ujira Online ujira komentáře u knih

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Díky JESCE nalézám v Budhismu jistou zajímavost a budhistická moudrost se mi líbí. Shledávám, že pokud by autor podobným způsobem poskytl náhled na jiné filosofie a náboženství, možná by probudil zájem hledat hlubší smysl lidské existence i v dnešní západní kulturní společnosti, která má na zřeteli jen pomíjivé ukájení potřeb.

01.05.2018 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Obdivuji autorovu schopnost propojit život zvířete a filosofické myšlenky. Je to velmi nenásilné a edukativní. Kdybych měla doporučit pedagogům, jak děti seznámit s filosofií pozitivního jednání, doporučila bych jim číst tuhle knihu nebo jiné autorovy.
Koneckonců nejen dětem.

19.04.2018 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Perfektní, načteno ve slovenštině, zajímavé, napínavé, přirozené. Fakt skvelý autor.

13.04.2018 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Budu se muset přimět přečíst si něco dalšího od Haileyho, mám ho v knihovničce už léta, ale stále patřil k autorům, které odkládám. Kniha na mě zprvu působila jako esej novináře k problematice obchodu s léky, ale posléze jsem našla i čtivější pasáže a zvykla jsem si na styl, takže jsem nemohla knihu nakonec odložit. Zajímá mě jestli autorův styl bude i v dalších knihách podobný.

24.03.2018 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Připomíná mi to zlaté časy anglických detektivek. Sice paní Ware nebude druhou A. Christie, ale jazyk má vytříbený. Chvílemi sice trochu nudí, ale když to člověk poslouchá, dá se to vydržet do konce.

21.03.2018 3 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

A znovu---zlo plodí zlo a vymanit se z života poznamenaného cejchem násilnosti, je vůbec možné? Viktorie se zbavuje svých vnitřních postav,, a vyrovnává se s minulostí, ale jak se vyrovná s vědomím, že je matkou podobně postižené dcery? Temné a trochu bezvýchodné, nejen pro policii.

01.03.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Mrazivé prostředí, mrazivé téma, mrazivě propracovaný děj,jedna z lepších mrazivých detektivek.

22.02.2018 4 z 5

Pracka v láhvi Pracka v láhvi James Hadley Chase (p)

Bohužel Chase nepatří ke klasikům detektivního žánru a je to znát na knize,není to nadčasový příběh s detektivní zápletkou, i když se snaží o víc , spytuje konání hlavní hrdinky a její touhu po bezstarostném životě a bohatství a nabízí i možnost volby vymanit se z její dráhy, výsledek je jakoby už bez života a působí strnule.

11.02.2018 4 z 5

Zapomenuté jablko Zapomenuté jablko Jean Anglade

Tak zase jedna kniha, která dojme. A je s podivem, že je to kniha o obyčejné staré ženě, o jejím vztahu k lidem, kteří ji zanechají samotnou, která umí žít se samotou a která nepřestává mít ráda život. I prostý život v ústraní, v souladu s přírodou je krásný a zajímavý, paní Matylda je ,,hrdinka,,.

22.01.2018 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Díky téhle knize jsem se stala pravidelnou čtenářkou Robbinsnových knih. Nejspíš láska na první počtení. Snové a přízemní, roztodivné a jasné, hravé a smutné, barevné, přívětivé, plné emocí, plné života, jednoduché a bohaté zároveň, americké a světové, dobré a zlé. Robbins je kouzelník se slovy.

15.06.2017 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jak už to tak bývá, plodný autor napíše lepší i horší knihy a Pravidla moštárny řadím mezi ta lepší autorova díla/autor sám je mým oblíbencem/. Vždycky se divím, kam chodí spisovatelé/někteří/pro náměty a pokud se spisovateli podaří vytvořit vždy nové, zajímavé prostředí a ještě k tomu čtivý děj a neméně zajímavé postavy, pak jej považuji za opravdu nadaného autora a měl by psát až do smrti.

26.03.2017 5 z 5

Náš svět Náš svět Eva Veberová

Opravdu povedená knížka pro děti, listovaly si v ní s chutí mé děti, nyní vnuk a tak jsem ráda, že do ní koukám znovu. Lepší než obsah jsou ale ilustrace, podněcují k rozhovoru a kladení otázek.

01.03.2017 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Snad proto, že je to kultovní román, jsem se odvážila dát mu druhou šanci a díky audio podobě najít v knize vše, za co měla dostat P. cenu... Tak jo, dá se to při práci poslouchat, krátí to čas asi stejně jako jiné literární pořady v rádiu, Nezaujal mne ani námět, ani mě nerozesmál humor a snad jen potěšil vytříbený jazyk. Ale cožpak nevychází podobných knih, které leží na pultech mraky? A každá kniha si svého čtenáře najde.

28.02.2017 2 z 5

Překvapilo mne, že autor píše i knihy s dětským hrdinou,dokládá to jeho literární talent a nezměrnou fantazii. A je to napínavé i když ,,nekingovsky,,.

07.02.2017 3 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

Ačkoli bych se k četbě tohoto žánru a v takovém rozsahu nikdy neodhodlala, díky audioverzi jsem měla skvělou zábavu na několik pracovních dní a stejně hutný, zajímavý počitek. Autora jsem doposud neznala i když recenze na tuto knihu mne upoutala. Opravdu neobvyklé propojení žánrů, námět neotřelý i když čerpající z minulosti již mnohokrát liter.zpracované, prostě když u knihy mrazí a vlévají se slzy do očí, jde o dobrou četbu.

29.01.2017 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Překvapivé prostředí Činy, propojení empatického a tradice vyznávajícího čínského vyšetřovatele s americkou patoložkou. hledající v cizím prostředí nový impuls do života. Také zajímavá zápletka - prostě tenhle autor neselže, pokud se chcete odreagovat a být vtaženi do příběhu.

01.01.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Velmi zajímavý autor vyprávějící svěžím, inteligentním způsobem. Zaujme nejen vystavěním příběhu, ale také zasazením do netradičního a neznámého prostředí. Hlavní postava vyšetřovatele nepůsobí fádně,obvyklým unaveným způsobem vyšetřovatele, který toho již mnoho zažil, ale mladistvě.

01.01.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jak jsem předpokládala, v audioverzi docela únosná četba, ale ke čtení knižní podoby bych se neodhodlaal. Asi proto, že námět neúnosný kupením morbidních deviací si chce zaručit zájem čtenáře. jinak průměrná detektivka.

01.01.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Ke čtení sci-fi se moc nehrnu, takže jsem si pořídila audioverzi a nadchla mne. Vtipné a napínavé čtení, které navíc působí uvěřitelně. Dokonce mne to pobídlo ke zhlédnutí filmu- ten mne ovšem už tak moc nenadchnul.

27.12.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze severských detektivních románu spíše průměrná, možná je už těch vražd, úchylných a divně v dětství pošramocených individuí, která páchají zločiny na Severu, přespříliš. Lze to číst, má to spád, jen to působí trochu vynuceně vypocené autorem.

27.12.2016 3 z 5