teer.h teer.h komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Kniha mě úplně pohltila. Je velmi čtivá a fakt mě mrzí, že jsem se do Harryho pustila až teď!

14.02.2020 5 z 5

Rozdělené království Rozdělené království Joelle Charbonneau

Hezké pokračování knihy. Spoilery. Mě se příběh líbil, byl plný intrik a upřímně jsem si do konce úplně nebyla jistá, kdo bude tím pravým zrádcem. Neměla jsem jen jeden tip. Na jednu stranu mi chybělo pár stránek navíc. Zapojit více Garreta, popis bitvy, intrik a tak. Podle mě konec byl moc rychlý. Počínaje návratu Carys do království.
Nicméně, bude další díl? :)

02.02.2020 4 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Hezky čtivý příběh. Joelle velmi hezky píše. Co se týče týče knihy, tak jsem většinu věcí odhadla správně a nic moc mě nepřekvapilo :). Univerzita výjimečných byla podle mě lepší, do té série jsem se zamilovala. Nicméně jsem zvědavá na další díl prokletého trůnu, hned po něm sáhnu. :)

05.01.2020 4 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

I přes negativní komentáře, co jsem četla, i já jsem zklamaná. Po prvním díle, který byl parádní jízda, byl tento díl zklamáním.
Ze začátku jsem se nějak nemohla do knihy začíst. Stala se tam taková spousta věcí, které byly ledabyle popsány. Mě tam chybělo více popisu. Spoilery.Třeba jak se vlastně dostanou za Interdiktem je popsáno v pár stránkách, přitom bych čekala, že když se dostanou někam, o čem nevěděli ani že 100 % existuje, nebo kde to je více kapitol...
A vlastně celá kniha o tom, že člověk hádá jestli to jeho chování Tyrus předstírá. Ve 20 stránkách se stane několik zvratů... v tuto chvíli nemám chuť na další díl..
Ale obálka je nádherná. :) 2,5 hvězdičky

26.12.2019 3 z 5

Minipohádky 1 Minipohádky 1 Jacques Thomas-Bilstein

Kniha mého dětství, kterou jsem si teď po letech přečetla a úplně si pamatuji jak jsem ji všude brala a listovala v ní :)

23.12.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Dlouho jsem se těšila, až sáhnu po téhle knize v mé knihovně. Jsem ráda, že jsem si knihu zakoupila!
Spoilery
Pro mě krásný příběh, který končí Happy endem. Kniha se velice hezky četla a líbili se mi kapitoly proložené myšlenkami zvířete. Láska vítězí nad zlem :)

21.11.2019 5 z 5

Magická brána Magická brána Sandra Regnier

Musím říct, že předchozí série se mi líbila více, ale i tak to bylo příjemné oddechové čtení.
Možná trochu spoiler. Mile mě překvapilo, že se v knize objeví, byť jen na chvilku Lee a Felicity.
Určitě se těším na další díl. :)

15.11.2019 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Já nutně potřebuju další díl!
To byla zase jízda. Nevím jak to Holly dělá, ale to jak její stránky utíkají pod rukama není snad ani možné. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Tolik zvratů a intrik, to bych ani nečekala.
Holly ví, jak si získat čtenáře.
PS: Já Cardana prostě miluju od prvního dílu :D

12.11.2019 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Velmi příjemné "oddechové čtení".. před touto knihou jsem četla Nikdynoc, takže tahle kniha se četla velmi lehce.
Musím říct, že příběh se mi velice líbil. Připomínalo mi to lehce Selekci (kterou opravdu miluji). Selah mi byla velice sympatická a hned jsem si ji oblíbila. Některé události, co se v knize staly, jsem nečekala. Určitě se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

08.11.2019 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Proč tu knížku nemohu hltat stejně na začátku jako na konci? Zase jsem měla problém se začíst jako u prvního dílu. Musím říct, že některé kapitoly jsou pro mě zbytečně dlouhé a až mě to nebavilo někdy celé číst. Naštěstí už tu bylo méně poznámek pod čarou, ty mě někdy v prvním díle opravu zabíjely :D Někdy jsou prostě zbytečně dlouhé a mě to unavovalo.
Každopádně... byla to jízda. Konec knihy jsem zhruba v 70 % nečekala. Těch 30 % jsem si správně myslela.
Jsem zvědavá na 3 díl..

26.10.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Musím přiznat, že zprvu jsem se do knihy musela opravdu nutit. Nemohla jsem se začíst (pomáhalo mi jen to, že chci knihu stihnout přečíst na humbookfest, kde byl hostem Jay a já měla lístek s autgramiádou). Popravdě mi vadilo v knize moc poznámek pd čarou, které byly na mě až moc dlouhé.
Nicméně zhruba v půlce knihy jsem se opravdu začetla a nemohla jsem přestat. Ten konec? Já to vážně nečekala a za to jsem opravdu ráda. Miluju překvapení, a to, že ani v poslední chvíli mě to nenapadne. Za to dávám 4 "a půl" Jsem zvědavá na další díl. :)

12.10.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Já Mary opravdu miluju. Jejístyl psaní člověka úplně pohltí. Tohle byla další krásná kniha, která navazuje po několika letech na Kroniku pozůstalých. Ačkoli to podle mého názoru na první sérii knih nemá, i tak se mi to líbilo a těším se na další díl! Ty mapy... to je nádhera.
Škoda spousty gramatických chyb.

30.09.2019 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

To byla jízda. Kniha plná intrik a zvratů. Mě se to líbilo! Kniha mě celkeem pohltila a četla se skvěle. Popravdě jsem nevěděla co od ni čekat, ale Nemesis jsem si velmi oblíbila, i to, kým se stala. Těším se na další díl!

10.09.2019 5 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

První knihu od Břicháče Toma jsem si koupila "Máme to rádi zdravě" a musím říct, že se mi v ní zalíbilo více receptů. Nicméně i tady je spousta super rychlých a zdravých receptů :)

07.09.2019 4 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

Hezké pokračování, které se četlo samo. Connie Glynn má velmi čtivý styl psaní, těším se na další díl :)

26.08.2019 4 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Musím říct, že tato kniha se mi četla velice hezky. Tři hlaní postavy mě bavili a to tajemno, které bylo prozrazeno na konci knihy jsem nečekala. Vrhám se do dalšího dílu :)

16.08.2019 4 z 5

Máme to rádi zdravě Máme to rádi zdravě Tomáš Kosačík

Velmi dobré a rychlé recepty! :)

23.07.2019 4 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

No sláva, konečně jsem to dočetla. Nejsem velký kritik knih a skoro všechno co přečtu, se mi opravdu líbí. První díl mě už moc nebavil, ale řekla jsem si, že když už mám koupený druhý díl, tak si ho přečtu. Trošku jsem tomu dávala naději...Opak byl pravdou. Ještě nikdy se mi nestalo, aby mě knížka tak nebavila a usínala bych (krom povinné četby do školy :D). Mě tam prostě chybělo víc popisování a vysvětlení, strašně jsem se ztrácela.
Spoilery
Kdybych se vrátila zpátky k prvnímu dílu, kdy Liesl opouští podsvětí a slibuje Králi duchů, že se vrátí a "vysvobodí ho", tak v druhém dílu se o to ani nepokusí... ja nevim, za mě 2 hvězdičky... Jediné co mě na tom potěšilo bylo to, že se děj chvíli odehrával v Česku :)

23.07.2019 2 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Na knížku jsem se velice těšila, ale po dlouhé době (mě se to skoro vůbec nestává) mě knížka zklamala. Do půlky knihy jsem si říkala když už mě to konečně začne bavit a stránky budu hltat? To bohužel nepřišlo. Nicméně mám i druhý díl a pustím se i do něj.
Nicméně obálka je nádherná!

20.06.2019 3 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Za mě jediné, Kellen je prostě nesmrtelnej :D
Série Divotvůrce se skvěle čte a těším se na další díl!

14.06.2019 4 z 5