Už hořela, když jsem si do ní lehal

Už hořela, když jsem si do ní lehal

Laskavá zamyšlení, drobné příběhy a filozofické postřehy amerického autora. Vyprávění je zcela prodchnuto radostí ze života, průzračným způsobem oslovuje v člověku jeho lepší já a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě.

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2706/uz-horela-kdyz-jsem-do-ni-lehal-2706.jpg 4.3622

It Was on Fire When I Lay Down On It (1989)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo

Hell_Rihova

Lehké, milé počtení při zkouškovém období. Při čtení knihy jsem se místy smála, místy přemýšlela nad životem. Když jsem měla špatnou náladu, tak mi ji Fulghum dokázal svým psaním zvednout. Díky za to :)

bajca6

knížku jsem si s chutí vzala na svoje cesty šalinou...ale nějak mě to neoslovilo..není to prostě můj šálek kávy...nedočetla jsem jí a to se mě moc nestává :( každopádně, co člověk to názor

bookemma

Moc pěkné filosofování o obyčejných strastech a radostech každodenního života :).Možná, že by nás ani nenapadlo nad nimi takhle přemýšlet, ale díky panu Fulghumovi tam teď v každém mytí nádobí, v každém ulehnutí do postele...a tak dále a tak dále, mám ten nevímkolikátý rozměr duchovního bytí a filosofických myšlenek.

Vejtluc

Kniha zahřeje na duši a uvolní.Pěkné letní čtení.

kacimilek

Po "Mateřské školce" jsem panu Fulghamovi dala druhou šanci právě touto knihou. Musím říct, že narozdíl od jeho prvotiny, je tahle knížečka dokonalá. Nejednou jsem se přistihla s úsměvem a souhlasným pokyvováním hlavy. Pan autor si tímto vysloužil změnu mého názoru na jeho filosofický pohled na svět.

tygřík2

Tato kniha se mi dostala do ruky jako první z knih páně Fulghumových. A troufám si tvrdit, že hned ta nejlepší. Když se chci od srdce zasmát, najdu si nezapomenutelnou pasáž o pářících se mývalech.

Eremites

Prostředek první pomoci při chřadnutí duše - před použitím netřeba protřepávat, lze užívat kdykoliv a v jakémkoliv množství.
Ověřené pozitivní účinky při použití proti: špatným náladám, smutku, chandře, jarní-letní-podzimní-zimní únavě, stresu, plačtivosti, zhrzené či neopětované lásce, nechuti k životu.
Doporučuje 9 z 10 čtenářú :-)

"Když byly moje děti malé a táta se snažil pohádku před spaním završit nějakým šťastným koncem, tak jedno dítě se vždycky zeptalo: A CO BYLO PAK? Jak jsem jim mohl říct, že Popelka zjistila, že je provdaná za fetišistu fixovaného na nohy, a jak skleněné střevíčky bolí jako blázen? Jak jsem jim mohl číst, že princeznou políbená žába se sice v prince proměnila, ale pořád to vlastně byla žába, která si při snídani místo vloček pochutnává na mouchách?"

martina.culik

Fulgum prostě umí podat i úplně nejbanálnější věci tak, že člověka pobaví. A mě to baví.

eliska2106

Když čtu Fulghuma, nepřijde mi, že bych četla knížku s předem připraveným konceptem, ale že mám možnost na chvíli nahlédnout někomu do hlavy a líbí se mi, co jsem tam našla :-)

jimbow
30.12.2016

S R. Fulghumem jsem se poprvé setkal na střední škole, kde nám z jeho knih četl učitel češtiny. Bylo mu kolem čtyřiceti.
Ta čtení, naštěstí krátká, jsem odzíval, měl jsem od života jiná očekávání než ty předčítané 'banální příběhy a moudra nějakého starého dědka'.
Před nedávnem jsem R. Fulghuma náhodou znovu objevil a okamžitě jsem byl jeho dílem nadšený a zařadil jsem ho mezi svá nejoblíbenější. Jeho fejetony mají duši a nedá mi to se při jejich čtení neusmívat od začátku do konce a i trochu přemýšlet o všednosti i nevšednosti života. Je mi kolem čtyřiceti.

pajuu
23.11.2016

Milé povídky nebo příběhy, nejvíce mě pobavil Když je nádobí umyté...
Autor ví, jak v čtenáři vzbudit pocit pohody a zamyšlení nad běžnými dny v životě a umí si jich vážit.

Markulinka
15.11.2016

Fascinuje mne Fulgumova schopnost najít i v těch nejobyčejnějších a nejmenších věcech něco smysluplného, hodnotného a milého.

Jedním slovem ------ GENIÁLNÍ!!!!

Eridan
28.08.2016

Lehká kniha protkaná americkým humorem a optimistickým pohledem na svět, která vás nejednou přiměje procvičit nejen bránici, ale hlavně šedou kůru mozkovou. Po okraj naplněna zkušeností, vtipem, nadhledem i moudrostí. O životě ze všech jeho možných stran. Občas tragikomických občas hodně hlubokých a někdy i smutných. Na doporučení autora jsem předčítal většinu knihy někomu dalšímu (ženě) a kniha tak skutečně dostává jiný rozměr.

Shui-Xian
20.07.2016

Bystré postřehy, originální myšlenky, laskavý humor. Kniha, která skvěle sedne na život. Po opakovaném čtení Fulghumových prací se sice dostavuje určitá monotónnost z podobných zápletek a tradiční oduševnělosti, ale proložit tu četbu, nebo se k ní znovu vrátit po čase - to je balzám na duši. Ty milé, inspirativní fejetony budou znovu těšit...

vorenus
22.06.2016

Geniální úvahy o životě. Někdy jsem měl pocit, že se dívám do své vlastní hlavy.

Randyz1986
20.06.2016

Jelikož většina čtenářů / posluchačů Fulghuma miluje, tak i já jsem se na něj těšil, ale bohužel přišlo trošku zklamání. Některé povídky mě přivedly k zamyšlení nebo mě rozveselily, ale některé mi přišly poměrně nudné a o ničem. Poslechu nelituji a asi si Fulghuma ještě někdy poslechnu či přečtu, ale zatím mi úplně nepřijde jako šálek mého čaje.

natalie8531
02.06.2016

Nejoriginálnější poděkování. Nejoriginálnější myšlenky. Nejoriginálnější spisovatel.

Betty11
20.04.2016

Jak i v těch nejobyčejnějších situacích lze najít lásku, kouzlo, moudro, pochopení a souznění?
To vám poví prostě Fulghum, v tom je prostě mistr.
Navíc jsem si ho pustila, audioknihu namluvil pan Petr Oliva - no kráása nesmírná, pohlazení na duši.

lucy.sankova
20.04.2016

Jeho knihy jsou často inspirativní. Jde vidět, jak Fulghum krásně popisuje momenty všedního dne.. :)

Pavluška33
30.03.2016

Pro mě ještě o kapku lepší než "Školka". Co mě nejvíce zaujalo, byla mateřská rada od otce: Nic si nedělejte z toho, že nikdy neposlouchají, co říkáte, zamyslete se nad tím, že vás neustále pozorují...
No není to ta nejpravdivější věc na světě???

qwill
30.03.2016

Papaderos se otočil. A pronesl tu rutinní výzvu: „Jsou nějaké dotazy?“
Sál zalehlo ticho. Ty dva týdny nanesly otázek na celý život, ale v ten okamžik bylo jen ticho.
„Žádné otázky?“ Papaderos pročesával sál pohledem.
A tak jsem se zeptal: „Doktore Papaderosi, co je smyslem života?“
Následoval obvyklý smích a lidé se začali vrtět jako před odchodem.
Papaderos zvedl ruku, uklidnil sál a dlouho se na mě díval a očima se ptal, jestli to myslím vážně; z mých očí vyčetl, že ano.
„Odpovím na vaši otázku.“

Skutečně odpověděl.
Hezká knížka, první, kterou jsem od autora četl. Pak ještě mateřská školka. Ale poslední už jsou nějak ujeté.

AnneD
30.03.2016

Lehce shrnutelné v jedné větě: Fulghum je geniální.
Po přečtení ve mně kniha vyvolala takový pocit, jaký se ještě jiné nepovedl. Určitě se k ní ještě nekolikrát vrátím.

petra4080
22.02.2016

Příjemný humor, milé čtení, chuť přečíst si další...

Kris@
26.12.2015

Fulghum je geniální. Přesně to jsem si říkala po přečtení sotva deseti stran jeho knihy. Některé povídky byly lepší než jiné, ale všechny byly skvělé! Z knihy sálalo úžasné životní moudro a nadhled. Dostala jsem chuť zvednout se, odjet do Ameriky a zaklepat na jeho dveře jen proto, abych viděla co je to za člověka. Vidět toho, co stvořil moji nejoblíbenější sbírku povídek. Rozhodně si toho od něj přečtu víc. Dostal mě, už na něj nezapomenu.

DCKH
03.12.2015

Ztotožnuji se se slunečnicí v problematice hledání slov
Jinak za mě super kniha
90%

feex8
10.09.2015

Táto kniha mi sadla. Neviem, ci to ma byt humorna kniha, na to je malo vtipna. Ja som ju tak ani nebrala, mozno preto sa mi pacila. Ak ju niekto otvori na zaklade nazvu a bude cakat, ze sa bude od prvej stranky po poslednu smiat, zrejme bude sklamany. Bude sa skor iba spokojne usmievat a porovnavat.

Ja som ju brala ako taku oddychovku (co aj bola), od ktorej som necakala nic prevratne (coho som sa ani nedockala). Kniha ma ale pobavila svojim stylom a niektore myslienky ma celkom zaujali, niektore postrehy som ocenila. Celkovo vo mne zanechala prijemny dojem.

Moje hodnotenie: 73%

Medunkavera
21.05.2015

. . . "Už hořela, když jsem si do ní lehal . . . "
Jóóó, paráda !

AdélaV.
31.03.2015

Fulghum je prostě DOKONALÝ... víc slov nemám - došly...

Verrrunka
07.04.2014

Fulghum je prostě nepřekonatelný. Snad nikdy nezklouzne k patosu a opakování sebe sama...

momo.kg
01.04.2014

Dost dobrá knížka :). Hlavně ty super mini poznatky- jakože maminka je bohyně, která vyndává HOLOU rukou ten humus ze dřezu nebo šahá do odpadkovýho koše atd.. Asi všichni se v tom našli :)