Od začátku do konce

Od začátku do konce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2710/bmid_od-zacatku-do-konce-Amw-2710.jpg 4 274 31

Výklad tradičních rituálů, které mají základní význam v lidském životě, doplněný o příběhy odpozorované z praxe.

Literatura světová
Vydáno: , Argo

From Beginning to End , 1995

DzordanoChruno
12.10.2023 1 z 5

Fulghuma mám rád. Resp. mal som, pred 30-mi rokmi. Vtedy boli jeho prvé knihy svieže a obohacujúce. Zostarol som? Zostarol Fulghum? Táto kniha je písaná nasilu. Je v nej pár pekných postrehov, ale mám pocit, že autor už nevedel, o čom má písať a tak to umelo našrouboval akože na rituály, pričom polovica knihy sú nudné opisy všedných udalostí všedných osôb. Bez preskakovania som to nedal. Skrátka, písanie mu celkom slušne vynášalo, tak musel písať ďalej, i keď nápady už boli minuté. No a z druhej stránky: radšej mám životné poučky od človeka, ktorý niečo preskákal a vytrpel. Ťažko aceptovať mudrlantské reči o pravde a láske od chlapa, ktorý je už medzitým tretí krát ženatý, pričom prvú ženu poslal do minulosti kvôli druhej, ktorú stretol na budhistickom telovýchovnom sústredení, a tú druhú poslal do kelu kvôli tretej, o 40 rokov mladšej, ktorá ho očarila na kurze tanga. Asi mala tangáče, dědek oplzlej :-)

ujira
25.03.2023 3 z 5

Ledasco, co pan Fulghum napíše mě oslovilo, ale význam rituálů mne neoslovil i když životní příběhy, na nichž autor vysvětluje význam rituálů, byl zajímavý. I nad vlastními významnými životními okamžiky jsem se vždy zamýšlela a brala je vážně, ale nakonec mi přišly ty věci kolem nesmyslné a zbytečné.

Clara_C
17.01.2023 4 z 5

Tuhle knížku pochopíte, až když začnete přemýšlet o smrti. Ne, že by se musela týkat zrovna vás, stačí, když se plíží všude kolem a vám dojde, že čas tady má každý z nás pouze vyměřený a je na nás, co s ním provedeme. Uvažovat o závěti není úplně od věci, člověk si ovšem stále říká, že má ještě spoustu času a najednou možná ani ne.
Je to sice o rituálech, ale je v ní i plno moudra a zkušeností. Chvílemi bylo člověku až úzko. Někdy dojetím, někdy strachem, ale rozhodně nelituji času, který jsem u knížky strávila.

" Nikdy se mi nelíbilo rčení, že prostě jen vznikáme z prachu a v prach se zase obrátíme. Jsme energií, která je zaměnitelná se světlem. Jsme oheň, voda i země. Jsme vzduch, atomy a quarky. A navíc jsme také sny, naděje a obavy pospojované moudrostí a zase rozháněné vlastní pošetilostí. Jsme o moc víc než prach. Biblické rčení by mělo znít - Zázrakem jsi a v záhadu se obrátíš - . "

dana_vrana
10.01.2023 5 z 5

Mám ráda myšlenky Roberta Fulghuma. Pro mě je to další kniha z jeho pera, která se pro mě objevila nečekaně a v naprosto správný čas.

momo01
22.07.2022 4 z 5

Čas od času se ráda inspiruju moudrostí R. Fulghuma a opět jsem našla pár věcí, o kterých musím přemýšlet. Hlavně, jak některé drobnosti ve vztazích a denním rozvrhu jsou pro mě důležité a je třeba si je hýčkat.

jasminecka
04.06.2022 5 z 5

Asi nejlepsi kniha, kterou jsem o ritualech v zivote cloveka cetla. Nejvic me oslovila ta o smrti (asi napisu do zaveti, aby si ji mi pozustali precetli, nez zacnou neco podnikat :-)) a o privitani miminka v sousedstvi.

Skodinka89
23.11.2020 5 z 5

Tato knížka od Fulghuma je trošku jiná oproti zbytku jeho tvorby. Nezklamala a tak nějak pohladila na duši. Člověka knížka nutí zapřemýšlet se nad svým životem.

Krukron
29.03.2020 5 z 5

Můj první úplně přečtený Fulghum. Trochu ostuda, že jsem s ním začal až takto pozdě. Ale jsem rád, že právě touto knihou. Trochu se divím, že nemá až tak kladná hodnocení. Někteří říkají, že se čte nejhůř. To nemůžu potvrdit. Je to kniha plná moudrosti a hlavně těžkých životních situací. Je jak filozofická tak duchovní a přitom si toho vlastně vůbec nemusíte při čtení všímat. Začal jsem ji číst, v období života, kdy hledám trochu odpovědi a nevím jestli mi pomohla. Asi ne, ale je mi s tou knihou nějak dobře.

Abia
25.03.2020 2 z 5

Kdysi jsem jeho knihy četla a měla ráda, ale dnes mi to nějak nesedlo. Kniha mi nepřišla ani milá, ani nijak objevná, spíš taková poučná jako kázání. Možná jsem si pro návrat po letech vybrala špatnou knihu.

radusak9806
27.02.2020 4 z 5

Je to zajímavý vhled do koloběhu a rituálů v nás. Do všednosti, která by nás měla spíše děsit, ale svým způsobem ji potřebujeme.
Knihy R. Fulghuma jsou tím, čemu v pravém slova smyslu říkám oddechovka :)

hapac
19.02.2020 3 z 5

Krátké příběhy o rituálech pro fanoušky Fulhhuma.

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Krátké úvahy a příběhy ze života Roberta Fulghuma. Jako vždy vtipné, s nadsázkou, s nadhledem a s poučením. Robert Fulghum nemůže zklamat.

Bauriska
01.06.2019 3 z 5

To je první Fulghumova kniha, která mě vůbec neoslovila...

1amu
25.11.2018 3 z 5

Dojem z knihy mám jako maximka. Ano, autor to rozjel svým tradičním způsobem, ale... ale jako by těžil ze své obrovské popularity u nás. Ještě, že je tam kapitola, jak si vybíral svůj hrob a později tam i sedával s krásným výhledem, to je "fulghumovské".

konicekbily
20.09.2018 5 z 5

Hluboká zamyšlení nad konáním člověka od narození do smrti. Není to beletrie, jsou to úvahy.

pagac17
13.12.2017

Opět velmi zajímavá publikace od mého oblíbeného autora. Jak vylíčil naše rituály od narození po ukončení života je nesmírně poučné pro každou generaci. Autor používá příkladné situace a také prozrazuje své rituály. Jsem poučen a rád si přikládám jeho názory ke svým v mém v mém životě.

bruntal
28.11.2017 5 z 5

Takové sladkobolné, ale čisté a krásné.

Jessica007
25.11.2017 5 z 5

Moc krásná kniha od Roberta Fulghuma. Moc se mi líbila. Je k zamyšlení, příjemně a v dobrém smyslu slova i poučná. Přivedla mě dost k zamýšlení se nad různými věcmi. Hladivá, laskavá, výborná.

alexijova
03.10.2017 5 z 5

Tato kniha je sice jednou z méně známých a oblíbených z tvorby Roberta Fulghuma, ale o to více umí člověka pohladit po duši. V Od začátku do konce si svůj příběh, radu, radost a potěšení najde opravdu každý, ať ho těší či trápí cokoliv.

eliska2106
02.11.2016 5 z 5

Nevím co o téhle knize napsat víc, než ji ze srdce doporučit. Při čtení jsem se mnohokrát přistihla, že už nečtu, ale brouzdám se ve vlastních myšlenkách, které ve mě Fulghum vyvolal :-)