Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani naleze...celý text

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy.

Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...
Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.62960
Série:

Milénium (2.)

Originální název:

Flickan som lekte med elden

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více
Nahrávám...

Přidat komentář

Komentáře (320)

Nejprve se musíte přihlásit.
Johncze22.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Uf, občas to chtělo přemáhání pokračovat ve čtení, ono když je 20 % děje rozprostřeno na 80 % obsahu a celé to sledujete z pohledu 3 zúčastněných osob/skupin včetně jejich poměrně detailních myšlenkových pochodů, které obvykle dojdou ke stejnému závěru, je to poměrně vyčerpávající. Odměnou pak budiž naopak nadupané finále.

Crimble21.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Fakt dobrá kriminálka, to jo. Těch náhodných setkání na začátku bylo trochu moc :) Tohle mohl Larsson vymyslet trochu přirozeněji, ale čert to vem. Jinak se čte bezvadně.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super čtení.

Iwets18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Celý první díl jsem si lámala hlavu nad Lisbeth. Co je vlastně zač? Tenhle díl mi na všechny moje otazníky odpověděl. Hltala jsem od začátku do konce. Jen jediný nedostatek a to, že se nemohu dočkat až se dostanu ke třetímu dílu. :)

RiverSong29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Stejně perfektní jako první kniha. Obrovské doporučení!

Eeli28.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prostě super. Čtivé, napínavé, neotřelé, promyšlené do všech detailů, překvapivá odhalení, která čtenář nečeká. Druhý díl Milénia rozhodně nepokulhává za prvním, ba naopak, možná je ještě o píď lepší.

Nombeko26.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Druhý díl ze série mne opět plně pohltil. Dozvěděla jsem se něco nového o Lisbethině minulosti a žasla jsem nad jejími schopnostmi. Chvílemi jsem se v ději trochu zamotala, když se objevovali nové a nové skutečnosti, kvůli kterým jsem zapomínala, čím to vlastně všechno začalo. Nakonec ale vše do sebe krásně zapadlo a nezbývá mi než smeknout klobouk nad autorovým talentem sepsat takto propracovaný děj a neztratit nit.

Jessybelle30.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Perfektní kniha, zápletka, Lisbethina minulost, zajímavá, napínavá, děj odsýpá, žádná nuda. Na konci jsem si říkala, že to přece nemůže takhle skončit, že by to Lisbeth nedala... takže už čekám, až budu moc jít pro další díl...

klikas19.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hodně propracované, napínavé! Dobře propojené ...trhák!!!.

verden18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Áno, áno!! ĎAKUJEM za možnosť nahliadnuť do Lisbethinej hlavy a tiež do jej minulosti :)

bianca514.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

bivkova03.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Já nevím, tenhle díl mě upřímně nudil, nudil a nudil. Dvě hvězdy asi jen za hrdiny...

Jaruš725.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Senzace _ skvělé , MP3 načtená M.Stránským je adrenalinový kokteil, a závislost je hotová.

mdracek22.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha, kde se s příběhem postupně odkrývala i minulost Lisbeth Salanderové. Jak už někdo níže psal, i audiokniha v podání Martina Stránského je výborná.

rottwy08.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Sakra.. Snad ještě lepší jak první díl! Doporučuji všemi deseti a vrhám se na třetí, nevím proč jsem čtení Milénia tak dlouho odkládala.. Lisbeth je skvělá, geniální drsňačka s kterou si není radno zahrávat a především ji podceňovat! :D a můžu doporučit i audioknihu, která je moc dobře namluvena Martinem Stránským (to když se nechcete vzdálit příběhu, ale bohužel číst během chůze po městě není zrovna praktické :D)

patricie740203.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

JEŠTĚ LEPŠÍ NEŽ PRVNÍ DÍL !

Misa2519.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Druhý díl byl stejně jako první prostě skvělý, plno věcí bylo zamotaných až hrůza :) ale autor si s tím parádně poradil :) hurá na další díl :)

Scharks29.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné :) A ten konec?? No okamžitě jsem musela jít do knihovny pro další díl :D

Ruzaaa27.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu skvělý příběh, krásně zamotaný, se spoustou nových a nebezpečných postav. Sem tam vražda, odkrytí rodinných vztahů, proniknutí do novinářské práce i policejního vyšetřování. Spoiler - trošku mě zarazila nesmrtelná Lisbeth, která dostane tři kulky, z toho jednu do hlavy, a ještě je schopná se vyhrabat ze svého hrobu. Ale nad tím jsem schopna zavřít oko a hned otvírám další díl.

Mišulenka22.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Druhý díl byl ještě větší smršť informací a emocí než jeho předchůdce. Byla jsem celou tou komplexitou nadšená a začala jsem mít Lisbeth ráda. Zpočátku jsem se k jejímu charakteru stavěla skepticky, připomínala mi jednu asociální osobu i z mého okolí a byla mi kvůli tomu protivná. Ale fandím jí. Ve-L-L-L-mi!

... Mimmi se několik vteřin tvářila překvapeně a pak se na celé kolo rozesmála.
"Znám jenom jediného člověka na světě, kterého by napadlo u mě po roce a půl jen tak beze všeho zazvonit a zeptat se, jestli nemám chuť si zašoustat."

... "Nehledě na to, že ty vlastně ani nejsi lesba. Kdepak. Asi budeš bisexuální. To je nakonec nejlepší - máš ráda sex a na pohlaví kašleš. Jsi entropický chaotický faktor."...

... V Mikaelově případě manželství skončilo rozvodem. Eričin případ skončil konstatováním Gregera Beckmana, že tak dlouhá erotická vášeň je ztřejmě příliš silná na to, aby si člověk mohl myšlet, že je od ní odradí nějaké konvence nebo společenská morálka...

... Neexistují žádní nevinní. Existují jen různé stupně odpovědnosti...

Cuprinka21.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné čtení, napínavé! Děj měl spád a četlo se to samo, hned jdu na třetí díl...

evis_ka05.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Stejně jako celá trilogie Milénia, skvělé! :)

simona5r23.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha - Martin Stránský je v roli narátora prostě úžasný, skvěle člověka vtáhne do děje! Děj opět skvěle promyšlený, až do konce jsem tajila dech a fandila Lisbeth, aby to přežila.

HelenkaValinka20.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.

davas15.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Styl psaní mi naprosto vyhovuje,opět výborná zápletka ,promyšlený příběh ...konec v jednom momentu trochu nadsazený (nebudu prozrazovat) ,ale i tak ....skvělé ...za mne opět 5 hvězd a jedu na další díl

Kamilajznik12.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, musím říct, že více než první díl. Přišla mi napínavější. A četla se mi lépe. Akorát ten konec...to vyhrabávání z hrobu?! Není to trošku moc? Nicméně se již teď těším na další díl :-)

Ječmínek12.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Těch 600 stran jsem přečetl rád, a to je to hlavní. Přečtu si určitě i třetí díl, i když druhý díl je v porovnání s prvním dílem ještě o něco víc přitažený za vlasy, už na mě tolik nepůsobilo kouzlo té úžasné Lisbeth, policie se chovala směšně a zloduši byli také pěkní týpci.

Hana_Marie05.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

V porovnání s prvním dílem (Muži, kteří nenávidí ženy) sice slabší, ale pořád velmi čtivé.

Majkrofon02.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opäť skvelé a pútavé čítanie, Larsson nesklamal. Aj keď má kniha pomalší rozbeh, tak začiatok vôbec nenudí a potom sa už rozbehne do napínavého vyšetrovania plného zaujímavých zvratov. Za mňa jasne plný počet, tretia časť už na mňa čaká.

mazlak17.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha. Skoro jsem ji nechtěl odložit. Čtenář je tak vtažen do napínacího děje, že i takový začátečník, nečtenář jako jsem já , knihu v každé volněcchvíli vyhledává. Musi m co nejdřív ppokračovat dalším dílem.