Trápení

od: Richelle Mead

Trápení

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georgi...celý obsah knihy

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem… méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/63_/63281/sukuba-trapeni-63281.jpg 4.1385
Orig. název: Succubus Blues
Série: Sukuba (1.)
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány pro ženy
Rok vydání: 2011, 1. vydání originálu: 2007 ...více
Štítky:andělé, démoni, sukuby
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
13515.03.2015

Tato kniha je něčím zcela originálním a neslýchaným dílem. VA byla samozřejmě lepší, ale to nechme na pak. Sukuba je tak okouzlující postava a hrdinka až jsem se si chvilkami přála být jí. Ale jen chvilkami a jen nazačátku, protože mi pak došlo co to obnáší. Georgie je milá, krásná a sexy. Tato postava je mi velmi sympatická. Upřímně, ale mám radši Romana než Setha. Seth je milý, ale Roman je živý, neskrotný a sexy! Prostě vždy se mi líbí spíš záporáci. Geogrie si mě získala hlavně svou povahou, i když s některými jejími rozhodnutími nesouhlasím. Těším se až si přečtu další díl!

Samira01.01.2015

Více než slibný začátek série, Mead mě zatím tedy opravdu nikdy nezklamala a myslím, že to snad ani neumí:). Série pro dospělé si mě hned po prvním díle dokonala získala. Georgí je velmi originální hrdinkou, zaujal mě i jiný a nevšední způsob vyprávění. Těším se, jak se vše bude vyvíjet dál:)!

HankaL21.12.2014

Pěkná knížka, přestože mě začátek úplně neupoutal, tak později jsem se začetla. Líbí se mi kombinace hodného Setha a nezkrotného Romana a zaujala mě hlavně postava sukuby Giorginy, která mi připadá jako originální nápad.

DenkaFantasy12.12.2014

Knížka mě ze začátku moc nebavila, ale až jsem se začetla, tak mi děj připadal super!

jana596210.12.2014

Něco nového. Něco jiného. Něco originálního. Pro příznivce této spisovatelky rozhodně další supr začátek super série. Pro mě to bylo první setkání s touto skvělou ženou a jsem vděčná že jsem na to v knihovně narazila.

Anna 1319.10.2014

Kniha mne velice zaujala už jen obálkou a popisem na přebalu. Miluji to magické město Seattle, ve kterém se vždy odehrávají nadpřirozené příběhy. Georgina je mi velice sympatická. Ráda bych pracovala v takovém knihkupectví jako ona. Její seznámení se Sethem bylo legrační. I tak jsem jim, ale přála, aby spolu byly čím dál častěji, protože se mi Sethova tajemnost líbila. Kapitola 25, kdy se Georgina dozvídá o jeho myšlenkách je má nejoblíbenější.
A ještě něco. Já od začátku věděla kdo zabíjí nesmrtelné. Já jsem od první chvíle co Roman promluvil věděla, že je to vrah. Vážně. Vůbec jsem nepochybovala a jen čekala kdy to Georgině docvakne. Helenu jsem začala podezírat až když Roman řekl, že jsou dva. Cartera jsem si oblíbila od první chvíle. Jakmile jsem se dozvěděla, že Roman jde hlavně po něm začala jsem se strachovat. Roman se mi hnusí od první chvíle. Určitě si přečtu další díl. Všem tuto skvěle napsanou knížku doporučuji.

*Pájuše*25.08.2014

Je mi jasné, že sukuba nemůže být jako jeptiška, ale tohle... no, neuchvátilo mě to. Tématika je sice chytlavá a může navnadit, ale děj mě nudil, některé ty pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé a Georgina mi je nesympatická. A přitom vím, že Meadová píše opravdu dobře... Nu což, škoda. Po dalším díle sáhnu jen v případě, že nebudu mít, co doma číst.

dexeded24.08.2014

Není to VA a podle mě se jí nevyrovná, ale stejně mě uchvátila. :)...začátek slabší ale od konce jsem se nemohla odtrhnout.

deedulka15.08.2014

Začátek nové série o sukubě Georgině. Moc milá osůbka to je a má kolem sebe vesměs sympatické postavičky. :) Vampýrská akademie mě sice pohltila více, ale i sérii Sukuba už jsem si prvním dílem oblíbila a knihu měla přečtenou raz dva. Těším se na další díly.

ivzu7713.08.2014

Děkuji za celou tuto sérii šesti knih. Příběh mne od začátku velice bavil - dobře se to četlo.
Ráda doporučuji

Veronika.C05.08.2014

Po Vampýrech další povedená kniha ... snad bude taková celá série, hned jdu koupit další díl :-)

orangerose03.08.2014

velice mne překvapil tento 1 díl ze serie sukuby, je dobře čtivá ,zábavná , nemám slov :)

Lonika29.07.2014

Uff moc hezká obálka, ale příběh mě až tak neokouzlil. VA u mě pořád vyhrává :)

Julinka67901.07.2014

Po Vampýrské akademii opět něco povedeného od autorky :3 příběh Georginy se mi možná zamlouvá i víc, jelikož hlavní hrdinka je dospělejší než Rose z VA :-) Georgina může mít všechny muže na světě, ale ona se zakouká právě do Setha,, jejího oblíbeného spisovatele :3 osobně mě pobavilo její pravidlo čtení knih :D

Zlajda9527.06.2014

Touto knížkou jsem byla zklamaná, Vampýrská akademie mě pěkně provedla pubertou :D, Pokrevní pouta (četla jsem jen první díl) byla neméně poutavě napsána, ale Trápení, které jsem četla s odstupem času od předchozích knih R. Mead mě zklamalo, možná jsem už z této četby vyrostla, ale Trápení mi celkově připadalo více "ulítlé" a "puberťácké", připadalo mi, že hlavní DOSPĚLÁ hrdinka je v této knížce méně vyspělá než Rose z Vampýrské akademie a přitom je to Rose, kdo je nezletilá... příběh byl také snadno odhadnutelný dopředu, nijak zvlášť poutavý.

May04.06.2014

Do čtení další série od R.Mead jsem šla po přečtení Vampýrské akademie a čtyř dílů Pokrevních pout trošku s obavami ..... co když mě tato série zklame? Opak je pravdou, opět velmi čtivě a příjemně napsáno, s trošku erotiky a úplně novými postavami, "přítomní" vampýři jsou jiní než v VA a PP, takže celkově velmi příjemný dojem. Myslím, že komu se líbila VA nebo PP (případně obě), bude se mu líbit i tato série (tedy domnívám se já, po přečtení prvního dílu :-) .......

Lenka.Vílka02.06.2014

Moc se mi líbilo. VA jsem nečetla...kniha byla ze začátku nezáživná, ale když jeden ví, že bude další díl, je mu jasný, že musí začátek vydržet a s radostí dočíst nebo to vzdát a odložit. Proto se mi druhá polovina líbila víc a těšila se na další díl...z oddechovky na odpoledne (jak jsem původně předpokládala), se stalo příjemné překvapení...

cie31.03.2014

To se nedalo ani dočíst! Strašná kniha!

KaterinaF20.03.2014

Oproti VA, která se většinu času odehrává ve škole, je zde zajímavé prostředí knihkupectví. Líbí se mi mytologie, je to originální. Jsem jednoznačně team Carter. Super knížka. Těším se, co bude dál.

Tajta18.03.2014

Jedni slovo: nádhera :-D
přímo hltám tuhle serii
BEZVA

margotkla1911121.01.2014

Nádhera.....Myslela jsem že lepší než VA by to být nemohlo ale předčilo to má očekávání. Z knížky jsem úplně nadšená,bavila mě dokonce o něco víc než Pokrevní pouta a VA. Jsem opravdu zvědavá jestli to autorka udrží.

~.Lucy.~10.01.2014

Mám ráda Vampýrskou akademii,ale upřímně Sukuba mě vůbec neupoutala:') Nesympatická hlavní postava, a další postavy stály za starou bačkoru. Jediný TROŠIČKU složitá osobnost je Seth. Aby se nám Georga nesesypala z toho, že se na ní vykašlal :')) Nemůžu hodnotit, knížku jsem neměla chuť dočíst.

spencer 30.12.2013

Kniha mě nijak nezaujala a nebavila mě. Možná je to jenom můj názor a vám se kniha třeba bude líbit ale pro mě byla hrozná

♥ķΛŦЦŚĦ♥ĻΘVΞ♥ЦИÐΞ♥29.12.2013

Prosím nevíte kde bych mohla stáhnout tuhle knížku? nejlépe aby to bylo ve formátu .mobi
děkuju :)

holman26.12.2013

Není to špatná kniha

Catie_30.11.2013

Nejsem si jistá, jestli budu schopná ještě dát jiným knížkám po Vampýrské akadamii 5 hvězdiček :). Mohlo to být lepší, nebylo to špatné :)....hlavní hrdinku bych nejraději za její chování zapleštila, ale pak si zase člověk říká, že to, kým je, ji dostalo tak, kde je....a akorát uvažuju nad tím, jestli se změní a po téch X tisících let, které žije, konečně dospěje ve všech ohledech :).

Každopádně na první díl dobré.

Blančitos29.11.2013

Jako začátek nové série to vůbec nebylo špatné. I když jsem někdy měla dojem, že Lethu (Georginu) budu muset zabít :)

IvcaK9812.10.2013

Na rozdíl od Vampýrské akademie mě tahle série moc nechytla a do dalších dílů se pouštět pravděpodobně nebudu. Asi se neshodnu s většinou čtenářek ( čtenářu...? ) Richelle Mead, ale oproti Vampýrské akademii se mi její další série zdají jako slabý odvar :-( Chybí mi složitější zápletky a sympatičtější hlavní postavy. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za úžasného Setha přidám ;)

Holubicka8723.09.2013

Je to úplně něco jiného, než jsem čekala, ale četlo se to velmi dobře. Nejsem z toho nijak extra odvázaná, ale na zabití času je to příjemné čtení.

Adele0211.09.2013

No, asi jsem to měla čekat, ale nečekala. Georgiiny hlášky šly a ukončování kapitol Richelle Mead umí taky skvěle, ale jinak nic moc. Do dalšího dílu už nejdu.