Snow Snow komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Asi první kniha u které jsem prvně viděl seriál a pak teprve četl. Z toho jsem měl trochu obavy, protože seriál byl opravdu parádní a teď zpěně vím že stejně dobrá byla i kniha.

17.01.2018 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Čekal jsem trochu víc zasvěcení do Tarahumarovského tajemství.
Kniha parádně motivovala, po přečtení sem vždy o to rád vyběhnul. Rozhodně ji doporučuji každému, ne jen běžcům, protože jestli má dnešní společnost nějakej problém, tak právě v nic nedělání

12.07.2015 4 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Po přečtení můj pocit vystihuje závěr, proto jen 4 hvězdy...

31.10.2014 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Kniha zajímavá, to ano, ale ten náboženský podtext mě vážně štval, páni to ano. (Ne že by King něco vnucoval, ale prostě nemám rád ty náboženské kecy)
Některé pasáže trochu nudnější, některé naopak naprosto dokonalé, spíš na můj vkus krátké.
Jen konec dle mě mohl bejt trochu jiný, ale jinak parádní kniha.

26.08.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Velmi čtivá kniha. Jak jinak od Kinga :)

16.06.2014 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Super kniha, na konci jsem uronil slzičku.

15.06.2014 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Pro mě zatím nejslabší díl.
Objevilo se spousta nudných nových postav, (Já osobně doufám že se zase vytratěj) v kterých se člověk tak tak vyzná, a tempo o proti jiným dílům upadá.

08.05.2014 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Jako předchozí díly i tento doporučuji!

14.04.2014 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Autor je genius a mistr napětí, jinak ho nazvat nelze.

06.04.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Jako první kniha i tato se čte jedním dechem.
Vyprávění z pohledu hrdinů je chytlavé a nechá čtenáře polapeného v knize do poslední její stránky.
I když sem prve viděl seriál, čtení pro mě bylo i tak dost napínavé. Jen trochu nezvyk že každý umírá, ale co čekat když zima přichází!

12.03.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Jako první kniha i tato se čte jedním dechem.

01.03.2014 5 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Parádní kniha, čte se jedním dechem.
Nepamatuji si že by mě poslední dobou něco tak uchvátilo, jako hra o trůny :-)

17.02.2014 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Parádní kniha, čte se jedním dechem.
Nepamatuji si že by mě poslední dobou něco tak uchvátilo, jako hra o trůny :-)

04.12.2013 5 z 5

Ponořme se do Python(u) 3 Ponořme se do Python(u) 3 Mark Pilgrim

Knihu určitě doporučuji, můžete si jí volně stáhnout na: http://knihy.nic.cz

25.06.2013 5 z 5

Jídlo jako životní styl Jídlo jako životní styl Petra Lamschová

V knize naleznete opravdu chutné recepty, rozhodně doporučuji!
A jako bonus na začátku naleznete 100 častých otázek ohledně redukce váhy, aneb základem hubnutí je dobře se najíst!

02.06.2012 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Ke knize jsem se dostal díky filmu, který se mi opravdu líbil. Na knihu jsem byl tedy zvědavej a rozhodně mě nezklamala.
Snad jen abych ji víc pochopil, tak bych musel v té době vyrůstat, takhle si jen říkám, jak to muselo bejt na jednu stranu prýma, že lidi víc drželi při sobě, nebyla nuda, prostě opak dneška, ale pak je tady ta druhá strana, která dobrá rozhodně nebyla. V přiblížení k době mi rozhodně pomohly básničky, které byly opravdu parádní a pomohly nastínit danou situaci.

09.03.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Moc jsem od knihy nečekal, ale rázem jsem zjistil, že jsem klidně mohl.
Příběh je to opravdu zajímavej a při čtení sem si vždycky říkal, to snad není možný, odvyká a hned zase automaticky si při první příležitosti vezme fet. Člověk co tohle nezažil, nemůže pochopit. Ono je tam víc věcí k nepochopení. Tak mladá a zažila toho tolik. Tak mladá a nikdo jí nedokáže pomoci, rodiče bezradní, ostatním je to jedno. Šel mi mráz po zádech, viděl jsem sice kdysi dokument Katka a člověk by řekl, že film spíš v téhle tématice ohromí, bylo tomu ale naopak. Kniha by se měla povinně předčítat ve školách, místo přiblblejch jednoročních besed, kde ani nejsou feťáci a jen dobrovolníci, kteří jim pomáhají.
Po dočtení knihy jsem se zajímal, jak na tom autorka je dnes, nevěřil jsem, že procitla a taky že ne. Z toho kolotoče asi není pomoci, když má člověk k závislostem předpoklady, tak se prostě z toho nevymotá.
Kniha ve mě vyvolala spoustu myšlenek a utvrdila mě v tom, co chápu dlouho, život může bejt krásnej i bez drog a rozhodně lepší.
A na závěr dodám, že jestli jsem dřív nesnášel výraz "cool" po přečtení ho nesnáším tak pětkrát tolik. Christiane chtěla bejt přeci taky cool a jak dopadla.

03.03.2012 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Parádní kniha o zajímavém tématu. Sebevrazi jsou v knize opravdu sympatičtí.
Nečekal jsem, že mě kniha zaujme, ale zaujala a rozhodně ji doporučuji dál.

26.02.2012 5 z 5

Příběhy z Kamenitého vrchu Příběhy z Kamenitého vrchu Richard Adams

Vše podstatné jsem napsal již u předešlého díla. Byl jsem hrozně rád, že jsem se do kolonie mezi králíky mohl zase vrátit a povídky o králi tisícera nepřátel bych mohl číst neustále, škoda že jich není víc.

20.02.2012 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Donedávna jsem neměl nejoblíbenější knihu, prostě tu nej, co se mi líbila a něco ve mně zanechala. Po přečtení tohoto úžasného díla se to ale změnilo. Když jsem byl menší, sestra mi z knihy četla, dávno jsem to už zapomněl. Nedávno jsem o dalekou cestu zavadil v knihovně a pustil jsem se do čtení. Jakmile sem začal, ponořil jsem se na plno do dobrodružství Lískáče a jeho kamarádů. Nemohl jsem přestat, prostě to nešlo. Když sem si od čtení musel dát pauzu a ráno jít do práce, bylo to pro mne hotové utrpení. Stále sem byl na váškách a čekal jak se parta králíků vypořádá s nepřátelskou kolonií, pod vedením generála Čistce. Bál jsem se o každého, jako bych byl patřil k nim. Po přečtení knihy jsem byl smutný, že už je konec, tak zase někdy jindy, za pár let, až trochu zapomenu, budu se těšit!

20.02.2012 5 z 5