swamp swamp komentáře u knih

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Ano, nečekaných.. :)

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Geniální kniha o jednom extravagantním strýčkovi..

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Dokonalá kniha, bavil jsem se od začátku do konce!!!

Zázračný prst Zázračný prst Roald Dahl

Četl jsem v anglickém originále a celkem se mi to líbilo.. ale na nejlepší věci od Dahla to nemá.

02.02.2011 4 z 5

Charlie a veľký sklený výťah Charlie a veľký sklený výťah Roald Dahl

Toto pokračování Karlíka je výrazně slabší, než jeho dobrodružství v továrně na čokoládu..

02.02.2011 3 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Pěkná knížka, ale od Dahla se mi víc líbí morbiditky. Tohle je vážně čistokrevně dětská záležitost.

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Skvělá směsice Dahlových povídek, tak absurdně černá, tak morbidní.. bravo!

Žirafa, Pelly a ja Žirafa, Pelly a ja Roald Dahl

Četl jsem anglický originál a musím říct, že tato Dahlovina už je určena opravdu pro děti - pro mě příliš infantilní.

02.02.2011 3 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Další z Dahlových nepohádek, kterou jsem četl v anglickém originále a velice se mi líbila.

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Typická nepohádka Roalda Dahla. Četl jsem pouze anglický originál a musím říct, že jsem byl naprosto dokonale pobaven.

02.02.2011 5 z 5

Přestože je tato kniha z tvorby Paula Coelha dosti nábožensky založená (spíše proti mému gustu a přesvědčení - pozor, proti víře nic nemám), i tak se mi tento příběh velmi líbil a hluboce se mě dotkl.

02.02.2011 4 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Tim Burton je ujetý šílenec a v tomhle minisouboru dokázal, že k morbiditě nemá daleko, ba naopak - je s ní velký kamarád.

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Skvělá sada povídek autora, který pro sprosté (ale trefné) slovo nejde daleko..

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Naprosto dokonalá sbírka básní tohoto rozjařeně geniálního spisovatele a buřiče.

02.02.2011 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Naprosto vtipná záležitost, která svou absurdností musí dostat každého. Druhý díl je neméně výborné pokračování šílených dobrodružství z vesmíru..

Kojabaši, kočičí mistr zenu Kojabaši, kočičí mistr zenu Henri Brunel

Výborná zenová kniha, která příběhy kočičího mistra vypráví o zenové cestě..

30.11.-0001 4 z 5

Báseň o hašiši Báseň o hašiši Charles Baudelaire

Zajímavé počtení, nemožno však brát jako důležitou literární tvorbu, spíše zajímavost.

30.11.-0001 3 z 5

Měsíce, květy Měsíce, květy Macuo Bašó

Nádherný soubor haiku velkého japonského zenového básníka.

30.11.-0001 5 z 5

Hrdinské činy mladého donchuána Hrdinské činy mladého donchuána Guillaume Apollinaire

Ideální "povinná četba" aneb přečtěte si porno k matuře. ;)

30.11.-0001 5 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Stejně jako povídková prvotina Woodyho Allena, i tato si mě získala a dala mi napovědět, že tento pán je moje krevní - nejenfilmová - skupina.