Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti mu...zobrazit vše

Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou.
Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista.
Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.62580

Milénium (3.)

Luftslottet som sprängdes

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
bianca514.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

Jaruš725.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Senzace v pokračování na MP3, skvělé.

Pralev03.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě osobně o něco slabší než první díl trilogie, ale přesto neuvěřitelně poutavá kniha. Ačkoli má české vydání přes 600 stran a v příběhu se toho vlastně až tak moc nestane, strašně čtení odsýpalo a nezažil jsem ani chvilku nudy. I těch hloupých akčních scén, které v knihách nemám až na výjimky vůbec rád, tu bylo méně, což je jedině plus. Hvězdičku jsem málem strhnul za nepovedený konec - Larsson měl ve všech třech knihách podivný zlozvyk nechat děj vyvrcholit a uzavřít několik desítek stran před koncem a pak psát dlouho o něčem, co je možná z hlediska osudů hlavních postav důležité (v tomto případě finance a budoucnost Lisbeth), ale pokles napětí a zábavy při čtení je v tu chvíli markantní.

Další věc, která mě štvala, byly ty neustálé stereotypy. Opravdu se musí s Blomkvistem vyspat a následně do něj zamilovat každá ženská, kterou potká? (Strašně mi to připomínalo seriály z 80. a 90. let, kde sbalil v každém díle hlavní hrdina novou ženskou) Opravdu musí stalker Eriky být člověk, který je zdánlivě nejméně pravděpodobný?

Přesto dávám pět hvězdiček za skvěle a až na zmíněné výtky velmi chytře a promyšleně napsané dílo. Část se soudem mě mimořádně bavila a velmi jsem ocenil, že nebyla nijak zkracována a mohl jsem si vychutnat všechny ty křížové výslechy, dialogy a proslovy. Larssona je vážně škoda...

lenakf02.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Největší zklamání po dočtení této knihy bylo zjištění, že je to kniha poslední....

Misa2527.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha měla spád, děj byl napínavý a rozuzlení celé série bylo naprosto dokonalé....Uvidíme jak si povede v pořadí 4 díl, který volně navazuje :)

pegascom14.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Doteraz si myslim, ze kniha bola napisana podla skutocneho pribehu, lebo postavy a udalosti do seba brilantne zapadaju a nenechavaju priestor na vymysly. Pribeh bol do spiky premysleny a co je najdolezitejsie, neuveritelne putavy. Cakal som na prilezitost, kedy su ku knihe budem moct znova sadnut.

Jordyz13.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Oblíbená série. Příběh plný napětí, bohužel opět mě některé pasáže nudily - politika, novinařina. Na mě zbytečně zdlouhavý popis bez kterého bych se oběšla.

Scharks04.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Skvělé hlavní i vedlejší postavy, parádní zápletky a propracovaný příběh do neuvěřitelných detailů. A ten soudní proces? Nemám slov :D Jednoduše se dá celá třídílná Sérii Millénium od Stiega Larssona shrnout jako geniální :)

Mikako01.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

O chlup lepší než druhý díl, ale jednička byla pro mě nejlepší. Co mi vadilo, tak to byly na můj vkus příšerně dlouhé popisy minulosti postav a měla jsem opravdu problém se ze začátku v tom množství postav zorientovat. Do poloviny knihy se mi četlo opravdu těžce, ale druhá polovina to zachránila. Je to perfektně vymyšlený a propracovaný příběh do všech detailů. Jen už si vážně neumím představit o čem bude další díl. Někdy se do něj pustím, ale teď potřebuji nějakou oddechovku :-)

PetrzOlomouce01.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, doufal jsem, že neskončí.

Cuprinka29.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělé zakončení série, ale souhlasím s tím, že chvílemi byly dlouhé popisy trochu vyčerpávající, ale i tak jsem to hltala a nemohla knížku odložit :)

Janinka141226.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Třetí díl byl nejlepší...

Ni.kk.i16.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento poslední výtvor božského Stiega Larssona jsem si vychutnávala.
Závěrečná show je velkolepá a na jméno Lisbeth Salanderová určitě jen tak nikdo, kdo tuhle trilogii četl, nezapomene.
Tato dívka totiž kopla do opravdu velkého vosího hnízda. :)

davas14.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokračování v podobném stylu jako dva předchozí díly.Skvělé se to čte a zápletka je opět originální ...za mne opět 5 hvězd a doporučení všem ,kteří zatím jen uvažují o čtení těchto knih

z163198413.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Další dobré čtení. Až na ty dlouhé popisy.

evis_ka05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co říct, škoda, že už nenapíše nic dalšího :(

Majkrofon04.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opäť výborné, pútavé a napínavé čítanie s epickými poslednými cca 150timi stranami. Stieg Larsson napísal skvelé knihy, ktoré radím medzi najlepšie diela beletrie, aké som čítal.

Jadavin02.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velice čtivé, propracované, a ---SPOILER--- dopadne to dobře, takže taková krásná kvalitní pohádka pro dospělé, přičemž je velice svůdné věřit tomu, že by se snad někdy někde na světě MOHLO něco podobného skutečně udát. Mám rád pohádky o tom, jak vítězí dobro na zlem. Ale zdaleka nikoli pouze z tohoto důvodu dávám maximální hodnocení.

Carrie..25.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po dočtení trilogie Milénium mám pouze jeden závěr - klaním se Panu spisovateli !!! Opravdu má můj nesmírný obdiv , že dokázal napsat takové knihy ! Tak napínavé , propracované do posledního detailu ,každá postava má skvělý příběh a zápletku, vše dokonale zapadá ! Tyhle knihy opravdu nemají chybu a je to asi to nejlepší a nejnapínavější co jsem kdy četla ! Smekám před Stiegem Larssonem , ať je mu země lehká ..

soukuk10.01.2016

Stejně jako u druhého dílu byly na můj vkus první 2/3 knihy rozvláčné, ale konec stál za to :-)

Livien08.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poslední díl trilogie dočten a já si svůj komentář šetřila až na samý závěr. Není to úplně správné, protože každá ta kniha byla jiná, přinášela jinou zápletku, jiný vrchol, jiný smysl. Jedno však mají společné - jedná se o knihy plné napětí, skvělého načasování a hlavně nezapomenutelných postav. Všechny tři mě chytily a pohltily. Nedokázala jsem se soustředit na nic jiného a musela jsem pořád číst dál. Ve tři ráno jsem se obvykle násilně donutila jít spát, abych druhý den mohla knihu zase otevřít. Úžasné.

Na druhou stranu bych však chtěla zapřemýšlet nad něčím trochu jiným. Stieg Larsson velice zajímavým způsobem pracuje s ženskými hrdinkami. Prakticky všechny jsou silné, nezávislé a mnohy i velmi krásné. Jedná se o ženy, které si jdou za svým cílem, nenechají sebou zametat a o svém životě mají jasno. To splňují jak Erika, tak Monika, Sonja, Harriet... Téměř všechny se také setkávají s nenávistí ze strany mužů, kterým se totiž celou svou osobností stávají konkurencí. Připadá mi to jako velmi zajímavý obraz, který jde ruku v ruce s hlavní linií příběhu. Na druhou stranu jsou ale tyto ženské hrdinky trochu jednotvárné, jsou si svými vlastnostmi příliš podobné a jediná, která se tomuto "Larssonově obecnému pojetí ženy" vymyká, je Lisbeth.

Právě postavy mi celkový obraz skvěle vymyšleného příběhu v tomto posledním díle trochu kazily. Je jich zde totiž detailně popsáno obrovské množství, ale jejich role je v celkovém příběhu prakticky zanedbatelná a jak se objeví, tak také zmizí (především v případě všech policistů a gangsterů). Kvůli tomu na mě poslední díl působí trochu roztříštěně.

(SPOILER
Stejně na mě působil třeba i románek Mikaela s Harriet - proč tam byl, když byl jednou dvakrát popsán a pak se na něj úplně zapomnělo, tedy nezačato neukončeno.....beze smyslu....)

Michael9008.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mistrovská detektivka, čtení je to jedna báseň!

mazlak31.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Opět úžasná kniha. Není jiné pomoci než li se pustit i do dalšího dílu. A to raději hned. Příběh je perfektně propracován do posledního detailu a zápletka je stále zamotanější. Začátek knihu krásně navazuje na předchozí díl, čímž čtenář nestrácí představu o postavách a ději.

1v8na25.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Může obsahovat spoilery:
knihs bxls napínavá od první stránky. Začala přesně tam kde druhý díl skončil. Příběh se mi velmi líbil. Byl propracovaný do všech detailů a u této knihy to bylo velmi důležité. Tentokrát se v příběhu kromě násilí a hackerství jedná i o intriky a politickou šarádu, kdy si tajný odboj bezpečnostní policie chrání svoji pověst.
Mikael Blomkvist je úžasný taktik a stratég. Opravdu má v úmyslu zachránit Lisbeth Salanderovou a dokázat, že je Lisbeth obětí politických intrik.
Příběh se mi velmi líbil. Jediné, co mě naprosto rozčilovalo byla povaha Mikaela Blomkvista, který se po celé tři díly projevoval jako muž, který nemá zájem o trvalý vztah, spí s Erikou Bergerovou, zlomil srdce Lisbeth a najednou se zamiluje do pracovnice tajné služby.

honzik442222.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Supr. Kniha sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale stále patří mezi nejlepší čtení. Jediné, co zklamalo byla situace kolem sekce, která zpočátku působí ostříleně a ke konci zcela amatérsky. I přes to všechno jsem jim celou dobu trochu fandil. ,,, Soudní proces, excelentní. Epilog, excelentní. Celá trilogie, ještě lepší. Doporučuji.

magduska14.12.2015

Nemá chybu, byla jsem naprosto překvapena. Nečekala jsem tak krásné psaní. Skvělá kniha

Honzeecheck14.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Do třetice to samé jen trochu jinak. Na Larssonův styl a vysoký tempo už jsem si v dvou předchozích bichlích docela zvyknul, takže už mě to nevzalo jako předtím, nicméně kvalita je pořád vynikající. Ok, je to zbytečně dlouhý a prostředníé část kniha by si zasloužila zkrátit, závěrečnej soud je pak přímočarej jak z detektivních seriálů ale celkově především díky skvělejm postavám opět parádní zážitek. Epilog pak perfektně uzavírá všechny dějový linie, až jsem si teď googloval, jestli ho vůbec napsal on. Za mě super, vrchol detektivek (i když tenhle díl už ani detektivka není) a čtvrtej díl si rozhodně necham ujít, nebudu si kazit vzpomínky.

Atropos01.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto super je to moc pěkné čtení.

RebecaConnor18.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Perfektní zakončení celé trilogie. V knize se vyskytovaly pasáže, které byly poměrně (zbytečně?) dlouhé, hlavně v 1. třetině knihy, ale díky stylu autorova psaní mi to nijak zvlášť nevadilo. Příběh se mi líbil i díky reálnému konci - nejednalo se o "pohádku", kdy Lisbeth a MB si padnou do náruče a budou štastní až do smrti, naopak je to zakončení, které na mě udělo dojem a něco ve mě zanechalo, což se nestává často :-).

Kverulant13.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Třetí díl už po slabším zážitku z erotické leč detektivně nudné dvojky nepřekvapí fušováním do žánru bondovek, neboť těžko říct, do kterého jiného románu by se tento souboj dvou titánů dal zařadit. V komiksovém zpracování bez zbytečných nudných pasáží především v prostřední části by to bylo jistě snesitelnější. Je to lepší než dvojka, ale jednička je kvalitou míle daleko.