Vixiene Vixiene komentáře u knih

Psí hrdinové - Tajné úkoly a obětavá služba Psí hrdinové - Tajné úkoly a obětavá služba Lance Bacon

Krásná kniha plná úžasných fotografií a zajímavého povídání o válečných služebních psech. Nebudu lhát, některé fotografie a příběhy mě vzaly opravdu za srdce a orosily se mi oči, protože je jasné, že ne všechno má v bojích a ve válce šťastný konec.. Kniha zachycuje obětavost psů, vzájemnou lásku psa a jeho psovoda a zdůrazňuje nepostradatelnost těchto úžasných zvířat jak ve službách vojenských, ale také záchranářských a dalších. Knihu doporučuji všemi deseti.

27.09.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Z mého pohledu celkem průměrná, byť velice čtivá detektivka. Místy mi přišla trochu uměle natahovaná a ikdyž se autor snažil, aby konec byl nepředvídatelný, tak se bohužel dal (alespoň z části) poměrně snadno odhadnout. Celkově to bylo ale příjemné počtení a detektiv s jeho kocourem jsou mi sympatičtí :-) Proto určitě sáhnu i po dalších dílech.

21.09.2020 3 z 5

Kvásek Kvásek Robin Sloan

Tato kniha neměla nic, co by mě donutilo ji dočíst do konce. Ze slibné anotace a námětu jsem se radovala, nicméně jsem byla hořce zklamaná.

12.09.2020 1 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Úžasné, napínavé, pohlcující. S poznámkami pod čarou jsou se již díky prvnímu dílu sžila, takže mi tolik nevadily. Některé zvraty byly sice předvídatelné, ale ani to mi neubralo na mém očarování z celkového příběhu a světa, který Jay Kristoff vytvořil.

30.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež byla mou první knihou od Colleen, protože žánr, který obvykle píše nevyhledávám. Nicméně musím říct, že jsem nadšená! Jsem hrozně ráda, že jsem dala na "tlak" okolí, sociálních sítí a všech možný reklam a knihu si přečetla. Místy jsem ani nedýchala, mrazilo mě, bála jsem se, co se může asi stát na další stránce a zároveň jsem nemohla přestat číst. Lowen mi sice místy přišla až moc ukňouraná a otravná, ale to se dá přežít. Za mě rozhodně pět hvězd a možná přece jen dám šanci nějaké další autorčině knize.

20.07.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tento díl mě bavil méně, než Němý křik. Chybělo mi napětí, temná atmosféra, tajemno, hádání, kdo je možný pachatel. Prakticky vše, co bylo právě v prvním dílu. Proto dávám o hvězdičku nižší hodnocení. Postava Kim mě ale pořád baví, ale bojím se, že jestli se i v dalších dílech bude mluvit o její minulosti pořád dokola to samé, tak mě bavit přestane. Nicméně, nechám se překvapit. Shrnutí - průměrné jednoduché krimi, které ničím nepřekvapí, ale které je skvělé pro odpočinkovou četbu.

17.07.2020 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

(SPOILER) Skvělý příběh (byť horor to opravdu není), hltala jsem každou stránku. Ikdyž jsme se na konci vlastně nedozvěděli nic bližšího o těch "stvořeních", to mě trošku zklamalo, na druhou stranu si tak kniha uchovala své tajemno. A taky jsem samozřejmě nemohla rozdýchat násilí popsané na psech, ale to je spíš můj osobní problém :-D Ale proboha, ty překlepy a chyby v tomhle vydání, to byla katastrofa. Styděla bych se něco takového vydat. Příběh bych hodnotila 4 hvězdami, ale kvůli zpracování tohoto vydání dávám 3.
(vydání z roku 2016, nakl. Zelený kocúr)

08.07.2020 3 z 5

Tajemství kočičího lidu Tajemství kočičího lidu Peter Horn (p)

Za mě je to bohužel nejhorší díl série, bez pořádného nápadu, odfláknuté.

04.06.2020 2 z 5

Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů Neil Gaiman

Asi není nic, co bych vytkla, Doktor se ve všech povídkách chová jako Doktor. Úžasně a vtipně zpracované povídky.

24.05.2020 5 z 5

Tajemství jezdců z močálu Tajemství jezdců z močálu Peter Horn (p)

Velmi sympatické lehké fantasy, za jedno odpoledne přelouskané.

31.01.2020 4 z 5

Nechci jen snít, chci vzpomínat Nechci jen snít, chci vzpomínat Tereza Heitelová

Oproti prvnímu dílu chybiček ubylo a celkově kniha je napsaná lépe než první díl, je vidět, že autorka se snaží a chce se posouvat dál. Stejně jako první díl se knížka četla úplně sama a po dočtení jsem se velmi těšila na třetí díl. Kniha je opět proložena fotkami, které jsou příjemný zpestřením.

30.12.2019 5 z 5

Nechci jen existovat, chci žít Nechci jen existovat, chci žít Terka H (p)

Hodnotím až po přečtení všech 3 dílů. Ač nejsem člověk, který by holdoval různým motivačním a filozofickým textům, v případě této knihy mi to vůbec nevadilo. Pravděpodobně z toho důvodu, že jsou proloženy poutavým vyprávěním a jsou napsané velmi lidsky a od srdce. Žádné ponaučování, pouze jak to autorka vnímá, jak se cítí, co si z toho všeho vzala. Nevadí mi ani drobné chybky v textu. Fotky, které jsou knihou proloženy vám vykouzlí úsměv na tváři. Byly části, kdy jsem se od srdce zasmála, ale i části, které mě dojaly k slzám. Nemohu jinak než knihu doporučit :-)

30.12.2019 5 z 5