pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Všehoschopní - Superguru Bárta Všehoschopní - Superguru Bárta Jaroslav Kmenta

Více takových knih. Velice zajímavé a věřím, že i pravdivé, i když za pár let už si na nějakého politika Bártu nikdo nevzpomene. Ale to je také dobře.

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Rozhodně dobré čtení, zejména závěr byl velice zajímavý, takový typicky český.

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

To je scifi ? A já myslel, že detektivka, nebo spíše taky možná literatura faktu. Rozhodně zajímavé čtení, které se dobře čte.

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Nebylo to tak špatné, jak tu někteří píšou. Já osobně si myslím, že se Dán v této knize tak trochu pokusil napsat psychologické drama a až potom myslel na kriminální linku. Tedy není to klasická kriminální Dánovka, ale trochu něco jiného. Mně se to líbilo a hodnotím opět vysoko.

31.05.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Konečně se mně Nesbo líbí. No, dlouho jsem se načekal.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nesbo je literární pojem nebo jen módní spisovatel této doby ? Tento první ze série Harry Hole se mně prostě nelíbil.

30.05.2014 2 z 5

Suprová trilogie. Tomuto se říká opravdová severská krimi. Ostatní "seveřané"mírně pokulhávají. Jen je velká škoda, že si od Larssona už nic dalšího nepřečteme.

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Terry Pratchett může být pro někoho těžké čtení, ale zrovna Zaslaná pošta je báječný a hlavně humorný. Filmové zpracování také neudělalo ostudu.

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Solidní román, který byl v roce 2011 zfilmován. Trochu odbočím a k zfilmovaným knížkám. Spousta čtenářů knihy se rádi podívají i na filmové zpracování, ale spousta filmových diváků ani neví, že ten film je podle nějaké knižní předlohy.

30.05.2014 4 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Váženým čtenářkám se omlouvám, ale jsem muž a slovo "Sukuba" mně samořejmě nic neříkalo. A také proto jaem tuto knihu vzal do ruky a potom hledal význam slova na netu. A našel jsem toto, cituji:"Sukuba, nebo také Succubus (z latinského succubare, „ležet vespod“) je ve středověké křesťanské mytologii druh démona - astrálního upíra, který svádí muže, zvláště pak mnichy, pohlavně se s nimi stýká a přitom je vyčerpává, někdy až k smrti". Tak to mně dostalo, co je u dnešních žen v literatuře tak populárního. A já myslel, že sukuba je hastrman.
Sukuba, nesukuba, prostě můj šálek kávy to není, je to jen další velká hloupost, která mně nebere.

25.05.2014 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Každá doba má své hrdiny. Kdysi byla obdivovaná Máchova Márinka, potom se četl Neználek a nyní letí Harry. Přiznám se a bez mučení, že jsem tento první díl také přečetl, tedy přečetl, bylo mi pod pohrůžkou přeměny v myš nařízeno, abych předčítal svým potomkům. Ty z toho měli zážitek, potom přišly filmy, čepice a hůlky a kdoví jaké další blbosti. Jak děti vyrůstali zájem opadal a v knihovně zbylo pár knížek o Pottrovi na které nyní padá už jen prach. Co mně tedy tato knížka dala? Vím co je to Famfrpál (na fotbal už tedy nechodím) a jak se létá na koštěti(prodal jsem svoje autíčko). Kouzelná hůlka, ale nefunguje, ta mně už zvýšení platu nezařídí. Pozdravuji tě Harry, snad příští dětský hrdina bude o mnohem štědřejší.

24.05.2014 1 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Také jsem čekal, že autor naváže na "V tieni mafie", ale trochu jsem se zklamal. Nevím jak tuto knihu brát, snad úlet, snad moc velká fantazie. Nevím. Není to ono, i když rozhodně to vysloveně špatné nebylo.

24.05.2014 3 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Ano, pokračování je též výborné. Už se těším na jeho další knihy pro které se vypravím na Slovensko.

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Knihu jsem četl v originále, tedy ve slovenštině a neměl jsem žádný problém.
Kniha je výborně napsaná. Jen škoda, že něco takového, nemá odvahu někdo napsat i v Česku.

Mucha Mucha Dominik Dán

Ze začátku mně to nechtělo vzít, ale asi od poloviny jsem to vzal nadvakrát až do konce.
Dán si na nic nehraje a píše jak to v životě chodí i se slovníkem, který beru. Moc se podivuji, že některý čtenář se tu může pohoršovat, že je to snad sprosté.

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Asi nejlepší z první desítky série Naše Mesto. Za 24 hodin dva kriminalisté vyšetří vraždu mladé prostitutky. Jejich pátrání je o to složitější, protože za vším je politické pozadí z nejvyšších míst a špinavá hra tajných služeb.

24.05.2014

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Slabé, slabé, moc slabé! Další šílenost pro adolescentní dívky. To je už lepší Mercedes Thompson ve které je přece jen trochu děje.

23.05.2014 odpad!

Almuric Almuric Robert Ervin Howard

Ano souhlasím s předešlým komentářem. Almuric je taková třešnička na dortu, něco velmi chutného, no prostě kalorická literární bomba.

23.05.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Nevím proč knihy s touto tématikou jsou označovány jako sci-fi nebo fantasy, nebylo by lepší je zařadit do žánru romány pro ženy a dívky ? Po přečtení prvního dílu jsem byl v rozpacích a nevím co je na těchto knihách tak výborného, skvělého až suprového. Myslím, že je to pouze móda dnešní doby něco takového číst. Tak jak dříve naše babičky uchvátil Kája Mařík, tak dnešní děvčata dostane nějaký Dimitrij nebo jiný neživý magor podobného ražení. Moje hodnocení tedy asi bude jednoduché. Po silném mrazivém polibku mně žádný stín již nepolíbí, zvlášť když dám krvavý slib, že si už žádnou takovou "srágoru"nepřečtu. Byla to ode mně pod vlivem spoutané magie pouze poslední oběť. Dávám odpad.

23.05.2014 odpad!

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Harry Pottera jsem skoro nečetl, ale tento román "pro dospělé" jsem vzal na doporučení ostatních čtenářů. Výsledek je, že mně to prostě nevzalo a byl jsem zklamán.

09.05.2014 odpad!