teer.h teer.h komentáře u knih

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Spoilery!
I kdyby Amanda psala o ničem, tak se její knihy čtou krásně. Jsou jednoduše a hezky napsané. Škoda, že to končí třetím dílem.
Čtení o královstvích bylo velmi působivé a dalo se hezky představit. Také akce nechyběla.
Nicméně, když konečně Bryn začala pracovat s Konstntinem, tak jsem čekala, že to mezi nimi začne jiskřit a v podstatě nic. Jak jsem psala hned u prvního dílu "Team Konstantin" tak to mi bohužel nevyšlo. A to mě na knížce velmi zklamalo. Ridleyho jsem opravdu neměla ráda hned od prvního dílu a čekala jsem, že bude nějak spolupracovat s královnou a to mi bohužel nevyšlo.
Dále, škoda že příběh někdy nebyl delší a některé kapitoly více rozvedené.
Bohužel konec mě velice zklamal a potřebovala bych další díl, kde Konstantin ožije a bude s Bryn :D
Takže vlastně můj komentář je jen o Konstantinovi Blackovi a jak jsem nespokojená a doufám, že nejsem jediná.
Ale, tak abych řekla něco k Mině a Viktorovi, tak to bylo skvělé, promyšlené! Za to určitě velké plus autorce, protože to jsem já osobně nečekala
Za konec dávám 4 hvězdičky.

08.11.2017 4 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

Spoilery.
Musím říct, že tento díl se mi četli lépe než ten minulý. Nicméně jsem měla někdy problém si vybavit, co se odehrávalo v první knize a tak jsem trošku tápala u některých věcí.
Setkání s Henrym bylo opravdu hezké.
Dále Julian.. ten se mi opravdu líbil a trošku mě mrzelo, že s ním nebylo více děje v tomto díle.. Trošku jsem čekala nějakou zápletku mezi ním a Ettou :D.
Jinak to byla kniha plná akce a závěr byl moc krásně udělaný, až teda na to, že se hned vrhla k Nicholasovi a táta s mámou o kterých si myslela, že jsou mrtví jako by tam nebyli, to mi trošku vadilo. :)
Jinak za mě 4 hvězdičky.

30.10.2017 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

SPOILERY
Tento díl mě asi možná bavil méně než druhý. Můžu říct, že na mě tam bylo až moc "akčních" a napínavých scén. Kdy se z jednoho problému dostaly a nastal druhý. Říkala jsem si "sakra za chvíli je konec knížky a jaký bude konec?". Asi věc názoru.
A ten konec mě taky trošku štval... přišlo mi to docela všechno rychlé. Mrzí mě, že nás trošku blíže autor neseznámil s novým prostředím, kam se dostali. Asi bych uvítala nějaký další díl, co se s nimi stalo a kde jsou. Tento díl na mě nepůsobil tak propracovaně jako například první díl. Za mě 4 hvězdičky.

10.10.2017 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

SPOILERY
Co napsat. Tento díl se mi líbil o něco méně než první. Některé kapitoly mi přišli příliš zdlouhavé a ke konci jsem si říkala proboha jak všechny ty zranění Thomas může přežít? Přišlo mi to přehnané. Nicméně, když jsem se blížila ke konci, byla jsem velmi překvapená, jak se chovala Tereza a Aris. Pěkný zvrat.
Ale další věc co mi na knize vadilo bylo, když potkali nějakého rapla a on hned řekl "Ahoj já jsem rapl" to mi připadalo hrozně trapný :D věc názoru, mě to tam fakt nesedlo.
Nicméně se těším na další díl a jsem zvědavá jak to dopadne a co bude například s Brendou a Jorgem :)
Za mě 4 hvězdičky.

28.09.2017 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

SPOILERY!
Musím říct, že mě trošku mrzí, že už tato série končí a poslední díl byl tak krátký. Nicméně konec knížky byl velmi napínavý a nedalo se od něj opravdu odtrhnout. Co se týče toho, co jsme se dozvěděli na konci, jak to vlastně všechno bylo, mě velmi překvapilo, jak Dr. Barns bojoval o to, aby Cia postupovala dál... ale poněkud jsem se na konci ztratila mezi zápletkou Dr. Barns, Collindarová a Symon.. trošku jsme byla z toho mimo, kdo co chtěl a kdo byl byl z nich ten "nejhorší". To, že Collindarová v tom měla prsty jsem si od začátku trošku myslela.
Dále jsem čekala, že třeba Michal se vrátí, já mu prostě fandila :D
Tomas... nono ten se mi nějak od začátku nezamlouval, vztah mezi nimi byl podle mě až moc rychlý, tak nějak mi to přišlo divný a čekala jsem, že on bude nějaký ten zrádce. Moc jsem to teda neodhadla :D
Se Zeenem jsem to bohužel čekala, ale i tak jsem měla slzy v očích a bylo mi to moc líto.
Určitě tuhle sérii doporučuji, já jsem si ji zamilovala, škoda, že už končí :) za mě 4*

20.09.2017 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jako většina lidí, jsem viděla první díl. Dokonce i druhý díl. Knihu jsem dostala k vánocům a dostala jsem se k ní až teď.
A moc se mi to líbilo! James má super styl psaní, který se skvěle čte. Další věc, co se mi na knize líbí jsou krátké kapitoly... nemám ráda když jsou dlouhé, takže další plus :)
Dále se mi moc líbilo, jak byly některé části vtipné...jak si v duchy vždy Thomas říkal, že by nejradši vstal a zatleskal... živě jsem si představila a musela se smát :D
Velmi se těším na druhý díl a hned ho začínám číst :) Za mě 5 hvězdiček. (S filmem to srovnávat nebudu, nikdy žádný film není stejný jako knížka.)

06.09.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Kniha je velmi jednoduše napsaná a velmi lehce se čte. Už jen začátek. Ani nevím, zda jsem někdy četla knihu a hned na začátku bylo takové napětí a akce. To se mi líbilo! Hned to mělo rozjezd a nemusela jsem číst věci okolo, které člověk na začátku stejně nepochopí. Za mě určitě plus.
Děj byl krásně popsaný do detailů a vše jsem si hezky představovala.
Mě se kniha moc líbila, i hlavní hrdinové :) Dávám 4 hvězdičky, že mnoho bylo předvídatelné :)

02.09.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pozor SPOILERY
No já nevím, asi jsem nějaká divná, ale prostě mi tam hrozně chyběl Tamlin. Neříkám, že mi Rhysand vadil, to ne, ale prostě mi to nějak nesedělo.
To, že se dozvíme o poutu mezi Rhysandem a Feire mě dostalo, to jsem nečekala. Ale.. přišlo mi hodně divný, že dokázala na Tamlina tak rychle zapomenout, na to, jak ho silně milovala, až by kvůli němu zemřela.
To jak nesnesla pocit, že někoho zabila a teď jí to nedělalo žádný problém. A musím říct, že i to, jak se zachovala na konci a lhala Tamlinovi a dokonce i Lucienovi mě mrzelo. Musím říct, že Tamlinovo zoufalství jsem chápala i to co provedl. Na jednu stranu jsem to i čekala, že něco takové přijde.
Jinak co se týče knihy opravdu tato autorka píše krásně. S koncem jedné kapitoly jsem potřebovala číst další. Určitě se těším na další díl :)

18.08.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pozor spoilery!
Knihu jsem si koupila díky vysokému hodnocení a skvělým recenzím a rozhodně jsem neudělala chybu!
Tato kniha mě opravdu dostala, četla jsem ji jedním dechem, v každé volné chvíli co jsem měla.
Hlavní hrdinka Feyre se mi líbila a ze začátku, kdy se děj točil okolo její rodiny, jsem byla tak naštvaná, jaké potvory jsou její sestry a jak se chovají. Nadávala jsem pro sebe "tak už je pošli do háje, řekni jim něco ať zmlknout" :D. Ale musím říct, že poté mě překvapili. :)
Tamlin, se mi zamlouval hned a čekala jsem, jak to mezi nimi bude.
Svět víl byl krásně popsaný a živě jsem si ho představovala.
To jak do sebe vše na konci zapadá je krásné, jak se Feyre dozví pravdu a jak bojuje za Tamlina z lásky, čisté lásky.
Kniha má i vtipné scénky, nejvíce mě asi pobavila ta, kde Tamlin kousne Feyre, to jsem se opravdu dlouho smála :D
Od Luciena jsem nevěděla co čekat, ale nemůžu říct, že bych si ho neoblíbila. :)
Určitě tuto knihu doporučuji, už dlouho jsem si knihu neužila jako tuhle. 5 hvězdiček (pro druhý díl jsem si hned po dočtení knížky jela koupit a už se velice těším :D)

09.08.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Nádherný příběh, opravdu. Kniha se mi líbila, to téma ten nápad a styl kterým je to napsané je čtivý. Super nápad byl s tím, že skoro do poslední chvíle nevíte kdo je kdo. Jestli je to princ nebo vrah. Já samozřejmě hádala špatně :D. . Nicméně, kniha krásná, obálka taktéž. :)
Jediné co mě na knize štvalo, že některé kapitoly končily strašně rychle, já osobně cítila potřebu ještě se dozvědět trošku více, a aby to bylo více rozvinutější a popsané. Proto dávám 4 hvězdičky, ale určitě doporučuji a těším se na další díl! :)

03.08.2017 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Opět skvělý díl, který jsem opět přečetla jedním dechem!
Je zde spoustu nových postav, u kterých čekáme, co z nich vyleze. Jako například Ian a mnoho jiných postav.
Nevím proč, ale v tomto díle jsem si potvrdila, že mi prostě Tomas k srdci nepřirostl, nevím proč.
Damona bych asi zabila hned na začátku, protože to byl opravdu rozmazlený spratek, který si nic nezasloužil :D
Michal se mi líbil od prvního dílu a fandila jsem mu, ale to co se stane na konci knížky mě fakt šokovalo, myslím, že to nikdo ze čtenářů nečekal.
Rozhodně se těším na další díl (škoda že musíme ještě čekat :D). Za mě 5 hvězdiček, určitě doporučuji!

26.07.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Na knihu jsem se velice těšila, protože sérii Divergence jsem si opravdu hodně zamilovala. Ta byla velice čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. :)
Ale když jsem začala tuhle knihu číst, no po první kapitole jsem vůbec neměla chuť ji číst. Vůbec jsem nechápala co první kapitola popisuje, o co tam jde. Četla jsem ji vícekrát. Pak jsem se do ní začetla musím říct, že kniha je hezká. Ale mrzí mě, že některé části nejsou více detailně popsané, i ten konec byl takový rychlý. Když byla nějaká akce, velmi rychle končila.
Ale jinak nápad knihy je velmi hezký, určitě si přečtu druhý díl, i když nevím co od něj čekat, popravdě jsem si myslela, že to bude jen jeden díl.
Musím i říct, že nic moc představu o hlavních potavách nemám, přizpůsobila jsem si je podle sebe, mohli být detailněji popsané, aby jsme si hned udělali představu.
Snad mě Veronica mile překvapí :)

20.07.2017 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Na tuto knihu jsem v knihkupectví koukala celkem dlouho a naposledy už mi to nedala a koupila jsem si ji. Musím říct, že chybu jsem rozhodně neudělala. :)
Kniha je skvělá, moc se mi líbila (jasně je to podobné Hunger games, ale je to zase trochu jiné) a opravdu se skvěle čte.
Hlavní hrdinka je super a Tomas.. no nevím, stále nevím co si o něm myslet z mého pohledu mu moc nevěřím :)
Určitě koupím hned druhý díl a už se těším :) U mě 5 hvězdiček, doporučuji!

04.07.2017 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Opět skvělý díl !
Musím teda říct, že první mě možná bavil o trochu více, ale byl opravdu skvělý. Závěrečná část je nejlepší částí z celé knížky. A ještě že mám jiné knížky na čtení, jinak bych asi nevydržela čekat na to, až vyjde další díl (i tak mě to štve :D). To co odehrálo v knize jsem vždycky tak trochu předpokládala. U mě opět 5 hvězdiček (:

01.07.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Cokoli, co by Kiera napsala bych milovala. Její knížky jsou prostě krásné. Čtou se tak lehce a rychle, že se do nich nedá nezamilovat. O obálkách nemám ani slov :)
Opět krásný díl. :)

28.06.2017 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Tak konečně už jsem měla čas dočíst tuto knížku.
Musím říct, že ze začátku jsem si říkala sakra to je knížka pro děti, co jsem si to koupila. Ale postupem příběhu se ukázalo, že kniha až tak dětinská není.
Co se týče příběhu, špatný není. Celou tu dobu se mi to líbilo. Nápad je dobrý, ale ten konec? To se opravdu nepovedlo... všechno bylo hrozně rychlé, jako by si autor přál konečně dopsat knihu a mít pokoj. Tak to na mě působilo. Škoda, mohl být více napínavý a určitě by to zlepšilo i čtenářovi pocity.
Ale jinak se kniha hezky četla. A ta obálka! nádherná :)

27.06.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Myslím si, že k obálce opět není co dodat :-)
Kieru jsem si jako spisovatelku velmi oblíbila, díky trilogii Selekce.
Její psaní je lehké a velmi hezky a snadno se čte. Určitě to není jako Selekce a ani není důvod to srovnávat.
Příběh je hezký a jsem ráda, že jsem opět mohla číst něco od ní.
Velmi hezké oddechové čtení :-)
(láska zvítězí nad vším - toto téma mám velice ráda! :)

16.02.2017 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Na knize mě opět upoutala obálka, díky které jsem si knihu zakoupila (a také proto, že to je můj žánr).
Prvních asi 100 mě vůbec nechytlo, nějak jsem se ztrácela a neměla jsem chuť to číst.
Potom to ale začalo být dost vzrušující a kniha mě velice chytla. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout.
Hlavní hrdinka mi připadala celkem naivní, tím že si myslela jak všechno vrátí a přišlo mi absurdní jak stále přemýšlela na svým debutovým koncertem.
Jinak knihu mohu doporučit a dávám 4* z 5 za pro mě celkem nudný a divný začátek :-)

08.02.2017 4 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Moje nejvíce oblíbená kniha mého dětství :)!

08.12.2016 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Tuhle komedii miluju :) Četla jsem ji k maturitě a i jsem si ji vytáhla :) Určitě doporučuji, krátké a vtipné :)

18.11.2016 5 z 5