teer.h teer.h komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Série divergence je a bude pro mě jednou z nejlepších!
Moc jsem si knihy oblíbila, ale konec tohoto dílu mě zklamal, nějak jsem nemohla uvěřit tomu, co se stalo. Škoda, jsem zastánce happy endu :-)

13.11.2016 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Skoro jako vždy, jsem si knihu vybrala podle obalu a žánru :-)
Kniha mě velice chytla, přečetla jsem ji velice rychle. A musím říct, že je skvělá, moc se mi líbí prostředí a postavy.
Bryn je mi sympatická, ale někdy je moc naivní a o Ridleym stále moc nevím co si myslet :-)
Co si budeme povídat, ale Konstantinovy fandím už teď :-D
Už se těším na další díl :-)

13.11.2016 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Knihu jsem si koupila, protože se mi líbil její obal a když jsem si četla zadní stranu, tak mě zaujala.
Musím říct, že jsem od ní čekala více, nebo spíš moje představa byla jiná.
Styl, kterým je kniha psaná, se mi zprvu nezamlouval, celkem jsem se ztrácela a chvílemi nevěděla o co jde a co právě čtu (minulost/přítomnost). Ale poté mě příběh chytl, hlavně konec.
Mrzí mě, ze scény nebyly více napínavé, hlavně konec a svět ve kterém byla Roza, nebyl více popsany.
To samé mě mrzí, že o neznámém muži jsme se nedozvěděli více.
Finnuv bratr mi přišel zvláštní, celk arogantní a mrzelo mě jak se k Finnovi chová, i ostatní lidé z města.
Co se týče Petey, já si ji představovala jako krásnou dívku :-)
Jinak je to hezký příběh a za přečtení stojí :-)

07.11.2016 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Knihy selekce pro mě byly a vždy budou ty nejlepší! :)
Na knihu šťastně až navěky jsem narazila úplně náhodou, když jsem se šla podívat do mého oblíbeného knihkupectví. Když jsem ji uviděla, všechny ostatní knihy, co jsem měla v plánu si koupit, prohrály. (co si budeme povídat, stalo se mi to i s Dcerou :D)
Kiera je opravdu neuvěřitelná spisovatelka, do jejích knih se každý musí zamilovat.
Tak moc mě potěšilo přečíst si vše z druhé stránky a ne jen z Američiny. Je to další krásné dílo, které mě moc potěšilo. Teď do sebe vše zapadá a vím, jak vše bylo.
Z druhého výročí Maxona a Ameriky jsem měla slzy v očích :)
Moc mě potěšilo, že jsem poznala i Maxonova otce a jeho matku. Musím říct, že mě jeho otec velmi překvapil, takhle jsem si ho nepředstavovala, ale mrzelo mě, to co se z něj poté stalo, jak byl zlý na Maxona event. na Americu.
Už se těším, až si přečtu selekci znovu, protože jak to přečtu jedním dechem, spoustu věcí zapomenu :)

31.10.2016 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Spoilery

Když jsem dočetla první díl, na další jsem se velice těšila.

První díl, jsem přečetla za jediný den a teď při čtení jsem měla problém, si vybavit některé scény (asi si musím knihy více vychutnávat, ale když se začtu, nemůžu přestat :D).

Ale i tak to byl další skvělý díl.

Musím ale říct, že Mare mi začala vadit, jak byla naivní. Celkově její povaha a jak se ke všemu stavěla mi vadilo. I to jak brala Cala... jako by ho jen využívala.

To co se stalo Shadeovi, jsem čekala a mrzelo mě to.

Ale konec se opravdu rozjel! Konečně se nad sebou zamyslela a udělala sice né moc správnou věc, ale udělala to pro své kamarády a to se cení.

Konec mě opravdu dostal, to jsem opravdu nečekala!

Dávám hvězdiček, opět další skvělý díl a nemůžu se dočkat dalšího :)

10.10.2016 5 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Nemám slov :-)
Naprosto krásná série, tak strašně se mi líbila. Poslední díl jsem přečetla, tak rychle, nemohla jsem se od něj odtrhnout.

Jsem tak strašně ráda, že to takhle skončilo :-) škoda, že už to končí, mohla bych to číst stále, například co s nimi bude a co bude s rodinou Mortensenovych :-)

Překrásná série, už teď ne mrzí, že skončila :-)

23.09.2016 5 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

Další skvělý díl :-)

Moc se líbil a měla jsem ho opět rychle přečtený. To jak to dopadlo mě velmi potěšilo! Jsem tak ráda a jsem zvědavá, jak to vše dopadne :-) A myslím, že vím jak a doufám v to :-)

22.09.2016 5 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Musím říct, že tenhle díl, mě zatím bavil ze všech nejvíce. Přečetla jsem ho jedním dechem a když jsem ho dočetla, byla jsem velice naštvaná, že další nemám u sebe :D

Spoiler.
Maddie mi velmi vadila, to samé i Seth, pořád mě štvalo, že jí to udělal. Pro mě Maddie vždy byla velká naivka. A abych pravdu řekla, vůbec jsem jim to nepřála :D stále jsem chtěla, aby Seth byl s Georginou.

To jak se chovala Georgina, mě nepřekvapilo, co jiného chudák taky měla dělat. To, že se ale Dala dohromady s Dantem, se mi nelíbilo, pro mě byl velmi slizký.

To jak se celý díl vyvinul se mi líbilo, nečekala jsem to. Moc se mi to líbilo, konečně nějaká velká akce. Hlavně jsem doufala v Georginu, aby byla už konečně šťastná. Ale to, že požádal Seth Maddie o ruku.... no zkrátka nejsem nadšená a jsem zvědavá jak to vše bude :)

Jsem zvědavá na další díl a moc se těším :)
Za mě TOP díl :)

20.09.2016 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Dočteno! Spoiler
Na knihu jsem se těšila, ale opět jsem nevěděla, co od ní očekávat. Děj i zápletky se mi líbili. Čekala jsem ale, že noví andělé tam budou vystupovat více :) škoda :)

Opět mi zápletka přišla hrozně rychle ukončená, což mě mrzí. Chtělo by to trošku delší napětí :)

Niphon, se mi nelíbil už od začátku a snad to s ní bude mít ještě špatné pokračování :)

A ten konec mě opravdu naštval. Je pravda, že jsem čekala, že s Madii bude něco mít, ale tohle? Opravdu mě to naštvalo, i to jak se choval k Gergine, bylo mi to opravdu líto. Hlavně i to, že vztah s Madii byl hned veřejný. Abych pravdu řekla, Madii jsem moc nemusela od začátku.

Jsem zvědavá na další díl, konec jsem přečítala jedním dechem, nemohla jsem se zastavit :D

PS: Cartera si oblibuji čím dál více :)

14.09.2016 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Abych řekla pravdu, moc jsem nevěděla, co od tohoto dílu čekat. Bylo mi jasné, že se bude něco díl mezi Georginou a Sethem. Trošku mě mrzelo, že to nebylo více o tom jejich začátku, kdyz z něho na konci prvního dílu vysávala život. Byl tam hned jejich vztah

Georgina mi po čase přišla trošku naivní ve vztahu se Sethem i jak se chovala, ale to mi nevadilo, nemusí být stále hl. hrdina dokonalý :-)

Co se týče toho, že v tomto díle se objevil Inkubus, tak to bylo zajímavé, ale Bastien mi moc nesedl, až na konci se mi zalíbil :-)

To, co se ukázalo s Danou, jsem v průběhu čtení tak trošku odhadla :-)

A trošku mě mrzí, že se tam více neobjevila Carter, toho jsem si oblíbila v minulém díle :-)

Zápletky super, ale mrzí mě, že to vždy všechno hned končí v prvním díle a nemá to otevřený konec (asi už jsem si na ně zvykla :-D) proto dávám 4 hvězdičky :)

Ale opět díl stal za to, hlavně ten konec :-D

01.09.2016 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihy jsem si koupila díky tomu, že jsem viděla film. Řekla jsem si, že je prostě musím mít! Rozhodně jsem neudělala chybu. Knihy jsem přečetla jedním dechem.

Díl divergence je ze všech dílů nejhezčí, ty začátky, všechno. Velice se mi to líbilo a určitě je budu číst znovu. Čtyřku a Tris jsem si oblíbila hned a fandila jsem jim. Erik, no prostě Erik, to bylo jasné jaký bude. Kniha plná zvratů :) Tyto knihy stojí za to přečíst :) Za mě jedny z nejlepších knih!

30.08.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film. Je velmi krásná, velmi se mi líbila. Je to kniha zase o něčem jiném, než všechny. Člověk se nad sebou zamyslí, jak někteří lidé nemají život lehký a snaží se to zvládnout a být stateční. A to je důležité:)

To, že je knížka lepší než film, tak to bývá vždy, film nikdy nebude stejný. Jedna z knížek, která mě opravdu hodně rozbrečela. :) Doporučuji!

24.08.2016 5 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Kniha se velmi hezky čte. Je to jedno z mých oblíbených děl. Příběh je hezký a velmi napínavý. :) Doporučuji.

24.08.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Vím, že tohle dílo mají všichni rádi. Já jsem ho četla jen kvůli tomu, že to bylo krátké a mnoho lidí mi to doporučilo a proto jsem si to dala do seznamu děl k maturitě.

Na knihu jsem se těšila, protože všichni mluvili o tom, jak je skvělá. Za mě musím říct, že kniha mě velice zklamala. Dlouhý nudný děj, bez nějaké větší akce. Když už jsem se příběhu začala dostávat a bylo to docela napínavé, byl konec... všechno strašně rychlé. Napřed dlouhý táhlý začátek a poté rychlý konec.
To, že se rybář nevzdával bylo hezké, hezký námět, ale...

Pro mě opravdu jedna z nudných knížek, asi jsem od ní čekala mnohem více. Je to věc názoru, ale dál bych to doporučila, protože je to krátké a dobré na rozebrání k matuře:)

24.08.2016 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Na tuto knihu jsem se docela těšila. Další kniha, kterou jsem si vybrala do seznamu děl k maturitě :D
Já nevím, asi jsem od toho možná čekala trochu víc. Styl, kterým to bylo napsáno mi moc nesedl. Četla jsem to poměrně dost dlouho a nemohla jsem to stále dočíst. Pokaždé jsem u toho usla, přitom příběh se mi celkem líbil, byla to zábava, ale prostě mi to trvalo dlouho, než jsem to přečetla.
Co se týče Saturnina, tak ten byl skvělý. Jeho plány mě vždy rozesmály. Tetička, co dodat, ta byla hrozná :D
Vím, že knihu už si asi nikdy nepřečtu. Stačilo mi to jednou :)

24.08.2016 4 z 5

Ke knize jsem se dostala, protože jsem ji musela přečíst do školy. To, jak byla kniha napsána mi nevyhovovalo na začátku jsem ani moc nechápala co se děje, o čem vlastně čtu. Poté jsem se docela do knihy začetla.
Ačkoli mi styl psaní nevyhovoval (a četla jsem jí déle, než obvykle jiné knihy), příběh byl napínavý a velmi smutný. Konec mě dostal, ta naděje, ale od začátku bylo jasné, jak to dopadne.
Člověk se nad tímto příběhem zamyslí, v jaké době žijeme a jeké to bylo předtím. Nedokážu si to představit.
Arnošt Lustig je spisovatel, který toho velmi mnoho zažil.

24.08.2016 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Knihu jsem si koupila náhodou, když jsem objednával knihy na internetu. Koupila jsem si jeden díl a vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. A byla jsem příjemně překvapena. Kniha je velice čtivá a hezká. Je to moc hezky napsané.
Co se týče příběhu, tak za mě super! Zase něco jiného. Celou tu dobu jsem tušila, kdo asi je hlavní "podezřelý", myslela jsem si to o dvou a také se trefila.
A co se týče Georginy, tak tu jsem měla ráda a bylo mi ji líto, ale co si budeme povídat, může si za to sama :-D a to, že bych si oblíbila Cartera mě vůbec nenapadlo :-)
Určitě doporučuji přečíst, kdo má rád tento žánr :-) za mě 5*. Už jsem si objednala všechny zbývající díly a moc se těším na pokračování :-)

17.08.2016 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Musím říct, že příběh není špatný. Hledače jsem si oblíbila. Ale původní smečka mi tam chybí. Špatné to není, ale ten otevřený konec? Nechápu. Jsem zvědavá jestli teda vyjde další dil, když zůstal takhle otevřený. Už je to 3 roky a nic. Pokud vyjde, stále doufám, že ren ožije vlci se prevteli a Calla bude s Renem :-D :-D

04.08.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nádherné dílo, jak film tak kniha u mě top :)

03.08.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Knihu jsem četla k maturitě. Hezká kniha, ale Rehore mi bylo opravdu líto. Jinak určitě doporučuji k Mature, dílo se hezky rozebírá :-)

01.08.2016 5 z 5