Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - prot... celý text

Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou.
Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista.
Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.63191

Milénium (3.)

Luftslottet som sprängdes (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

swamp

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Třetí díl je tím posledním (i když původně jich bylo plánováno víc), co si ze série Milénium můžeme přečíst od Stiega Larssona. Smyčka kolem Lisbeth se stahuje, ale protivníci jsou velice silní... zvítězí s pomocí Mikaela ona, nebo bude dominovat Zala?

Adelajda_4

Super, skvělé zakončení trilogie. I když na konci bylo pár pasáží přitažených za vlasy, mně se to moc líbilo, už jsem tak nějak věděla, co od postav čekat a nezklamaly mě, jediná věc která mě mrzí je, že už nám Stieg Larsson žádnou detektivku nenapíše, bohužel.

FillaSFC

Už první dva díly triologie byly super, ale tenhle je jedním slovem nářez! Byl jsem trochu skeptik, když jsem viděl počet stran, protože u předchozích dílů byly pasáže, které příběh natahovaly a bez kterých by se knihy obešly, ale tady je to jízda od první až po poslední stránku. Je to samozřejmě dáno i tím, že postavy už člověk zná a má k nim vypracovaný nějaký vztah a rázem dochází konečně k rozuzlení případů a zadostiučinění zúčastněných. Zejména kapitoly zabývající se soudním procesem byly fakt lahůdka. Není o čem, pět hvězd.

kokina74

Naprosto skvělé vyvrcholení trilogie.

Hosina

Jinou knihu od tohoto autora jsem zatím nečetla, ale kam se hrabe Jo Nesbu. Po dlouhé době jsem se od nějaké knihy nemohla odtrhnout.

3nitka

Tretí diel bol na môj vkus dosť rozvláčny s priveľa politickými odbočkami. Posledných dvesto strán už malo švih. Napriek tomu celá trilógia výborná.

durinka

Kniha se mi líbila, ze všech třech dílů mi však přišla nejslabší.

Crimble

Málem jsem tu knihu odložil. Kdyby měla tak 350 stran, dám možná i plný počet. Ale neskutečně rozvleklý začátek je opravdu velké minus. Na posledních asi 250 stranách dostalo vše spád a ke konci už jsem se nemohl odtrhnout. Celkově celá série ve mne zanechala rozporuplné pocity. Autor byl zřejmě trochu grafoman - pokud by knihy byly útlejší a vyprávění svižnější, pak bych chápal všechen ten rozruch okolo nich. Takto hodnotím jen jako lehce nadprůměrné kriminálky.

Janca13

Opět promyšleno do všech detailů. Dobře se to čte, pořád se tam něco děje a je těžké ji odložit.

sramkovamichala

Kniha navazuje na druhý díl, který je dobré mít přečtený pro znalost všech souvislostí a detailů. Příběh je výborně ukončen, veškeré zápletky jsou vyřešeny skvěle! Kniha je možná trochu zbytečně dlouhá a roztažená, ale velmi rychle a jednoduše se čte!

Iwets

Ani třetí díl nezklamal. Začátek knihy měl pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabrala takový spád, že jsem musela číst skoro i za chůze. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami.

oladnb

Pro mě byl poslední díl poněkud slabší než předchozí. Velká část knihy, zejména prostředek, je zaměřen na polickou sféru, podrobný popis jednotlivých postav, ve výsledku to ovšem nemá na konec příběhu moc velký význam. Autorovi se samozřejmě daří držet čtenáře v napětí a těšení se na samotný soudní proces, který by ale mohl být popisován déle, než na pár desítek posledních stránkách. V podstatě se na něj čeká od samého začátku knihy a nakonec to nebylo tak úderné, jak bych očekávala. Stejně tak se na konci už skoro nezmiňuje, jaký dopad mělo vydání odhalujícího čísla Milenia.
Jinak ale pěkně uzavřený příběh a rozhodně stojí za přečtení.

katerina9848

Musím říci, že po předchozích dvou dílech mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, o to více jsem pak hltala druhou část knihy, která mě dostala.

barca9312

třetí díl - děj pěkný, jen zbytečně moc politických částí, které by ani nemusely být

Majdule

Tenhle komentář píšu až po druhém přečtení, takže se nejedná o první dojmy. Třetí díl začíná poměrně úzce, soustředí se na pár postav a jejich dějové linky, postupně ovšem děj mohutní a absorbuje další a další postavy. Do hry se zapojuje prvek tajných služeb, jasně se vymezí „bojové“ linie a příběh se opět rozpíná. Víc než detektivka to v téhle fázi je společenský (ve smyslu sociální a politický) román. Příběh graduje k soudnímu procesu a nabírá hodně rychlé tempo. Samotný proces a prostřihy do něj jsou strhující, napětí koluje písmenky a já jako čtenářka cítím zadostiučení. Následuje epilog, který uzavře alespoň některé aspekty příběhu. I když alespoň mě (a věřím, že nejenom mě)napadá, že pro Sally to teprve přijde. Jak by asi hrdinka tohoto typu obstála v životě podle norem? Ještě, že je to jenom papírová postava, muselo by to pro ní být jinak velmi těžké … Napadá mě ovšem i první kritická připomínka. Proč se autor o některých věcech rozepisuje až do absurdních detailů, zatímco jiné velkoryse přehlíží? Jak například Kalle doplnil některé mezery ve svém příběhu? Celkově jsem ovšem nenašla chvilku, kdy bych se nudila, nebo snad přeskakovala stránky … škoda, že tahle jízda končí.

Vlak7

Poslední dil velice dlouhy, hodne postav, ačkoliv stále porad napinave a ctive. Celou trilogii hodnotim jako to nejlepší, co jsem zatím cetla, skoda, ze to konci. Zaroven jsem videla všechny tri filmy, z kterých jsem absolutne zklamana, jak hereckym obsazenim, tak odlišnostmi od knih a i docela podstatnými.

Peťulka8

Skvělý závěr trilogie. Kniha mě velice nadchla a určitě ji doporučuji :-)

moore.allonsy

Chvílemi jsem se ztrácela, protože na scénu nastupovali pořád noví vyšetřovatelé, policisté, konzultanti a kdo ví co ještě, tolik jmen se nedalo zapamatovat. Malé mínus byl taky zápas mezi Lisbeth a jejím bratrem v cihelně - Lisbeth ve skutečnosti neměla šanci, ale namísto toho jí autor obdařil nadpřirozenou silou. Nemožné a nereálné. Co je ovšem až příliš opravdové, je postup státních institucí, jejich podfuky, zahleděnost k sobě samému (...), přitom by tady měly být pro občany. U soudního procesu to ale nabralo obrátky. Nebylo to odbyté a byly předloženy skutečně racionální důvody od Anniky. To byla dokonalost sama.

gonegirl

Chápu proč je tato trilogie tak dobře hodnocená a tak ceněná. Je to skutečný skvost. Tak propracovanou a rozvinutou zápletku s takovým množstvím postav, které mají v příběhu všechny své místo, jsem dlouho hledala. Úžasný čtenářský zážitek.

gecko

Uff, fakt nechápu ta pětihvězdičková hodnocení... Špatné to sice vyloženě nebylo, ale žádná senzace. Pokud bych to bral z pohledu severských detektivek, tak tohle rozhodně patří mezi ty slabší. Třetí díl navíc (možná sorry za malý spoiler) vlastně ani není žádným třetím dílem - je to vlastně pořád druhý díl, prostě jen pokračuje to, co se odehrálo ve dvojce. Nic nového, nic zásadního, prostě jen dokončení druhého dílu. Za mě fakt docela slabé...

Gretka66

Nezklamala.Super kniha.

Lenka8418

Úžasný závěr, bavila mě

Pemca

výborné a to napětí super

Miťuli

Opět super kniha, mohu jen doporučit!

lucie5078

Opět úžasné, skvěle se čte, velmi napínavé. Nemá chybu.

BaruZ

Po přečtení trilogie jsem si jenom smutně posteskla, že další knížku od Larssona už si nepřečtu.. :)

JustWomen

Ani v třetím díle nechybí kvalitní postavy, napětí, skvělý motiv pomsty, úžasně to do sebe zapadá. Jen mě trošku zklamala Lisbeth, její chování po procesu bych ohodnotila jako dětinské, prostě jsem od ní čekala víc.
Jdu si dát obložený chléb...

jana277

Výborný záver trilógie.

Leusee

Mám z knihy takové smíšené pocity. Jedna půlka mě spíše nudila a druhá půlka byla naopak úplně strhující. Spousta nepodstatných jmen v knize byla celkem matoucí a byly chvíle, kdy jsem nevěděla, kdo je kdo. Také bych si přála, aby bylo v knize více Lisbeth.
Scénu u soudu jsem mimochodem naprosto hltala a podle mě to byla nejlepší část celé knihy. Skvělé zakončení.

JankoSvec

Tak tomu sa hovorí finále.
Skvelé asi najlepší diel z celej trilógie.