swamp swamp komentáře u knih

Sex pro pokročilé Sex pro pokročilé Martin Baxendale

Ani nevím, jak se mi tahle věc dostala do ruky, ale tenhle humor nějak postrádá pointu v tom, že se zasmějete. Ani erotické, ani vtipné...

04.01.2021 1 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Musím se přiznat, že těsně po svatbě jsem se k této "příručce" dostal, ale nijak zvlášť zábavná mi nepřišla.

17.05.2017 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

David Lagercrantz dostal těžký úkol - navázat po Larssonově tragické smrti na jeho trilogii Milénium pokračováním. Úkol jistě nezáviděníhodný, ale chopil se ho docela zdatně. Neočekával jsem, že by se původním knihám vyrovnal. Naopak - jakékoliv přílišné snažení o napodobení (popisy apod.) trochu skřípe, jinak ale kniha jako celek docela funguje, i když místy je až moc přitažená za vlasy. Každopádně si autor nechal na konci volné okénku k případnému pokračování, tak uvidíme, zda se ho někdy dočkáme.

17.05.2017 3 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal toto dárkové balení celé série k Vánocům. :) Trilogie Stiega Larssona odstartovala šílenství ohledně "severské krimi". Více méně se dá tento knižní svět rozdělit na "před Larssonem" a "po Larssonovi".

17.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Třetí díl je tím posledním (i když původně jich bylo plánováno víc), co si ze série Milénium můžeme přečíst od Stiega Larssona. Smyčka kolem Lisbeth se stahuje, ale protivníci jsou velice silní... zvítězí s pomocí Mikaela ona, nebo bude dominovat Zala?

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Druhý díl se od prvního výrazně liší. Po vraždě kolegy Mikaela Blomkvista je za hlavní podezřelou označena Lisbeth. Mikaelovi je ovšem jasné, že to neudělala, ale policie a média z ní dělají štvanou zvěř...

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) První díl je pro mě asi tím nejlepším od Larssona. Děj ještě není tak přitažený za vlasy, na čtenáře dýchá všudypřítomná severská potemnělost a tajemný případ starý mnoho let... a seznámení s Mikaelem "Kallem" Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou je na světě.

17.05.2017 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Harry Hole se vrací do Norska, aby pomohl Olegovi, který je ve vazbě. Okolnosti však naznačují, že by tam snad mohl být právem. Kde se nachází pravda? Tenhle propletenec událostí Jo Nesbø opět pozvolna rozmotává, a my se dozvídáme stále víc a víc a dotváří se nám celý obrázek kolem toho, co se vlastně doopravdy stalo.

17.05.2017 5 z 5

Pozemšťané a mimozemšťané Pozemšťané a mimozemšťané Ivo Železný

Povedená sbírka sci-fi povídek autorů nejen z komunistického bloku, ale například i z Velké Británie či USA. Velmi vydařená, některé povídky mě opravdu dostávaly do kolen.

09.01.2017 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jednoduše Jo Nesbø v plné síle. Po Sněhulákovi směle pokračuje ve vyprávění příběhu Harryho Holea, který mi však začíná v některých okamžicích připomínat Joonu Linnu z jiné detektivní série. Působí totiž místy jako nepřemožitelný a "nezabitelný" pěšák. Proto ta hvězda dolů z jinak výborně napsané a napínavé knihy. Skoro bych řekl, že zajímavější než děj kolem vraha je postupná sebedestrukce hlavní postavy.

21.02.2016 4 z 5

Knížka pro dva Knížka pro dva Pavel Čech

Hezká malá sbírečka veršíků pro páry, které jsou schopny se podělit o jednu knížku. :)

08.01.2016 4 z 5

Limonádový Joe Limonádový Joe Jiří Brdečka

Skvěle zábavná útlá knížka, která mě dokázala výborně rozesmát svým vybroušeným humorem, který je tak neskonale nadčasový.

29.12.2015 4 z 5

Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Douglas Adams

Kultovní trilogie v pěti dílech je vytříbeným dílem Douglase Adamse, k jehož absurdnímu humoru se vždy rád vracím.

29.12.2015 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Druhý díl je neméně výborné pokračování šílených dobrodružství z vesmíru..

29.12.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Začal jsem číst ve stejný den, kterým začíná kniha (rok samozřejmě jiný), a navíc se v průběhu čtení knihy objevil první sníh...

26.11.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další detektivka této autorské manželské dvojice, ve které se vrací Joona Linna, tentokrát však není zcela ve formě. Téměř bezdomovecký jest jeho návrat, ale jak je čtenáři už od prvních stránek jasné, události kolem řádícího sériového vraha jej donutí dát se opět do formy. V podstatě se jedná (jako u předchozích knih) o velmi líbivé čtení, jehož závěr je velice uměle vykonstruovaný... jsem ovšem schopen to - vzhledem k tomu, jak jsem knihu zhltnul - autorům odpustit.

05.11.2015 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

[game] je jednou z těch knih, které nenudí, ale nedá se o ní říct, že by byla dobrá. Anders de la Motte je jistě inteligentní chlapík, který si spočítal, že 1+1 se rovná 2 a nabouchal do knihy vše, co by současného čtenáře mohlo zaujmout, dynamicky skáče z příběhu sestry na dění okolo HP, využívá konceptu zajímavé a nebezpečné Hry (taky vám to tak připomnělo skvělý Fincherův film 'The Game'?) a zásobuje čtenáře rádoby cool anglickými hláškami - a navíc je to spisovatel ze Severu. :) Ale jak říkám, i přes to všechno kniha utíká poměrně rychlým tempem a docela se hodí ve chvíli, kdy nemáte chuť začíst se do něčeho smysluplnějšího - You know what I mean. /wink/.

04.07.2015 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Líbil se mi i film a musím uznat, že i po přečtení knihy mi přijde docela povedený. Samozřejmě, že ten příběh je příšerně nadsazený, ale dialogy a myšlenkové pochody, které John Green dostal na papír, jsou zkrátka a jednoduše svěží a příjemné - že mu i ty občasné přehmaty promíjím.

04.07.2015 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Jo Nesbø jde pomalu, ale jistě ve stopách G. R. R. Martina - abyste mi rozuměli, jako jednomu z mála autorů mu došlo, že ne vždy musí běžná kniha končit zářivým happy-endem. To je i jeden z důvodů, proč mě Nesbø tak baví. A u Spasitele tomu není jinak.

04.07.2015 4 z 5

Domácí zubař Domácí zubař Andy Riley

Po sebevražedných tipech králíčkových přicházejí další užitečné rady Andyho Rileyho. :D Nedosahují bohužel takových kvalit jako zmíněné předchozí knihy, přesto je autorův černý humor přesně moje gusto.

25.12.2014 4 z 5