petra3242 Online petra3242 komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Hezká kniha, ale místy trochu naivní. Nemyslím si, že "únosce" by to v dnešním světě měl tak jednoduché, stejně jako malé děti neumějí uvažovat, tak jako Hope a její přátelé. Nicméně je příběh moc hezky napsaný. Holder i Sky mi přirostli k srdci a jsem ráda, že vše dopadlo právě takto.

13.01.2019 4 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Jsem trochu smutná, že už série skončila. Oblíbila jsem si snad všechny postavy, které se v knize vyskytly. I Ethana... Možná o to víc mě mrzí, jak to celé dopadlo. Vraha jsem až do cca poloviny pátého dílu nevěděla. Pak do sebe pomalu začalo vše zapadat a já si říkala - ten haj*l...

03.01.2019 4 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

Příběh se už chýlí ke konci, mám tip, jak to vše dopadne a pokud to tak skutečně bude, tak se mi to vůbec nebude líbit. Chudák Emma

01.01.2019 4 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Pěkné, napínavé čtení. Oblíbila jsem si postavu Emmy, přála bych si, aby vše dobře dopadlo.

30.12.2018 4 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Příběh se v tomto dílu pěkně rozjíždí. Na povrch vyplouvají další informace o Sutton. Líbí se mi, že něco hezkého a křehkého vzniká mezi Emmou a Ethanem.

26.11.2018 4 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Nedařilo se mi do knihy začíst. Někde jsem četla, že je série dost podobná PLL - no... nevím, já zatím nijak velkou podobu nenašla. Ke konci knihy mě už příběh pohltil a poslední kapitoly jsem hltala jedním dechem. Postava Emmy je mi sympatická. Trochu mi vadí, jak je příběh vyprávěn - střídání pohledu vypravěče - přeskakování ze 3. do 1. osoby a pohledu Sutton, možná kdyby byla vypravěčem pouze Sutton, byl by děj přehlednější a začtení by mi netrvalo tak dlouho. Ethan je miláček, doufám, že se z něj nevyklube "hajzlík"...

02.11.2018 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Čekala jsem od knihy mnohem víc, přesto nejsem úplně zklamaná. Kniha má děj, hlavní postavy jsou zajímavé, čte se dobře. Ale něco mi tam chybí, možná víc rozepsaný únos nebo jiný pachatel, nevím...

11.10.2018 3 z 5

Psí průšviháři – Nejhlasitější bígl z ulice Psí průšviháři – Nejhlasitější bígl z ulice Tui T. Sutherland

Milá kniha pro mladší čtenáře. Jen těch překlepů a vynechaných slov....

23.09.2018 4 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Průměrná kniha, četla se dobře, občas mi přišlo, že některé "vsuvky" od autorky jsou zbytečné - například pro mě ta strana o černošských vlasech.
Od poloviny knihy mě příběh až neskutečně pohltil. Konec byl takový uspěchaný, napřed přes tři sta stran o jednom dni a několika dalším letům autorka věnuje jen pár stránek. To mi přišlo jako škoda, mohla i tuhle časovou linku více rozepsat.

31.08.2018 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Napřed se mi kniha moc nelíbila a bylo pro mě těžké se do ní začíst, tak jsem ji na čas odložila, a pak se k ní zase vrátila. Jsem ráda, že jsem jí dala ještě šanci, protože příběh je plný zvratů. Jednání postav vás mnohdy překvapí a vy si jen nechápavě říkáte "Cože?"

21.08.2018 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a děj rychle ubíhal. S tématem homosexuality (u kluků) jsem se v knize setkala poprvé, respektive poprvé byl hlavní hrdina gay. Hlavní postava Simon je zlatíčko, rychle si ho oblíbíte. S napětím čekáte na každý e-mail od Bluea. A když jsme u toho, vůbec jsem netušila, kdo se skrývá za přezdívkou Blue. P. S. při čtení jsem měla neustále obrovskou chuť na sušenky Oreo :D

16.08.2018 5 z 5

Nemilosrdné Nemilosrdné Sara Shepard

Nevím, co dodat. Skvělé zakončení celé série. Jen jsem myslela, že s A to nakonec dopadne jinak, čekala jsem na konci knihy nějakou smrt a ono nic :D

03.08.2018 4 z 5

Ohrožené Ohrožené Sara Shepard

Vynikající díl, nemůžu se dočkat až budu vědět, jak to všechno dopadne. Holek je mi líto, podle mě si nezaslouží, aby se jim děly takovéhle věci. Nevím, co bych dělala, kdyby se mi na konci střední dělo něco podobného. Jistě je to jenom kniha a místy dost přehnaná, ale po celém světě jsou děti a dospívající šikanovaní a nikdo s tím nedělá nebo jim nevěří. Tato série ukazuje, kam až může všechno zajít. Snad dopadne celý příběh dobře.

28.07.2018 5 z 5

Smrtelné Smrtelné Sara Shepard

Napínavé, zajímavé, čtivé - nic víc od knihy nepotřebuji a tenhle díl to všechno měl.

25.07.2018 5 z 5

Poblázněné Poblázněné Sara Shepard

Tenhle díl je jeden z těch lepších. Zajímavé, napínavé, plné zvratů. Nemůžu se dočkat, až zjistím jak to všechno vlastně dopadne. :)

18.07.2018 5 z 5

Napálené Napálené Sara Shepard

Kniha mě zhruba do dvou třetin moc nebavila. Zlom nastal v okamžiku, kdy se Aria rozhodla přiznat ke svým činům z Jamajky. Konec jako vždy nejlepší. Tak jakpak to asi bude pokračovat dál...

08.07.2018 3 z 5

Kruté Kruté Sara Shepard

Pro mě zatím nejslabší z celé série, neustálé vracení se k předchozím dílům už mi dost vadilo. Místy jsem se nudila, čtení mě začalo zase bavit až u posledních několika kapitol.

21.06.2018 3 z 5

Zmatené Zmatené Sara Shepard

Příběh je stále zamotanější a zamotanější. Kdo je A.? A co se ve skutečnosti stalo s Tabithou? Spousta otázek a málo odpovědí. Musím číst pořád dál :D

16.06.2018 4 z 5

Hledané Hledané Sara Shepard

Vypadalo to skoro na závěr série. Nechápu, jak někdo může vymyslet takovouhle zápletku - geniální. Nemohla jsem uvěřit, že vše se nakonec odehrálo takto. Dvojče Courtney jsem celou dobu považovala za Alison, akorát s tím rozdílem, že jsem byla přesvědčená, že nikdy žádná Courtney neexistovala a Ali byla zašitá někde ve cvokhausu, protože rodiče už měli jejího chování dost. Přála jsem si, aby se pak vrátila "hodná" Ali a holky byly zase pohromadě. No, uvidíme, jak se bude příběh vyvíjet dál.

11.06.2018 5 z 5

Bezcitné Bezcitné Sara Shepard

Děj začíná být trochu víc zamotaný, baví mě, tomu postupně přicházet na kloub.

08.06.2018 5 z 5