokujícím rozuzlení/zvratu, ale k čemu mi je šokující konec, když se unudím k smrti po celý zbytek knihy.

08.02.2022 1 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Konečně jsem si pořídila a přečetla další přírůstek do Zaklínačské komiksové rodiny. Co jsem koukala na svá hodnocení předchozích dílů, tak toto bude asi nejslabší, ale nebude to kvůli příběhu, ale kvůl zpracování. Nějak mi prostě v tomto případě vyprávění nesedlo, působilo to zmatečně a já se mnohdy musela vracet v příběhu zpět, protože jsem vlastně špatně pochopila co se stalo. Kresba ale super, ta se mi u těchto komiksů líbí snad vždy.

Je to komiks a navíc velice útlý, takže do hodiny nemáte co číst, nicméně já Zaklínače zbožňuji a jakmile vidím, že vyšel další díl, tak po něm prostě jdu :-D Upřímně ale doufám, že pokud série bude pokračovat, tak nebude mít sestupnou tendenci, protože zatím to tak bohužel vypadá :-(

05.02.2022 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl ze série Měsíčních kronik, který mě jen utvrdil v tom, že je tato série pro mě! :D To protnutí retellingu na známou pohádku a zároveň scifi je prostě perfektní, originální a ještě jsem nečetla nic v podobném duchu. V tomto případě se jedná o retelling na Červenou Karkulku, jak již obálka napovídá. Styl psaní je jednoduchý a čitvý, takže vás zcela pohltí. Oblíbila jsem si hned několik postav a ikdyž hlavní hrdinka Scarlet má občas nějaké ty své mouchy, tak ani ona mi nijak nevadila. A hlavně se mi líbilo propojení prvního a druhého dílu, jelikož jsem ho tak úplně nečekala :-)

Jasněže děj je místy předvídatelný a jednoduchý, ale je to cíleno spíše na mladší čtenáře, takže v tomto případě mi to vůbec nevadí. Jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat v dalšíchdílech a já se co nevidět snad pustím do Cress :-)

04.02.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Já nevím, podle spousty lidí má série Naslouchače sestupnou tendenci. Jo, nejspíš se mi první díl líbil nejvíc, ale i ty ostatní mě baví tak moc, že prostě se nechám unést a hodnotím plným počtem. Největší chuť se strháním hodnocení mám vždycky z hlediska toho, jak moc DLOUHO trvá, než autorka vydá další díl :-D Po celý příběh se objevují další a další otázky, doufám že v posledních dílech se vše vyjasní a odpoví.

Otázkou je, jestli autorka měla zůstat u původních 3 dílů nebo zvládne držet laťku až do posledního dílu, když to po počátečním úspěchu takto natahla.

26.01.2022 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Veronica a její dcera Elizabella zažívají těžké období. Její manžel/otec dítěte se jednoho dne nevrátí ze služebky a jsou nalezeny trosky letadla, kterým letěl. Dcera Elizabella je přesvědčená, že otec je mrtvý a zdá se, že ví věci, které by rozhodně neměla vědět. A Veronica pomalu začíná bláznit.

Jestli mě něco děsí, tak jsou to strašidelné děti :-D vážně, nemám ráda horory/thrilery, kdy se děcko chová divně, nadpřirozeně, nebo je dokonce samo zloduchem, mám z toho husí kůži :-D Což se ale v případě tohoto příběhu moc nestalo. Co se mi moc nelíbilo a přišlo mi na hlavu padlé bylo to, jak se matka bavila se svou dcerou. Už si upřímně nepamatuji, kolik jí bylo let, tuším že něco kolem 3, nicméně bavit se s děckem jako dospělým a zvlášť když děcko ještě reaguje skoro jako dospělé, to se mi nelíbilo.

Celkově to rozuzlení příběhu se mi moc nelíbilo, nějak jsem si nedovedla promítnout do reality, jak by se vše, co se tam stalo (a jakým způsobem) mohlo stát ve skutečnosti a to mi u thrillerů podobného rázu hodně ubírá na uvěřitelnosti (a celkovém hodnocení).

Pro shrnutí - námět super, čtivost super, zpracování průměrné, uvěřitelnost nulová :-(

26.01.2022 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

První díl ze série Scholomance. Hlavní hrdinka Galadriel navštěvuje čarodějnou střední školu, která ale nemá žádné vyučující - škola je učí sama, a to mnohdy poměrně brutálním způsobem. Úrazy a smrt nejsou vyjímkou a zdá se, že hlavním cílem není studium, ale přežít. Jakmile jsem viděla obálku a přečetla si anotaci, byla jsem v pasti. :-D Málokdy knihu přečtu bezprostředně po její koupi, ale toto byl přesně ten vzácný případ. Čarodějná škola, netvor na každém rohu a kouzelnické rodiny. Určitě po přečtení tohoto si mnoho lidí řekne - ajó další Harry Potter. Ale ne, kromě kouzelnické školy to k HP nemá vůbec blízko :-)

Je tam rozhodně ještě prostor pro zlepšování, magie a její zákonitosti mohly být lépe rozepsané, vysvětlené - klidně i za cenu toho, že by pár stran v knize přibylo. Občas se mohlo zdát, že děj se nikam moc neposouvá, ale vzhledem k tomu, že i přesto mě kniha držela, tak bych to nebrala jako úplné negativum. Sarkastická hlavní hrdinka trochu lezla na nervy, ale zároveň i pobavila. Možná i díky tomu se maličko (ale opravdu jen MALIČKO) nemohu ubránit přirovnání k vynikající Nikdynoci :-)

Dejte mi prosím další díl! :D

25.01.2022 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

První přečtená kniha od nakladatelství Katto. V první řadě bych chtěla říct, že tvar těch knih, to jak jsou hranaté je pro mě fascinující a svým způsobem hrozně uspokojivé :-D

Jakmile jsem se zvládla přenést přes odpor k obálce Unesené, tak jsem se ke knize konečně odhodlala. Postavy v příběhu byly lidské, šlo se do nich vcítit, byly povětšinou sympatické. Unesenou jsem přečetla už někdy v listopadu, což možná způsobilo, že už si toho moc nepamatuju. Nicméně byť dějově na ní nebylo nic kdovíjak převratného, tak nezvyklé pojetí hlavní vyšetřovatelky aka přeživší oběti sériového vraha dodává příběhu šťávu.

Máte-li chuť na thriller, který vás nepustí, tak směle do něj :-)

23.01.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

První setkání s autorkou, pro jistotu jsem zvolila nejtenčí kousek, ikdyž knih mám od ní doma už více :-D Nečekala jsem něco kdovíjak strašidelného, to už jsem pochopila, že u Darcy Coates nehrozí. Ale těšila jsem se na tajemnou atmosféru, u které mě možná občas lehce zamrazí. No, mrazení jsem se moc nedočkala, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu slupla během jednoho dne, tak můžu říct, že čtivost se autorce rozhodně upřít nedá. Pokud chcete příběh, u kterého se budete bát, tak rozhodně zvolte něco jiného. Toto je taková fajnová oddechovka, která ale nemá moc čím šokovat nebo vyloženě nadchnout, byť závěr knihy pro mě osobně překvapivý byl, ale trvalo mi pár dnů po dočtení knížky, abych si ujasnila, jestli se mi závěr vůbec líbil. Za mě byl teda dost přitažený za vlasy, ale svým způsobem to k tomu sedlo.

Ač spousta čtenářů hodnotí Duchové rodiny Folcroftů jako nejslabší knihu Darcy, tak já jsem ráda, že jsem po ní sáhla jak poprvé - aspoň nenasadila příliš vysokou laťku! :)

Každopádně do dalších autorčiných knih se určitě pustím a už teď jsem zvědavá, jak se mi budou líbit :-)

23.01.2022 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Bohužel se stalo přesně to, čeho jsem se u knihy bála. Ze slibného příběhu se stalo vyprávění plné těch nejtypičtějších klišé, které veřejnost u rokenrolu může hledat. Sex, drogy, pochybování o sebe sama, neopětovaná láska. Teda, hlavně ty drogy.

Od autorky jsem četla už Jediné pravé lásky a Daisy Jones si udržela přesně to, co mi nejvíce vadilo právě u Jediných pravých lásek. Hlavní hrdinku, která je nesympatická, protivná, sobecká. Dějově je kniha také plochá, vlastně se tam jen fetuje, nahrávají písničky a jezdí turné (to je nejspíš trochu přehnané, ale ráda bych tím zdůraznila, jak negativně celou knihu vnímám :-D)

Moc mi nepomáhalo ani to, že byl příběh psán formou rozhovoru, snad jen v tom, že se díky tomu četl celkem svižně. Nicméně styl psaní - Billy: Daisy řekla: "...." - to bylo prostě špatné, kolikrát jsem se musela vrátit zpět k začátku věty, abych pobrala, kdo co vlastně řekl.

Dvě hvězdy za hezký design knihy a za to, že si autorka dala práci sepsat texty písní přelomového alba Daisy Jones and The Six, nicméně za týden už si nevzpomenu ani na jména hlavních postav.

23.01.2022 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Za zavřenými dveřmi je taková příjemná víkendová jednohubka. Čtivě psané, chytlavé a hezky popisující, jak ti nejvíce uhlazení, ideální a PERFEKTNÍ lidé můžou být ve skutečnosti absolutně prohnilí, zlí a psychopatičtí.

Samozřejmě konec knihy měl bohužel nějaké své mouchy, některé věci tam byly nedořešené/nedovysvětlené, něco bylo možná až trochu moc přitažené za vlasy. To ale neubíralo na celkové čtivosti a dobrého dojmu z knihy.

Úplně dopodrobna si děj bohužel už nepamatuji, protože jsem knihu dočetla před nějakou dobou, ale ikdyž se nad ní zpětně zamyslím, tak bych se k ní klidně s chutí vrátila na rereading. :-)

09.12.2021 4 z 5