Všude kolem černý les

Všude kolem černý les

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události…
Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290718/vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 3.9300

In a Dark, Dark Wood (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Leda

Cherrynka
včera

Mě se moc líbila :) podobné knihy miluju a tuto knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi "hledání" pachatele

Ajrad1981

Skvělý nápad zbavit se člověka tak, aby podezřelých bylo několik mých přátel a já měla dost dobrou šanci z toho s elegancí vybruslit! Pachatele jsem odhalila dřív jak Nora, ta si jistou nesrovnalost uvědomila, až když vrah stál před ní. Akorát fakt nechápu, jak s ním mohla v klidu popíjet a debatovat. Oceňuji, že autorka nesklouzla ke kýčovitému závěru, nechává na čtenáři, ať si domyslí.

Misa.K1

Knížka mě vážně chytla, nemohla jsem přestat číst. Od autorky si určitě přečtu i další. Několik slabých bodů ale knížka má, jak je už popsáno v několika předchozích hodnoceních. Motiv pro mě byl slabý a to trauma po 10 letech taky nepravděpodobné. Ale četlo se to samo a atmosféra domu na samotě super. :-)

mija.chalka

Kniha je dobrá, krásně se čte. I když jsem si domyslela, kdo za všechno může, tak až do konce mi nebylo úplně jasné proč.

katkavasik2908

Styl jakým je to napsané je opravdu super. Skvěle se to čte a příběh je napínavý, ale občas se mi zdálo, že to autorka až moc natahovala a u konce už jsem věděla kdo a co. Konec byl tedy pro mě jen potvrzení, že jsem se nemýlila, proto dávám knížce o hvězdičku méně :)

Zrzavá_Tereza

Ale tak přečetla jsem to no... ale žádné napětí, nudní hrdinové, žádná velká pointa.

BlankaTr

Kniha mě zklamala, nudila jsem se .....

Kesssssi

Tak nějak zbytečně vše zdlouhavý a o ničem. Zbytečně zdlouhavý start, pořád se nic neděje, za půlkou knihy malá chvilka napětí a pak zase dlouho o ničem. Až konec mě v podstatě tak trochu bavil.

boxas

Pomalý rozjezd, pak docela slušné tempo. Dobrá kniha někam do tepla na dovolenou. Děj je ovšem předvídatelný, takže jsem dočítala už jen s tím, že si potvrdím svoji teorii. Ale jak říkám, na dovču OK!

Šárka5875

Na knihu jsem byla opravdu dost zvědavá. Hned po vydání byla vidět úplně všude, všichni ji četli a všichni byli nadšení. Následně se objevily i negativní nebo taková neutrální hodnocení a tak jsem si říkala, jak kniha zapůsobí na mě. Musím říct, že prvních alespoň 150 stran, což je poměrně hodně, jsem se nudila. Postavy mi byly většinou nesympatické, jejich chování podle mě neodpovídalo vůbec jejich věku. Měla jsem pocit, že mě autorka zavedla na večírek puberťáků a ne dospělých lidí. Ale potom se začala slibně rozvíjet zápletka a já se začala konečně bavit. Nakonec jsem s chutí četla až do konce. Byla jsem moc zvědavá, jak se vše nakonec rozplete a vyvrbí.

Knihu Všude kolem černý les určitě můžu doporučit, jenom musí čtenář počítat s tím, že první třetina knihy je rozvláčnější a ne až tak chytlavá.

Hanulka25

Knížku jsem přečetla velmi rychle především díky tomu, že první dvě třetiny jsem se už konečně chtěla dostat k tomu, až se začne něco dít. No a když to konečně začalo o něčem být, tak byl konec.

Skřítek77

První dvě třetiny knížky mě úplně pohltily a nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout, jak moc mě to bavilo a chtěla jsem vědět, co bude dál. Ke konci knížka bohužel trochu ztrácí dech a konec jsem vytušila předem.

micha-ella

Líbilo.

Rave

Knížku jsem začala číst pozdě odpoledne a s velkou nevolí jsem jí odložila, až když mi únavou klesaly oči a tma kolem mi oznámila, že je hluboká noc. Vtáhla mě i následující den a nepustila až do svého konce! Pro mě strhující zážitek, v kterém jsem si dost dobře dokázala představit sebe samotnou. Doporučuji číst pouze u lampičky, do rána, obklopit se jen černou nocí a ideálně lesem za oknem ;-)

koniklecka

Knihu jsem si od prvních stránek užila. Ale trochu mě přeci jen zklamalo, že se dala tak moc předvídat, až jsem doufala, že se to ještě ukáže nějak zamotané, ale bohužel ne. Ale přeci jen mě nechávala místy na pochybách, takže jsem se nenudila. Doporučuji na dlouhé zimní večery :)

Cherrynka

Skvělé čtení :)

karavela

Velmi čtivě napsáno,ovšem děj dost předvídatelný.

happy-smile

Bála jsem se, že to s tou rozlučkou bude trochu moc do ženského románu a že to bude z pohledu čtenáře detektivek nuda. Nakonec ale musím říct, že to bylo příjemné překvapení, protože se kniha dobře četla a i rozuzlení nebylo hned tak zřejmé.

NikaMirka

Čtu, čtu a pak se někde v hlavě ozve hlas - no jo, to je tak a tak, udělal to ten a ten. Čtu, čtu a pak - božeeeee, to snad ne, ono to je opravdu tak, jak jsem si myslela- no to je neskutečný! Takhle se to ve mně při čtení téhle knihy mlátilo. Poprvé mě však neznechucovalo, že předem vím, ale šokovalo mě, že to může být skutečně tak. Teď tápu. Mám předpoklady spisovatelky, nebo v sobě nosím také hysterického a pomateného zabijáka? Dávám pět hvězdiček i přes velké zklamání, že hlavní hrdinka nezachránila, co milovala.

mirka71

Na knížku jsem se těšila, ale byla pro mě vcelku zklamáním, spousta hluchých míst, první dvě třetiny vlekoucí se a nezáživné, a ani konec to moc nevylepšil. Thriller si představuji jinak. Pochybuji, že budu mít zájem číst ji znovu.

Laura99

Lákavá obálka, moc jsem se těšila. Vyloženě mě nezklamala, ale nějak zdlouhavá, chvílemi nudná. Hlavní hrdinka mi přijde divná...10 let stále trauma z rozchodu v 16-ti letech? Nevím, no.. Znovu bych ji rozhodně nečetla.

SimonaP

Zápletka zajímavá, kniha udržuje v napětí, co se vlastně stalo a proč, ale konečné rozuzlení docela ubohé, motiv podle mě nesmyslný. Postavy se opravdu chovají jako teenageři, konec mě zklamal. Ale celkem se to dalo číst.

kikies

Spíše slabší kousek. Nápad dobrý, zločin zajímavý, chladnokrevný a poměrně promyšlený, ale motiv chatrný a postavy jakési podivné - ani já nevěřím, že se lidé jsou schopni za deset let od puberty absolutně nikam neposunout, ustrnout a hýčkat si jakousi teenagerovskou bolístku. To je hodně nereálný prvek v celém příběhu a bohužel dost zásadní. Potenciál tam byl, v tom prostředí se dal rozehrát neskutečný horor, ale bohužel, tady k tomu nedošlo.

bookcase

Perfektní!!! Přečteno jedním dechem.

martina.tim

Za sebe dávám 5*. Pro mě byl příběh napínavý a velmi chytlavý. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zápletka byla jednoduchá, ale o to více zajímavější, jak může být člověk vyšinutý a zvrácený, že dokáže kvůli své pověsti zinscenovat tak zákeřný plán. Jak nejde daleko i k vraždě aby si uchoval vybudovaný obraz sama sebe. Jsem ráda, že i tak nízké hodnocení, které tato kniha má mě od přečtení/poslechu neodradil. Tudíž doporučuji :)

oolinkaa

kniha se velmi dobře četla, bylo to napínavé, do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne. nicméně musím stejně dát pouze 3 hvězdičky, ke knize bych se už nikdy nevrátila, čím více se to blížilo ke konci, bylo to takové nudné. možná kdyby měla kniha tak o 100stran méně, bylo by to dokonalé.
navíc mě rozčilovali samotné hl.postavy, v dnešní době se snaad člověk nemusí nikoho bát,podřizovat , a zůstávat na zábavě jen pro to, že někdo řekne, že tam zůstane..lidi jsou dospělý, některý mají děti nebo se chystají vdávat, ale rozum na příčce 15let :( to mě děsně sr..o..(štvalo :D)

zuzi.kovar

Pro mne osobně byla kniha velkým zklamáním. Její literární úroveň téměř nulová. Čekala jsem, co za obrovské tajemství Nora skrývá, že se z rozchodu nedokázala ani po 10 letech vzpamatovat. Ale nějak jsem tušila, že budu zklamaná, že se vlastně ani nic moc v minulosti nestalo. A nezmýlila jsem se – bohužel. Postupem času jsem se přistihla, že mě ani tak moc nebere, co se tehdy stalo. Děj byl chabý, velmi nepravděpodobný, vůbec jsem se nebála a viník byl tak průhledný, až to bolelo. Hlavní hrdinka nesympatická, psychicky labilní blbka, která tak nějak zamrzla v pubertě a v následujících letech neprodělala žádný duševní vývoj. Vlastně ani ostatní – autorka se nám snažila vnutit, že v 16ti máme stejné sny, cíle a představy jako o 10 let později. Jako by se děj knihy ani neodehrával před a po deseti letech. Nějak jsem tomuto čtivu prostě nepřišla na chuť.

Nehanka

Fajn, jen jsem na závěr čekala větší drama, trošku zklamání.

mirunda
30.12.2016

Zajímavá detektivka, která se dobře četla.

Dousabel
28.12.2016

Pro mě bohužel docela zklamání. Očekávala jsem podle anotace hrůzu nahánějící, pomalu hororový příběh, ale toho se mi nedostalo ani za mák. Ani kdybych to četla uprostřed lesa ve skleněném domě ☺ Četlo se to hezky, ale dobré tři čtvrtě knihy se tam vůbec nic neděje, kromě neustálého žvatlání pár nevyzrálých pseudodospěláků. Samotný závěr ve mě aspoň trochu probudil nějaké to mírné napětí, tak alespoň 3 hvězdy.

Ruth Ware

Ruth Ware