pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Možná, že i o trochu lepší než Šifra mistra Leonarda.

20.04.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ten kdo hltá Steelovou nebo Monyovou, tak těžko přijde na chuť tomuto románu. Ano, od této knihy mnozí asi očekávali mnohem více. Mně se jeho poslední kniha líbila i když předešlé příběhy s Langdonem byly lepší.

20.04.2014 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

S Mercedes Thompsonovou to jde z kopce. Začátek série vcelku dobré. S každým dalším dílem mně to přestávalo bavit.

20.04.2014 1 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Je to lepší než Mercy, škoda, že jen 3 díly.

20.04.2014 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

A do třetice a více už nikdy o tom jak mladej Percy jako polobůh řeší problémy amerických občanů. Jdu si sednout a napsat knihu o tom jak generál George Armstrong Custer porazil Napoleona Bonaparte u Waterloo. Určitě u toho byl i slavný náčelník Apačů Winnetou.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Po Asterixovi a Obeliskovi do Ameriky odjel i Zeus, Poseidon a ostatní bohové z Evropy. Asi to Řecko hospodářská krize zasáhla i v tomto odvětví. Kniha je opět jen k pobláznění našich juniorů. Odpad.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Fandové tohoto spisovatele prominou, ale vykrádání historických postav z bájí Evropy můžou jen v USA. Olymp umístit do Ameriky může jen pitomec. Přečetl jsem první tři díly a ostatní mně už nezajímají. Slátanina pro mladé čtenáře.

19.04.2014 odpad!

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Po třech "nářezech" další čtivý román od pana spisovatele Kotlety. Je to husté, je to ostré, no je to prostě knižní feferonka. Už moc čekám na druhý díl.

19.04.2014 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tohle je správně "úleťácké" české sci-fi, které mně hodně vzalo. Je pravda, že v dalších dílech se Kotleta už trochu opakuje, ale pořád je to zábavné.

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Výborně napsaná detektivka, kterou jsem přečetl za dva dny.

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Jeden z nejlepších dílů této série.

Jatka Jatka Lee Child

Co dodat k sérii Jack Reacher. Asi nic. Jedna z nejlepších sériích v žánru současného thilleru. Samozřejmě se najde díl, který je slabší, ale to je snad v každé pokračování. Příběhy s Jackem Reacherem jsou velmi čtivé a mají spád.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Jsem jeden z těch, kteří dali na velkou reklamu a kladný názor jiných čtenářů a tuto knihu jsem si zapůjčil. Asi po 50 stránkách marného čekání na něco, co by děj rozjelo jsem ji odložil a s velkým sebezapřením ji dočetl teprve nyní. Kniha v sobě určitě skrývá určitou novátorskou myšlenku, ale mně osobně neoslovila. Humor je minimální a neustálé jeho vzpomínky na minulost mně už nebavilo. Dávám jednu hvězdu za to, že spisovatel nám znovu připomněl jak se lehce dokáže zfanatizovat dav lidí.

16.04.2014 1 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Dominik Dán se velmi dobře se to čte i ve slovenštině. Knihu jsem zařadil do série Naše mesto jako sv.18.

16.04.2014 5 z 5

Vynikající román současnosti, kterému nechybí humor a výborný děj. Prvně jsem četl knihu, potom poslouchal audio, které čte pan Stránský a teď se těším na film, který má teprve v květnu přijít do našich kin.
Prosím nesrovnávejte Alana Karlssona s nějakým Forrestem Gumpem. Ten nesahá stoletému Alanovi ani po kotníky,.

11.04.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihy "Padesátek" se nedají ani snad hodnotit. Mnoho povyků pro nic, resp. velká nafouknutá bublina. Přečetl jsem první díl a na druhý už nemám ani odvahu.

11.04.2014 odpad!

Proroctví o apokalypse Proroctví o apokalypse Scott Mariani

Děj knihy má spád a velice dobře se to čte. Dokonce bych řekl, že z prvních třech dílů této série je Proroctví nelepší. Mariani v tomto románu ukazuje jak může být nebezpečný náboženský fanatismus.

11.04.2014 5 z 5