Trápení

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georgi...celý text

Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63281/sukuba-trapeni-gYp-63281.jpg 4.2593

Sukuba (1.)

Succubus Blues

Romány, Pro ženy, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

Adele02
12. listopadu

Prvně čteno - 7. září 2013 - 10. září 2013 - 3*
Re-reading - 9. listopadu 2016 - 12. listopadu 2016 - 3*

Hodnocení nechávám stejné. Když jsem to četla poprvé, líbilo se mi to, ale scény aka Fifty Shades na mě bylo moc. Teď byly fajn, ale naopak mi to kolikrát přišlo strašně neuvěřitelné a trapné. Carter a vampýři to zachraňují celou dobu. Ale je v tom Richellin styl - a pořád miluju to její ukončování kapitol.

kacaaba

Po tom, co jsem asi třikrát přečetla sérii Vampýrská akademie a Pokrevní pouta, tak velké zklamání. Tři čtvrtě knihy jsem se nudila a nutila se do čtení. Georgina mi leze hrozně na nervy. Probral mě až závěr, kdy začala přicházet na to, kdo je vrah. Nejlepší postava celé knihy je Carter...váhám, jestli mám pokračovat, nerada nedočítám série, možná si budu muset dávat mezi díly přestávky.

teer.h

Knihu jsem si koupila náhodou, když jsem objednával knihy na internetu. Koupila jsem si jeden díl a vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. A byla jsem příjemně překvapena. Kniha je velice čtivá a hezká. Je to moc hezky napsané.
Co se týče příběhu, tak za mě super! Zase něco jiného. Celou tu dobu jsem tušila, kdo asi je hlavní "podezřelý", myslela jsem si to o dvou a také se trefila.
A co se týče Georginy, tak tu jsem měla ráda a bylo mi ji líto, ale co si budeme povídat, může si za to sama :-D a to, že bych si oblíbila Cartera mě vůbec nenapadlo :-)
Určitě doporučuji přečíst, kdo má rád tento žánr :-) za mě 5*. Už jsem si objednala všechny zbývající díly a moc se těším na pokračování :-)

Zebraz

Kniha není špatná, příběh chytne, ale asi né každého. Knihu jsem nakonec dočetla, ale další dílyuž číst nebudu. Ale i přes to si knihu klidně přečtěte, dozvíte se zas něco nového o životě sukuby. ;-)

Aredhelka

Rozhodně skvělá kniha, která nutí čtenáře číst dál a další díly. Kniha je poutavá a zábavná, nechybí zde napětí, romantika ani erotika. Rozhodně doporučuji :)

sun.from.ibiza

Vtipné, milé. Carter je super postava :). Další díly byly také fajn. Celá serie rozhodně stojí za povšimnutí, když vezmu v úvahu, co někdo ve fantasy tématice dokáže splácat :).

Kamcous

Na Sukubu jsem se vrhla po dočtení Vampýrské akademie a musím říct, že je to o něco slabší kousek :) první polovinu knihy jsem se dějem prokousávala, než jsem si na to zvykla, ale druhá polovina knihy mě chytla a dočetla jsem ji jedním dechem, i když jsem konec dokázala předpovědět.. po rozpačitém začátku mohu ve výsledku jedině doporučit! :)

Lalina3

Ze začátku byla kniha dobrá. Uprostřed jsem začala uvažovat, jaký mám z té knihy vlastně dojem. Zjistila jsem, že úplně pozitivní není, ale že negativní také ne. Ale i tak jsem četla dál a jsem za to upřímně ráda! Děj se začal rozjíždět a ke konci to dostalo úžasný spád.
Spoilery!
Na konci mě úplně ohromil Roman. Nečekala jsem to. Nevím, jestli Georginu opravdu miluje, nebo ne...
A to s tou Helenou byl ještě větší šok. Normálně jsem docela vnímavá, ale tohle mě opravdu vůbec nenapadlo, čemuž se divím, protože vodítek bylo docela dost.
Dost jsem přemýšlela o Sethovi a nakonec, když to vezmu kolem a kolem, tak mám na něho pozitivní názor. To věnování v epilogu mě dojalo. :)
Hodně jsem si oblíbila Cartera, až nečekaně moc. :D Ze začátku jsem ho neměla ráda, ale není tak špatný, jak zprvu vypadal. Ke konci se choval..Hezky. :D
Nevím, jestli vy taky, ale já dost přemýšlela o lidském životě Georginy. Zajímalo by mě, v jaké to bylo době. Muselo to být poměrně dávno. A taky jsem se snažila Georginu pochopit, nebo něco takového.
Takže celkově tuto knihu hodnotím jako úžasnou a hned zítra se pouštím do druhého dílu. :) Všem moc doporučuji!

CHESS

Určitě skvělý příběh o hloupé holce, která kdysi udělala chybu a teď už jí nemůže nijak napravit, ale přiradá mi, že se s ní už smířila a umí v tom dobře chodit, ale asi není šťastná. A chudák holka nemůže mít doopravdy toho po kom touží. Stejně nemůže mít všichni všechno :)

Evule114

Některým možná tato kniha nesedla, ale pro mě to bylo naprosto skvělé počtení, tahle kniha se čte jedním dechem a i když tam potkáme více nadpřirozených bytostí, tak hlavní hrdinka je prostě nejlepší. Rozhodně mě sukuba lákala daleko víc než vampýrská akademie a už chápu proč. Každopádně tuto sérii si pořídím do své knihovny :-)

Maitter

Už dříve jsem uvažovala o tom, že si Sukubu přečtu, protože Richellina Vampýrská akademie se čte jedna báseň, má spád, je zábavná a přináší opět mírně odlišný pohled na upíry. Sukuba mě nudila.
Zaujala mne tematika. Ne každý den si člověk počte zrovna o nadpřirozených prostitutkách. Andělé, démoni, upíři, elfové... ale sukuby? Georgie je má první „sukubí“ protagonistka. Dalšími plusy knihy jsou uvěřitelné hlavní postavy, například zaměstnanci knihkupectví a Seth. Tak trochu mu vidím do duše, tudíž si rozhodně nemohu stěžovat, že mi pro romantické chvilky vybrali špatného chlapa. Oblíbila jsem si Cartera, navzdory tomu, jak jej zprvu popisovala Georgie.
Nebylo to celkově AŽ TAK špatné, ale v porovnání s Vampýrskou akademií, kde se na všechno díváme z pohledu osobní strážkyně, si musím stěžovat na vážný nedostatek akce. Druhý díl jsem ani nedočetla.

Aríka

Kniha mě mile překvapila. Obecně mám tuto spisovatelku ráda, ale u tohoto tématu jsem si nebyla tak úplně jistá. Ovšem hned jsem si hlavní hrdinku oblíbila, ale stejně me nejsympatičtější přišel Carter. Už se těším na druhy díl, který na mě čeká v knihovně.

SelkaNika

Podle stručného obsahu kniky, jsem si řekla, že to musí být hrozná slátanina. Ale autorku mám celkem ráda, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci, a byla jsem příjemně překvapená! Sympatická hlavní hrdinka, dobrá zápletka a zase trošku jiný fantasy svět, rozhodně stojí za přečtení, a už teď vím, že i celá série bude stát za to!

mišule5

Takové milé čtení :-) příběh se mi líbil po celou dobu, protože Richelle píše prostě božsky! Postavy jsou všechny skvělé a nikdo mi nepřišel nesympatický(akorát bych asi dala jiné jméno sukubě než Georgie :-D) určitě se vrhám na další díl!

petra4080

Nejsem sice cílová skupina, přesto jsem celou sérii přečetla s chutí. Téma je super a konec knihy takový, že nelze nesáhnout po dalším dílu.

V..endulka

Sice jsem od začátku tušila, kdo za tím vším je, ale i tak to pro mě bylo příjemné a napínavé čtení..určitě sáhnu i po dalším dílu :)

Shadeee

Bohužel jsem se musela hodně přemáhat, abych knihu vůbec dočetla a do dalšího dílu se rozhodně pouštět nebudu. Tématika sukuby mě nadchla. Nemilé překvapení však přišlo v momentě, kdy jsem zjistila, že sukubou je tuctová holka od vedle:) A její vysněný muž Seth? Tichý, nevýrazný pisálek? Proboha, kdo chce o takovým chlapovi číst?

Laf

Nebylo to špatné. Jenom mi tam chybělo víc akce, aby kniha byla ještě zajímavější. Doufám, že v dalších dílech to bude lepší. Ráda bych si je přečetla už jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak se to bude vyvíjet mezi Georginou a Sethem.

Haňulec
27.10.2015

Příběh vás nenechá vydechnout, a končí to vždy napínavě, že se ani nenadějete a otevíráte nový díl, jen abyste zjistili, jak to pokračuje dál. Knihy od této autorky jsou opravdu něco. Mohu jen doporučit.:-)

zelvickaalenka
20.10.2015

sukuba .. další super příběh z pera R. Mead.. četla jsem to jedním dechem.. ten konec mě rozsekal :-) DOPORUČUJI!!!!! :-)

delie
02.10.2015

Sukuba je super !! :) Knížky mi půjčila teta a říkala mi, že je sukuba parádní :) Ostatní kolem mě zase říkala, že je to moc sprosté a prostě moc.... Já takovéhle knížky čtu a baví mě :) Sukuba mě obzvášť nadchla, protože se jí příčí, že musí krátit život ostatním, aby přežila :) Je k tomu určena, ale většinou to dělá nerada ....Vůbec nevím jak se mám k Romanovi vyjídřit ... možná, že ji miluje, možná, že ne...jsem už u pátého dílu, ale no uvidíme :) S názorem na Setha jsem už na tom jinak ... ze začátku jako dá se, ale postup během dalších dílu ... uuuf ..... pro ty co mají rádi Setha a Georginu nečtěte 3 díl :D Jinak knížku doporučuji !!!! :))

Vera1718
20.08.2015

Taková oddychová knížka. Četlo se mi to dobře a rychle. Jsem ráda, že jsem u toho nemusela moc přemýšlet. :)

Týnušxxx
25.07.2015

Něco nového - originálního, zajímavého, vtipného. Do série jsem se zamilovala.

Eleanor-ka
23.07.2015

Moje první zkušenost s Richelle Meadovou. Nerada to říkám, ale celkem zklamání. Vampýrskou akademii jsem nečetla a rovnou se pustila do této knihy. Mám ráda knihy se zaměřením na mytologické nadpřirozené bytosti, ale způsob, jakým se spisovatelka tohoto žánru zhostila se dá popsat jako kýčovitý. Nemůžu ovšem popřít, že se mi kniha hezky četla a bavila mě, ale jde zde vidět, že je to až příliš... "přitažené za vlasy". Potencionální minulost hlavní hrdinky, ale celkově děj, který se ubíral v knize stál za nic. Trpká nestálost mi v ději vadí nejvíce... Musím taky podoknout, že mi až tolik nevadily ty erotické pasáže, jako Georgieniny pochmurné myšlenky, u kterých jsem převracela oči v sloup... někdo by řekl, že čte knížku od harlequina. Opravdu netuším, zda někdy v blízké budoucnosti dočtu tuto sérii, ale momentálně se chci věnovat lepším knihám, které budu číst s větším elánem.

2 hvězdy pro to, že mě kniha bavila a ta další přidaná jako bonus díky Sethovi. :D

Narissa
29.06.2015

Nebylo to špatné, ale nebyl to "kdo ví jaký zázrak". Po Vampýrské akademii jsem čekala asi něco víc. Zas na druhou stranu, autoři se většinou zlepšují, takže se možná k dalším dílům ještě dostanu.
Líbí se mi nastíněný svět a pravidla, ale byla bych radši kdyby se víc něco dělo, než se jen řešilo, kdo je víc sexy. Chápu, že pro Sukubu je to důležité, ale...
A jen ze zvědavosti - Proč se všichni hádají, jestli je lepší Seth nebo Roman, když je tam Carter? :)

Kathrine
13.05.2015

Kniha si mě získala hlavně neotřelým námětem a skvělým zpracováním. Musím přiznat, že jsem si touhle knihou nebyla jistá, ale nakonec jsem jí podlehla a pořídila si jí a zatím toho nelituji.
Měla jsem Georginu celkem ráda, ale občas mi vážně lezla na nervy. Seth? Co k němu napsat...snad jen to, že s ním zatím nemám problém. Roman? S tak nesympatickou postavou jsem se snad ještě nesetkala. Opravdu jsem si ho neoblíbila a to mě překvapilo, protože mám raději zápornější postavy, ale ON mi skutečně vadil...už na samém začátku (Je to jen můj názor).
Děj byl napínavý a poutavý, ale někdy nudný a zdlouhavý, ale i tak se rozhodně těším na to, až si přečtu druhý díl ;)

kklepkaa
06.05.2015

Tohle že napsala autorka Vampýrské akademie? Rozhodně série pro dospělé čtenářky. První díl mě rozhodně navnadil pokračovat s touto sérií.

julliette
06.04.2015

Georgie přitahuje samé potíže. To je k zbláznění, ona má manžela, ale přitom má sex s kdejakým nadpřirozeným a je naživu díky smrtelníkům. Ještě k tomu se zamiluje do padlého anděla, to dřív nevěděla, ale i když jí to docvaklo, to se stalo, když se líbali a z něj nevycházela žádná životní energie, což u smrtelníků jo, která by ji sytila, stejně se s ním vyspala, ale pak ho udala svému nadřízenému, za což se dost naštval. A aby toho nebylo málo, zamilovala se do smrtelníka, i když ví, že s ním být nemůže, protože by z něj mohla vysát úplně všechnu životní energii. Těším se na další díl, už abych mazala do knihovny. :D
Jak to bude pokračovat mezi 'zlým andílkem' Romanem, Sethem a Georgii. Já bych se ale vůbec nedivila, kdyby Roman zabil Setha, přeci taky miluje Georgii a chtěl by ji mít jen pro sebe.

03.04.2015

Ahoj právě čtu tuto knihu a je úžasná ale nějak jsem nepochopila co se stane když dá georgina někomu pusu nebo se s ním vyspí ? Všimla jsem si jen že mu veme životní energii. A to je vše ? nebo mu vezme i duši ? protože potom nechápu jak to že Warren pořád žije když s ní pořád spí
prosím pomozte mi kniha je úžasná ale toto vážně nechápu

15.03.2015

Tato kniha je něčím zcela originálním a neslýchaným dílem. VA byla samozřejmě lepší, ale to nechme na pak. Sukuba je tak okouzlující postava a hrdinka až jsem se si chvilkami přála být jí. Ale jen chvilkami a jen nazačátku, protože mi pak došlo co to obnáší. Georgie je milá, krásná a sexy. Tato postava je mi velmi sympatická. Upřímně, ale mám radši Romana než Setha. Seth je milý, ale Roman je živý, neskrotný a sexy! Prostě vždy se mi líbí spíš záporáci. Geogrie si mě získala hlavně svou povahou, i když s některými jejími rozhodnutími nesouhlasím. Těším se až si přečtu další díl!