RonnieSmithx RonnieSmithx komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úplně jsem tohle skvělé detektivní dílo zapomněla okomentovat. Propracované, čtivé a napínavé. Lisbeth je strašně zajímavá a dobře promyšlená postava. Rozhodně doporučuji! Nudit se nebudete:)

17.09.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejvíc mě mrzí, že Stieg Larsson se nikdy nedozvěděl, jaký úspěch by jeho literární série měla. Muži, kteří nenávidí ženy je báječný napínavý detektivní thriller se sympatickými postavami, které se pro vás stanou příjemnými společníky pro osamělé letní večery. Od druhé poloviny knihy se příběh pořádně rozjede a vy se od vyšetřování záhadného zmizení mladé dívky nebude moct odtrhnout. Stieg věděl jak psát a je škoda, že už mu to nikdo nemůže říct.

17.07.2021 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Já už jsem knih, které mají být údajně nejlepší světové bestsellery, přečetla tolik, že už mě nic nepřekvapí. Kniha byla dobře napsaná, ale já se do ní i přesto nemohla začít, protože mě moc nezaujala. Chtěla jsem dát průměrné tři hvězdičky, ale autorky přicházely s novými a novými „zvraty", že jsem se kvůli překombinovanosti uchýlila k lepším dvěma hvězdičkám. Některé věci mi přišly odbyté a byla bych radši, kdyby byly v knize lépe vysvětleny a více se v příběhu věnovaly Richardově minulosti. Po knize bych už znovu nesáhla.

04.07.2021 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Připravte se na emocionální horskou dráhu, protože Jojo Moyesová je prostě kouzelnice. Jako hvězdy v temné noci je další její kniha, která vás pohltí, zahřeje u srdce a nedá vám spát. Zamilovala jsem si malé městečko Baileyville, jeho obyvatele a ze všeho nejvíc skupinku odvážných knihovnic, které by pro přátelství udělaly cokoliv.
Je to opravdu přenádherný příběh, který jsem přečetla jedním dechem, ale za druhou polovinu knihy strhávám hvězdičku, protože mi to přišlo trošku moc. :) Těším se na další autorčinu knihu, protože je ve svém oboru mistryně.

04.06.2021 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tahle knížka má jedinou výhodu a to tu, že už jsem viděla film a nějaký vztah si k příběhu a postavám vytvořila. Mně osobně v knize chybělo popsané jejich první setkání, co pociťovali a vlastně celé ty dva měsíce, kdy byli spolu a podle všeho prožívali „velkou lásku". Přišlo mi to takové odbyté.
Příběh je to jinak vážně krásný, citlivý a určitě vás pohladí na duši. Osobně se mi ale film líbil víc a to se nestává moc často. Taky mě docela překvapil konec. Čekala jsem, že to skončí jinak, než sundáváním košile.

28.05.2021 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Brutální. Tuhle knižní sérii a samotnou postavu Harryho jsem si zamilovala. Každým dílem je to čím dál tím lepší (a taky krvavější) a tenhle případ byl naprostá smršť geniality. Kniha byla napínavá, fascinující a z některých popisů by vám možná běžel i mráz po zádech. Sice jsem se na začátku ztrácela v nových postavách, ale nakonec jsem se lehce zorientovala.
Pokud si stále pokládáte otázku, jestli dílo stojí za přečtení, tak vám řeknu jen to, že ani ne za 4 hodiny mám vstávat, ale stejně jsem si zvolila dočtení před kvalitním spánkem.

27.05.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasický příběh s tragickým koncem napsán krásnou barvitou češtinou. Třešničkou na dortu je sama osobnost bezejmeného protagonisty, tajemného cizince, kterého doprovází pochmurná atmosféra, jehož záhubou je jeho nešťastná láska pro Agnes. Výborná kniha.

16.05.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Takhle kniha mi byla doporučena s tím, jak moc je úžasná, ale já s tím bohužel nesouhlasím. Příběh je napsán moc hezky a čte se rychle, ale nic převratného to pro mne nebylo.
Měla jsem větší očekávání, takže číst si prostě o tom, co Grace dělala, bylo docela zklamáním. Taky se nemůžu ubránit myšlenky, že je asi hlavní hrdinka úplně blbá, aby si někoho brala po pár měsících, když s ním ještě ani nespala. To by pak zjistila, že toho člověka vlastně nezná, i když by na ni nehrál žádnou přetvářku. :) Za mě prostě nic moc, takže jsou to takové nic moc tři hvězdičky. Od thrilleru očekávám, že se mnou něco udělá.

13.05.2021 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Dočtení knihy pro mne bylo příjemné překvapení, protože jsem následně zjistila, že ji máme v seznamu školní literatury. Knížka je napsaná bravurně, ale dělalo mi problém se pořádně začíst, takže jsem četbu dost odkládala, což mě teď mrzí. Byla to moje první kniha od Kundery a já jsem rozhodně zvědavá na další.

11.05.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Za mě asi nejzajímavější knížka od autorky. Z mého pohledu je to její první dílo, které mi nezaváňelo jako fanfikce na wattpadu pro náctileté. Tuhle knihu jsem přečetla za jeden večer a i když si nemyslím, že je to nejgeniálnější věc na světě, tak se mi docela líbila. Příběh je docela dost předvídatelný, ale tohle je autorčin první pokus o psychothriller, takže za mě odvedla dobrou práci.

12.04.2021 3 z 5

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Člověk si nemůže vybrat lepší čas k přečtení knížky o epidemii než v pandemii. Dobře, teď už ale vážně. Tohle je moje první knížka od autora a bylo to milé překvapení. Nedělalo mi problém se začít, to právě naopak. Knížka se mi četla hezky, svižně a i když tyhle všechny odborné termíny jdou mimo mě, tak jsem si čtení docela užila. Dávám sice přednost klasickým detektivkám, ale tohle bylo pro mě příjemné zpestření a já mám pocit, že jsem zase o něco chytřejší. :)

12.04.2021 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Už jsem od autorky jednu knížku četla, takže tohle dílo mělo tu výhodu, že jsem neměla přehnané očekávání a tím pádem se žádné zklamání nekonalo. Bohužel jsem ale příšerně znuděná. Nevím úplně přesně, kde je vlastně problém, ale autorčiny příběhy mi nějak nesedí. Nezaujala mě svým psaním, její hrdinové mi taky k srdci nedokážou přirůst a sama Lesley Kara se snaží do knih narvat tolik „šokujících odhalení", které mi jsou buďto úplně jedno nebo nešokující, až mi to přijde úsměvné. Dějová linka a celý nápad knihy taky nic moc. Nejde mi pořád na mysl, proč vlastně tyhle knížky dostávají nálepku světový bestseller a komu to přijde tak skvělé, ale já to očividně nejsem.

08.04.2021 2 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Na tuhle knihu jsem náhodně narazila a uložila si ji do své knihovny, aniž bych věděla o čem vlastně pojednává. Je to moje první knížka na tohle téma a rozhodně ne poslední.
S některými myšlenkami autorky nejsem za jedno, ale o tom je, abych rozšířila svoje obzory a zamyslela se nad věcmi, nad kterými jsem v minulosti jen mávla rukou. Je to krásná knížka, která je citlivě a čtivě napsaná. I když jsem moc mladá na to, abych se mohla s autorčinými zkušenostmi ztotožnit, tak mi dala něco do budoucna na zamyšlení a poučila mě. Rozhodně nelituji přečtení. :)

07.04.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Překrásná knížka. Chtěla bych ještě něco dodat, ale mám pocit, že slovo překrásná dílo naprosto vystihuje.

28.03.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Původně jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ale konec mě tak nudil, že jsem se rozhodla je na lepší jednu. Za mě dostane nálepku světový bestseller každá hovadina.
Téma knihy mi nepřišlo vůbec zajímavé, hlavní hrdinka mi nepřišla zajímavá a já obecně bych asi neřešila něco, co se stalo před několika lety. První zvrat jsem očekávala, druhý zvrat jsem očekávala a zvrat v podobě poslední věty se mnou taky nic neudělal, protože je mi nějak jedno, co udělala týraná desetiletá holka.

Je to hrozně nudná knížka a na to, jak jednoduše je napsaná, tak stejně není nějak čtivá. Mám tu ještě jednu knížku od autorky, tak doufám, že to bude lepší než její prvotina, ale tohle teda slohově, tématem ani dějově něco převratného opravdu nebylo.

18.03.2021 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nikdo tuhle knížku nemůže číst s tím, že je to mistrovské dílo. Ona je to taková pitomost, ale nějak závazně mě neurazia. Překvapivě jsem překonala tu trapnost, kterou jsem cítila, když jsem musela několikrát po sobě číst paskvil „bejby". Prostě je na tom vidět, že Snowqueen's Icedragon to napsala jako fanfikci a nepřemýšlela nad tím, že by si to mohlo stát světoznámou knihou.
Nic tam není do detailu promyšlené, zápletka taky není geniální, ale upřímně? Mě to přijde takové roztomilé. Je to průměrný román pro ženy. Nic víc, nic míň. Ale asi mi po přečtení bude ležet v hlavě otázka, jestli opravdu existuje někdo, kdo si každou vteřinu svého života kouše spodní ret. To jako vážně?

13.03.2021 3 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Geniální detektivka od geniální autorky. Hastings a Hercule Poirot spolu tvoří sehrané kombo a možná že víc než samotné rozuzlení se mi líbila úplně poslední stránka knihy, kde své konání vysvětlí i jeden dobrý obchodník, a tak Poirot už zjistí opravdu všechno, co se z tohohle případu dalo vytěžit.

04.03.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další vynikající případ Harryho Hola. Kdo je vrah jsem sice od začátku tušila, ale to neubralo na mém nadšení. Právě naopak. Ráda jsem byla svědkem toho, jak se dílky skládačky pomalu dávají dohromady a já se tak mohla utvrdit ve svém přesvědčení. A vysvětlení vrahovy minulosti byla už jen třešnička na dortu.

Jde vidět, že kvalita knížek se jen a jen stupňuje a Sněhulák určitě patří k těm nejlepším knížkám ze série. Harryho jsem si strašně oblíbila a těším se, až se spolu zase setkáme u dalšího vyšetřování.

25.02.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Chtěla bych začít tím, že si myslím, že je skvělé, že autorka píše o problematice domácího násilí. Je to něco, co by se rozhodně mělo řešit víc, a já doufám, že každá žena, která si něčím takovým prochází, si nakonec uvědomí svou cenu a dostane se jí pomoci. Teď ale zpátky k příběhu.

Ryle byl mým problémem od samého začátku. Kdyby nebyl atraktivní, tak by ho Lily vyhodnotila jako úchyla a už by o něj ani nezavadila. Bohužel, kvůli jeho vzhledu bylo popsáno jako normální, že by muž prosil na kolenou, aby se s ním někdo vyspal. Nevím, jestli je něco špatně se mnou, ale jeho chování mi přišlo absolutně zoufalé a nechutné. Už jak na začátku kopal do židlí, tak mě vyděsil, protože jsem nechápala, jak se z tohohle má vyklubat něco normálního.
Hlavní hrdinka ho ale zbožňovala a on se kvůli ní rozhodl zahodit všechny jeho sliby, díky kterým by neměl tak komplikovaný život. Ta jejich svatba po 6 měsících mě dostala. Je jedna věc být zamilovaný, ale druhá věc je uvažovat jako dospělý člověk. Opravdu si chcete vzít někoho, koho ani pomalu neznáte? Důležité otázky se měly řešit několik měsíců dopředu a ne pár minut před svatbou.
Linku s Atlasem jsem na druhou stranu milovala. Jsem ráda, že spolu s Lily nakonec po všech těch letech skončili (nemohla jsem si ale odpustit obavy, jak by asi Ryle reagoval na jejich opětovné shledání) a věřím, že je na břehu čekalo něco nádherného.

Jsem ráda, že tahle knížka vznikla, protože je poučná, ale zase za mě tomu nemůžu dát nějaké vysoké hodnocení. Autorka píše vážně čtivě, ale některé věci asi nejsou úplně pro mě a nad něčím přemýšlím víc než bych měla. Je to čtivé, ale její styl mi zavání spíš literaturou pro náctileté, což se zas tak úplně neshoduje s tématy knih. Celkově je to dobrá kniha a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když jsem měla jako u předešlé autorčiny knihy nutkání ji odložit, protože některé vyjádření postav mi byly proti srsti. :)

21.02.2021 3 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Musím přiznat, že tohle byla první knížka, co jsem od Agathy Christie četla a rozhodně mě nezklamala. Detektivka byla velmi čtivá a rozluštění zápletky mě také příjemně překvapilo. Rozhodně se těším na další případy detektiva Hercule Poirota.

19.02.2021 5 z 5