Kdo o tom ví?

Kdo o tom ví? https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/bmid_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 4 415 121

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Who Did You Tell? , 2020

Pletynka
07.04.2024 2 z 5

Pocity z knihy mám smíšené. Nemůžu říct, že by to byl totální propadák, ale na druhou stranu to nebyla ani jedna z těch knih, která by mě bavila a kterou bych hltala. Konec zajímavý, ale nikomu ze svého okolí bych ji asi jinak nedoporučila.

anája
13.03.2024 5 z 5

Začátek trosku rozvlekly, ale pak se to rozjelo. Nemám moc rada knizky o alkoholu. Ale napětí a čtivost to srovnala.Doporučuji

Pavlína2019
23.01.2024 5 z 5

Kniha si v žádném případě nezaslouží nízké hodnocení.
Je prostě výborná, skvěle napsaná.
Ze začátku jsem měla pocit, že mi bude vadit stálé téma alkoholu a také ano.
Jenže to napětí, čtivost knihy, to, jak musíte se zaujetím stránky stále dál obracet - to, jak je kniha poučná, dojemná a silná, až vás to dovede až k slzám na závěr. to vše z ní dělá skvělé čtení.
Není příliš obsáhlá, zabere třeba dva dny, nač vše přehánět a protahovat. Když je řečeno podstatné.
Rozhodně doporučuji.

lucie1744
29.12.2023 5 z 5

Příběh se ze začátku trochu vlekl, ale ten závěr byl velmi napínavý a překvapivý. Za mě opravdu dobrý psychothriller.

Siege03
07.09.2023 5 z 5

Na moji prvotinu pro mě samozřejmě,velmi mistrně napsaný psychotrihler.Sonda do duše alkoholicky,mě úplně ohromila.Od začátku jsem čekala jiného stalkera,ale nakonec to dopadlo úplně obráceně Takový zvrat jen potvrzuje autorčino mistrné umění.Za mě opravdu doporučuji.

Danago
26.08.2023 5 z 5

Dobře propracovaný psychothtiller. Skvěle vykreslené myšlení alkoholičky, která se opravdu snaží zvládnout svou závislost. Autorka mě dokázala dokonale zmást, což oceňuji.

monikasbookclub
18.08.2023 3 z 5

Kniha začínala hodně pomalu. Hlavním tématem v knize je závislost na alkoholu, kterého se hlavní hrdinka Astrid snaží zbavit. Bylo zajímavé sledovat její vnitřní pocity a boj se závislostí. Celkově bych knihu označila jako slabší průměr, hodně věcí se dalo snadno předvídat a hlavní postava mi nebyla moc sympatická, takže ne vždy se s ní dalo soucítit.

bookcase
23.07.2023 4 z 5

Není to příliš akční psychothriller, spád to má až ke konci, ale mně to nevadilo, četlo se to dobře, autorka si pohrávala s postavami, občas jsem si nebyla jistá pravými charaktery.

Anniee
12.07.2023 2 z 5

Tak tohle mě hodně nebavilo a dočetla jsem to jen z nedostatku jiných knih.
Astrid mi byla úplně ukradená. A nejen ona, všechny ostatní postavy též. Nedokázala jsem si k nim vystavět vztah, vůbec mě nezajímalo co se jim dělo. Nepostřehla jsem tam žádnej dechberoucí zvrat ani nic šokujícího. Podobná zápletka už byla v tolika knihách, často i líp popsaná. No prostě nula nula nic, ani záchvěv napětí. Achjo.

Doubravka1975
10.07.2023 5 z 5

Čtivý příběh plný démonů minulosti, závislosti, ale i nové naděje a lásky.
Astrid mi moc ze začátku sympatická nebyla, ale fandila jsem ji a držela palce, aby odolala a vydržela nepít.
Příběh se odehrává v městečku Flinstead, stejně jako autorčina prvotina Fáma, která je zde i zmíněná a líbila se mi o trošku víc. Ale i tak plný počet

Micandy
03.06.2023 3 z 5

Bohužel mě kniha moc nebavila. Rozjezd byl pomalý a to mi ani nevadilo, co mi vadilo tak neustálý strach Astrid, její myšlenky...furt se to opakovalo. Nesedl mi autorčin styl, podle mě nepíše moc čtivè. Čekala jsem thriller u kterého se budu i bát, hodnocení je pro mě na horší ***.

Petra00
02.06.2023 3 z 5

Takový průměr. Četlo se to fajn, ale po celou dobu se nic závratného nedělo. Nějaké zvraty a napětí proběhlo až na posledních cca 80 stranách.
Velice mě ale zaujalo prostředí a téma alkoholismu. Celou dobu jsem hlavní hrdince držela pěsti, aby se nenapila.
Ještě mám od autorky Fámu, tak jsem zvědavá, jaká bude.

Ivka14
14.04.2023 3 z 5

Na psychologický thriller začínala kniha trochu pomalu, ale Astrid je natolik přesvědčivá postava, že bylo snadné spadnout do jejího příběhu. Vnitřní monolog Astrid zní docela pravdivě a mám pocit, že nám autor dává docela ostrý pohled na některé z dlouhých tváří závislých lidí. Jakmile se věci rozjedou, příběh má značné množství zvratů, některé předvídatelné, některé ne tolik.

ivca84
09.04.2023 5 z 5

zajímavý dej knihy kniha je hodně čtiva a má zajímavé rozuzlení

PetraDD
06.04.2023 5 z 5

Skvele s necekanym zaverem. Napeti a kratke kapitoly vas nuti cist dal a dal:)
Nerozumim tomu, proc ma kniha tak nizke hodnoceni

evin84
01.04.2023 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila stejně jako Fáma. Už se těším na další knihu.

Nymfadora.T.
27.03.2023 4 z 5

Čtivé, zajímavý příběh, za mě dobré.

zelda7
26.03.2023 4 z 5

Téma knihy není jednoduché, pojednává o boji s alkoholismem. Vypráví o abstinování jedné ženy a o tom jak ji dohání činy z minulosti, je to tedy žánrově psychologický thriller. Kniha mne bavila pokud tak mohu říct o těžším tématu, fandila jsem hlavní hrdince, aby to zvládla.

kercah
25.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Od knihy jsem nemela žádné očekávání ( nečetla jsem totiž ještě autorčinu prvotinu), ale velice mile mě překvapila. Četla jsem ji jedním dechem a kromě lehce mileneckého a závisláckého příběhu do poslední chvíle není patrné, kdo je pachatelem, takže velké +.

dagsvob
18.03.2023 3 z 5

Pomalý rozjezd, ale závěr překvapil. Bylo zajímavé číst, co si myslí a co cítí alkoholik a co alkohol s jeho životem udělá...

thrillery alkoholismus vyrovnání se s minulostí thrillery pro ženy

Lesley Kara
anglická
2020  73%Fáma
2020  70%Kdo o tom ví?

Kniha Kdo o tom ví? je v