Snow Snow komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Moc jsem od knihy nečekal, ale rázem jsem zjistil, že jsem klidně mohl.
Příběh je to opravdu zajímavej a při čtení sem si vždycky říkal, to snad není možný, odvyká a hned zase automaticky si při první příležitosti vezme fet. Člověk co tohle nezažil, nemůže pochopit. Ono je tam víc věcí k nepochopení. Tak mladá a zažila toho tolik. Tak mladá a nikdo jí nedokáže pomoci, rodiče bezradní, ostatním je to jedno. Šel mi mráz po zádech, viděl jsem sice kdysi dokument Katka a člověk by řekl, že film spíš v téhle tématice ohromí, bylo tomu ale naopak. Kniha by se měla povinně předčítat ve školách, místo přiblblejch jednoročních besed, kde ani nejsou feťáci a jen dobrovolníci, kteří jim pomáhají.
Po dočtení knihy jsem se zajímal, jak na tom autorka je dnes, nevěřil jsem, že procitla a taky že ne. Z toho kolotoče asi není pomoci, když má člověk k závislostem předpoklady, tak se prostě z toho nevymotá.
Kniha ve mě vyvolala spoustu myšlenek a utvrdila mě v tom, co chápu dlouho, život může bejt krásnej i bez drog a rozhodně lepší.
A na závěr dodám, že jestli jsem dřív nesnášel výraz "cool" po přečtení ho nesnáším tak pětkrát tolik. Christiane chtěla bejt přeci taky cool a jak dopadla.

03.03.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Suprová kniha. Knihu hodnotím jako jednu z nejlepších, co sem četl. Kdo nezná, měl by okamžitě napravit.

20.02.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Parádní kniha. Měl by si ji přečíst každý, rozhodně doporučuji!
Možná jsme knižní době blíž, než si dokážeme připustit.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Viewegha rád opravdu nemám. Jeho zájezdy, romány pro muže a ženy kladně rozhodně nehodnotím a samotného autora také, ale musím uznat, že Báječná léta pod psa je opravdu dobrá kniha, asi jediná, která se od Viewegha dá číst...

Ponořme se do Python(u) 3 Ponořme se do Python(u) 3 Mark Pilgrim

Knihu určitě doporučuji, můžete si jí volně stáhnout na: http://knihy.nic.cz

25.06.2013 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Donedávna jsem neměl nejoblíbenější knihu, prostě tu nej, co se mi líbila a něco ve mně zanechala. Po přečtení tohoto úžasného díla se to ale změnilo. Když jsem byl menší, sestra mi z knihy četla, dávno jsem to už zapomněl. Nedávno jsem o dalekou cestu zavadil v knihovně a pustil jsem se do čtení. Jakmile sem začal, ponořil jsem se na plno do dobrodružství Lískáče a jeho kamarádů. Nemohl jsem přestat, prostě to nešlo. Když sem si od čtení musel dát pauzu a ráno jít do práce, bylo to pro mne hotové utrpení. Stále sem byl na váškách a čekal jak se parta králíků vypořádá s nepřátelskou kolonií, pod vedením generála Čistce. Bál jsem se o každého, jako bych byl patřil k nim. Po přečtení knihy jsem byl smutný, že už je konec, tak zase někdy jindy, za pár let, až trochu zapomenu, budu se těšit!

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky jsou opravdu zajímavé, některé zase ne. Kniha rozhodně za přečtení stojí, ale nenutil bych k tomu dnešní mládež v povinné četbě...

19.02.2012 4 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Toto je první kniha podobného žánru kterou jsem měl tu čest číst.
Kniha je zpracována opravdu dobře a místy je pro slabší povahy nevhodná, hlavně při zamyšlení, že nic z toho není fikce a vše se odehrálo v nedávné době. Knize nelze nic vytknout, autor se tématu ujal velmi dobře.

20.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako malej jsem knihu přečetl jedním dechem, celkem se mi líbil fantasi kouzelní svět i když mi pár věcí vadilo. S odstupem času mohu hodnotit, že na Potterovi se musí vyrůstat. Pokud by si přečetl někdo první díl z trochu starší generace, hodnotil by ho podle mě jako až moc dětinský. Díly prostě chce číst s minimálně rok odstupem.

20.02.2012 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice jednoznačně patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Balady jsou tu opravdu úžasné a rozhodně doporučuji přečíst a nekoukat na film! I když ten ujde, ale knize se jednoznačně (pochopitelně) nevyrovná!
(PS: kdo hodnotil méně než 5 hvězdiček je ignorant a literární barbar! :o) )

19.02.2012 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Děsivé, šokující a smutné. Toto jsou zkráceně moje dojmy z této knihy.
Věřím, že ve své době (a ne jen v ní) kniha otevřela oči a nastínila jak krutá a nespravedlivá válka opravdu je!

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák je opravdu pecka, nejlepší novela co jsem za poslední období četl. Dříve jsem viděl filmové zpracování (které si už moc nevybavuji) a před pár dny jsem si řekl, že si dílo i přečtu, to jsem učinil jedním dechem.
Tělo jsem se mně až tak moc nelíbilo, o proti Nadanému žákovi, ale i tak stojí za přečtení. Teď si vybavuji, že jsem náhodou před několika měsíci Tělo zahlédl na čt2 tuším a divil se, že je to od Kinga.

Lunapark Lunapark Stephen King

Velmi čtivá kniha. Jak jinak od Kinga :)

16.06.2014 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Parádní kniha, čte se jedním dechem.
Nepamatuji si že by mě poslední dobou něco tak uchvátilo, jako hra o trůny :-)

04.12.2013 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Ke knize jsem se dostal díky filmu, který se mi opravdu líbil. Na knihu jsem byl tedy zvědavej a rozhodně mě nezklamala.
Snad jen abych ji víc pochopil, tak bych musel v té době vyrůstat, takhle si jen říkám, jak to muselo bejt na jednu stranu prýma, že lidi víc drželi při sobě, nebyla nuda, prostě opak dneška, ale pak je tady ta druhá strana, která dobrá rozhodně nebyla. V přiblížení k době mi rozhodně pomohly básničky, které byly opravdu parádní a pomohly nastínit danou situaci.

09.03.2012 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Parádní kniha. Aneb jak přežít svoje rodiče...
Jen trochu zvrhlá, ale tím líp! :-)

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Fajnová četba o pár stránkách. Jak film, tak kniha se mi líbila.

20.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další z dílů tohoto magického chlapce a jeho světa. Jak sem psal již dříve, kvalita jednotlivejch dílů se stupňuje. Tento díl ovšem již o hodně akčnější něž předešlé díly. Turnaj škol byl super, mistrovství na košťatech taky super!

20.02.2012 5 z 5

Vězeň z Azkabanu se mi líbil nejvíce z dosavadních Potter knih. Respektive se mi zdá, že kvalita se stupňuje, co díl, to je prostě lepší než předešlej.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Fajnovka z povinné četby.
Knihu doporučuji i když se spoustu lidem moc nelíbí, nedocení ji.