pobijecmuch - Přečtené (1260)Solární stanice
? - červen 2017
Solární stanice 2007, A. Eschbach


Podezřelý č. 1
červen 2017 (23.-26.)
Podezřelý č. 1 2016, J. Patterson

Další díl z volné detektivní řady Private. Kniha se opět výborně čte. Pan Patterson to prostě umí.


Do vody
? - červen 2017
Do vody 2017, P. Hawkins

odpad!

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším. Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.


Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky
červen 2017 (18.-19.)
Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky 2016, I. Karlíková

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.


Děs
? - červen 2017
Děs 2016, D. Hidden

odpad!

Vše už zde bylo napsané. Snad jenom dodat, co vedlo vydavatele vydat knihu, která není populární ani ve světě?


Žlutý baron
červen 2017 (08.-10.)
Žlutý baron 2017, J. Patočka

Doporučuji všem, kteří se zajímají o tuto podivnou postavičku naší politiky a byznysu. Tedy jak odpůrcům, tak i jeho fanouškům. Třeba někomu otevře oči.


Najděte Reachera
červen 2017 (06.-07.)
Najděte Reachera 2016, D. Capri

Pro mně jako fanouška série Jack Reacher velké zklamání. Jack se totiž v knize vůbec neobjeví a vy čtete pouze nějaké podivné vyšetřování dvou agentů FBI. Paní autorce doporučuji, aby se příště jménu Reacher vyhnula. Takové půjčování jmen hlavních hrdinů vždy neskončí dobře. To by jsme se také příště mohli dočkat, že E.L. James napíše další díl Harry Pottera. A to by potom byl asi pěkný mazec.


Večerní škola
červen 2017 (01.-06.)
Večerní škola 2017, L. Child

Každý příběh ze série Jack Reacher je pro mně doslova literární lahůdka. Čtení si užívám a prostě se bavím. Stejně tomu bylo i u tohoto dílu. Autor hlavního hrdinu vrátil do doby, kdy ještě sloužil v armádě a poslal ho do Evropy. Oproti ostatním čtenářům, mně osobně méně akce vůbec nevadilo. Vyšetřování v Hamburku bylo hodně napínavé, Reacher opět nezklamal a vše dotáhl do zdárného konce. Jen na okraj si postěžuji, že vydavatel BB art by mohl popřemýšlet, zda nevydat v této sérii i tzv. půlky - chybějící díly.


Můj život bez mříží
? - květen 2017
Můj život bez mříží 2014, J. Kajínek

odpad!

Protože mně byl můj komentář ke knize přesunut do diskuze, tak se vyjádřím znovu, ale jinak. Autorem těchto pochybných memoárů je sice pan Kajínek, ale sepsání provedl někdo jiný. Knihu jsem nakonec přelouskal, ale vůbec se mně nelíbila a vlastně mně také nic nedala. Pokud by toto dílo napsal kdokoliv z nás, tak to žádný vydavatel nevydá. Přeji všem jeho fanouškům pěkné počteníčko a příjemné erotické sny s panem Kajinkem.


Vlčice
? - květen 2017
Vlčice 2005, Z. Žemlička

K této sérii o vlčici Kroaně jsem se dostal až letos a rozhodně nejsem zklamán. Protože, ve stejné době jsem četl i sérii Propast času, tak jsem samozřejmě nějak tak trochu srovnával. Musím říci, že je to velice rozdílné čtení. Toto má spád a rozumný děj, druhá kniha je taková hrozná směs všeho možného a hlavně nemožného. Moc se těším na další díly s Kroanou a doporučuji ji všem milovníkům dobré české fantasy.


Babiš - Příběh oligarchy
? - květen 2017
Babiš - Příběh oligarchy 2014, T. Pergler

Pro toho, kdo hledá senzace, tak tato kniha není. Informace uvedené v této knize jsou všude k dispozici. Je to pouze shrnutí o tom z jaké rodiny Babiš pochází, zmínka o jeho studium a následné práci v zahraničním obchodě, kdy získává styky a poznává řadu zahraničních obchodníků. To mu následně, po revoluci, pomohlo k založení byznysu a ovládnutí několika firem na Slovensku a ČR. Ano, je tam i zmíněna jeho účast ve svazu mládeže, KSČ a možné spolupráce s STB. Většina knihy je však o jeho obchodu a byznysu v České republice, kdy přes tehdejší politické špičky se stává známou osobou. Knihu jsem si přečetl pouze jen k vytvoření uceleného obrázku o tomto pánovi. Na jeho jméno jsem totiž narazil už dříve, např. v knihách Jaroslava Kmenty - viz Mrázek, nebo Krejčíř. Knihu si může klidně přečíst jak jeho fanoušek, tak i jeho odpůrce, protože panu Babišovi neubližuje, ani ho nevychvaluje.


Červenobílá
? - květen 2017
Červenobílá 2014, D. Vácha

Historické romány o československých legionářích rád čtu a pan Vácha to umí dobře napsat.


Nikam
? - květen 2017
Nikam 2016, D. Vácha

Vácha je velmi dobrý vypravěč válečných románů (zejména knihy o čs. legiích), ale tento pokus o nějaké scifi se mu prostě nepovedl. Jak už tu bylo napsáno dříve - spousta postav, které vyvolají u čtenáře chaos, děj, který se neustále opakuje, ale nikam neposune. Osobně jsem měl po hodině čtení velký problém u toho dál vydržet. Za snahu a že to napsal český autor tomuto guláši uděluji jednu pěknou hvězdu.


Malý muž a velká žena
? - květen 2017
Malý muž a velká žena 1982, V. Sládková

Románový triptych (Poslední vlak z Frývaldova, Pluky zla, Dítě svoboděnky) se ve skutečnosti stal známý až po jeho zfilmování. Osobně dávám přednost filmovému zpracování a knižní nechávám literárním fajnšmekrům. Ještě pro doplnění předchozího komentujícího uvádím, že Frývaldov (kde se odehrává děj knihy) je dřívější název současného Jeseníku. A televizní seriál se natáčel v Lokti nad Ohří, v Praze, Karlových Varech, Nejdku a Brně.


Příběh Služebnice
? - květen 2017
Příběh Služebnice 2008, M. Atwood

odpad!

Nerad se chlubím, ale u tohoto literárního díla jsem udělal rekord. Knihu jsem četl, přeskakoval a u ní usínal asi rok. Prostě asi nejsem fanda takovéto matriarchální literatury. Začátek mně připadal, že jsem v prostředí kláštera svatých boromejek, později jsem byl vehnán na výroční schůzku sdružení Profesionální žena, kde mně předsedkyně šikanovala, že jsem opět nevrátil dolů prkýnko na klozetě. Prostě podivný bláznivý svět, kde je muž jen hračkou pro ženy. Kniha úplně postrádá děj a monology jsou sice někdy hodně emotivní, ale vlastně o ničem. Závěrem tohoto depresivního komentáře prohlašuji, že knize dávám hodnocení odpad, ale pěkný odpad.


Mnichovský přízrak
květen 2017 (01.-07.)
Mnichovský přízrak 2008, G. Benamou

Zajímavá výpověď člověka, který podepsal v roce 1938 Mnichovskou dohodu a vlastně jediný ze zástupců čtyřky přežil 2. světovou válku. Celá Mnichovská dohoda je tak trochu zahalena tajemstvím a různými konspiračními úvahy světových historiků. Podle některých odborníků totiž odstoupení Sudet, měl měsíc před dohodou, navrhnout sám prezident Beneš.


Báječné dny
? - květen 2017
Báječné dny 2017, R. Montes

Tak tato celá kniha byla pěkná úchylárna. Jestli toto je v Brazílii thriller roku, tak hodně lituji tamní čtenáře. Ať žije Gertruda! Čtenářkám Harlekýnek rozhodně nedoporučuji číst. :-)


15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii
? - květen 2017
15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii 2015, S. Gazdik

Tato kniha je dobrá, ale pozor, ta vůně exotiky a dobrodružství není pro každého. Resp. pouze pro silné jedince a ten, který nebyl přijat do AČR může na FCL ihned zapomenout. Za prvé - nastoupením služby ve FCL se český občan dopouští závažného trestného činu (české zákony to vlastně nedovolují), za druhé - vstupní zdravotní, fyzické nebo psycho testy jsou tak těžké, že jim projde opravdu málo kdo. Knihu hodnotím velice dobře, protože mně to bavilo a poučilo. Doporučuji všem, kteří mají vztah k vojenství.


Manželé odvedle
? - duben 2017
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte! Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.


Čierna hra: Vláda mafie
? - duben 2017
Čierna hra: Vláda mafie 2015, J. Karika


Nacisté ve službách USA
duben 2017 (08.-18.)
Nacisté ve službách USA 2015, E. Lichtblau

Jeden z dalších velkých kostlivců USA. Ochrana nacistů a mlžení nad jejími životopisy to všechno v zájmu studené války. CIA to vždy uměla a je to vlastně organizace, která byla a bude nedotknutelná.


Marie Terezie - záhady a mystéria
? - duben 2017
Marie Terezie - záhady a mystéria 2017, V. Liška

Publikace vydaná k 300. výročí narození české královny Marie Terezie. Doporučuji všem, kteří se zajímají o dějiny, speciálně o tuto panovnici, která je známá svými reformy - Tereziánské reformy.


Poslední
duben 2017 (05.-07.)
Poslední 2017, A. Oliva

Nebylo to tak zoufalé, jak tu někteří čtenáři žalují, prostě takový průměr. Zajímavý děj, se kterým se v knize velice málo setkáte a zajímavé finále, které i překvapí.


Tak jsme lajkovali
? - duben 2017
Tak jsme lajkovali 2016, D. Feri

odpad!


Trhlina
? - duben 2017
Trhlina 2016, J. Karika

Po románu Tma, další poslabší kniha tohoto autora. Začátek mně připadal slibný, ale potom se děj více méně táhl jako dětský soplík. Bohužel pořád u mně vede V tienu mafie a Na smrť.


Krycí jméno Verity
? - březen 2017
Krycí jméno Verity 2015, E. Wein

Myšlenka byla dobrá, ale způsob vypravování mně absolutně nesedl. Celé to bylo takové utahané a nudné. Tato kniha mně prostě zklamala a do pokračování se určitě nepustím.


Stalkeři
? - březen 2017
Stalkeři 2016, P. Finch

Velice solidní detektivka, která ve všem předčí módní krimi případy napsané třeba Bryndzou. Kniha má napětí, akci a velice dobrou zápletku. Už se těším na druhý díl - Znesvětitel, který má být brzo u prodejců.


Vládci propasti
? - březen 2017
Vládci propasti 1996, M. Moorcock


Vládce pavouků
? - březen 2017
Vládce pavouků 1992, M. Moorcock


Město šelem
? - březen 2017
Město šelem 1992, M. Moorcock


Srdce z kamene
? - březen 2017
Srdce z kamene 2016, S. Scarrow


Noční lov
únor - březen 2017
Noční lov 2017, R. Bryndza

No, hurá, konečně jsem tuto průměrnou detektivku dorazil do konce. V polovině knihy vám autor prozradí vraha, potom se opakuje několik situací z předchozího dílu - opět napadení Eriky hlavním padouchem a znovu odvolání z případu, tentokrát dovolená. Tato celá série je psaná asi podle nějaké šablony. Jsou daleko, daleko lepší detektivky, ale Bryndza je v této době móda a proto ho čtou i ti, kteří by po krimi v životě nesáhli.


Akta Hitler
? - březen 2017
Akta Hitler 2006, H. Eberle


Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru
březen 2017 (01.-06.)
Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru 2016, J. Warrick

Srozumitelně napsaná kniha o vzniku Islámského státu, které porozumí i naprostý laik.


Vatikán a Hitler - Tajné archivy SS
? - březen 2017
Vatikán a Hitler - Tajné archivy SS 2008, P. Godman

Slušná publikace o paktování Vatikánu s fašistickým Německem. Další kostlivec ve skříni křesťanské církve.


Islámský stát - Uvnitř armády teroru
? - únor 2017
Islámský stát - Uvnitř armády teroru 2015, H. Hassan

Spousta informací, které jsou zajímavé, ale zbytečně je z toho guláš a nemáte ponětí o čem se píše. Tedy autoři se snažili vysvětlit na 264 stranách historii a vznik IS. A je to móda vydávat takové publikace.


Pěšky mezi buddhisty a komunisty
únor 2017 (23.-27.)
Pěšky mezi buddhisty a komunisty 2016, L. Zibura

Kniha o cestování Zibiho po Nepálu a Číně je velice zajímavá, ale něco mně tam chybělo. Možná, že rozmlsaný po jeho 40 dní ... tam už není tolik jeho sarkastického humoru a humorných příměr. Chvílemi se už nějak opakuje a příběh ztrácí na zajímavosti. Po přečtení této publikace jsem pocítil určité zklamání nad knihou, kterou jsem usilovně sháněl od vánoc. Tak snad příště Ládiku.


Naostro
? - únor 2017
Naostro 2008, L. Redhead


Peepshow
? - únor 2017
Peepshow 2008, L. Redhead

Název knihy, která chce nalákat jak ženy, tak i muže. Jinak od toho moc nečekejte, protože je to vesměs nuda a zase nuda. Pochopila to i autorka a po třetím pokračování přestala tuto sérii dále psát.


Tma
? - únor 2017
Tma 2016, B. Minier


1 2 3 4 5 6 7 >