Žirafa, Pelly a ja

Žirafa, Pelly a ja https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42195/bmid_zirafa-pelly-a-ja-659e72987c2a9.jpg 4 51 11

Deti, počuli ste už o firme BČO – bezrebríkové čistenie okien? Čo iné by žirafa s dlhočizným krkom, pelikán s obrovským zobákom a šikovná hybká opička mohli robiť? Keď našu nezvyčajnú trojicu pozve Voj­voda z Hampshire, aby vyčistila 677 okien na jeho zámku, nečudo, že zažije tie najneuveriteľnejšie dobrodružstvá. A s nimi aj ich malý priateľ Billy. Keď Roald Dahl rozpráva nejaký ne­uveriteľný príbeh a Quentin Blake kres­lí k nemu svoje nenapodobiteľné obrázky, žiadne dieťa neodolá magickej príťažlivosti takej knihy. Toto jedinečné trio, milujúce dobrodružstvo, teší a zabáva milióny malých čitateľov všade na svete. Naozajstná pochúťka pre fanúšikov Roalda Dahla!... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Enigma

The Giraffe and the Pelly and Me , 1985

Pepa_pig
21.03.2024 5 z 5

Tuto knihu mám taky přečtenou. Taky supr kniha

Akvabela
20.03.2024 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila. Nápad zajímavý, ale bylo to takové naplácané bez nějakého smyslu.

mončičák42
01.03.2024 5 z 5

Tak jsme se večer před spaním s mým prvňáčkem pobavili! Byla to zábava, text doplňují legrační obrázky. Je to milé čtení o přátelství mezi zcela odlišnými postavami, o pracovitosti, laskavosti a štědrosti.

ddkk
15.07.2022 4 z 5

Tenhle další Dahlův příběh o zvířátkách, která si založila skvělý byznys na mytí oken ve výškách, jsme slupli s chlapečky jako malinu. Bylo to docela srandovní, zvlášť prefíkaná spolupráce žirafy s pelikánem, jakožto vysokozdvižnou plošinou v podobě ptačího zobáku nebo typicky opičí výmluvnost...

Bavilo nás to obzvláště proto, že příběh má velmi šťastný konec. Dahlovy bizarní (ne)pohádky máme i nadále rádi a doporučujeme každému, koho neodradí jeho proslulá nekonvenčnost.

š.m.i.k
05.04.2022 5 z 5

...a nás velmi zaujala. Na večerní čtení před spaním ideální. Dahl si u mě zase spravil reputaci (od poslední "Čarodějnice", kterou naopak pro děti nedoporučuji). Zvířata jsou milá, vtipná a příběh má spád.

jasmína
27.05.2021 3 z 5

Tak jsme nedočetly , bohužel moc nezaujala.....

Renatka11
01.03.2021 5 z 5

Roald Dahl patří mezi mé nejoblíbenější autory a jeho Žirafa, Pelly a já mezi mé nejoblíbenější knížky vůbec. Každé její přečtení, spolu s ilustracemi Quentina Blakea, je pro mě pohlazením pro duši a často se pri čtení přistihnu, jak se usmívám.

Cabiria
09.05.2019 3 z 5

Zábavná kniha pro děti i dospělé, i když v porovnání s dalšími autorovými díly asi spíš slabší.
Každopádně opět nápaditá zápletka a moc hezky se to četlo.

wiix
08.06.2018 2 z 5

Od pána dahla som čakala viac, vzhľadom na jeho predchádzajúce diela. Toto bolo priemerné, nudné a bez hlbšieho zmyslu.

Karcoolka2210
12.09.2014 4 z 5

Toto je naozaj kniha pre deti, ale mne sa páčila. Kto nemá rád šťastné konce ;)

swamp
02.02.2011 3 z 5

Četl jsem anglický originál a musím říct, že tato Dahlovina už je určena opravdu pro děti - pro mě příliš infantilní.