Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani naleze...celý text

Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...
Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.63076

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Leusee24.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na to, že první kniha mě moc neoslovila, tak druhý díl mě naprosto pohltil. Miluji postavu Lisbeth a byla jsem ráda, že se příběh konečně začal odvíjet právě hlavně o ní. Napětí v knize bylo dost a také zvraty, které jsem vůbec neočekávala. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

Pavlina.1315.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Je zde spousta komentářů o tom, že tato kniha (druhý díl série) je oproti tomu prvnímu slabší. No, tak s tím rozhodně nesouhlasím. Osobně považuji tento díl za zajímavější a poutavější. Ano, souhlasím s tím, že už se nejedná o klasickou detektivku a to je asi ten důvod, proč mě tato kniha nadchla o tolik víc. Osobně nejsem veliký fanoušek detektivek a proto oceňuji, že se autor trochu vymanil z těchto mantinelů a vložil do knihy více heroistických někdy až poněkud fantasy prvků.

ThrisaManx05.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ačkoli mě kniha opět naprosto dostala, ačkoli jsem se i tentokrát bezmezně zamilovala, ačkoli u mě jako u extrémně zvědavého člověka probouzela až zoufalou zvědavost, mám pár věcí, které mi vadily:
1. Jak píše slečna v komentáři pode mnou, závislost snad každé postavy na kávě je maličko zvláštní. Všichni neustále pijí kávu. Ráno, večer, v noci - non stop.

2. Žába. Oslovení žába (či žabka) mě ke konci knihy už opravdu iritovalo.

3. Zdá se, že téměř všechny postavy jsou vysoce inteligentní a na svých pracovních pozicích zastupují vysoká místa. Ale hlavně! Snad všichni mají vystudovaná práva. A je jedno jestli je to skutečně právník (kterých je tam opravdu dostatek) nebo člověk téměř na pokraji společnosti. Studium práv je asi základ.

4. Autor vymýšlí spoustu postav, se kterými poté delší dobu nepracuje, a když se znovu objeví, jsem ztracená. Celkově jsem se v tomto díle v postavách dost ztrácela.

Na druhou stranu jsou jeho postavy hodně promyšlené a skutečně živé. Nevymýšlí jen ploché charaktery, každá postava v knize je živá a skutečná. A nakonec děj je tak geniálně promyšlen, že za to budu autora asi do konce života obdivovat.

desert.fox02.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Po slibném prvním díle se dostáváme do světa obskurních mafiánských fantazií s všemocnou superhrdinkou v hlavní roli. Od detektivního ani kriminálního žánru tohle nečekám.

neryan19.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Oproti prvnímu dílu přišel mně osobně tento slabší. Bohužel stále nevymizely zbytečně zdlouhavé pasáže,které mě odrazovaly od pokračování ve čtení, ALE stejně jako u předešlého dílu od určité části jsem byla dějem pohlcena a těšila se,jak to všechno dopadne tentokrát.
Dále jsem si všimla,že sotva si zvykám na fakt,že naprosto všechny postavy Milénia jsou až nepřirozeně závislí na kávě,autor se nám naučil nové slůvko,a to "žába". Toto slovo dále užívá ve formě oslovení nepřirozeně často.
Abych jen nekritizovala: Velice mě potěšilo,že jsem měla možnost konečně poznat Lisbeth mnohem osobněji a ujasnit si tak některé věci,které mi vrtaly hlavou.
Jsem zvědavá,co na mě čeká ve 3.díle.:)

Susan9417.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dost komplikované tuto knížku hodnotit po přečtení prvního dílu. Ano dalo se to číst, pro mě bylo rozhodně záživných prvních 150 stránek, pak jsem se "trápila" nezáživnými pasážemi, a nakonec mi to přišlo až trošku "přitažené za vlasy" nicméně od 350 jsem knížku zase "žrala". Asi tak jako všichni ostatní věřím že třetí díl bude top.

Lucek10.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Malá reklama na IKEA :-D

historikola03.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Děj byl velice dobře napsaný. Je to styl psaní, kdy Vás děj vtáhne do vlastní časové smyčky a nenechá Vás dokud nedočtete kapitolu nebo při nejlepším rovnou celou knížku.
Tato trilogie v mých očích stojí za to, že ji musím dostat do knihovny. Moc zajímavý děj příběhu. Až dočtu poslední díl celého příběhu rozhodně se chci podívat i na film. Jej jasné, že knížka bude vždycky lepší, ale to jen tak pro úplnost.

blaka16503.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naproto úžasná kniha a ke konci pro mne celkem šokující odhalení. :)

moudivlacek02.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Wau, tak toto pokračování je snad ještě lepší než první díl. Zde se dozvíte víc o hlavní hrdince z prvního dílu, najdete tu vysvětlitelná tajemství. A opět skvěle rozehraný děj, skvělá charakteristika postav i vylíčení situací.
Budete mít pocit, že to vše s hrdiny opravdu prožíváte, bušilo mě srdce ostošest a přestalo až u posledního řádku knihy. Napětí, lítost, strach, snaha pomoci příteli, i když o to nestojí, pevná víra v něj, slzy bezmoci - to vše je zde.
Jsem zvědavá, co bude v tom třetím díle a zároveň se klepu již nyní.
Kdo má rád psychologické romány a detektivky - toť vaše bible!!

ivzu7728.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Druhý díl mne zase plně vtáhnul do děje, četla jsem pořád a všude ... Lisbethin osud byl těžký, tvrdý, ael stala se pro mne díky svému pohledu na svět a inteligenci a tvrdosti velice sympatickou postavou... fandila jsem jí až do konce a věřím, že v dalším díle bude zase v pohodě a akční. Určitě celou trilogii ráda doporučuji. Sama jsem po třetím posledním díle sáhla ihned pět minut po přečtení tohoto druhého.
PO SHLÉDNUTÍ FILMU : Švédské filmové zpracování se mi líbilo, herce jsem si oblíbila již v prvním díle, děj odpovídal knize, ale ta KNIHA byla opět obsáhlejší, rozvinutější, plnější a emotivnější.

Johncze22.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Uf, občas to chtělo přemáhání pokračovat ve čtení, ono když je 20 % děje rozprostřeno na 80 % obsahu a celé to sledujete z pohledu 3 zúčastněných osob/skupin včetně jejich poměrně detailních myšlenkových pochodů, které obvykle dojdou ke stejnému závěru, je to poměrně vyčerpávající. Odměnou pak budiž naopak nadupané finále.

Crimble21.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Fakt dobrá kriminálka, to jo. Těch náhodných setkání na začátku bylo trochu moc :) Tohle mohl Larsson vymyslet trochu přirozeněji, ale čert to vem. Jinak se čte bezvadně.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super čtení.

Iwets18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Celý první díl jsem si lámala hlavu nad Lisbeth. Co je vlastně zač? Tenhle díl mi na všechny moje otazníky odpověděl. Hltala jsem od začátku do konce. Jen jediný nedostatek a to, že se nemohu dočkat až se dostanu ke třetímu dílu. :)

RiverSong29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Stejně perfektní jako první kniha. Obrovské doporučení!

Eeli28.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prostě super. Čtivé, napínavé, neotřelé, promyšlené do všech detailů, překvapivá odhalení, která čtenář nečeká. Druhý díl Milénia rozhodně nepokulhává za prvním, ba naopak, možná je ještě o píď lepší.

Nombeko26.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Druhý díl ze série mne opět plně pohltil. Dozvěděla jsem se něco nového o Lisbethině minulosti a žasla jsem nad jejími schopnostmi. Chvílemi jsem se v ději trochu zamotala, když se objevovali nové a nové skutečnosti, kvůli kterým jsem zapomínala, čím to vlastně všechno začalo. Nakonec ale vše do sebe krásně zapadlo a nezbývá mi než smeknout klobouk nad autorovým talentem sepsat takto propracovaný děj a neztratit nit.

Jessybelle30.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Perfektní kniha, zápletka, Lisbethina minulost, zajímavá, napínavá, děj odsýpá, žádná nuda. Na konci jsem si říkala, že to přece nemůže takhle skončit, že by to Lisbeth nedala... takže už čekám, až budu moc jít pro další díl...

klikas19.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hodně propracované, napínavé! Dobře propojené ...trhák!!!.

verden18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Áno, áno!! ĎAKUJEM za možnosť nahliadnuť do Lisbethinej hlavy a tiež do jej minulosti :)

bianca514.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

bivkova03.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Já nevím, tenhle díl mě upřímně nudil, nudil a nudil. Dvě hvězdy asi jen za hrdiny...

Jaruš725.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Senzace _ skvělé , MP3 načtená M.Stránským je adrenalinový kokteil, a závislost je hotová.

mdracek22.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha, kde se s příběhem postupně odkrývala i minulost Lisbeth Salanderové. Jak už někdo níže psal, i audiokniha v podání Martina Stránského je výborná.

rottwy08.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Sakra.. Snad ještě lepší jak první díl! Doporučuji všemi deseti a vrhám se na třetí, nevím proč jsem čtení Milénia tak dlouho odkládala.. Lisbeth je skvělá, geniální drsňačka s kterou si není radno zahrávat a především ji podceňovat! :D a můžu doporučit i audioknihu, která je moc dobře namluvena Martinem Stránským (to když se nechcete vzdálit příběhu, ale bohužel číst během chůze po městě není zrovna praktické :D)

patricie740203.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

JEŠTĚ LEPŠÍ NEŽ PRVNÍ DÍL !

Misa2519.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Druhý díl byl stejně jako první prostě skvělý, plno věcí bylo zamotaných až hrůza :) ale autor si s tím parádně poradil :) hurá na další díl :)

Scharks29.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné :) A ten konec?? No okamžitě jsem musela jít do knihovny pro další díl :D

Ruzaaa27.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu skvělý příběh, krásně zamotaný, se spoustou nových a nebezpečných postav. Sem tam vražda, odkrytí rodinných vztahů, proniknutí do novinářské práce i policejního vyšetřování. Spoiler - trošku mě zarazila nesmrtelná Lisbeth, která dostane tři kulky, z toho jednu do hlavy, a ještě je schopná se vyhrabat ze svého hrobu. Ale nad tím jsem schopna zavřít oko a hned otvírám další díl.

Kniha v žebříčku

69. nejlépe hodnocená kniha

S. Larsson

Stieg Larsson

švédská, 1954 - 2004

detektivky krimi severská krimi švédská literatura švédské detektivky zfilmováno

Podpořte svým hlasem Databázi knih v anketě Křišťálová lupa - více zde.