Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti mu...celý text

Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou.
Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista.
Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.62679

Milénium (3.)

Luftslottet som sprängdes

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super čtení.

Eeli10.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto skvělé vyvrcholení děje předchozího dílu. V této knize již sice není tolik akčních scén jako spíše odhalování souvislostí apod., přesto je vše napsáno tak, že napjatě hltáte stranu za stranou. Když máte pocit, že hrozí nuda a stereotyp, objeví se další, popř. jiná dějová zápletka. Shrnutí: skvěle promyšlená trilogie dotažená do detailů (včetně podložení fakty), žádné přehnané přímé charakteristiky postav a jejich vývoj, jedná se především o příběh samý, text na mě působil promyšleně, věcně, čímž se do stylu psaní promítá autor - novinář.

Taťka Hraboš03.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Larssonovi se nedá upřít, že to dokáže rozjet a držet tempo až do konce. Příběh má promyšlený, a i když ho vede po několika dějových liniích, jsou velmi dobře provázané. Ale pořád platí, co jsem napsal u prvních dílů - chybí mi tam emoce a důkladnější vhled do psychiky postav (pro mě jsou všechny až na Lisbeth takové nevýrazné, ploché). Prostě je poznat, že to psal novinář. To samozřejmě nevylučuje, že to Larsson tímto stylem psal schválně - koneckonců naprosté většině čtenářů to podle zdejšího hodnocení vyhovuje.

tak.normal30.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Posledni dil trilogie je podle mě absolutně nejlepší díl. Nádherně vykreslené postavy, jejich choromyslné a naprosto zvrácené názory a životní postoj, kterému se tu říká loajaliata. Konec nepřekvapi, vlastně asi vyloženě nepřekvapí nic, ale pro nás potrhlé konspirátory super čteni. A postava Lisbeth nejvíc pochopitelná a lidská. A doporučuji nekoukat na filmy. Určitě ne, pokud jste to ještě nečetli a spíše ne, pokud už máte prečteno, maximálně ze zvědavosti a s nizkým očekáváním...

RiverSong29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako předchozí dva díly nemám co víc říct než Skvělé!

Kamilajznik20.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako predesle dily, se mi kniha libila.

Mišulenka14.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Trilogii mám už nějaký ten měsíc dočtenou a stále jsem tiše z povzdálí váhala, jak uchopit komentář. Udělám to naprosto buransky, zato výstižně.
Skvělé dokreslení příběhu, perfektní background, parádní myšlenka. Moc jsem si tenhle příběh užila!

Ječmínek09.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Autor to mohl docela dobře seškrtat do dvou dílů. První díl byl ucelený a ukončený. A taky nejlepší, hlavně díky nevšední postavě Lisbeth. Třetí díl byl jen dohrou a uzavřením dílu druhého. Ovšem neskutečně dlouhou dohrou, u které jsem se už hodně nudil. Dvě třetiny se vlastně nic nedělo a nic nezměnilo. Zatímco v prvním díle byla Lisbeth super postavou, ve druhém díle trochu zevšedněla a ve třetím se jen občas připomněla.

Jessybelle07.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super kniha, vše geniálně promyšlené. Vůbec se mi nechtěla pouštět z ruky. Na konci mi bylo líto, že už je konec...

bianca514.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

Jaruš725.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Senzace v pokračování na MP3, skvělé.

Pralev03.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě osobně o něco slabší než první díl trilogie, ale přesto neuvěřitelně poutavá kniha. Ačkoli má české vydání přes 600 stran a v příběhu se toho vlastně až tak moc nestane, strašně čtení odsýpalo a nezažil jsem ani chvilku nudy. I těch hloupých akčních scén, které v knihách nemám až na výjimky vůbec rád, tu bylo méně, což je jedině plus. Hvězdičku jsem málem strhnul za nepovedený konec - Larsson měl ve všech třech knihách podivný zlozvyk nechat děj vyvrcholit a uzavřít několik desítek stran před koncem a pak psát dlouho o něčem, co je možná z hlediska osudů hlavních postav důležité (v tomto případě finance a budoucnost Lisbeth), ale pokles napětí a zábavy při čtení je v tu chvíli markantní.

Další věc, která mě štvala, byly ty neustálé stereotypy. Opravdu se musí s Blomkvistem vyspat a následně do něj zamilovat každá ženská, kterou potká? (Strašně mi to připomínalo seriály z 80. a 90. let, kde sbalil v každém díle hlavní hrdina novou ženskou) Opravdu musí stalker Eriky být člověk, který je zdánlivě nejméně pravděpodobný?

Přesto dávám pět hvězdiček za skvěle a až na zmíněné výtky velmi chytře a promyšleně napsané dílo. Část se soudem mě mimořádně bavila a velmi jsem ocenil, že nebyla nijak zkracována a mohl jsem si vychutnat všechny ty křížové výslechy, dialogy a proslovy. Larssona je vážně škoda...

lenakf02.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Největší zklamání po dočtení této knihy bylo zjištění, že je to kniha poslední....

Misa2527.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha měla spád, děj byl napínavý a rozuzlení celé série bylo naprosto dokonalé....Uvidíme jak si povede v pořadí 4 díl, který volně navazuje :)

pegascom14.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Doteraz si myslim, ze kniha bola napisana podla skutocneho pribehu, lebo postavy a udalosti do seba brilantne zapadaju a nenechavaju priestor na vymysly. Pribeh bol do spiky premysleny a co je najdolezitejsie, neuveritelne putavy. Cakal som na prilezitost, kedy su ku knihe budem moct znova sadnut.

Jordyz13.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Oblíbená série. Příběh plný napětí, bohužel opět mě některé pasáže nudily - politika, novinařina. Na mě zbytečně zdlouhavý popis bez kterého bych se oběšla.

Scharks04.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Skvělé hlavní i vedlejší postavy, parádní zápletky a propracovaný příběh do neuvěřitelných detailů. A ten soudní proces? Nemám slov :D Jednoduše se dá celá třídílná Sérii Millénium od Stiega Larssona shrnout jako geniální :)

Mikako01.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

O chlup lepší než druhý díl, ale jednička byla pro mě nejlepší. Co mi vadilo, tak to byly na můj vkus příšerně dlouhé popisy minulosti postav a měla jsem opravdu problém se ze začátku v tom množství postav zorientovat. Do poloviny knihy se mi četlo opravdu těžce, ale druhá polovina to zachránila. Je to perfektně vymyšlený a propracovaný příběh do všech detailů. Jen už si vážně neumím představit o čem bude další díl. Někdy se do něj pustím, ale teď potřebuji nějakou oddechovku :-)

PetrzOlomouce01.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, doufal jsem, že neskončí.

Cuprinka29.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělé zakončení série, ale souhlasím s tím, že chvílemi byly dlouhé popisy trochu vyčerpávající, ale i tak jsem to hltala a nemohla knížku odložit :)

Janinka141226.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Třetí díl byl nejlepší...

Ni.kk.i16.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento poslední výtvor božského Stiega Larssona jsem si vychutnávala.
Závěrečná show je velkolepá a na jméno Lisbeth Salanderová určitě jen tak nikdo, kdo tuhle trilogii četl, nezapomene.
Tato dívka totiž kopla do opravdu velkého vosího hnízda. :)

davas14.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokračování v podobném stylu jako dva předchozí díly.Skvělé se to čte a zápletka je opět originální ...za mne opět 5 hvězd a doporučení všem ,kteří zatím jen uvažují o čtení těchto knih

z163198413.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Další dobré čtení. Až na ty dlouhé popisy.

evis_ka05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co říct, škoda, že už nenapíše nic dalšího :(

Majkrofon04.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opäť výborné, pútavé a napínavé čítanie s epickými poslednými cca 150timi stranami. Stieg Larsson napísal skvelé knihy, ktoré radím medzi najlepšie diela beletrie, aké som čítal.

Jadavin02.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velice čtivé, propracované, a ---SPOILER--- dopadne to dobře, takže taková krásná kvalitní pohádka pro dospělé, přičemž je velice svůdné věřit tomu, že by se snad někdy někde na světě MOHLO něco podobného skutečně udát. Mám rád pohádky o tom, jak vítězí dobro na zlem. Ale zdaleka nikoli pouze z tohoto důvodu dávám maximální hodnocení.

Carrie..25.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po dočtení trilogie Milénium mám pouze jeden závěr - klaním se Panu spisovateli !!! Opravdu má můj nesmírný obdiv , že dokázal napsat takové knihy ! Tak napínavé , propracované do posledního detailu ,každá postava má skvělý příběh a zápletku, vše dokonale zapadá ! Tyhle knihy opravdu nemají chybu a je to asi to nejlepší a nejnapínavější co jsem kdy četla ! Smekám před Stiegem Larssonem , ať je mu země lehká ..

soukuk10.01.2016

Stejně jako u druhého dílu byly na můj vkus první 2/3 knihy rozvláčné, ale konec stál za to :-)

Livien08.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poslední díl trilogie dočten a já si svůj komentář šetřila až na samý závěr. Není to úplně správné, protože každá ta kniha byla jiná, přinášela jinou zápletku, jiný vrchol, jiný smysl. Jedno však mají společné - jedná se o knihy plné napětí, skvělého načasování a hlavně nezapomenutelných postav. Všechny tři mě chytily a pohltily. Nedokázala jsem se soustředit na nic jiného a musela jsem pořád číst dál. Ve tři ráno jsem se obvykle násilně donutila jít spát, abych druhý den mohla knihu zase otevřít. Úžasné.

Na druhou stranu bych však chtěla zapřemýšlet nad něčím trochu jiným. Stieg Larsson velice zajímavým způsobem pracuje s ženskými hrdinkami. Prakticky všechny jsou silné, nezávislé a mnohy i velmi krásné. Jedná se o ženy, které si jdou za svým cílem, nenechají sebou zametat a o svém životě mají jasno. To splňují jak Erika, tak Monika, Sonja, Harriet... Téměř všechny se také setkávají s nenávistí ze strany mužů, kterým se totiž celou svou osobností stávají konkurencí. Připadá mi to jako velmi zajímavý obraz, který jde ruku v ruce s hlavní linií příběhu. Na druhou stranu jsou ale tyto ženské hrdinky trochu jednotvárné, jsou si svými vlastnostmi příliš podobné a jediná, která se tomuto "Larssonově obecnému pojetí ženy" vymyká, je Lisbeth.

Právě postavy mi celkový obraz skvěle vymyšleného příběhu v tomto posledním díle trochu kazily. Je jich zde totiž detailně popsáno obrovské množství, ale jejich role je v celkovém příběhu prakticky zanedbatelná a jak se objeví, tak také zmizí (především v případě všech policistů a gangsterů). Kvůli tomu na mě poslední díl působí trochu roztříštěně.

(SPOILER
Stejně na mě působil třeba i románek Mikaela s Harriet - proč tam byl, když byl jednou dvakrát popsán a pak se na něj úplně zapomnělo, tedy nezačato neukončeno.....beze smyslu....)