pobijecmuch - Komentáře

Podezřelý č. 1Podezřelý č. 1J. Patterson

Další díl z volné detektivní řady Private. Kniha se opět výborně čte. Pan Patterson to prostě umí.

dnes

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším.
Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.

22. červnaodpad!

Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerkyMuslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerkyI. Karlíková

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.

DěsDěsD. Hidden

Vše už zde bylo napsané. Snad jenom dodat, co vedlo vydavatele vydat knihu, která není populární ani ve světě?

16. červnaodpad!

Žlutý baronŽlutý baronJ. Patočka

Doporučuji všem, kteří se zajímají o tuto podivnou postavičku naší politiky a byznysu. Tedy jak odpůrcům, tak i jeho fanouškům. Třeba někomu otevře oči.

Najděte ReacheraNajděte ReacheraD. Capri

Pro mně jako fanouška série Jack Reacher velké zklamání. Jack se totiž v knize vůbec neobjeví a vy čtete pouze nějaké podivné vyšetřování dvou agentů FBI. Paní autorce doporučuji, aby se příště jménu Reacher vyhnula. Takové půjčování jmen hlavních hrdinů vždy neskončí dobře. To by jsme se také příště mohli dočkat, že E.L. James napíše další díl Harry Pottera. A to by potom byl asi pěkný mazec.

Večerní školaVečerní školaL. Child

Každý příběh ze série Jack Reacher je pro mně doslova literární lahůdka. Čtení si užívám a prostě se bavím. Stejně tomu bylo i u tohoto dílu. Autor hlavního hrdinu vrátil do doby, kdy ještě sloužil v armádě a poslal ho do Evropy. Oproti ostatním čtenářům, mně osobně méně akce vůbec nevadilo. Vyšetřování v Hamburku bylo hodně napínavé, Reacher opět nezklamal a vše dotáhl do zdárného konce.
Jen na okraj si postěžuji, že vydavatel BB art by mohl popřemýšlet, zda nevydat v této sérii i tzv. půlky - chybějící díly.

Můj život bez mřížíMůj život bez mřížíJ. Kajínek

Protože mně byl můj komentář ke knize přesunut do diskuze, tak se vyjádřím znovu, ale jinak. Autorem těchto pochybných memoárů je sice pan Kajínek, ale sepsání provedl někdo jiný. Knihu jsem nakonec přelouskal, ale vůbec se mně nelíbila a vlastně mně také nic nedala. Pokud by toto dílo napsal kdokoliv z nás, tak to žádný vydavatel nevydá. Přeji všem jeho fanouškům pěkné počteníčko a příjemné erotické sny s panem Kajinkem.

25. květnaodpad!

VlčiceVlčiceZ. Žemlička

K této sérii o vlčici Kroaně jsem se dostal až letos a rozhodně nejsem zklamán. Protože, ve stejné době jsem četl i sérii Propast času, tak jsem samozřejmě nějak tak trochu srovnával. Musím říci, že je to velice rozdílné čtení. Toto má spád a rozumný děj, druhá kniha je taková hrozná směs všeho možného a hlavně nemožného.
Moc se těším na další díly s Kroanou a doporučuji ji všem milovníkům dobré české fantasy.

Kronika konce světaKronika konce světaS. Birdman

Žádné upoutávky, nebo ochutnávky, ode mně nečekejte, když se mně něco líbí, tak to napíšu na rovinu a nedělám kolem toho mlhu. Prostě tato kniha je pro mně super. Děj se odehrává v mém rodném městě Brně a okolí. Birdman je pro mně něco jako bratranec Franty Kotlety. Škoda jen, že asi psaní pověsil na hřebík a uvažovaného pokračování tohoto postapa románu se již nedočkáme.

Babiš - Příběh oligarchyBabiš - Příběh oligarchyT. Pergler

Pro toho, kdo hledá senzace, tak tato kniha není. Informace uvedené v této knize jsou všude k dispozici. Je to pouze shrnutí o tom z jaké rodiny Babiš pochází, zmínka o jeho studium a následné práci v zahraničním obchodě, kdy získává styky a poznává řadu zahraničních obchodníků. To mu následně, po revoluci, pomohlo k založení byznysu a ovládnutí několika firem na Slovensku a ČR. Ano, je tam i zmíněna jeho účast ve svazu mládeže, KSČ a možné spolupráce s STB. Většina knihy je však o jeho obchodu a byznysu v České republice, kdy přes tehdejší politické špičky se stává známou osobou.
Knihu jsem si přečetl pouze jen k vytvoření uceleného obrázku o tomto pánovi. Na jeho jméno jsem totiž narazil už dříve, např. v knihách Jaroslava Kmenty - viz Mrázek, nebo Krejčíř. Knihu si může klidně přečíst jak jeho fanoušek, tak i jeho odpůrce, protože panu Babišovi neubližuje, ani ho nevychvaluje.

ČervenobíláČervenobíláD. Vácha

Historické romány o československých legionářích rád čtu a pan Vácha to umí dobře napsat.

NikamNikamD. Vácha

Vácha je velmi dobrý vypravěč válečných románů (zejména knihy o čs. legiích), ale tento pokus o nějaké scifi se mu prostě nepovedl. Jak už tu bylo napsáno dříve - spousta postav, které vyvolají u čtenáře chaos, děj, který se neustále opakuje, ale nikam neposune. Osobně jsem měl po hodině čtení velký problém u toho dál vydržet. Za snahu a že to napsal český autor tomuto guláši uděluji jednu pěknou hvězdu.

Příběh SlužebnicePříběh SlužebniceM. Atwood

Nerad se chlubím, ale u tohoto literárního díla jsem udělal rekord. Knihu jsem četl, přeskakoval a u ní usínal asi rok. Prostě asi nejsem fanda takovéto matriarchální literatury.
Začátek mně připadal, že jsem v prostředí kláštera svatých boromejek, později jsem byl vehnán na výroční schůzku sdružení Profesionální žena, kde mně předsedkyně šikanovala, že jsem opět nevrátil dolů prkýnko na klozetě.
Prostě podivný bláznivý svět, kde je muž jen hračkou pro ženy. Kniha úplně postrádá děj a monology jsou sice někdy hodně emotivní, ale vlastně o ničem. Závěrem tohoto depresivního komentáře prohlašuji, že knize dávám hodnocení odpad, ale pěkný odpad.

10. květnaodpad!

Malý muž a velká ženaMalý muž a velká ženaV. Sládková

Románový triptych (Poslední vlak z Frývaldova, Pluky zla, Dítě svoboděnky) se ve skutečnosti stal známý až po jeho zfilmování. Osobně dávám přednost filmovému zpracování a knižní nechávám literárním fajnšmekrům.
Ještě pro doplnění předchozího komentujícího uvádím, že Frývaldov (kde se odehrává děj knihy) je dřívější název současného Jeseníku. A televizní seriál se natáčel v Lokti nad Ohří, v Praze, Karlových Varech, Nejdku a Brně.

Mnichovský přízrakMnichovský přízrakG. Benamou

Zajímavá výpověď člověka, který podepsal v roce 1938 Mnichovskou dohodu a vlastně jediný ze zástupců čtyřky přežil 2. světovou válku. Celá Mnichovská dohoda je tak trochu zahalena tajemstvím a různými konspiračními úvahy světových historiků. Podle některých odborníků totiž odstoupení Sudet, měl měsíc před dohodou, navrhnout sám prezident Beneš.

Báječné dnyBáječné dnyR. Montes

Tak tato celá kniha byla pěkná úchylárna. Jestli toto je v Brazílii thriller roku, tak hodně lituji tamní čtenáře. Ať žije Gertruda! Čtenářkám Harlekýnek rozhodně nedoporučuji číst. :-)

15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legiiS. Gazdik

Tato kniha je dobrá, ale pozor, ta vůně exotiky a dobrodružství není pro každého. Resp. pouze pro silné jedince a ten, který nebyl přijat do AČR může na FCL ihned zapomenout. Za prvé - nastoupením služby ve FCL se český občan dopouští závažného trestného činu (české zákony to vlastně nedovolují), za druhé - vstupní zdravotní, fyzické nebo psycho testy jsou tak těžké, že jim projde opravdu málo kdo.
Knihu hodnotím velice dobře, protože mně to bavilo a poučilo. Doporučuji všem, kteří mají vztah k vojenství.

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte!
Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.

Nacisté ve službách USANacisté ve službách USAE. Lichtblau

Jeden z dalších velkých kostlivců USA. Ochrana nacistů a mlžení nad jejími životopisy to všechno v zájmu studené války. CIA to vždy uměla a je to vlastně organizace, která byla a bude nedotknutelná.

Marie Terezie - záhady a mystériaMarie Terezie - záhady a mystériaV. Liška

Publikace vydaná k 300. výročí narození české královny Marie Terezie. Doporučuji všem, kteří se zajímají o dějiny, speciálně o tuto panovnici, která je známá svými reformy - Tereziánské reformy.

PosledníPosledníA. Oliva

Nebylo to tak zoufalé, jak tu někteří čtenáři žalují, prostě takový průměr. Zajímavý děj, se kterým se v knize velice málo setkáte a zajímavé finále, které i překvapí.

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Po románu Tma, další poslabší kniha tohoto autora. Začátek mně připadal slibný, ale potom se děj více méně táhl jako dětský soplík. Bohužel pořád u mně vede V tienu mafie a Na smrť.

Krycí jméno VerityKrycí jméno VerityE. Wein

Myšlenka byla dobrá, ale způsob vypravování mně absolutně nesedl. Celé to bylo takové utahané a nudné. Tato kniha mně prostě zklamala a do pokračování se určitě nepustím.

StalkeřiStalkeřiP. Finch

Velice solidní detektivka, která ve všem předčí módní krimi případy napsané třeba Bryndzou. Kniha má napětí, akci a velice dobrou zápletku.
Už se těším na druhý díl - Znesvětitel, který má být brzo u prodejců.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

No, hurá, konečně jsem tuto průměrnou detektivku dorazil do konce. V polovině knihy vám autor prozradí vraha, potom se opakuje několik situací z předchozího dílu - opět napadení Eriky hlavním padouchem a znovu odvolání z případu, tentokrát dovolená. Tato celá série je psaná asi podle nějaké šablony. Jsou daleko, daleko lepší detektivky, ale Bryndza je v této době móda a proto ho čtou i ti, kteří by po krimi v životě nesáhli.

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroruVzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroruJ. Warrick

Srozumitelně napsaná kniha o vzniku Islámského státu, které porozumí i naprostý laik.

Vatikán a Hitler - Tajné archivy SSVatikán a Hitler - Tajné archivy SSP. Godman

Slušná publikace o paktování Vatikánu s fašistickým Německem. Další kostlivec ve skříni křesťanské církve.

Islámský stát - Uvnitř armády teroruIslámský stát - Uvnitř armády teroruH. Hassan

Spousta informací, které jsou zajímavé, ale zbytečně je z toho guláš a nemáte ponětí o čem se píše. Tedy autoři se snažili vysvětlit na 264 stranách historii a vznik IS. A je to móda vydávat takové publikace.

Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyL. Zibura

Kniha o cestování Zibiho po Nepálu a Číně je velice zajímavá, ale něco mně tam chybělo. Možná, že rozmlsaný po jeho 40 dní ... tam už není tolik jeho sarkastického humoru a humorných příměr. Chvílemi se už nějak opakuje a příběh ztrácí na zajímavosti. Po přečtení této publikace jsem pocítil určité zklamání nad knihou, kterou jsem usilovně sháněl od vánoc. Tak snad příště Ládiku.

PeepshowPeepshowL. Redhead

Název knihy, která chce nalákat jak ženy, tak i muže. Jinak od toho moc nečekejte, protože je to vesměs nuda a zase nuda. Pochopila to i autorka a po třetím pokračování přestala tuto sérii dále psát.

Nekonečné mořeNekonečné mořeR. Yancey

Tak toto byl zase blábol. Nevím, co autor u psaní tohoto pokračování hulil za matroš, ale toto už není ani odpad, ale slušně řečeno - pořádný průjem.

21. únoraodpad!

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoM. Doležalová

Ale jo, dalo se to. Maruška střídá zajímavosti ze svého oboru s těmi, které už tak zajímavé nejsou. Hodnotím to, ale dobře, protože to napsala sympatická Maruška. :-)

Stíny nad Notre DameStíny nad Notre DameH. Schauer

Působení Hitlerovy páté kolony těsně před 2. světovou válkou ve Francii.
V roce 1966 zfilmováno do seriálu, kde novináře Batissiera zahrál český herec Jiří Vršťala.

Smrť na druhom brehuSmrť na druhom brehuD. Dán

Další vynikající kriminální případ od Dominika Dána. Dokonce bych řekl, že jeden z těch lepších. Autor do knihy vrátil humor, napětí, akci a samozřejmě trocha té vulgarity, která v tomto případě není vulgarita, ale osvěžení knihy. Bez těchto hlášek to prostě není ono.
Někdo tady napsal, že "chyba napatie". Napětí je tam právě hodně. Musíte totiž knihy Dána brát, že jsou psáné podle skutečných případů, které se staly. To není vymyšlená severská detektivka, kde je kopa zavražděných, znásilněných a unesených obětí.

Nehanebné neviniatkoNehanebné neviniatkoD. Dán

Velmi výborný kriminální román mistra slovenských detektivek. Pro mně jsou knihy Dominika Dána rozhodně blíž, než překombinované romány od Nesba.

Rudá volavkaRudá volavkaJ. Matthews

Tak toto je po dlouhé době velice dobré čtení. Autor je profesionál a téma špionáže zná z vlastní zkušenosti. V knize se dozvíte jak se pohybují špioni v zahraničí a i ve své vlastní zemi. Zaujme vás způsob krytí, manipulace s lidmi, cestování a další a další věci o kterých nevíte nic. Dějová linka má akční spád a ženské čtenářky zde najdou i kus romantiky. Knihu můžu jen doporučit a kdyby byla možnost, tak ji přidělím daleko více hvězd než je zde maximum.

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaL. Zibura

Humorně napsaný cestopis, při kterém si odpočinete. Je pravda, že ta část kdy byl v Turecku je mnohem zábavnější a humornější. Izrael už tak trochu moc spěchal a situace mu nedovolila si více užívat.
Český autor, plus velmi dobré čtení, se rovná vysoké hodnocení.

Čáry životaČáry životaV. Roth

Další román pro naši "nadějnou" dospívající mládež.
Autorka už dávno zlikvidovala Tris a teď zkouší, pro ni pole neorané, a to nějaké vesmírné scifi. Ano, je to pouze pokus o něco, kde ji to moc nejde. Takové velmi zdlouhavé a nudné vyprávění, které působí jako Romeo a Julie z vesmíru, zkombinované s nějakými X-meny.
Rothovka nám předkládá knihu, kde „síla proudu“ je to hlavní, ale vy si můžete pod těmito dvěma slovy představovat cokoliv. Hlavní postava Cyra je velmi nesympatická. Něco mezi čarodějnicí a princeznou. Když už autorce dochází nápady, tak do toho namíchá svoje oblíbené lektvary z trávy a všichni jsou hned dostatečně zhuleni.
Tento dívčí románek rozhodně nedoporučuji žádnému čtenáři „klasického“ scifi.
Tváří se to jako scifi, ale je to určeno jiným čtenářům. Po usilovném žvýkání mlčenky, tomu dávám jednu hvězdu.

Černé snyČerné snyP. Korněv

Konečně dočteno, předchozí dva díly jsem trpěl a zároveň byl zvědavý. Tento třetí díl jsem po půlce zabalil. Nejsem žádný flagelant, abych snad čekal konec světa.
Nakonec jsem to po měsíci po písmenech dorazil. Uf.

1 2 3 4 5 6 7 >