koupit

Trápení / Succubus Blues

Autor: Richelle Mead

Ohodnoťte knihu:
Trápení

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? ...celý obsah knihy

Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem… (méně textu)

http://img.databazeknih.cz/images_books/63_/63281/sukuba-trapeni-63281.jpg 4261

Série: Sukuba
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány pro ženy
Rok vydání:2011, rok vydání originálu: 2007 ...více
Štítky:andělé, démoni, sukuby

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
cie 31.03.2014

To se nedalo ani dočíst! Strašná kniha!

KaterinaF 20.03.2014

Oproti VA, která se většinu času odehrává ve škole, je zde zajímavé prostředí knihkupectví. Líbí se mi mytologie, je to originální. Jsem jednoznačně team Carter. Super knížka. Těším se, co bude dál.

Tajta 18.03.2014

Jedni slovo: nádhera :-D
přímo hltám tuhle serii
BEZVA

margotkla19111 21.01.2014

Nádhera.....Myslela jsem že lepší než VA by to být nemohlo ale předčilo to má očekávání. Z knížky jsem úplně nadšená,bavila mě dokonce o něco víc než Pokrevní pouta a VA. Jsem opravdu zvědavá jestli to autorka udrží.

~.Lucy.~ 10.01.2014

Mám ráda Vampýrskou akademii,ale upřímně Sukuba mě vůbec neupoutala:') Nesympatická hlavní postava, a další postavy stály za starou bačkoru. Jediný TROŠIČKU složitá osobnost je Seth. Aby se nám Georga nesesypala z toho, že se na ní vykašlal :')) Nemůžu hodnotit, knížku jsem neměla chuť dočíst.

spencer 30.12.2013

Kniha mě nijak nezaujala a nebavila mě. Možná je to jenom můj názor a vám se kniha třeba bude líbit ale pro mě byla hrozná

♥ķΛŦЦŚĦ♥ĻΘVΞ♥ЦИÐΞ♥ 29.12.2013

Prosím nevíte kde bych mohla stáhnout tuhle knížku? nejlépe aby to bylo ve formátu .mobi
děkuju :)

holman 26.12.2013

Není to špatná kniha

Catie_ 30.11.2013

Nejsem si jistá, jestli budu schopná ještě dát jiným knížkám po Vampýrské akadamii 5 hvězdiček :). Mohlo to být lepší, nebylo to špatné :)....hlavní hrdinku bych nejraději za její chování zapleštila, ale pak si zase člověk říká, že to, kým je, ji dostalo tak, kde je....a akorát uvažuju nad tím, jestli se změní a po téch X tisících let, které žije, konečně dospěje ve všech ohledech :).

Každopádně na první díl dobré.

Blančitos 29.11.2013

Jako začátek nové série to vůbec nebylo špatné. I když jsem někdy měla dojem, že Lethu (Georginu) budu muset zabít :)

IvcaK98 12.10.2013

Na rozdíl od Vampýrské akademie mě tahle série moc nechytla a do dalších dílů se pouštět pravděpodobně nebudu. Asi se neshodnu s většinou čtenářek ( čtenářu...? ) Richelle Mead, ale oproti Vampýrské akademii se mi její další série zdají jako slabý odvar :-( Chybí mi složitější zápletky a sympatičtější hlavní postavy. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za úžasného Setha přidám ;)

Holubicka87 23.09.2013

Je to úplně něco jiného, než jsem čekala, ale četlo se to velmi dobře. Nejsem z toho nijak extra odvázaná, ale na zabití času je to příjemné čtení.

Adele02 11.09.2013

No, asi jsem to měla čekat, ale nečekala. Georgiiny hlášky šly a ukončování kapitol Richelle Mead umí taky skvěle, ale jinak nic moc. Do dalšího dílu už nejdu.

Ruxandra 25.08.2013

VA jsem nečetla, ale zaujal mě námět této knihy, tak jsem si řekla, že to s ní zkusím. No a světe div se, ono mě to chytlo. Sice jsem prvních pár stránek chtěla knihu odložit, ale prokousala jsem se a když se to postupně rozjelo, už jsem hltala každé slovo. Po těžším čtení jsem hledala něco oddychového, nad čím nebudu muset přemýšlet a povedlo se.

ElisR1 25.08.2013

Tato kniha mě příjemně překvapila a téměř okamžitě jsem se do ní začetla. Lehkost jejího čtení mě jen utvrdila v tom, jak výborné příběhy dokáže autorka vytvořit.

DarkFireflies 13.07.2013

Mezi všemi těmi kladnými komentáři si sice připadám trochu jako mimozemšťan, ale mě kniha příliš neuchvátila. Po VA, která mi přišla na poměry dnešních fantasy románů a neustále omílaných námětů velmi dobrá a chytla mě, byla pro mě tato kniha tak trochu zklamáním.
Líbil se mi nápad, ale kniha jako taková mě nezaujala. Nebránila bych se více popisům, podrobnostem, hlavní hrdinka mi příliš sympatická nebyla a celý příběh mi přišel tak trochu odbytý a plochý. Možná je trochu způsobeno i tím, že mě tato tématika již příliš nebere.
Přesto se ale našlo i pár zajímavých okamžiků (například návrat do života hlavní hrdinky), konec byl pěkně zaobalený a svým způsobem i milý a zajímavý.:)
No, co říct... Jako oddechová knížka to neurazí, ale řekla bych, že ani nenadchne. Po dalším díle už ale asi nesáhnu.

Honey0105 04.06.2013

Kniha se může pyšnit opravdu pestrou škálou fantasy postaviček. To je myslím z knihy to nejzajímavější.
Když autorka napsala Vampýrskou akademii, tak mě první díly opravdu nadchly a chtěla jsem číst dál a dál.. V této sérii mě uchvátila pestrá škála démonů a andělů, ale co se příběhu týče.. Přišlo mi to chvílema nudné, přehnané, trapné. V některých pasážích mi vůbec nepřišlo, že hovoří sukuba, která má za sebou staletí života, ale že mluví nějaká patnáctiletá holka, která to nemá v hlavě v pořádku.
Velice mě ale potěšil příběh Lethy, který knihu určitě oživil.
Sice si pohrávám i s myšlenkou, že si někdy přečtu i další díl, ale přesto pro mě kniha byla svým způsobem jistým zklamáním. Nejraději bych hodnotila 2,5/5, což bohužel nejde, tak dávám 3.

NikyWither 25.05.2013

Georginu jsem si hodně oblíbila, jako hlavní hrdinka je úžasná. Kniha mě něuvěřitelně bavila, pořád se tam něco dělo, ani chvíli jsem se nenudila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, což je určitě dobré znamení. Spisovatel Seth je podle mě skvělá postava, má charakter a moc jim to s Georgi přeji. Těším se na další díly!

Nuttelka 19.05.2013

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale konec byl nej, takže se těším na další díl, jak to bude mezi Georgií a Sethem pokračovat :-)

JajaAP 15.05.2013

Musím se přiznat, že jsem od knihy moc nečekala, ale mile mě překvapila. Mám ráda knihy o nadpřirozených bytostech, ale poslední dobou se píšou hlavně knihy o andělech a úpírech, proto mi nápad se sukubou přišel hodně originální. Příběh je taky poutavý a musím uznat, že autorka umí krásně popsat milostné scény. Pokud budou další díly stejně dobré jako první tak už se těším až si je přečtu.

Doriana.M 26.03.2013

Knihu jsem dostala k vánocům a dohrabala jsem se k ní se zpožděním. Je první od R.Mead, kterou jsem četla. Bylo to příjemné oddychové čtení. Líbila se mi hlavní postava, která vzhledem ke svému zařazení netrpěla přehnanou počestností, ale udržovala si zdravou morální úroveň s tou pravou dávkou lidského sobectví, abych jí to věřila :-).

barca14 26.03.2013

Kniha se mi velice líbila, ale musím souhlasit, že nějaké části jsou opravdu pro starší, ale i přesto krásná kniha se zajímavým nápadem, všem doporučuji:)

Lira 10.03.2013

Jako první věc, co by se měla říci je, že je to pro dospělé. Kniha mě zaujala už hned od začátku a zdálo se mi to prostě fantastické. Líbí se mi postava Setha a někdy mě bavil Carter. Jiné série jsem od této autorky nečetla, ale pokusím se o to, abych si přečetla Vampýrskou akademii.

Pingu 06.03.2013

Čtivé, dobrodružné. Lehké čtení pro relaxaci.

Enefersis 29.01.2013

Kniha se mi líbila, ale… občas to prostě nebylo ono. První polovinu knihy jsem měla úplný guláš v postavách (hlavně těch mužských), pořádně mě to začalo bavit až ke konci. Richelle Mead je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, Sukuba ale nepatří k těm knihám, kdy by mě hned po dočtení chytil amok a já začala shánět další díly, nicméně jestli budu mít příležitost, určitě si je přečtu.

danca044 18.12.2012

Když se chystala jí číst, čekala jsem, že to bude další bomba od Richelle Mead. Jenže se ukázalo, že hlavní hrdinka není můj oblíbený typ člověka. Taky jsem v knize postrádala jakousi spontánnost a nečekané události, které by mě zvedly ze židle. Prostě jsem zklamaná.

xxiixxi 07.08.2012

Tato kniha určitě nebude patřit mezi mé nejoblíbenější knihy, nebyla vysloveně špatná, ale není to (alespoň pro mne) kniha, kterou přečtu za den. Trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně na straně dobra a kdo na straně zla, kdo tomu všemu vlastně velí a pár dalších věcí mi trochu vrtalo hlavou :-) Ale nápad napsat hlavní hrdinku jako postavu, která připravuje smrtelníky o duši, se mi velmi líbil, stejně jako prostředí knihkupectví, které zrovna není v dnešních knihách obvyklé.
Jinak naprosto souhlasím s netty.vanity, vysvětlení některých skutečností, jako proč se anděl kamarádíčkuje s démonem a nikomu to nevadí, mi tam chybělo. No třeba se to dozvíme v dalších dílech (doufám v to :-) )
Ale závěr, kde je popsaná velká láska a taky naděje, mne velice dojal. Andělé nikdy nelžou :-)

Vlocka 19.07.2012

Tak tahle kniha mě vyloženě nadchla! Lehce se četla, příběh mě taky chytl, nic složitého, prostě super :)

Dandulka 05.06.2012

Výborná oddechovka, která se čte sama. Doslova jsem ji zhltla za den a nemůžu se dočkat druhého dílu :-)

dqenisa 02.05.2012

Po Vampýrské akademi mi to přijde jako dobrý nápad zvolit tohle téma. A popravdě mě to nadchlo stejně jako VA, ale nevím nějak mi tohle přijde lepší. Řekla bych jen o kousek lepší. Mám sa sebou teprv první díl a už se těším na druhý.

netty.vanity 13.04.2012

Rozhodně to není špatné, ale po Vampýrské akademii jsem zkrátka čekala něco krapet kvalitnějšího. Sukuba má bezpochyby zajímavou hlavní postavu (mýtické stvoření,které se živí lidskou energií při sexu a dokáže měnit podoby) a celkově je to dobrá idea, ale připadalo mi, jakoby Richelle psala knihu narychlo, aby z toho už konečně mohla něco vyždímat.Detaily a podrobnostmi to zrovna nepřekypovalo,což je zrovna u Sukuby zásadní chyba;nebránila bych se širšímu objasnění hierarchie a vztahy mezi všemi těmi démony, Georgie neustále mluvila o tom, že by spolu Anděl a Démon neměli být tak za dobře,ale blíže nerozvinula,proč si jsou Carter s Jeromem tak blízcí..Takže to leckdy nedávalo úplně smysl.Stejně tak jako to,proč "výše postaveným"záleželo tolik na tom, aby níže postavená (tedy Georgie) sála z lidí energii častěji.Celkově se bohužel autorka zabývala více tím,s kým se chce Georgie zrovna vyspat,takže hlavní hrdinka nakonec působila dost lacině a věci kolem ní nevysvětleně.Skoro mám dojem,jako bych nečetla první díl série,ale nějaké pokračování....Zkrátka se nemůžu zbavit neodbytného dojmu,že mi něco uniklo.Osekat ty milostné věci, zabývat se více těmi mýtickými a bylo by to dobré.Nakonec to působí jako nedospělý (ano,je to trochu paradox,ale skutečně je to méně vyspělé než VA)mix seriálu Supernatural a knihy The Last Vampire,kde alespoň hrdinka byla drsnější a chytřejší,po všech těch staletí.. Tady mi navíc přijde,že se věk na Georgině nijak nepodepsal a opravdu si nedovedu představit,jak by mohla ovlivnit latinský dialekt:)))

Kituska 12.04.2012

Asi už jsem velká na nějaké vampýry, sukuby, anděly, Nefily a kdovíco. Téma pěkné, ale šlo by to uchopit mnohem lépe. Škoda.

Adulina12 24.03.2012

než sem tuhle knízku začla číst, nic moc sem od toho nečekala.. a moc se mi do toho nechtělo, ale potom sem se do toho po pár stránkách dostala.. je pravda že to bylo od začátku docela průhledný, že s Romanem není něco v pořádku, ale i tak tam byla jiná překvapení.. jen mě trochu zklamal ten konec - i když není definitivní - protože Seth mi prostě nějak nesedí, není mi sympatikej, ale líbí se mi, že se spisovatelka nestydí napsat intimní scény a co si budem povídat, píše je dobře.. ale ta píše dobře snad všechno.. ;)

trynitrix 15.02.2012

Jasný je to něco jiného než VA ale psaní tohoto přiběhu od Richellle nezklame i když mi přiběh přišel jak na horský dráze ze začatku než sem se do toho dostala.Hlavně se mi líbí jak spisovatelka dokaže udělat hlavní hrdinku tak ukecanou to stojí zato :-D Baví mě to a jsem zvědavá na dlší díly jelikož jsem četla že každým dílem je příběh lepší takže načínám druhý díl a už teď se těším na třetí.

Vendulik 08.01.2012

Skvěla kniha. Moc mě překvapila. čekala jsem, že tato série knížek bude oničem, ale mýlila jsem se. Super knížka. Těším e ža budu číst další díl.

Cleo De Nile 05.01.2012

Na Vampýrskou akademii to nemá, ale jinak úžasná kniha ;) Má ale jeden pro mě docela zásadní nedostatek - hlavní postava je mi maximálně nesympatická... Naštěstí jsou mi vedlejší postavy (např. Carter) maximálně sympatické... :D

Vera.sarance 02.01.2012

Na ukrácení dlouhé chvíle je to dobré, jenže i tak tam jsou některé věci takové poněkud zvláštní, Georgina je na mně v začátcích knihy taková nepropracovaná, připadá mi jak kdyby to bylo hlavně o tom, že autorka chce dokázat, že zvládne i trochu dospělejší knížku o nadpřirozenu a tak to prostě udělá tak, že oproti Rose, která byla vyjukaná a neposkvrněná, tak tam dala nadneseně řečeno "pěknou rajdu", aby se jí líp pracovalo.
No a zápletka, musím říct, že prostě podvědomě tušíte, kdo je záporák, což bych přežila. Ale osobně mne štve, že zaporák není trošku lepší, Georgina se mu tam bojí a prostě mi připadá, že se ho bojí jen na základě "Jsem velkej zlej psychotickej --tady by byl spoiler, tak si to domyslete:-)--, nebudeme moc řešit moje jednání, ani fakt, který by ze mně mohl udělat záporaka trochu lepšího, jen se mně prosím tě ted tak 5 kapitol boj, než tě něco zachrání". Takže shrnuto, moje nejoblíbenější knižka to nebude, má to spoustu chybiček, ale tak když mi dojdou oblíbené série knih, tak si další díl přečtu, na světě jsou rozhodně mnohem horší fantasy romány pro ženy/dívky. Což mně přivádí k faktu, že nechápu, jak to některé brněnské prodejny mohou dát tohle do kategorie typu "Čtení pro dívky", z vlastní zkušenosti vím, že v kategorii čtení pro dívky jsem se hrabala tak od svých 12ti no a některé scény v této knize by mne možná trochu ehm,překvapily..

abbey 24.08.2011

Kniha mě trošičku zklama na rozdíl od Vampýrské akademie jsem celou dobu tušila co se stane, ale i přesto mě kniha velice zaujala a Richelle opět nezklamala :)).. jen některé scény by měli být 18+ :D

KateCullen 21.08.2011

Poutavý příběh - trošku něco jiného než VA, ale pořád tam účinkují nadpřirozené bytosti. Příjemně mě překvapilo prostředí - knihkupectví, knihy, hlavní hrdinka se seznámí se spisovatelem... skvělé! A co se týče města - v Seattle už byli zapasovaní i upíři ze Stmívání, takže se to tam musí démony jen hemžit :). Jen si říkám, že některé scény v knize by měli by být 18+ ;).

Aria85 09.08.2011

Nevěděla jsem, co od toho čekat a mile mě to překvapilo.. čtivé, jsem zvědavá na další díl

La Fiera 07.07.2011

Z knihy mírné zklamání, čekala jsem tak trošku víc.