Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti mu...celý text

Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou.
Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista.
Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.62890

Milénium (3.)

21. listopadu

Jedním dechem

Odehnalka
20. listopadu

Nemám slov, prostě bomba!

gersie
17. listopadu

Takový šikovný spisovatel , tak jsem si jeho dílo pochvaloval. ALE....jedno velké ale.
Absolutně jsem nepochopil konec druhého a začátek třetího dílu ???
Buď to psal někdo jiný , kdo nepochopil celou trilogii, nebo byl autor totálně namol,nebo
mu asi někdo držel pistoli u hlavy a diktoval. Jinak si nelze vysvětlit jak se mohlo stát , že v celkem realisticky a docela uvěřitelně napsaném příběhu se najednou zjeví neprůstřelná terminátorka co by klidně sítem přenosila lávu z jedné sopky do druhé a ani by si neušpinila sváteční oděv.
Takováto nehoráznost degradovala dobře napsanou knihu na trapný škvár......škoda.

Živa23
16. listopadu

Kniha se mi líbila, i když někdy jsem se ztrácela. Musím uznat, že je to velmi promyšlené a dokonale propracované dílo.

Briv
14. listopadu

Tak tuhle trilogii už mám za sebou a bylo to velice příjemné "setkání". Všechny díly se mi četly velmi dobře, oproti předešlým dvěma, byl na moje gusto ten třetí trochu rozvláčnější, ale nevadí. U knih se nezapře severský původ, jsou syrové, studené, strhující a velice zajímavě napsané. Líbí se mi, že se v knize vyskytuje několik různých dějových linií.
Co se týká postav tak jsem si některé hodně oblíbila - počínaje Lisbeth, která byla neskutečně svá, k srdci mi přirostl Michael i jeho sestra, na Erice bylo fajn, že nebyla "dokonalá" a i mezi policisty bych někoho našla.
Škoda je, že Larsson už nás ničím dalším nemůže oslnit.... Moc díky za tohle.

sagasir
02. listopadu

Závěr jednoho fenoménu

Do třetice všeho dobrého knižního. Samozřejmě ani v třetím díle této trilogie nechybí kvalitní postavy, vystupňované napětí, děj, který vás nenudí a precizně zpracované detaily. Samotný motiv pomsty je dalším prvkem z řady plusů Milénia. Samotná pomsta je zde chladná jako samotný sever Evropy a provedená do nejmenších detailů a čtenář se nemůže odpoutat od čtení protože prostě potřebuje vědět, jak to bude dál a kdo je další na řadě.

Co říci na závěr. Snad jen to, že vám doporučuji si tuto knihu přečíst i z důvodu samotného života autora. Jelikož mnoho podrobností v knize je sepsaných na základě života autora. Na úplný závěr si dovolím upozornit na jeden detail, protože zrovna mistrně sepsané detaily jsou jednou částí, díky kterým je trilogie Milénium tak výjimečná.

V prvním díle této trilogie dostane starý průmyslník Vanger jako každý rok v obálce květinu. Pro někoho nevýrazný detail (květiny, které Vangerovi posílala samotná zmizelá Harriet Vangerová), pro mě však podstatný detail. A takovýchto detailů je Milénium plné. I proto si dovolím jedno malé přirovnání. Pro mě je Milénium jako květina od Harriet, možná je na první pohled nevýrazná, obyčejná a ne každý ji pochopí, ale při začtení si najednou řeknete, že to je mistrovsky napsané dílo a každá nová strana z tohoto úchvatného příběhu je jako rodící se květ.

xhonzik

Po vlaznem startu a lehce tahnutem deji se objevil akcni konec.

Adiee19

Lepsia ako druha no stale u mna vitazi prvy diel :)

Sighisoara

Nejlépe vykreslená a zpracovaná hlavní postava jakou znám! To i poručík Colombo chudák co do zajímavosti krapet zaostává : ). Soudní proces s Lisbeth a třetí díl je pro mě nejzajímavější! Výborný literární počin!

Pavlina.13

Druhý díl této série byl rozhodně poutavější a oslovil mě o něco více. Třetí kniha je sice také velmi čtivá, ale už se zde vyskytuje příliš velké množství postav, které nejsou až tak podstatné a je těžké je napříč dějem rozlišovat. Občas se mi pletlo, kdo je kdo a to není dobré. xD
Na můj vkus je zde také až příliš krkolomných názvů různých ulic a míst. Po chvíli jsem se je už ani nesnažila přečíst, ale měla jsem tendenci je přeskakovat jako naprosté zbytečnosti.
Ale i tak celou sérii "Milénium" řadím, k velmi dobrým a kvalitním knihám a myslím si, že je velká škoda, že pan Stieg Larsson už neměl bohužel šanci v tak dobře rozepsané sérii pokračovat.

Jelen51

naprosto skvělý - první díl a druhý díl přečten jedním dechem, třetí za mě trochu táhlejší, ale i tak řadím do nejlepších knih letoška.

oleg

Užasná série,dlouho jsem nečetla tak zajímavé čtení,mám to stále v hlavě a opravdu to stojí za to.Byla jsem zvědavá na poslední díl,chvíli mi trvalo než jsem se začetla ale pak jsem se opět nemohla odtrhnout,škoda že je konec.....

desert.fox

Neprůstřelná superhrdinka. Asi takové potřebujeme.

moudivlacek

Tušila jsem, o čem bude tento díl - soudní proces s hlavní hrdinkou. Přesto i tento díl překvapí, ukáže se, kdo je skutečným přítelem Lisbeth, kdo jí věří a chce jí pomoci, i bez nároku na její vděčnost. A také se přesvědčíte, že i v policii a ve vládních složkách jsou lidé, kteří opravdu věří v to, co dělají a jednají dle práva a své cti, a jsou lidé, kteří se vše snaží změnit ve svůj prospěch.
Také poznáte chování krys, které při potápění lodi se snaží zachránit a druhé shodit z paluby.
Trošku mě zamrzela Lisbeth, která stále odmítá si připustit, jak moc jí pomohl Mikael. Ale i ona to nakonec pochopí.
Tohoto autora opravdu je škoda, určitě by napsal ještě více skvělých děl.

Susan94

Kniha je jeden velký velký soudní proces, to všichni víme, i přesto jsme to všichni přečetli s velkým zaujetím. Opravdu velmi napínavé, čtivé, strhující. Přesto musím být tak trochu kritická, velké množství postav, chyběl mi tam pohled ze strany Sekce a na závěr mi přišlo, že Lisbeth by mohla být více vděčná, opravdu na závěru knihy jsem čekala, že bude aspoň šťastná, ale na úplném závěru knihy jsem si ji znovu celkem oblíbila. Rozhodně škoda takového úžasného autora jako byl Larsson!!!

historikola

Úžasný příběh o Lisbeth Salander a jejich přátel. Konec jedné trilogie. Nedalo mi to a musel jsem vše přečíst hned a teď :) Rozhodně tato trilogie si najde své místo v knihovně. Bylo by super najít ještě DVD s touto trilogii.
Jedno na celém příběhu mě rozesmálo. Všimli jste si, že ve Švédsku všichni jedí obložený chleba :) Abych jim nekřivdil občas zajdou do restaurace.

Gi-Gi

po přečtení prvních dvou dílů mě zaskočila intenzita politických vztahů, na druhou stranu jedině s nimi dává příběh smysl a odhaluje spojení s Lisbetinou minulostí. za mně 5 hvězdiček :-)

ivzu77

Při čtení třetího dílu trilogie jsem si říkala, že je na mne moc politicky zaměřené - do propletence špionáže, vlády a bezpečnostní policie jsem nikterak proniknout nechtěla, ale orientovala jsem se v rámci příběhu dobře. Hlavním postavám jsem fandila. Četla jsem a četla, protože jsem chtěla vědět, jak se příběh Lisbeth nakonec vyvine. Pro mne skutečný čtenářský maraton. Soudní přelíčení bylo popsáno výborně.
Nyní se pustím do Dívky v pavoučí síti. A ačkoliv neočekávám Larssonovo umění, tak se na příběh Lisbeth a Mikaela těším ....
PO SHLÉDNUTÍ FILMU: celou sérii ve filmovém zpracování švédské koprodukce doporučuji. Více mi to asi dávalo po přečtení knih, které mají rozsáhlejší obsah a dějové linie, ale za mne filmy také Ok

Irsaf

Super čtení.

Eeli

Naprosto skvělé vyvrcholení děje předchozího dílu. V této knize již sice není tolik akčních scén jako spíše odhalování souvislostí apod., přesto je vše napsáno tak, že napjatě hltáte stranu za stranou. Když máte pocit, že hrozí nuda a stereotyp, objeví se další, popř. jiná dějová zápletka. Shrnutí: skvěle promyšlená trilogie dotažená do detailů (včetně podložení fakty), žádné přehnané přímé charakteristiky postav a jejich vývoj, jedná se především o příběh samý, text na mě působil promyšleně, věcně, čímž se do stylu psaní promítá autor - novinář.

Taťka Hraboš

Larssonovi se nedá upřít, že to dokáže rozjet a držet tempo až do konce. Příběh má promyšlený, a i když ho vede po několika dějových liniích, jsou velmi dobře provázané. Ale pořád platí, co jsem napsal u prvních dílů - chybí mi tam emoce a důkladnější vhled do psychiky postav (pro mě jsou všechny až na Lisbeth takové nevýrazné, ploché). Prostě je poznat, že to psal novinář. To samozřejmě nevylučuje, že to Larsson tímto stylem psal schválně - koneckonců naprosté většině čtenářů to podle zdejšího hodnocení vyhovuje.

tak.normal

Posledni dil trilogie je podle mě absolutně nejlepší díl. Nádherně vykreslené postavy, jejich choromyslné a naprosto zvrácené názory a životní postoj, kterému se tu říká loajaliata. Konec nepřekvapi, vlastně asi vyloženě nepřekvapí nic, ale pro nás potrhlé konspirátory super čteni. A postava Lisbeth nejvíc pochopitelná a lidská. A doporučuji nekoukat na filmy. Určitě ne, pokud jste to ještě nečetli a spíše ne, pokud už máte prečteno, maximálně ze zvědavosti a s nizkým očekáváním...

RiverSong

Jako předchozí dva díly nemám co víc říct než Skvělé!

Kamilajznik

Jako predesle dily, se mi kniha libila.

Mišulenka

Trilogii mám už nějaký ten měsíc dočtenou a stále jsem tiše z povzdálí váhala, jak uchopit komentář. Udělám to naprosto buransky, zato výstižně.
Skvělé dokreslení příběhu, perfektní background, parádní myšlenka. Moc jsem si tenhle příběh užila!

Ječmínek

Autor to mohl docela dobře seškrtat do dvou dílů. První díl byl ucelený a ukončený. A taky nejlepší, hlavně díky nevšední postavě Lisbeth. Třetí díl byl jen dohrou a uzavřením dílu druhého. Ovšem neskutečně dlouhou dohrou, u které jsem se už hodně nudil. Dvě třetiny se vlastně nic nedělo a nic nezměnilo. Zatímco v prvním díle byla Lisbeth super postavou, ve druhém díle trochu zevšedněla a ve třetím se jen občas připomněla.

Jessybelle

Super kniha, vše geniálně promyšlené. Vůbec se mi nechtěla pouštět z ruky. Na konci mi bylo líto, že už je konec...

bianca5

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

Jaruš7

Senzace v pokračování na MP3, skvělé.

Pralev

Pro mě osobně o něco slabší než první díl trilogie, ale přesto neuvěřitelně poutavá kniha. Ačkoli má české vydání přes 600 stran a v příběhu se toho vlastně až tak moc nestane, strašně čtení odsýpalo a nezažil jsem ani chvilku nudy. I těch hloupých akčních scén, které v knihách nemám až na výjimky vůbec rád, tu bylo méně, což je jedině plus. Hvězdičku jsem málem strhnul za nepovedený konec - Larsson měl ve všech třech knihách podivný zlozvyk nechat děj vyvrcholit a uzavřít několik desítek stran před koncem a pak psát dlouho o něčem, co je možná z hlediska osudů hlavních postav důležité (v tomto případě finance a budoucnost Lisbeth), ale pokles napětí a zábavy při čtení je v tu chvíli markantní.

Další věc, která mě štvala, byly ty neustálé stereotypy. Opravdu se musí s Blomkvistem vyspat a následně do něj zamilovat každá ženská, kterou potká? (Strašně mi to připomínalo seriály z 80. a 90. let, kde sbalil v každém díle hlavní hrdina novou ženskou) Opravdu musí stalker Eriky být člověk, který je zdánlivě nejméně pravděpodobný?

Přesto dávám pět hvězdiček za skvěle a až na zmíněné výtky velmi chytře a promyšleně napsané dílo. Část se soudem mě mimořádně bavila a velmi jsem ocenil, že nebyla nijak zkracována a mohl jsem si vychutnat všechny ty křížové výslechy, dialogy a proslovy. Larssona je vážně škoda...