Léto s knihou

Parfém bláznivého tance

Parfém bláznivého tance je románem o nejstarší lidské touze: neumírat. "Nehledám kořist ani nová území, další ženy ani slávu, a když se to tak vezme, ani pouhé prodloužení života. To, co hledám, nikdy neexistovalo, ani na zemi, ani na moři." Říka hlavní postava knihy, král Alobar, kterému se skutečně podaři potloukat se světem od starověku přes středověk až do časů současných. Táto moderní pohádka pro dospělé, odehrávající se na několika místech světa, putující časem a odvíjející se - se stejnou lehkostí a chytlavostí - jako televizní seriál a zalidněná zajímavými a bizarními postavami nám dává odpočinou od starostí všednodenních a ukazuje na neohraničitelnost lidské fantazie, na nespoutanost lidských snů, na možnost spřádat si po libosti nejrůznější smyšlenky a hrát si v oblasti fiktivního uvažování - zvláště pokud jde o téma, ve kterém člověk může vždycky jenom fantazírovat. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61313/parfem-blazniveho-ta-61313.jpg 4.5115

Jitterbug Perfume

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1984 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
z163198424.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto dokonalý humorný příběh o věčné touze člověka po nesmrtelnosti.

furunkl05.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jaká by to mohla být úžasná kniha, kdyby tam autor necpat ty svoje nesnesitelné hipízácko komunistické nesmysly.

Heřmis05.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Já si nemohu pomoci, ale Tom Robbins si zkrátka zaslouží plný počet a to snad u každé své knihy. Jeho knihy jsou poučné, zábavné, smyslné, k zamyšlení a vše je skvěle namixované. Říkám si, že kterákoliv jeho kniha by mohla mít místo v TOP 100.

Makropulos08.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

„Červená řepa je ze všech zelenin nejvášnivější. Ředkvička je možná horečnatější, avšak její žár plane chladným plamenem úzkosti, a nikoliv vášně. Rajčata jsou sice dostatečně bujará, ale zase se vyznačují jistou lehkomyslností. Řepa je smrtelně vážná. Slovanské národy získaly své tělesné vlastnosti díky bramborám, svůj doutnající neklid od ředkviček a svou vážnost z červené řepy.“
To jsou první odstavce této úžasné knihy Toma Robbinse, první jeho knihy, kterou jsem přečetla. A hned jsem se zamilovala. Asi to není kniha pro každého, ale pokud máte rádi podivuhodné, nepředvídatelné, filozofické příběhy, neměli byste si nechat Parfém bláznivého tance ujít. Je to vyprávění o životě, smrti a nesmrtelnosti, kterými prochází důležitý lidský smysl – čich a samozřejmě červená řepa. Je to pohádka, dobrodružné skotačení plné nádherných obratů, metafor a moudrých myšlenek. Složitá existenciální témata jsou podána obratně, lehce, smyslně i komicky.
Ještě jsem nečetla takovou knihu, je chytrá, provokativní a mohu ji jen doporučit.

Siwan16.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. V podstatě ji mám neustále u postele, protože se v ní dá otevřít jakkoli náhodně a číst a pobavíte se.
Tom Robbins dokázal, že je mistrem svého řemesla.
Varování : Nedá se odložit, jak jednou začnete, nemůžete přestat :-)

Kaaa14.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Paráda!! Krásná, moudrá, neobyčejná, vtipná, podnětná a nesmrtelná kniha! :-)

Modrina19.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už dvakrát, a rozhodně to nebylo naposledy. Červenou řepu sice i nadále nejím, ale jasmín mi voněl vždycky. :) Není to tak úplně čtení do metra, hrozí, že budete jezdit tak dlouho, dokud ji nedočtete. :)

Karnager06.02.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala hned na začátku (i způsobem jakým se ke mně dostala). Rozhodně jsem však netušil, kolik moudrosti se v ní skrývá. A velmi mě potěšilo, že jsem nakonec dostal odpověď na otázku, v čem spočívá tajemství pravého ořechového taca. :)

marimari06.11.2014Hodnocení knihy 5 z 5

četla jsem první vydání, byla jsem nadšená a pak jsem ji dostala pod stromeček, po několika letech přečetla znovu, jsem ráda, že ji mám. Doporučuji!

Tatianeta23.10.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Téměř celou první polovinu knihy trvalo, než mě chytila za nos a já se vezla na všech vůních, bláznivinách a tancích :) Jsem za to ráda, bylo to příjemné nevšední rozptýlení.

makemake20.04.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha z pera pana Robbinse, ač by ji směle mohlo konkurovat několik dalších (I na kovbojky občas padne smutek , Hubené nohy a všechno ostatní...) - dvě roviny, dva příběhy, postavy natolik šílené a bláznivé, až se vám chce bláznivě tancovat, jíst po kilech červenou řepu a vyrazit do rozkvetlých luk a toužebně vyčkávat, až vám nos zaplní pach tisíciletého kozla! Vydejte se na tu cestu, a vyjdete jiní!

fougeres01.02.2013Hodnocení knihy 5 z 5

moje nejoblíbenější knížka

hladkoHodnocení knihy 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než se mi podařilo chytnout vlnu, na které se tato kniha veze, ale po pár stránkách jsem přeci jenom naskočil a nechal jsem se vozit na Robbinsově životní filozofii zabalené do ztřeštěného fantaskního humoru. Řepný leitmotiv v široké významové rovině potvrzuje, že teprve opakovaný vtip se stává vtipem a českého čtenáře jistě potěší, že např. i české řepné pole hraje v knize svou důležitou roli a že odkazů na Bohemii je v knize vícero. Ačkoliv se kniha nedá bráti moc vážně z důvodu Robbinsova skvěle jadrného jazyka, komplexně praštěného děje a pološílených postav, duchovní rovina i spoustu čerstvých myšlenek se ke čtenáři přesto probublají.

..."Tím, že se ztotožňujeme se svými tužbami a bereme je moc vážně, nejen že zvyšujeme svou náchylnost ke zklamání, ale vytváříme atmosféru nepřátelskou jejich snadnému naplnění..."...