RonnieSmithx RonnieSmithx komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Stejně jako předešlá kniha je i tenhle díl pro mě na pomezí mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Já si ale zase těch pět hvězdiček radši schovám.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat finálního rozuzlení a zároveň se bála o život určitých postav. Až po dočtení se mi konečně dostalo klidu. Autorův osobitý styl psaní jsem si naprosto zamilovala a těším se na další případ.

11.10.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další případ Harryho Holea hodnotím lepšími 4 hvězdičkami, protože těch 5 si schovávám na další díly. Knížka je velmi čtivá, má nabitý děj a určitě se u ní nudit nebudete :) Skvělá zápletka.

09.10.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádherná kniha, která vás rozpláče. :)

04.10.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Vážně jsem si myslela, že horší než Kříďák to být nemůže. No, to jsem se šeredně pletla. Naprosto nesympatická hlavní postava, kniha v sobě nemá žádnou jiskru a to ani nemluvím o tom, že autorka je "Walmartovou verzí" Kinga.
Knížka se čte sice rychle, ale nemáte žádné nutkání ve čtení pokračovat. Vůbec mi nesedí autorčin styl psaní a ještě ke všemu ona sama je tak neoriginální, že se mi chce brečet. Jáma je dle mého názoru knižní odpad. Naprostá ztráta času. Zvrat je překvapivý jedině v tom, že je ještě horší než jste čekali.

28.09.2020 1 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Mám ráda osobitý styl autorčina psaní. Její knihy jsou vždy čtivé a díky krátkým kapitolám se čtou svižně. Ke knížce jako takové nemám jedinou výtku, ale obsah nebyl až tak moc originální a šokující, aby si zasloužil lepší hodnocení. Za mě to jsou lepší tři hvězdičky.

21.09.2020 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

(SPOILER) Fantasticky napsaná kniha, která se četla jedním dechem. Musím se ale přiznat, že jsem čekala, že v tom bude něco hlubšího a tajemnějšího než upíři. King ale tohle téma zvládl bravurně. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a celé dílo provázela ta správná temná atmosféra. Dávám tomu lepší čtyři hvězdičky.

19.09.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásná kniha o velkém přátelství s tragickým koncem. Příběh se četl moc hezky a rychle. Je tu perfektně zachyceno, jak se lidský sen může během chvilky rozpadnout.

16.09.2020 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Konec fenomenálního příběhu Toho, kdo nesl prsten. Ráda jsem se stala součástí příběhu díky barvitému vyprávění mistra fantasy neboli J. R. R. Tolkiena. K trilogii se určitě jednou za čase ještě vrátím, neboť je to moje dětství a každý občas rád uteče do jiného světa. Na závěr se mi líbilo, že na konci bylo všechno přehledně vypsané a já se tak mohla dozvědět, co se stalo před Válkou o Prsten a po ní.

16.09.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Nádherné pokračování příběhu Toho, který nesl prsten. Kniha je barvitá, plná krásných přirovnání a metafor, a také vás Tolkienovo vyprávění vtáhne přímo do děje, že se nebude moct odtrhnout. Části s Glumem rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější. Dá se vůbec tomuhle geniálnímu výplodu fantazie dát méně než pět hvězdiček?

08.09.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Mít možnost nahlédnout do Tolkienovy mysli by měla být pro každého veliká pocta. To, co se v ní odehrávalo, je geniální, fantastické a naprosto nádherné. Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak barvitý, temný a velkolepý byl jeho svět.
Tohle je příběh, který si připomínaly generace před námi a který se bude připomínat ještě desítky let po nás. Je to jízda, která nikdy neomrzí. Je mi ctí, že můžu čelit dobrodružstvím společně s Tím, kdo nese prsten, a jsem pyšná, protože tahle trilogie je jednou z nejkrásnějších věcí, co kdy stvořil člověk.

08.08.2020 5 z 5

Nádherný pohádkový příběh, za jehož přečtení jsem především vděčná letošní výzvě. Bylo mi ctí se společně s Bilbem protloukat světem autorovy fantazie a zažívat s ním všechna ta dobrodružství, která byla doplněna nádhernými ilustracemi. Tolkien byl v tomhle směru génius. Akorát mě kniha navnadila udělat si LOTR maraton, takže ted o mně nebude nikdo pár dní vědět:)

25.07.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tohle bylo za mě obrovské zklamání. Už od první stránky jsem vědela, že já a tahle kniha si spolu moc nerozumíme a finální rozuzlení mě v tom jen utvrdilo.
Neměla jsem žádnou potřebu zjistit, co se stane dál. Očekávala jsem podle obsahu něco temného a napínavého, ale dostalo se mi něčeho, co se na začátku snažilo nějakým způsobem napodobit „To".
Doufám, že Jáma bude o trošku lepší, ale když tohle byl podle všeho debut roku, tak už fakt nevím. Jinak mě potěšila a zároveň zranila zmínka o Doctorovi Who, který jde podle mého názoru z kopce až teď. :)

Tenhle nápad měl podle mě trošku větší potenciál, ale autorka si s tím poradila tak, jak si s tím poradila. Konec jsem četla s pozdviženým obočím a většina věcí v knize je tak jasná, že se vám žádná žárovička v hlavě nerozsvítí, ale dojde vám to hned.

20.07.2020 2 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

I přesto, že knížka nepatří k autorčiným nejvydařenějším, tak mě dokázala dostat. Jsem u jejích knížek tak strašně emocionální, že se to nelíbí ani mně samotné, což je asi dobře, protože to vypovídá o tom, jak skvělá spisovatelka Jojo je.
Největší kámen úrazu bylo asi to, že jste se začetli do příběhu Lottie, který najednou zmizel a místo něj se objevila nová postava s novými problémy. Knížka se mi ale líbila. Až na to z mého pohledu obrovské fiasko ve formě pokračování příběhu Louisy Clarkové mě Moyesová nikdy úplně nezklamala. A tahle kniha, i přes svoje mouchy a pár zbytečných stránek, byla stejně nádherná jako ty ostatní.

13.07.2020 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Za mě opravdu lepší tři hvězdičky anebo trošku slabší 4 hvězdičky. Zatím nejlepší kniha ze série. Líbilo se mi střídání minulosti s přítomností a děj mě do sebe přímo vtáhnul. Mám pocit, že každá Nesbova kniha o trošku víc obohatí moje znalosti.
Hrozně se mi líbilo, že mi dílo aspoň o trošku víc přiblížilo myšlenky vojáků, kteří byli na konci války označeni za vlastizrádce. Dějová linka mezi Ráchel a Harrym se mi také líbila. Celkově mi kniha přišla zajímavější a vtipnější než předchozí díly. Těším se, až si přečtu další.

10.07.2020 4 z 5

(SPOILER) „Nemá smysl modlit se k Neslyšnému. "

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout už jen z toho důvodu, že jsem se bála o malou Trishu a byla jsem tedy v neustálém napětí, jak to s ní dopadne. King všechno popisoval tak barvitě, až jste měli pocit, že to v tom lese prožíváte s ní.
Když jsem se blížila k závěru, tak jsem byla strašně pesimistická, takže není divu, že mi tekly slzy štěstí, když jsem zjistila, jak to nakonec dopadlo. Já už můžu jen říct, že tohle je strašně krásná knížka. Jak říká Trhlý Bork, Bůh je možná sportovním fanouškem, ale nezdá se, že by byl fanouškem Red Sox.

02.07.2020 5 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Co k tomuhle říct? Knížka se četla hezky, ale ten obsah už trošku kolísal. Úplně každá věc, co se stala, mi byla jasná už několik stránek dopředu. Nenadchla mě, nepřekvapila a nijak mě nenavnadila na autorčina další díla. Všechno tam bylo černé na bílém. Každý "zvrat" bylo něco, co jste si stejně mysleli od prvních dvaceti stránek.
Zklamaná nejsem, protože jsem do téhle knížky nevkládala žádné naděje. Jen jsem se utvrdila v tom, že můj prvotní instinkt měl pravdu. Pokud si chcete přečíst nějaký kvalitní thriller, tak s tímhle neztrácejte čas. A na závěr mi přijde vtipné, že paní Nuhlíčková se rozhodla knize v českém vydání dát název "Chladná jako led", ale v autorčině poznámce stejně nechala název "Přítelkyně". To je jen taková drobnost, které jsem si všimla:)

01.07.2020 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tahle kniha se nesla ve stejném duchu jako díl předchozí. Čtivá, pomalá a mně osobně se velmi líbila poslední kapitola. Těším se, co autor předvede v ostatních knihách, ale teď si dám aspoň na chvíli od Harryho pauzu.

28.06.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na tuhle knižní sérii jsem se chystala už několik let. Překvapilo mě, že knížka je taková odlehčená, pohodová... Prostě něco, u čeho nemusíte tolik přemýšlet.
Těším se, až si přečtu další díly série, protože by prý měly být o něco napínavější a brutálnější. Tenhle díl se sice četl hezky, ale nebylo to nic z čeho bych si sedla na zadek.

23.06.2020 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

„Nemluvte s nimi jazykem mrtvých, pane Marinville.“
Stejně jako Johnnymu, tak i mně tato věta utkvěla v hlavě společně s celou knihou. Jaká že byla? Skvělá. Dílo mě už od samotného začátku vtáhlo do děje a vlastně nemám vůbec co vytknout. Tuhle jízdu jsem si užila. Za mě to jsou hezké čtyři hvězdičky.

21.06.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Pořád u mě sice vede Nevítaný host, ale i tahle kniha byla skvělá. Jako obvykle jsem ji začala číst ráno a dočtenou odložila až odpoledne. Už jsem si v polovině knihy myslela, že mám všechno dořešené, ale Shari se povedlo mě zase zahnat do úzkých. Dávám jí slabší čtyři hvězdičky.

18.06.2020 4 z 5