Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.71280

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Space.Junkienka

Po Přízraku jsem byla "nabuzená", a tak jsem se do Policie pustila s pořádnou vervou....A taky se to vyplatilo. Mírná návaznost na předchozí díl, napínavost, romantika, zajímavý případ (úplně úžasný), propletenost, nejednoznačnost a zároveň i dokonalé vyřešení případu....Prostě klasický Harry Hole!
PS: Beáta? Opravdu? Prooooč?!

roman5388

velmi ctive, od zacatku do konce

Doubravka1975

Uf, tak to mám za sebou. Celých 10.dílů s HH. Půl roku napětí, skvělého čtení a rychle všechno doma podělat ať si můžu číst. Policie super čtení, napínavé až do konce a konec happy end, tak jsem si to představovala. S Beátou to mě teda dost vzalo. Teď si dám pauzu od Nesba a severských krimi, ale po 14 dnech nečtení cítím, že mám Žízeň....

Jíťa512

U mojí druhé knížky s HH mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé scény jsou příliš brutální, některé zbytečné, ale kniha je napínavá. Je k neuvěření, jaké chyby udělá vrah, a ta rodinka v závěru knihy je moc povedená.

Adelajda_4

To bylo teda zakončení celé série! Strhující čtení plné zvratů, několikrát jsem si myslela, že je vše úplně jinak, než to ve skutečnosti je. Byla to geniální série a jsem strašně ráda, že jsem Nesba objevila až po té první vlně popularity, až když byly všechny knihy vydané, protože bych nedokázala čekat, takhle jsem všechny knihy zvládla hned po sobě.

swayno

Asi jsem byla namlsaná z předchozích knížek a čekala jsem kapku víc, ale i tak to bylo dobrý a nešlo se od toho odtrhnout.

cukrovka

Strhující. Vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Příběh byl jako vždy plný zvratů. Musím říct, že první díly této série mě moc nenadchly. Nesbo si mě získával postupně a od Sněhuláka jsem mu úplně propadla.

Nelly

Lahůdka! Napětí od začátku do konce, zahrávání si s představivostí čtenáře, který se většinou marně snaží přijít na to, kdo za vším stojí. Prostě bravurní. No, a Harry už konečně není notorický pijan s chvilkovým prozřením - to oceňuji. Asi jsem mu zase přišla na chuť. Těším se na další díl.

Klára90

Na knize mě štve jedna jediná věc - než jsem se nadála,byla přečtena.
Jsou tam šokující momenty, asi 3x během čtení jsem byla přesvědčena,že teď už na tuty vím vraha,že už jsem odhalila způsob psaní od Nesba a pěkně mě napálil teda. Už teď mám žízeň po Žízni :-)

kolacky

Nevím, jestli tohle bude spoiler, ale rozhořčeně se ptám : KDY už konečně někdo načisto zastaví tu odpornou dvojku Bellman & Berntsen???

NADEI

Za mě naprostá BOMBA ! Harry je prostě úžasnej chlap a celkově je knížka úžasná. Těším se na Žízeň, jestli bude HH zase tak válet.

Jiří.H

Bohužel, za mě asi nejslabší díl. Moc překombinované, vedlejší linky, které nikam nevedou, závěr slabší.. A mimochodem regenerace některých postav po rozsáhlých zraněních, to je jak z říše pohádek. Možná to bude tím severským podnebím.. Jsem zvědavý na Žízeň, zda se Nesbo vrátí trošku nohama na zem. z mého hlediska nejlepší díly: Červenka, Spasitel, Sněhulák.

dobama

Mám ráda J.Nesbo. Mám ráda H.Hole. ALE... Nedávno jsem přečetla "neHarryovky" možná tedy pod jejich vlivem... Nevím, ale POLICIE byla na můj vkus moc kombinovaná, možná i překombinovaná. Přibylo neuvěřitelných situací a konec vraha policistů ...?? Dnes musím ubrat * a to prvně u J.Nesbo, mrzí mne to a těším se na dalšího Harryho, snad ubude kudrnatých složitostí. ;-)

katushah

Úžasná převraty a pointy. Nesbo opět válí.

Heidrekr

Další úžasný kousek od severského krále, je až k neuvěření jakým stylem dokáže autor čtenáře vcítit do situace, že se mu také skoro rozbuší srdce jako kdyby byl pozorovatelem z povzdálí. Pochmůrné a místy až depresivní čtení, to je styl Nesba a touhle knihou opravdu nezklamal. Zápletka opět úžasná, čtenář do poslední chvíle netuší kdo je vlastně vrah, autor některými úryvky dokáže zmást tak dokonale, že jste si skoro jistí a najednou zjistíte, že vlastně nemáte nejmenší tušení.

Jessybelle

Harry je prostě Harry, Nesbo je Nesbo. Pokud to je to konec, tak jsem ráda, že to takhle dopadlo. Harry si to zasloužil. Nezbývá než jet zase od začátku!

Šura

Knihu jsem přečetla rychle, ale přijde mi, že už mi nenabízí nic nového, zajímavého. Nesmrtelný Harry, který mi byl dříve velmi sympatický, je víc a víc nereálný. Závěr s falšováním úmrtí policejního řezníka už na mě bylo dost silné kafe.

Vojslava

Nakonec mi tenhle díl připadal dost smířený, i když jako detektivka to mělo spád. A koncem nic nekončí...

helusa2

Tak to byla jízda. Knihu jsem přečetla během týdenního pobytu v Oslo. Co Vám mám povídat - když lyžujete na Tryvannu a pak se dočtete, jak tam vrah napíchl oběť na kotvu vleku a nechal jezdit dokola... Ještěže kotvy nahradila sedačková lanovka - jinak bych se tam v podvečer fakt bála... :-D
Kromě toho, že to byl velmi silný příběh, budu mít knihu navždy spojenou i s týdnem jarních prázdnin, kdy jsem mimo jiné procházela místa spjatá s HH (Schrøder, Sofies gate 5, Grønland, Radisson Blue, Akershus, Holmenkollen...). Jsem zvědavá na pokračování!!!

Miliarda

Poté, co jsem naprosto propadl Přízraku, jsem Policii propadl ještě více a knihu přečetl jedním dechem. Nesbo dovedl svůj spisovatelský um k dokonalosti a napsal prozatím svojí nejlepší knihu. Vedle neskutečně zajímavé dějové linky Harryho Holea musí čtenář ocenit i množství neskutečně čtivých linek vedlejších, jakož i rozvoj jednotlivých postav z osloského policejního oddělení, jež doposud zůstávaly lehce upozaděny, což se však touto knihou změnilo. Množství mistrných zápletek neumožňuje od knihy odtrhnout oči, pročež toto strhující tempo vydrží až do úplného konce. Jediné čeho se trochu obávám je fakt, že se tato kniha bude velice těžko překonávat a tudíž je možné, že Žízeň nenaplní vysoká očekávání. Snad se však mýlím a Nesbo opět ukáže, že je mistrem svého řemesla.

Janet11

Opět musím uznat, že s ukvapeným závěrem nečíst severské autory jsem udělala chybu. Brilantní detektivní thriller, skvěle vypracovaný děj, postavy, prostředí - prostě vše. Trochu mě mrzí, že je to moje první setkání s Jo Nesboem, takže upomínky na předešlé případy mi nic neříkaly, ale po této knize svou neznalost díla tohoto autora určitě doplním.

kikies

Výborně zpracovaný napínavý děj plný zamotaných nedopovězených okamžiků, kdy člověk už fakt pomalu neví, o kom je řeč, kdo mluví a kdo umírá - což mě nakonec i docela pobavilo, jak jsem se nechala ošálit. Postava Harryho se posunula o značný kus, což je rozhodně ku prospěchu příběhu. Je fakt, že tento případ je složitý, vyšetřovatelé se točí neuvěřitelně dlouho v kruhu a přešlapují na místě, až má jeden pocit, že než na to přijdou, budou postupně všichni vyvražděni. A že tedy jejich řady prořídly (už se skoro divím, že tam má ještě pořád kdo vyšetřovat)! Prostě skvělé! ;-)

astroweb

Syn, Krev na sněhu a některé dřívější práce autorovy se mi líbily mnohem víc. Mám dojem, že Nesbo se dal na cestu přílišné komplikovanosti na úkor čtivosti.

Matylda66

Marná sláva, ten chlap má prostě dar od Boha. Jedním slovem majstrštyk!

zvonkohra

Výborne prepracované zápletky a charakteristiky postáv, stupňovanie napätia, plynulý dej. Napriek tomu, že kniha má viac ako 500 strán, číta sa dobre a pomerne rýchlo.

ivdol

Nevím, jak to Nesbo dělá, ale píše úžasně. Doufám, že se ještě dočkáme dalších pokračování. Miluju Harryho.

ivulka15

Skvělé,strhující,neskutečně napínavé. Při čtení mi několikrát proběhlo hlavou" ne,ne,ne tohle prostě ne". A měla jsem chut knihu někam odložit a dál nečíst,jenže to nešlo,prostě jsem musela pokračovat. Vážně to má být konec série s H.H ? Takhle to snad nemůže skončit.

helenkan

Napínavá od začátku až do konce.

Radka27

Nemám ráda hodnocení lidí, kteří zde přeříkají celý děj, vyzradí "spojlery" a důležité události knihy. Děkuji, že příště pomlčíte.
Policie je, jako každý Nesbo, krvavý román. Tento román hodnotím z celé Hole série jako nejlepší a to kvůli perfektní propracovanosti zápletky, psychologii postav, gradaci napětí a dějové konzistentnosti, kdy kniha ani na chvíli neupadala do hluchých míst, či nudných pasáží, jak tomu bylo například u dle mého názoru nevyváženého Sněhuláka, jehož jsem se všeobecnou nudou téměř nedočetla.
Policii doporučuji.

Aymira

Skvěle! I když jak už to u Nesba mivam, první pulku knihy jsem nevěděla, jak ji hodnotit. Hlavni postava na scéně chyběla a čtenář (alespoň ten, který již zná předchozí Přízrak) trne v obavě, kdo že to umírá a koho všichni oplakavaji. Vrah si tentokrát vzal na paškál policisty, do toho policisti samotni pátrají po jednom zvrhlikovi...
Moc se mi líbilo, jaky mel Harry v tomto dile osobní život. Svědčil mu. V závěru mi nezůstalo ani jedno oko suché. Přesto zůstalo spoustu nezodpovězenych otázek a dějových linek. Třeba se odpovědi na ne dozvíme v Žízni? Kdoví. Nektere postavy se v ději ztratily a jiné, Harrymu blizke, opet umiraly. Docela by se mi líbilo, kdyby kniha pokračovala a ja se tak dozvěděla, co se se všemi podezřelými vlastně stalo.

Kniha v žebříčku

53. nejlépe hodnocená kniha

norská literatura norské detektivky severská krimi

Jo Nesbø

Jo Nesbø