Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani n... celý text

Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...
Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.63518

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

kristyna6626
včera

Kniha mě naprosto pohltila. Byla napínavá, měla nečekané zvraty, jednoduše to byla bomba. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli konečně mnoho věcí o Lisbeth. Proč je vlastně taková, jaká je a co (nebo spíš kdo) to zapříčinil. Když už jsem byla u konce, říkala jsem si: "To přece nemůže skončit takhle brzo!" :-)

hjoo

Po dobrém dojmu z první knihy jsem se pustil i do druhého dílu a byl jsem mile překvapen, dějová linka byla srozumitelná i když místy popis prostředí mi připadal zdlouhavý jako u prvního dílu.. ale kniha se četla dobře a můžu doporučit. Uvidíme co třetí díl.

swamp

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Druhý díl se od prvního výrazně liší. Po vraždě kolegy Mikaela Blomkvista je za hlavní podezřelou označena Lisbeth. Mikaelovi je ovšem jasné, že to neudělala, ale policie a média z ní dělají štvanou zvěř...

kokina74

Jestli to takhle půjde dál bude to jedině paráda. Nemohu se dočkat posledního dílu. Tato kniha vám nedovolí přestat a prostě hltáte co můžete

durinka

Čtivá kniha, plná nečekaných zvratů a překvapení. Přidávám se však k názoru, že by některé pasáže mohly být zkráceny...

FillaSFC

Umím si představit, že by to mělo třeba o sto stran méně, některé popisy jsou hodně dopodrobna, což já úplně nemusím, a děj kolikrát taky stojí hodně na místě, ale na druhou stranu nic, na co bych nebyl zvyklý z prvního dílu, který byl velmi povedený. Jinak tomu není ani tady, takže opět čtyři hvězdy. Kafe opět teklo proudem, obložené chleby šly taky na dračku, a ten závěr - ten se mi moc líbil, úplně mě vtáhl. Čtenář při něm inkasuje nějakou tu nečekanou "facku", takže jsem byl kolikrát překvapen. Těším se na třetí díl.

Prey

Tak jsem si po letech znovu přečetl i druhý díl Milénia, přestože jsem si pamatoval, že mě, ve srovnání s první částí, trochu zklamal. Vůbec to není špatná knížka, naopak. Ale, řečeno filmovou terminologií, je to vlastně spin-off, odhalující historii hlavní postavy, ne nový případ. Já vím, stane se tam toho hodně, nemilosrdná Lisbeth je fascinující, ale obdoba naprosto výjimečného pocitu, že spolu s hrdiny pátrám po Harriet Vangerové a dávných vraždách, které je nebezpečné vyřešit, ta se bohužel nedostavila. Vynikající exotické intro vyšumí do ztracena. O kuplířství pojednává popsaná dizertace, ale přímými svědky nejsme. Blond obr a závěrečné zúčtovaní přibližují Milénium k béčkovým hororům. Uspokojivý konec se nekoná, je nutné vrhnout se na další stovky stran třetího dílu, zatížené politikou a příliš mnoha jmény. Pořád je to svým způsobem nadprůměr, pořád ty postavy nechceme opustit, ale už to není zjevení, jakým byli a zůstávají Muži, kteří nenávidí ženy. (Čteno v překladu Azity Haidarové.)

reeper

Perfektní. Za mně o chloupek lepší než 1.díl trilogie. Dá se vytknout snad ten přehnaný konec.

melien

Kniha se mi opravdu líbila. Četla jsem ji jedním dechem. . Kdyby to šlo ani bych neodkladala četla dál. . Za mě mohu knihu opravdu doporučit.

Akana

Stejně strhující a napínavé počtení jako první díl. Stránky se obracejí skoro samy. Snad jen ta atmosféra je o něco řidší. Mrazivý ostrov Hedeby nahradily po většinu času všednější stockholmské reálie a osamělé pátrače teď doplňuje celý houf vyšetřovatelů, přičemž spletitost vztahů vyvažuje pár adrenalinových pasáží. Můj dojem už není tak absolutní, ale chuť na poslední díl se nezmenšila.

danka13

Ani třetí díl mě nezklamal, mohu jen opět doporučit.

Zuzana08

Nerada srovnávám, ale neodpustím si to. První díl byl jednoznačně lepší. V této knize byl v podstatě jen jeden děj a to vyšetřovaní vraždy. Až přes příliš jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela, kdo je kdo. Ne, že by to byla ztráta času, ale první díl byl prostě zajimavější.

sramkovamichala

Výborná kniha, stejně jako první díl. Napínavý děj s netypickými postavami. Doporučuji!

michaela.ne

Tak oproti prvnímu dílu, tohle pro mě bylo trošku zklamání. Četlo se to pěkně a svižně, ale od vražd v Enskede, příběh stojí na mrtvým bodě. Nic se nedělo, neměnilo, furt jen pili kafe a jedli obložený chleby. Nakonec ani žádný moment překvapení (kromě postavení Zaly v životě LS), nemělo to spád, zkrátka jen takový počtení, abych vyplnila nudný chvilky v práci. To, že LS a Blomkvist vlastně celou dobu více méně nekomunikují a ni jednou se nepotkají, tomu moc nepřidává. Naopak mi to bylo cizí. Uvidíme co třetí díl.

intelektuálka

Celé milénium mě zajalo i severské filmové zpracování kdo jiný by vystihl jejich mentalitu?

Vlak7

Kniha se mi libila az zase na konec pritazeny za usi a to, co prezila L.S. Ve tretim dile hned v 1. kapitole usmevne, ze po prevozu do nemocnice mela L.S. ranu zalepenou paskou z duvodu infekce, ale ze lezela uz s ranou v hline :-D, kam se ji infekce mohla dostat....

hellena1523

Larssonův vypravěčský styl mi příliš nesedl, a tak jsem se pustila spíš do grafických přepisů této románové trilogie, a musím uznat, že to je opravdu něco!

Gretka66

Skvělé pokračování.

Peťulka8

Úžasná kniha s velmi napínavým dějem. Občas jsem se ztrácela v postavách, jelikož jich tam je mnoho, ale jinam perfektní dílo :-)

Miťuli

Opět perfektní! navázání na první knihu, nelze nic jiného než doporučit!

Predator666

Čekal jsem tak trochu opakování předešlého příběhu, ale opak je pravdou. Je to takové nepřímé pokračování se známými tvářemi. Lisbeth opět vede. Vřele doporučuji, je to opět ponuré a skoro až mystické.

jana277

Perfektné čitanie.

JankoSvec

Stieg Larsson má úžasnú schopnosť udržať napätie v niekoľkých navzájom prelínajúcich sa príbehoch,ktoré postupne brilantne prepojí do veľkého finále ktoré je opäť tak neuveriteľne otvorené.V tejto knihe sa pozornosť nesústreďuje na Blomkvista, ale na Lisbeth Salanderovu,
podľa všetkého trojnásobnú vrahyňu, ktorá uniká zodpovednosti. Kto je za tým?
Spáchala to naozaj ona? Chce sa jej niekto pomstiť? Celým románom sa nesie téma obchodu so ženami, so sexom, týranie a zneužívanie žien.
Niet čo dodať... VÝBORNÁ !!!

Lenka8418

Skvělé, mělo to spád, i když občas jsem se zamotala do jmen a musela se víc zamyslet kdo je kdo. Doporučuji

gonegirl
31.12.2016

Celou dobu jsem seděla naprosto neschopna se od knížky odtrhnout. Až na konci jsem si řekla, páni! Tolik zvratů, tolik nečekaných událostí, vše se vším souvisí, žádné slovo nepřebývá, ba ani nechybí. Zkrátka mistrovský kousek. Teď jen počkat, až se někdo v knihovně slituje a naskytne se mi třetí díl, neustále popůjčovaný...

Pemca
23.12.2016

ještě lepší, ještě napínavější, sice je konec těžko uvěřitelný, ale ta touha ne žít, ale pomstít se tomu se dá uvěřit

Majule7
06.12.2016

Začátek knihy byl na mě trochu pomalý a příběh, který se odehrál na prvních stranách mi pak nešel moc dohromady s dalším dějem. Když už se to pak rozjelo, nemohla jsem knihu odložit. Konec sice trochu udělal z postav superhrdiny, ale nevadí.

allyce
28.11.2016

Opět skvělá kniha.
Celou dobu jsem příběhu i postavám věřila vše, co udělaly, ale za ten terminátorský konec jde jedna hvězda dolů. Ve chvíli, kdy kniha tohoto žánru graduje, měla bych si napětím okusovat palce...místo toho jsem se v tomto případě spíš bavila a v duchu se pana Larssona ptala, jestli to opravdu myslí vážně. A protože neodpověděl a mlčení je známka souhlasu, tak to opravdu vážně myslel :-)

JustWomen
26.11.2016

Dokonalost, nemám slov, lepší než první díl, jdu na trojku, I❤ Lisbeth
Spisovatelé, to chceme!!!!!

proview