Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani naleze...celý text

Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...
Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.63375

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
Více informací...

michaela.ne

Tak oproti prvnímu dílu, tohle pro mě bylo trošku zklamání. Četlo se to pěkně a svižně, ale od vražd v Enskede, příběh stojí na mrtvým bodě. Nic se nedělo, neměnilo, furt jen pili kafe a jedli obložený chleby. Nakonec ani žádný moment překvapení (kromě postavení Zaly v životě LS), nemělo to spád, zkrátka jen takový počtení, abych vyplnila nudný chvilky v práci. To, že LS a Blomkvist vlastně celou dobu více méně nekomunikují a ni jednou se nepotkají, tomu moc nepřidává. Naopak mi to bylo cizí. Uvidíme co třetí díl.

intelektuálka

Celé milénium mě zajalo i severské filmové zpracování kdo jiný by vystihl jejich mentalitu?

Vlak7

Kniha se mi libila az zase na konec pritazeny za usi a to, co prezila L.S. Ve tretim dile hned v 1. kapitole usmevne, ze po prevozu do nemocnice mela L.S. ranu zalepenou paskou z duvodu infekce, ale ze lezela uz s ranou v hline :-D, kam se ji infekce mohla dostat....

hellena1523

Larssonův vypravěčský styl mi příliš nesedl, a tak jsem se pustila spíš do grafických přepisů této románové trilogie, a musím uznat, že to je opravdu něco!

Gretka66

Skvělé pokračování.

Peťulka8

Úžasná kniha s velmi napínavým dějem. Občas jsem se ztrácela v postavách, jelikož jich tam je mnoho, ale jinam perfektní dílo :-)

Miťuli

Opět perfektní! navázání na první knihu, nelze nic jiného než doporučit!

Predator666

Čekal jsem tak trochu opakování předešlého příběhu, ale opak je pravdou. Je to takové nepřímé pokračování se známými tvářemi. Lisbeth opět vede. Vřele doporučuji, je to opět ponuré a skoro až mystické.

jana277

Perfektné čitanie.

JankoSvec

Stieg Larsson má úžasnú schopnosť udržať napätie v niekoľkých navzájom prelínajúcich sa príbehoch,ktoré postupne brilantne prepojí do veľkého finále ktoré je opäť tak neuveriteľne otvorené.V tejto knihe sa pozornosť nesústreďuje na Blomkvista, ale na Lisbeth Salanderovu,
podľa všetkého trojnásobnú vrahyňu, ktorá uniká zodpovednosti. Kto je za tým?
Spáchala to naozaj ona? Chce sa jej niekto pomstiť? Celým románom sa nesie téma obchodu so ženami, so sexom, týranie a zneužívanie žien.
Niet čo dodať... VÝBORNÁ !!!

Lenka8418

Skvělé, mělo to spád, i když občas jsem se zamotala do jmen a musela se víc zamyslet kdo je kdo. Doporučuji

gonegirl
31.12.2016

Celou dobu jsem seděla naprosto neschopna se od knížky odtrhnout. Až na konci jsem si řekla, páni! Tolik zvratů, tolik nečekaných událostí, vše se vším souvisí, žádné slovo nepřebývá, ba ani nechybí. Zkrátka mistrovský kousek. Teď jen počkat, až se někdo v knihovně slituje a naskytne se mi třetí díl, neustále popůjčovaný...

Pemca
23.12.2016

ještě lepší, ještě napínavější, sice je konec těžko uvěřitelný, ale ta touha ne žít, ale pomstít se tomu se dá uvěřit

Majule7
06.12.2016

Začátek knihy byl na mě trochu pomalý a příběh, který se odehrál na prvních stranách mi pak nešel moc dohromady s dalším dějem. Když už se to pak rozjelo, nemohla jsem knihu odložit. Konec sice trochu udělal z postav superhrdiny, ale nevadí.

allyce
28.11.2016

Opět skvělá kniha.
Celou dobu jsem příběhu i postavám věřila vše, co udělaly, ale za ten terminátorský konec jde jedna hvězda dolů. Ve chvíli, kdy kniha tohoto žánru graduje, měla bych si napětím okusovat palce...místo toho jsem se v tomto případě spíš bavila a v duchu se pana Larssona ptala, jestli to opravdu myslí vážně. A protože neodpověděl a mlčení je známka souhlasu, tak to opravdu vážně myslel :-)

JustWomen
26.11.2016

Dokonalost, nemám slov, lepší než první díl, jdu na trojku, I❤ Lisbeth
Spisovatelé, to chceme!!!!!

21.11.2016

Super čtení

katerina9848
18.11.2016

Druhý díl Milénia jsem přečetla jedním dechem, musím říct, že mě druhý díl nadchl ještě více, než první. Napínavé, překvapivé, asi nemám více co bych dodala. Mistře Larssone, díky...:)

sagasir
02.11.2016

Fenomén pokračuje

Co říci k této knize. Snad jen to, že i zde vás čeká opravdu skvěle vystupňované napětí, precizně zpracované detaily, kvalitně napsané postavy a zajímavý děj, který vás opět nebude nudit, i když má kniha rovných 608 stran.

Samotný příběh se možná zdá na první pohled jako poutavý thriller, ale při čtení získáváte pocit, jako byste byli na výpravě za hledáním morálky, která je bohužel, či bohudík zasazena do reálného prostředí a že si přejete, aby takových Blomkvistů a Salanderových bylo v našem světě více.

Jednoduše vás musí postava Lisbeth uchvátit. Jedná se totiž o směsici skvělé hackerky, pohrdavé dvacítky, dívky, která to neměla v životě jednoduché, Lary Croft, drsňačky, chytré ženy a ženy bojující za spravedlnost. Uchvátit vás také může postava Mikaela Blomkvista, novináře, člověka s dobrým srdcem, neustále si jdoucím za svým cílem a člověka bojujícího za spravedlnost.

gersie
29.10.2016

Zasranej Kalle Blomkvist.
Zasraná Lisbeth Salanderová.
Zasranej Stieg Larsson.
Celou dlouhou dobu jsem si myslil, že je to FAKT HUSTÁ kniha. Celou dlouhou dobu jsem byl přesvědčen o genialitě autora a vydařeném podání výborné myšlenky o tom , že nás ignorují namyšlení úředníci , nechápou politici , prudí nafoukaní policajti , doktoři mají za pokusné králíky a tajná policie si dělá bezohledně co chce.
Ale co má proboha znamenat ten konec ????
Díky tomu konci dávám s odřenýma ušima 3 hvězdy. Nevím zda autora někdo donutil to tak ukončit , nebo snad chytil paniku , že by se to nemuselo líbit lidem milujícím terminátory , robokopy a podobné absolutní nesmysly. Hrůza..... vyprávění svých životopisů , těsně před zastřelením někoho už mne pěkně štve. Nemluvě ani o tom , že hrdinku dobře trefenou třema kulkama a zakopanou v hrobě nechá vyhrabat se vlastními silami, přejít území kontrolované mnoha kamerami a s chromou nohou , chromou rukou a prostřeleným mozkem zneškodnit dva dobře trénované vrahy je prostě absolutně trapné.
Celou výborně napsanou knihu to absolutně degraduje na trapný škvár ...... je mi to líto a jsem dost znechucen. VĚČNÁ škoda......

Odehnalka
13.10.2016

Když jsem dočetla první díl Milénia, byla jsem velmi ráda, že mám koupený i druhý díl a tak jsem po něm co nejdříve chňapla. Je to jiné, než první díl, ale neřekla bych, že horší. Postava Lisbeth se mi velmi zalíbila, takže jsem byla ráda, že jsem se o ní více dozvěděla. Nezklamalo to. Je to skvělý!
Musím si co nejdříve koupit třetí díl!

TipsyChipsy
07.10.2016

Líbil se mi tento druhý díl Milénia stejně jako první. Knihu jsem vyslechla jako audio načtenou charismatickým hlasem Martina Stránského. Moc se mi to líbilo. Je to taková pohádka pro dospělé, malá hubená hrdinka zvítězí nad hrubou silou, ale je to hodně napínavé a chytře vymyšlené.

lucie5078
06.10.2016

Napínavé, nečekané zvraty, akční... nemůžu se dočkat na přečtení dalšího dílu!

Briv
06.10.2016

Stala jsem se dalším člověkem, který propadl Miléniu. Po prvním díle mi ten druhý připadá snad ještě lepší. Zajímavé propojení různých osob, Michael, který má v knize pořád hodně prostoru, policie, která evidentně není dokonalá nikde na světě a naprosto skvělá Lisbeth. Osoby jsou živé, libí se mi vykreslení situací a děje. Jdu na třetí díl.

Kordula 111
05.10.2016

Druhý díl trilogie je super. Kniha je napínavá a čte se skoro sama. Doporučuji.

Adiee19
30.09.2016

Prvy diel som precitala za dva dni..tesila som sa na druhy no sklamalo ma to...kniha sa mi citala tazko a az na konci ma zaujala. Cakal som od toho viac :/

Leusee
24.09.2016

Na to, že první kniha mě moc neoslovila, tak druhý díl mě naprosto pohltil. Miluji postavu Lisbeth a byla jsem ráda, že se příběh konečně začal odvíjet právě hlavně o ní. Napětí v knize bylo dost a také zvraty, které jsem vůbec neočekávala. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

Pavlina.13
15.09.2016

Je zde spousta komentářů o tom, že tato kniha (druhý díl série) je oproti tomu prvnímu slabší. No, tak s tím rozhodně nesouhlasím. Osobně považuji tento díl za zajímavější a poutavější. Ano, souhlasím s tím, že už se nejedná o klasickou detektivku a to je asi ten důvod, proč mě tato kniha nadchla o tolik víc. Osobně nejsem veliký fanoušek detektivek a proto oceňuji, že se autor trochu vymanil z těchto mantinelů a vložil do knihy více heroistických někdy až poněkud fantasy prvků.

ThrisaManx
05.09.2016

Ačkoli mě kniha opět naprosto dostala, ačkoli jsem se i tentokrát bezmezně zamilovala, ačkoli u mě jako u extrémně zvědavého člověka probouzela až zoufalou zvědavost, mám pár věcí, které mi vadily:
1. Jak píše slečna v komentáři pode mnou, závislost snad každé postavy na kávě je maličko zvláštní. Všichni neustále pijí kávu. Ráno, večer, v noci - non stop.

2. Žába. Oslovení žába (či žabka) mě ke konci knihy už opravdu iritovalo.

3. Zdá se, že téměř všechny postavy jsou vysoce inteligentní a na svých pracovních pozicích zastupují vysoká místa. Ale hlavně! Snad všichni mají vystudovaná práva. A je jedno jestli je to skutečně právník (kterých je tam opravdu dostatek) nebo člověk téměř na pokraji společnosti. Studium práv je asi základ.

4. Autor vymýšlí spoustu postav, se kterými poté delší dobu nepracuje, a když se znovu objeví, jsem ztracená. Celkově jsem se v tomto díle v postavách dost ztrácela.

Na druhou stranu jsou jeho postavy hodně promyšlené a skutečně živé. Nevymýšlí jen ploché charaktery, každá postava v knize je živá a skutečná. A nakonec děj je tak geniálně promyšlen, že za to budu autora asi do konce života obdivovat.