ujira ujira komentáře u knih

Není to špatný nápad vyprávět příběh ústy otroka,ale vadilo mi, jak z něho autor udělal geniálního hrdinu, který umí vše a je nenahraditelný. Působilo to dost vykonstruovaně a příběhu to ubíralo na věrohodnosti.

08.04.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Souhlas,nejslabší, ale tak už to chodí, nejde stále psát bestsellery.

21.03.2020 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Podivný příběh. Svět jednovaječných dvojčat je asi bizarní, pokud jedno umře, jak se s tím druhé vypořádá, co rodiče? ale nějak mne to téma nevtáhlo a příběh je vystavěn docela spletitě, jakoby nikam nevede.

11.03.2020 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Trochu jiné sci-fi, konečně jsem se k Bradburymu dostala. Je to při vší bezvýchodnosti docela nadějné. Vždyť jde o budoucnost knih a ta nemůže být beznadějná.

11.03.2020 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Neměly to ženy umělkyně snadné, zejména sochařky, prosadit se ve světě mužů a ve společnosti vůbec na konci 19.stol. Ani výrazný talent jim nestačil na to, aby mohly pracovat samostatně, pouze ve stínu někoho. A výrazný talent často se často snoubí s výraznou psychickou labilitou, která v případě Camille Claudelově způsobila, že byla společností a rodinou odložena do psychiatrického ústavu. Její anglická a jediná přítelkyně ji po létech hledání najde a přestože cítí, že Camille je neprávem uzavřena, nepodaří se jí z ústavu dostat.

05.03.2020

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První setkání s Patrikem Hartlem a milé překvapení, lehký, leč nepodbízivý styl, hluboká psychologická sonda do života dvou sourozenců a jen trochu kýčovitý konec. Budu si muset ještě něco přečíst.

03.03.2020 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jo Nesbøovi to píše a myslí stále excelentně. Kniha u které se člověk nenudí.

27.02.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Další příběh, který musí vyřešit komisař Munch a Mia Krügerová. Přestože do vyšetřování zasahují i nejvyšší složky armády a vlády, je to případ pro ně a jejich kolegy. Sice to už působilo malinko překombinovaně, a méně napínavě, přesto to mělo spád.

25.02.2020 4 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Další výborně napsaný příběh Hynka Tase z Boru. Hrdina stárne, ale jeho jízda v kolotoči dějin nekončí.

25.02.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Nebýt skvěle načtené audioverze Z. Slavíkovou, nedočetla bych to. Nevím co si mám o současných britských ženách a autorce myslet. Pokud je to nadsázka, pak brutální, pokud pokus o současnou sondu do života britské pracující matky, pak hrůza. Jen místy vtipné, třeba když popisuje vánoční idylku se sourozenci a jejich potomky.

19.02.2020 3 z 5

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Není to náhodou parodie na severskou kriminálku ?jinak se mi nechce věřit, že by švédské duo napsalo tak slabou knihu a tak nudnou.

18.02.2020 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tichá sonda do historie jedné rodiny. Krásně rozmotaný uzel, který život zašmodrchal, autorka to umí s něhou a do hloubky.

04.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vždy mne fascinuje příběh lidí, kteří prožili nějaké utrpení a jsou proto jiní a také to, jak jsme schopni, ačkoli o druhých nic nevíme, je odsouzet pro jejich jinakost. Autorce se velmi hezky povedlo odkrývat původ odlišnosti Hany, která jako jediná z rodiny zbyla své neteři Miře. Vůbec má autorka dar nastolit otázky, odkud pocházíme, co nás poznamenalo, kde jsou naše kořeny a pak postupně odkrývá vrstvu za vrstvou a my se dovídáme zajímavý příběh jedné rodiny.

03.02.2020 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Opět vzrušující příběh rytíře Tase z Boru, zasazený do období válečných tažení husitů proti Zikmundovi. Pohled z druhé strany (než např. nabízí Jirásek)na nelehkou a neobyčejnou část dějin českého národa.

30.01.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Netradiční téma vyrovnání se s traumatem z dětství. Hlavní hrdinka musela být přes všechny rány velmi silnou osobností a i když teprve v dospělosti projde, pod vedením terapeutky, očištěním a přijetím minulosti, dovede se vidět s nadsázkou a přijmout lásku, které se ji v dětství nedostalo.

23.01.2020 4 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Propracovanější, nepůsobilo to prvoplánově, dvě dějové linky, které sice vyústí v dobrý konec, jenže po troše zájem budícího děje.

14.01.2020 4 z 5

Zdeněk Matějček: Naděje není v kouzlech Zdeněk Matějček: Naděje není v kouzlech Jan Jandourek

Pan prof.Matějíček byl neobyčejná osobnost, jsem šťastná, že jsem ho mohla mít jeden večer za hosta a vést s ním rozhovor. Oč zkušenější, chytřejší a vzdělanější, o to pokornější a skromnější člověk, Vzor lidskosti. A kniha rozhovorů pěkné a poučné čtení.

07.01.2020 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

S laskavým humorem, žádné strhující čtení, ale něco jako dopisy, Protože autorku znám, jedna hvězda navíc.

07.01.2020 4 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Tak se jen ptám, jaké děti vyrostou takové matce? nebylo to ani vtipné ani smutné, spíš varovné. Tohle je prototyp současné pracující matky v západní Evropě?

06.01.2020

Básně I Básně I Jan Skácel

Skácel mi mluví z duše a protože básnít nedovedu, čtu jej pro radost, pro porozumění, pro úlevu.

05.01.2020 5 z 5