swamp swamp komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Docela jednoduše, ale účelně vystavěný fantasy příběh, který dokáže docela dobře uchvátit.

03.11.2012 4 z 5

Po hlavě Po hlavě Nick Hornby

Naprosto oddechová kniha, která pobaví, ale zároveň na rovinu ukáže, jak se může cítit šestnáctiletý kluk, který se dostane do průšvihu.. :)

23.10.2012 4 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Je to spíš taková knížka na odreagování, ale pokud si - stejně jako já - rádi vedete statistiky. Bude se vám kniha Všechny moje lásky líbit.

23.10.2012 4 z 5

Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Grant Morrison

Nepočítám-li Kačera Donalda apod., tak se pravděpodobně jedná o můj první - řekněme dospělácký - komiks.. tedy alespoň co si pamatuju. Temné, mrazivé a vyšinuté. Místy mi to přišlo až přehnaně těkavé. Přesto zajímavý počin.. určitě vyzkouším i nějaké další komiksy.

20.09.2012 4 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Nenazval bych to zrovna autobiografií. Spíš takovým výsekem spisovatelova života, který je však psán svižným jazykem. Místy je to docela vtipné a ukazuje nám to, jak Irving skloubil život zápasnický s tím spisovatelským.

16.09.2012 4 z 5

Malý pan Friedemann Malý pan Friedemann Thomas Mann

Kratší povídka Thomase Manna, která ovšem dokáže zaujmout svou hloubkou.

03.09.2012 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Coelho se zde ubírá lehce (obsah má stejný nádech, ale forma je jiná) jiným směrem, nežli v ostatních svých knihách. Maria vypráví svůj příběh poměrně odvážně a předkládá čtenáři své nejhlubší touhy - obavy - chtíče .. odkrývá svou duši - a to především sama sobě. Přestože je kniha založená na skutečném příběhu jedné prostitutky, nemohu jí odpustit happy-ending jako z červené knihovny.. bleee. Na ten raději zapomenout, ať nám nezkazí zážitek z celé knihy.

17.04.2012 4 z 5

Alchymista (ilustrované vydání) Alchymista (ilustrované vydání) Paulo Coelho

Je zajímavé, že i přes můj ne zrovna kladný vztah k náboženství, tato kniha o víře a "Osobním příběhu" mě zahřála na duši. :)

14.11.2011 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Pro mě asi nejslabší z toho, co jsem od Fulghuma četl.. přesto velice úsměvné a pohodové počteníčko. Umí předkládat důležitá životní "moudra" naprosto skvělým způsobem.

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Jako vždy dobře čtivá sbírka autorových povídek.

25.07.2011 4 z 5

Už název napovídá, v jakém duchu se kniha ponese.. :)

25.07.2011 5 z 5

Skvělé a vtipné povídky a zamyšlení o věcech, které sami zažíváme dnes a denně. :)

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Zajímavé počteníčko před spaním. :P

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Pan Karel Kopfrkingl - jedna z nejděsivějších postav české literatury.

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Dechberoucí příprava pana Theodora Mundstocka na transport..

Tábor smůly Tábor smůly Jaroslav Foglar

Soubory povídek má dle mého Foglar slabší. Tábor smůly není výjimkou.

25.07.2011 3 z 5

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Takový klasický Jestřábův příběh, nedosahuje kvalit Rychlých šípů, ale přesto je pěkně čtivá.

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Pokračování Hochů od Bobří řeky.. a minimálně tak dobré.

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Závěr trilogie o Rychlých šípech. Tato a dvě předchozí knihy jsou asi tím nejlepším, čeho se nám od Jestřába dostalo.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Druhý díl trilogie o Rychlých šípech. Losnu nebo Mažňáka? :)

25.07.2011