Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X
Hodnotit

Trápení

od: Richelle Mead

Trápení
Trápení

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georgi...celý obsah knihy

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem… méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/63_/63281/sukuba-trapeni-gYp-63281.jpg 4.2455
Série:

Sukuba (1.)

Originální název:

Succubus Blues

Žánr:
Sci-fi a fantasy - Romány pro ženy
Rok vydání: 2011, 1. vydání originálu: 2007 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Haňulec27.10.2015

Příběh vás nenechá vydechnout, a končí to vždy napínavě, že se ani nenadějete a otevíráte nový díl, jen abyste zjistili, jak to pokračuje dál. Knihy od této autorky jsou opravdu něco. Mohu jen doporučit.:-)

Jolysa21.10.2015

Tak tahle kniha mě mile překvapila... příběh byl napínavý, čtivý a nápaditý... sukuby jako hlavní postavy jsem se trochu obávala ale nakonec je Georgina skvělá.... stejně tak jsem si oblíbila další postavy, hlavně se mi zalíbil Carter... jen doufám že se další díly budou odvíjet v podobném duchu a nebudou odbyté jako u většiny sérií....

zelvickaalenka20.10.2015

sukuba .. další super příběh z pera R. Mead.. četla jsem to jedním dechem.. ten konec mě rozsekal :-) DOPORUČUJI!!!!! :-)

delie02.10.2015

Sukuba je super !! :) Knížky mi půjčila teta a říkala mi, že je sukuba parádní :) Ostatní kolem mě zase říkala, že je to moc sprosté a prostě moc.... Já takovéhle knížky čtu a baví mě :) Sukuba mě obzvášť nadchla, protože se jí příčí, že musí krátit život ostatním, aby přežila :) Je k tomu určena, ale většinou to dělá nerada ....Vůbec nevím jak se mám k Romanovi vyjídřit ... možná, že ji miluje, možná, že ne...jsem už u pátého dílu, ale no uvidíme :) S názorem na Setha jsem už na tom jinak ... ze začátku jako dá se, ale postup během dalších dílu ... uuuf ..... pro ty co mají rádi Setha a Georginu nečtěte 3 díl :D Jinak knížku doporučuji !!!! :))

Vera171820.08.2015

Taková oddychová knížka. Četlo se mi to dobře a rychle. Jsem ráda, že jsem u toho nemusela moc přemýšlet. :)

Týnušxxx25.07.2015

Něco nového - originálního, zajímavého, vtipného. Do série jsem se zamilovala.

Eleanor-ka23.07.2015

Moje první zkušenost s Richelle Meadovou. Nerada to říkám, ale celkem zklamání. Vampýrskou akademii jsem nečetla a rovnou se pustila do této knihy. Mám ráda knihy se zaměřením na mytologické nadpřirozené bytosti, ale způsob, jakým se spisovatelka tohoto žánru zhostila se dá popsat jako kýčovitý. Nemůžu ovšem popřít, že se mi kniha hezky četla a bavila mě, ale jde zde vidět, že je to až příliš... "přitažené za vlasy". Potencionální minulost hlavní hrdinky, ale celkově děj, který se ubíral v knize stál za nic. Trpká nestálost mi v ději vadí nejvíce... Musím taky podoknout, že mi až tolik nevadily ty erotické pasáže, jako Georgieniny pochmurné myšlenky, u kterých jsem převracela oči v sloup... někdo by řekl, že čte knížku od harlequina. Opravdu netuším, zda někdy v blízké budoucnosti dočtu tuto sérii, ale momentálně se chci věnovat lepším knihám, které budu číst s větším elánem.

2 hvězdy pro to, že mě kniha bavila a ta další přidaná jako bonus díky Sethovi. :D

Narissa29.06.2015

Nebylo to špatné, ale nebyl to "kdo ví jaký zázrak". Po Vampýrské akademii jsem čekala asi něco víc. Zas na druhou stranu, autoři se většinou zlepšují, takže se možná k dalším dílům ještě dostanu.
Líbí se mi nastíněný svět a pravidla, ale byla bych radši kdyby se víc něco dělo, než se jen řešilo, kdo je víc sexy. Chápu, že pro Sukubu je to důležité, ale...
A jen ze zvědavosti - Proč se všichni hádají, jestli je lepší Seth nebo Roman, když je tam Carter? :)

Kathrine13.05.2015

Kniha si mě získala hlavně neotřelým námětem a skvělým zpracováním. Musím přiznat, že jsem si touhle knihou nebyla jistá, ale nakonec jsem jí podlehla a pořídila si jí a zatím toho nelituji.
Měla jsem Georginu celkem ráda, ale občas mi vážně lezla na nervy. Seth? Co k němu napsat...snad jen to, že s ním zatím nemám problém. Roman? S tak nesympatickou postavou jsem se snad ještě nesetkala. Opravdu jsem si ho neoblíbila a to mě překvapilo, protože mám raději zápornější postavy, ale ON mi skutečně vadil...už na samém začátku (Je to jen můj názor).
Děj byl napínavý a poutavý, ale někdy nudný a zdlouhavý, ale i tak se rozhodně těším na to, až si přečtu druhý díl ;)

kklepkaa06.05.2015

Tohle že napsala autorka Vampýrské akademie? Rozhodně série pro dospělé čtenářky. První díl mě rozhodně navnadil pokračovat s touto sérií.

julliette06.04.2015

Georgie přitahuje samé potíže. To je k zbláznění, ona má manžela, ale přitom má sex s kdejakým nadpřirozeným a je naživu díky smrtelníkům. Ještě k tomu se zamiluje do padlého anděla, to dřív nevěděla, ale i když jí to docvaklo, to se stalo, když se líbali a z něj nevycházela žádná životní energie, což u smrtelníků jo, která by ji sytila, stejně se s ním vyspala, ale pak ho udala svému nadřízenému, za což se dost naštval. A aby toho nebylo málo, zamilovala se do smrtelníka, i když ví, že s ním být nemůže, protože by z něj mohla vysát úplně všechnu životní energii. Těším se na další díl, už abych mazala do knihovny. :D
Jak to bude pokračovat mezi 'zlým andílkem' Romanem, Sethem a Georgii. Já bych se ale vůbec nedivila, kdyby Roman zabil Setha, přeci taky miluje Georgii a chtěl by ji mít jen pro sebe.

358903.04.2015

Ahoj právě čtu tuto knihu a je úžasná ale nějak jsem nepochopila co se stane když dá georgina někomu pusu nebo se s ním vyspí ? Všimla jsem si jen že mu veme životní energii. A to je vše ? nebo mu vezme i duši ? protože potom nechápu jak to že Warren pořád žije když s ní pořád spí
prosím pomozte mi kniha je úžasná ale toto vážně nechápu

13515.03.2015

Tato kniha je něčím zcela originálním a neslýchaným dílem. VA byla samozřejmě lepší, ale to nechme na pak. Sukuba je tak okouzlující postava a hrdinka až jsem se si chvilkami přála být jí. Ale jen chvilkami a jen nazačátku, protože mi pak došlo co to obnáší. Georgie je milá, krásná a sexy. Tato postava je mi velmi sympatická. Upřímně, ale mám radši Romana než Setha. Seth je milý, ale Roman je živý, neskrotný a sexy! Prostě vždy se mi líbí spíš záporáci. Geogrie si mě získala hlavně svou povahou, i když s některými jejími rozhodnutími nesouhlasím. Těším se až si přečtu další díl!

Samira01.01.2015

Více než slibný začátek série, Mead mě zatím tedy opravdu nikdy nezklamala a myslím, že to snad ani neumí:). Série pro dospělé si mě hned po prvním díle dokonala získala. Georgí je velmi originální hrdinkou, zaujal mě i jiný a nevšední způsob vyprávění. Těším se, jak se vše bude vyvíjet dál:)!

HankaL21.12.2014

Pěkná knížka, přestože mě začátek úplně neupoutal, tak později jsem se začetla. Líbí se mi kombinace hodného Setha a nezkrotného Romana a zaujala mě hlavně postava sukuby Giorginy, která mi připadá jako originální nápad.

DenkaFantasy12.12.2014

Knížka mě ze začátku moc nebavila, ale až jsem se začetla, tak mi děj připadal super!

jana596210.12.2014

Něco nového. Něco jiného. Něco originálního. Pro příznivce této spisovatelky rozhodně další supr začátek super série. Pro mě to bylo první setkání s touto skvělou ženou a jsem vděčná že jsem na to v knihovně narazila.

Anna 1319.10.2014

Kniha mne velice zaujala už jen obálkou a popisem na přebalu. Miluji to magické město Seattle, ve kterém se vždy odehrávají nadpřirozené příběhy. Georgina je mi velice sympatická. Ráda bych pracovala v takovém knihkupectví jako ona. Její seznámení se Sethem bylo legrační. I tak jsem jim, ale přála, aby spolu byly čím dál častěji, protože se mi Sethova tajemnost líbila. Kapitola 25, kdy se Georgina dozvídá o jeho myšlenkách je má nejoblíbenější.
A ještě něco. Já od začátku věděla kdo zabíjí nesmrtelné. Já jsem od první chvíle co Roman promluvil věděla, že je to vrah. Vážně. Vůbec jsem nepochybovala a jen čekala kdy to Georgině docvakne. Helenu jsem začala podezírat až když Roman řekl, že jsou dva. Cartera jsem si oblíbila od první chvíle. Jakmile jsem se dozvěděla, že Roman jde hlavně po něm začala jsem se strachovat. Roman se mi hnusí od první chvíle. Určitě si přečtu další díl. Všem tuto skvěle napsanou knížku doporučuji.

*Pájuše*25.08.2014

Je mi jasné, že sukuba nemůže být jako jeptiška, ale tohle... no, neuchvátilo mě to. Tématika je sice chytlavá a může navnadit, ale děj mě nudil, některé ty pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé a Georgina mi je nesympatická. A přitom vím, že Meadová píše opravdu dobře... Nu což, škoda. Po dalším díle sáhnu jen v případě, že nebudu mít, co doma číst.

dexeded24.08.2014

Není to VA a podle mě se jí nevyrovná, ale stejně mě uchvátila. :)...začátek slabší ale od konce jsem se nemohla odtrhnout.

deedulka15.08.2014

Začátek nové série o sukubě Georgině. Moc milá osůbka to je a má kolem sebe vesměs sympatické postavičky. :) Vampýrská akademie mě sice pohltila více, ale i sérii Sukuba už jsem si prvním dílem oblíbila a knihu měla přečtenou raz dva. Těším se na další díly.

ivzu7713.08.2014

Děkuji za celou tuto sérii šesti knih. Příběh mne od začátku velice bavil - dobře se to četlo.
Ráda doporučuji

Veronika.C05.08.2014

Po Vampýrech další povedená kniha ... snad bude taková celá série, hned jdu koupit další díl :-)

orangerose03.08.2014

velice mne překvapil tento 1 díl ze serie sukuby, je dobře čtivá ,zábavná , nemám slov :)

Lonika29.07.2014

Uff moc hezká obálka, ale příběh mě až tak neokouzlil. VA u mě pořád vyhrává :)

Julinka67901.07.2014

Po Vampýrské akademii opět něco povedeného od autorky :3 příběh Georginy se mi možná zamlouvá i víc, jelikož hlavní hrdinka je dospělejší než Rose z VA :-) Georgina může mít všechny muže na světě, ale ona se zakouká právě do Setha,, jejího oblíbeného spisovatele :3 osobně mě pobavilo její pravidlo čtení knih :D

Zlajda9527.06.2014

Touto knížkou jsem byla zklamaná, Vampýrská akademie mě pěkně provedla pubertou :D, Pokrevní pouta (četla jsem jen první díl) byla neméně poutavě napsána, ale Trápení, které jsem četla s odstupem času od předchozích knih R. Mead mě zklamalo, možná jsem už z této četby vyrostla, ale Trápení mi celkově připadalo více "ulítlé" a "puberťácké", připadalo mi, že hlavní DOSPĚLÁ hrdinka je v této knížce méně vyspělá než Rose z Vampýrské akademie a přitom je to Rose, kdo je nezletilá... příběh byl také snadno odhadnutelný dopředu, nijak zvlášť poutavý.

May04.06.2014

Do čtení další série od R.Mead jsem šla po přečtení Vampýrské akademie a čtyř dílů Pokrevních pout trošku s obavami ..... co když mě tato série zklame? Opak je pravdou, opět velmi čtivě a příjemně napsáno, s trošku erotiky a úplně novými postavami, "přítomní" vampýři jsou jiní než v VA a PP, takže celkově velmi příjemný dojem. Myslím, že komu se líbila VA nebo PP (případně obě), bude se mu líbit i tato série (tedy domnívám se já, po přečtení prvního dílu :-) .......

Lenka.Vílka02.06.2014

Moc se mi líbilo. VA jsem nečetla...kniha byla ze začátku nezáživná, ale když jeden ví, že bude další díl, je mu jasný, že musí začátek vydržet a s radostí dočíst nebo to vzdát a odložit. Proto se mi druhá polovina líbila víc a těšila se na další díl...z oddechovky na odpoledne (jak jsem původně předpokládala), se stalo příjemné překvapení...

cie31.03.2014

To se nedalo ani dočíst! Strašná kniha!